C. DE WIJN, BOELHUIS. AANBESTEDING C. DE WIJN, Buitenland. Predikbeurten Marktberichten Advertentiën ZONDAG 7 MAART, UITVOERING Christelijke Zangverenigingen in de Hervormde Kerk te den Hoorn tot het bouwen van een Rijwielherstelplaats. publiek verkoopen: publiek verkoopen: C. R. HEUSER, Co. ADVERTENTIËN. P. WITVLIET Gz. GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize: 1 portemonaie waarin eenig geld gevonden op de „Zes", 1 paar bruine bandscboenen, gevonden in het Hotel Texel", 1 kinder wantje, 6 nieuwe vaatdoeken, gevonden op de Groeneplaats. Kostelooze Vaccinatie. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel maken bekend, dat de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kos telooss inenting en herinenting van de ingezetenen, die zich daartoe aanmelden: te Den Burgin de O. L. School, op Woensdag 10 Maart, 's middags 12 uur; te De Cocksdorp, ten huize van Jb. Buijs op Zaterdag 13 Maart, voorm. 11 'G uur; te Dm Hoorn, in de O. L. School, op Woensdag 10 Maart, namiddags 3 uur te De Koog, in de O. L. School, op Donderdag 11 Maart, namiddags 2V3 uur; te Oostermd, ten huize van IJ. Koppen, op Donderdag 11 Maart, namiddags 5 uur; te Oudeschild, in de O. L. School, op Woensdag 10 Maart, namidd. 5 uur te De Waal, ten huize van den genees heer Van der Vegt, op Zaterdag den 13 Maart des namiddags 7 uur. Texel, den 6 Maart 1909. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, RÜIBING. HIDDINGH. Den Hoorn5 Haart. Met het werk op den Stuifdijk, aan genomen door den heer de Vries, aan nemer te den Helder, heeft men voor eenigen tijd een begin mee gemaakt. Nu de vorst altijd nog maar aanhoud, kan men nog niet vlug vorderen, ofschoon enkele werklui al druk aan het werk zijn. Zoo staan er reeds een paar keeten overeind, één die dienen moet voor het werkvolk van den overkant, hetwelk daarin huisvesten moet, de ander voor den opzichter van den Rijks waterstaat. Ook heeft men reeds een groote lange gang door den dijk heen gegraven, waarin rails komen te leggen, dewelke dienen moeten om waggons met zand te vervoeren. 't Is te wenschen dat het weer spoedig omslaat, want dan zal spoedig menig werkman daar n goed weekgeld verdienen Oudeschild, 5 Maart. Niettegenstaande de aanhoudende vorst kan de visschersvloot geregeld uitzeilen. De vangen evenals de prijzen, zijn zeer verschillend, zoodat sommige visschers een aardig weekgeld besommen, terwijl bij andere de genomen moeite slechts zeer zuinig wordt beloond. Wanneer in droge tijden alhier gebrek heerscht aan drinkwater, dan zijn het de Weezenputten, die in dat gebrek voorzien. Thans echter wordt het lastiger. Door de aanhoudende vorst kan de waterboer met zijn vaartuig de putten niet bereiken en daar het ijs niet sterk genoeg is, om er met een ton op eene slele overheen te gaan, begint de waternood nijpend te worden. Te hopen is het daarom, dat de dooi spoedig intreedt en aan dezen toestand een einde maakt. Een kathotieke democratische partij Eenige personen te Enschedé en Hen gelo doen - blijkens een door de „Tijd" gepubliceerde circulaire pogingen om democratisch-gezinde katholieken bij de a.s. Kamerverkiezingen te doen optreden met een eigen program, waarvan als eerste eischen vermeld worden: algemeen kiesrecht voor mannen en vrouwen een pensioen van staatswege voor alle oude arbeidersverkorting van den arbeidsdag niet alleen voor vrouwen maar ook voor volwassen mannen bezuiniging op leger en vloot. Men moet ze maar nummeren. Als een bijzonderheid wordt gemeld, dat bij den ambtenaar van den Burger leken Stand te Echt, aangifte werd gedaan van de geboorte van een zoon van Herman Janssen. In vier generaties hebben allen denzelfden naam. De over grootvader, de grootvader, de vader en de zoon heeten allen Herman Janssen, zyn allen nog in leven en woonachtig te Diergaarde-Echt. Gevolg van onduidelijk adres. Te Delft overleed een bejaard maD. De nabestaanden zonden bericht aan familie in Bergen op-Zoom, maar het toeval wil dat er in die stad nog iemand van denzellden naam woont, die ook in Delft familie heeft en dat deze de brief kaart ontvangt. Hij maakt zich op om zijn bloedverwant de laatste eer te gaan bewijzen, komt aan het veronderstelde sterfhuis en vindt slecht levenden. Tot overmaat van ramp had hij van uit Bergen-op Zoom ook nog bericht gegeven aan familie in Waalwijk, die eveneens een vergeefsche reis maakte. In het sterfhuis wachtte men te vergeefs op de familie uit Bergen-op-Zoom. Moraal zorg toch voor een juist adres op uwe correspondentie. De geest des tyjds. Uit de provincie Groningen wordt gemeld dat het aantal jongelieden, dat zich heeft aangemeld voor het toelating examen voor de Rijksnormaallessen en voorbereidende klassen, aanmerkelijk hooger is dan vroeger, ja soms driemaal zoo veel bedraagt. Dit is waarschijnlijk een gevolg van de verbetering, die de onderwijzersjaar- wedden hebben ondergaan, schrijft het blad. Of zou 't wellicht ook minachting kunnen zijn voor de werkmanskiel Nog al hardhandig. Na den noodigen sterken drank ge bruikt te hebben, geraakten eenige z.g. losse werklui Zaterdagavond te Almelo aan het stoeien. Een hunner, zekere J B. S., ontving van een der anderen een vriendschappelijken opstopper, waar door hij van de voeten raakte en liggen bleef. Na eenige vergeefsche, hardhandige pogingen om hem weer op zijn eigen beenen te doen staan, werd S. op een handkar geladen en zingende door het troepje huiswaarts gebracht, waar bleek, dat S. een zijner beenen op twee plaatsen gebroken had. Vrees voor inbrekers. Dat iemand bang is voor dieven, en zijn geld, (als hij het heeft) bij het uitgaan wegstopt, is te begrijpelijk, maar dat hij bij zijn thuiskomst vergeet, het voor den dag te halen, is wel het toppunt van vergeetachtigheid. Toch gebeurde dit een heer in Haarlem, 's Avonds, toen hij uitging, verborg hij zijn zilvergeld, in een blikken bus in de kachel, die uit was. Hij dacht niet eerder aan zijn geld vóór den anderen dag, toen zijn vrouw, die van deze „wegstopperij" niets wist, de kachel reeds aangemaakt had. Fluks werd zij gedoofd, maar de guldens en rijksdaalders waren reeds gesmolten. Be Amsterdamsche werkloozen. In een in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam gehouden, door 't Plaatselijk Arbeids-Seeretar. uitgeschreven, slechts matig bezochte meeting, werd geprotes teerd tegen het door de commissie uit de burgerij ten opzichte van de stakende werkloozen aan de Kostverlorenvaart ingenomen standpunt. De vergadering had vooral het bijeenbrengen van finan- cieelen steun ten doel. In een motie werd geprotesteerd tegen de „arbeiders-vijandelijke" handelingen der commissie uit de burgerij, welke commissie alles heeft gedaan zonder samenwerking met en erkenning van de vakvereenigingen der arbeiders. Aan de burgerij werd in overweging gegeven, in het vervolg geen geld te geven aan eenige commissie, die bij arbeid ten gunste der werkloozen de vakvereeni gingen negeert. Zoo iets geeft te denken. Uit 't liefelijk Rusland. In Rusland treedt hier en daar de politie als rooverbende op 1 In de nabijheid van Sosnowice b.v. werden herhaaldelijk werklieden, die van de mijn naar huis terugkeerden, door roovers aangehouden en van hun loon beroofd. Een jonge man, die zich te weer stelde, werd daarbij doodgestoken. Een koz ikken-officier, die langs den weg reed, vervolgde de roovers en wist er een beet te grijpen. Bij onderzoek bleek het, dat de gevangen genomen roover.... een politie agent uit Sosnowice was. Hij bekende, eu deelde mede, dat zijn medeplichtigen eveneens politie ambtenaren waren. Zij werden allen gearresteerd. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Rij kspostspaarbank. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Conrant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. 's av. 7 nur, Groeneplaats, Burg, VRIJDAG 12 MAART 1909, Van 27 Febr. tot eu met 5 Maart '09. GEBORENMargaret ha Adriana d. van Willem Rijk en Adriana Margarotha de Porto, (den Burg.) Maria Margaretha, d. van Jan Riu en Jannetje Schrama (Onsterend.) ONDERTROUWD: Reijer Huisman (den Burg) en Jannetje Hendrika Wetsteen, (Eierland). Hendrik Jan Boon (den Burg) en Antje Dop, (Waal en Burg.) GETROUWD: Leendert den Braven en Krina Knol (Eierland.) OVERLEDEN: Martje Kuip, 73 jaar wed. van Hendrikus van Heerwaarden (den Burg.) Aan het postkantoor Den Burg (Texel) en de, daaronder ressorteerende, hulpkan toren werd gedurende de maand Februari 1909 higelegd f 7463,93° Terugbetaald 8579,84 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt bet nummer 3301. Zondag 7 Maart 1909. HERVORMDE GEMEENTE. Burg Voorm. 10 uur ds. Kijne. Waal. Voorm. 10 uur ds. Smits. (Doop) Oudeschild. Nam. half 3 ds. Kijne, Den Hoorn. Nam. 2 uur ds. Visser. Oosterend. Voorm. 10 uur ds. Visser Cocksdorp. 's Avonds 7 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. halftien ds. Rooseboom (H. Avondmaal) Nam. 3 uur ds. Rooseboom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. (Avondmaal) Woensdag 10 Maart. HERVORMDE GEMEENTE. Den Hoorn, 's Avonds 7 uur Verklaring Bijbelscbe Platen. Onderwerp; Het Koren en zijn bewerking Donderdag 11 Maart, GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. 's Avonds 7 uur ds. Rooseboom Schagen, 4 Mrt. Aanrevoerd: 25 Kallkoeien f 140,a f 245— 60 Vette Koeien f 160 a 1270; 7 Geldekoeien 1 110 a f 130 100 Nuchtere Kalveren f 7 a f 20, 120 Overhouders f 13,a 19, 50 Vette Varkens 44 a 48 cent per Kg. 60 Biggen f 9,— a f' 13,—; Boter f 1,50 a f 1,60 per K.G. Kipeieren 1 3,50 a t 4,per 1001 Leiden, 5 Mrt. Ter markt werden heden a ngevoerd 3 Stieren f165,— a 1190,—; 228 Kalf- en Melkkoeien f 167 a 1 310; 122 Varekoeien f 168 a f 285; 235 Vette Ossen en Koeien f 168 a f 285 28 Kalveren (vette) f 64 a f 106 120 Kalveren (magere) f4at 8, 81 Schapen (vette) f 20,— a f 28. 52 Schapen Jjveide) f 12 a f 21; 322 Magere Varkens f 17-- a f 40, 153 Biggen f 6,00 k f 12, V.P. N. EIEREN VEILING. 5 Mrt. 1909 f 2,40 tot f 5,85 p. 100 stuks. Ondertrouwd K. HUISMAN EN J. H. WETSTEEN. Burg, Eierland, 5 Maart 1909. Getrouwd L. DEN BRAVEN EN K. KNOL, die, mede namens wederzijdsche familie hun hartelijken dank betuigen voor de be langstelling bij hun hu welijk ondervonden. Eierland, 27 Febr, 1909. Personen, die in aanmerking wenschen te komen voor KOSTER bij de Doopsgezinde gemeente aan de Waal worden verzocht hunne aanvragen in te zenden voor 15 Maart bij ondergeteokende, bij wien tevens nadere inlichtingen zijn te bekomen. Namens den Kerkoraad der Doopsgezinde Gemeente, Jb. KIKKERT P.Pz. Bij dezen betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstel ling op 27 Febr. ondervonden. Jb. KNOL Hz. en Ecbtgenoote. Eierland, Maart 1909. Voor de vele hartelijke blijuen van bc- langstelling, op den 20 Februari 11. onder vonden breDgen ondergeteekendeu door dezen haren welgemeeuden dank. Familie E. VLESSING. Texel, 6 Maart 1909. van de vereenigde van den Burg en den Hoorn TOEGANG VRIJ. Stoffeerder, Zadel- en Gareelmaker, Rijtuigbekleeder en Matrasmaker, blijft zich beleefd aanbevelen voor het was- scben en spannen van Gordijnen (bij toe zending op Maandag ot Dinsdag nogdien- zeltden week gereed), bekleeden van Stoelen en Canapé's, levering van Gor dijnen, Vloerkleeden, Linoleum, Vloerzeil, Koperen Gordijn- en Traproeden, enz. Aanwijzing Maandagvöormiddag 8 Mrt. a s. E. S. HOEKEL, p a. J. Pb. Bakker, Weverstraat. Deurwaarder te Texel, zal, ingevolge beschikking dd 27 Februari 1909, van den EdelAcbtb. Heer Kanton rechter te Helder, op Woensdag 10 Maart 1909, 'e morgens 10 uur, bij de woning van den Heer Jan Cz. Bakker aan den Koogerweg in Eyerstekoog op Texel, 125 drachtige SCHAPEN, 7 KALFKOEIEN en 1 drachtig MERRIEPAARD. Allen behooreode tot den gemeenschappe- lijken boedel bestaan hebbende tusschen Mej. A. Kooiman en wijlen baar echtge noot, den heer C. Bz. Bakker en tot "de nalatenschap van laatstgemelden. Deurwaarder te Texel, zal, op Vrijdag 12 Maart 1909, 's morgens 10V2 ure, op de bolstede „Trentgeest", nabij Oosterend op Texel, ten verzoeke van den Heer Jb Boogaard Hz., xrrng, 100 puik beste LAMSCHAPEN, 3 eenjarige RAMMEN, SlKl' 1 driejarige RAM, 3 SCHETTERS, 1 ijzeren Hooibark, 1 Boerenwagen, 1 Bak- wagen, 1 Tilbury, 1 Ploeg, 1 Kruiwagen, 1 Slijpsteen, 1 Zoutkiet, 1 Kaaspers, 20 Melktobbetjes, KaasvateD, Boerengereed schap en hetgeen verder gepresenteerd zal worden. Met het oog op de steeds stjjgende prijzen en de enorme vraag naar alle soorten zaaigranen verzoeken wij de Landbouwers, die ons wel de levering hebben toegezegd' maar de hoeveelheid nog niet hebben op gegeven, beleefd dit spoedig te doen daar de voorraden sterk verminderen en wij anders niet meer voor besliste levering kannen instaan. Chevalier Gerst p. 70 kg. netto f 7.50 Hong Chevalier Gerst 70 f 7.50 ■obsteier haver 110 ICg 50 f4.75 Ligowo 116 Z, 50 f 4.75 Jubilée 114 „P 50. f4.75 Strukes 116 P 50 f4.75 Origineele gelezen Kortloof zw. kl. Groene Erwten per HL. f 14 50 inclusief. gelezen Kortloof zw. Kroouerwten per ILL. f 13.50 inclusief. De graansoorten alles extra gezuiverd en op eersto aanvraag monstors ter be schikking. Gewone conditiën.

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 2