DAALDERS PASTILLES gerookte WORST SneeuüO' Drijfsteentj es-Cachou. Breek met de sleurdrink in plaats van koffie, véél goedkooper, véél gezonder, altijd goed. Bloedarmoede Bleekzucht. Algemeene zwakte. Te Oosterend bij P. Dros Gz., den Burg Wed. P. Roeper, Oudeschild Job. P, Dros. Firma J oh. F. Morra Kunstmeststoffen, Leverworst 25 ct. per pond M. WIERIUGA, H.H. Yisschers B.S.L. CACHOU, LIJ1TZAADK0EKEIÏ J. S. &h. Pisarf. FEUILLETON. Suze's Droom. WESSAHEN LAAH WORMERVIER. Mocht uw leverancier bovengenoemd artikel niet voorradig hebben, vraag dan adressen aan BLOOKER'S CACAOFABRIEK TE AMSTERDAM. Goedkoope Drogisterij Apotheek Weverstraat. ATij n prima kost 45 ct. per pond. C. Visser, Slager. Brillant Kunstkalk, Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. J. BRANS Jz., Zevenhuizen-Texel. 1 j Merk „W. L.", i I Mill BLOOKER'S CACAO, —Tc Welk een heerlijk en afdoend middel de Sanguinose is. M.H. Gaarne verklaar ik U dat ik sedert het gebruik Uwer Sanguinose merkbaar sterker ben geworden. Ik had dikwijls last van ondragelijke hoofdpijn de Sanguinose heeft die bij mij geheel overwonnen. Ik voel mij sterker en vroolijker dan in langen tjjd. Utrecht. Mej. H. L. v. d. VELDE. Heerenweg. De SANGUINOSE is een buitengewoon krachtig middelen wat er zoo goed van is, zij helpt Daar zijn andere middelen, die uw buurman hielpen, toen gij ze probeerdet hielpen zij U niet. Maar de SANGUINOSE helpt U, zij wordt ook door zeer zwakke gestellen verdragen. Zy wekt uw eetlust opverdrijft uw vermoeidheid verrijkt uw bloed, versterkt uw hersenen, geeft krachtige zenuwen geneest de hardnekkigste hoofdpijn en bevordert eene algeheels levensopgewektheid. Zie dan niet op tegen een kleine uitgave, die u misschien veel grootere uitgaven spaart! SANGUINOSE wordt geleverd in groote flacons van 300 gram inhoud en kost per fl. f 1,50; 6 fl. f 8,— 12 fl. f 15.— Wacht U voor namaak Riemerstraat den Haag. VAN DAM Co. Poncelet, Emser, Salmiak, Mentha, Teer- en Géraudel, Odol, Odol Tandpasta, Nestle's en Hijgea's Kindermeel, Versch bereide Staalpillen, Eiwitstaai, Kina druppels Dr. de Vrij, Eikel cacao, Rheu- matische en Thermogeenwatton, Borst- caramels, Likdoorn Tinctuur. Aanbevelend, levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraagt prijsopgave en inlichtingen aan M. KUIP, Westen. •wit zijn uwe muren, gewit met de echte geeft niet af, is zeer duurzaam en eiftvrij. Verkrijgbaar in pakken a 9 en 175 cent. Voor Texel bij den heer C. HUISMAN Jz. Weverstraat, den Bnrg. den heer P. VOS, Oudeschild. Horlogemaker. Goudsmid. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. Probeert eens de beste in gebruik. Zelf bij ondervinding. Ook verkrijgbaar Beleefd aanbevelend, Handel in Visscherij-Artikelen. Vrij naar 't Fransch door A. B. 21) Hij had baar het gevraagde kopje thee gebracht en bleef bij haar staan, om haar te bedienen als eene jonge koningin. Niemand in de salon verwonderde zich over deze handeliDg van George de Fiers want men wist, dat dit zijn gewone han delwijze was. Kijk me toch niet zoo voortdurend aan, zei Suze vroolijk, u zoudt me verlegen maken en de oorzaak zijn, dat ik de thee op mijn japon stort of dat ik mij brandt, enfin, dat mij eenig ongeluk van dien aard overkomt! Waarlijk Zou ik zulk een ongeval in het leven kunnen roepen? Sta me dan toe hier bij u te gaan zitten, om die on gevallen tegen te gaan Zonder haar antwoord at te wachten, nam George naast Suze plaats. Werkelijk, het was voor hem een waar genoegen haar weer te zien, want bij vond haar een zeer verleidelijk persoontje. Om haar op haar levendige manier de herinneringen aan hun samenzijn op het kasteel te hooren opsommen, zei George glimlachend Als ik u zoo hoor praten, vind ik u weer geheel terug. Maar zooevcn op de straat kwam u mij als een geheel ander persoon voor, veel statiger. Zij bloosde even en vroeg spottend: Ik zie er dus zeer ernstig uit, als eene dame Ja, in zekeren zin wel en gedurende een oogenblik twijfelde ik zelts of u het wel waart. Suze bloosde sterk. Zonder twijfel verraste het u mij daar alleen te zien. Het was de eerste maal, dat my zoo iets overkwam en ik was wel wat onder den indruk er van. Maar ik moet mij er wat aan gewennen, omdat ik dezen winter les ga geven Les geven lessen waarin? waarvoor vroeg hy, daar hij haar niet scheen te begrijpen. Hij keek baar zoo verwonderd aan, dat Suze ondanks haar zelf begon te lachen. Muziekles!Als ik ten minste kan, mompelde zij zacht. En half droevig half spottend voegde zij er nog aan toe Meent u dat ik daartoe niet in staat ben O, zeer zeker acht ik u daartoe wel in ttaat maarhet komt mij voor u zoo hard voor, dat u dat zult moeten doen. Suze was voor George altijd in een hoogst elegante lijst verschenen en dat kwam bem zoo natuurlijk voor, dat hij nooit bad kun nen denken, dat zij verplicht zou kunnen zijn het zonder dien lijst te doen. I)e woorden van het jonge meisje maak ten daardoor op hem een onaangenamen indruk. De gedachte, die bevallige kleine Suze verplicht te zien te gaan werken voor haar eigen onderhoud, haar bewonderenswaar dig talent als musicienne te zien benutten dat kwam hem, zooals hij reeds gezegd had, zeer hard voor. Niet alleen voor haar, doch ook voor hem zelf. Hij kreeg hetzelfde gevoel, als dat b.v. een waar kunstgewrocht door een profane hand werd vernield. Het was hem alsof aan Suze alle poësie der jeugd ontnomen was en zonder zich er rekenschap van to geven, keek hij haar ontsteld aan, alsof die bekentenis haar een geheel ander uiter lijk had moeten geven. Zij was echter nog even mooi en beval lig als altijd. George vroeg haar niet verder, maar hij bleef naar haar kijken, terwijl zij luisterde naar Germaine, die een Parijsche anecdote vertelde. Eensklaps hield Germaine op, door het binnenkomen van een nieuwe bezoekstor in haar verhaal gestoord. Ah 1 lady Graham 1 riep zij. Een rilling ging Suze door de loden bij het hooren van dien naam. Zij was eens klaps tot de wreede werkelijkheid terug geroepen en haar baDd beefde toen ze het halfgeledigde theekopje op de tafel zette. George had dit niet opgemerkt, want hij was onmiddelijk opgestaan om lady Gra ham te begroeten. Maar toen hij zich tot haar wendde, zag bij dat de uitdrukking van haar gelaat zeer was veranderd en hij kon niet nalaten te vragen Wat scheelt u Is u ongesteld? Neen, neen, mij scheelt niets. Zij vond hot nu bijna vervelend bom te hooren spreken. Zij keek voortdurend naar die lady Graham, welke juist kwam Goed nieuws voor Texel. Pijn in den rug is een zeker teeken van nierziekte, de pijn wordt veroorzaakt door de nieren, die onder het smalle gedeelte van den rug liggen. Andere gewone verschijnselen van nierziekte zijn: duizeligheid, hoofdpijn, waterachtige gezwellen in de enkels en onder de oogen, urine-ongesteldheden, schemerin gen voor de oogen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een speciaal geneesmiddel voor de nieren en blaas—ze werken niet op de in gewanden—en genezen zoodoende de oor zaak van rugpijn, waterzucht, graveel,rheu- matiek en andere gevolgen van zieke nieren. De heer D. Klut, Vlamingstraat 64 te Den Helder, meldt ons: Het is reeds veertien jaren, dat ik aan de nieren geleden heb. Doorloo pend had ik als gevolg hiervan onuitstaan bare pijn in het smalle gedeelte van den rug en deze pyn kroop soms op tot in de schou derbladen. Slechts met de grootste moeite kon ik mijn werk verrichten, want ik was aanhoudend vermoeid en lusteloos, vooral 's morgens bij het opstaan, en wanneer ik bukken moest, kon ik me door de hevige pijn haast niet meer oprichten. Ik had veel hin der van duizelingen en schemeringen voor de oogen en gevoelde my zeer droefgeestig en terneergeslagen, toen mijn aandacht ge trokken werd door de genezingen door Fos ters Rugpijn Nieren Pillen verkregen. Ik liet dadelijk een doosje komen en ben blij U te kunnen berichten, dat ik na het gebruik van twee doosjes een enorme verlichting beko men heb. De pijn in den rug was by na geheel verdwenen en mijn heele gestel was ver kwikt. Om zeker te zijn geheel te worden genezen, zal ik thans nog een doosje Uwer Pillen innemen, en bij voorkomende gelegen heid zal ik ze met vertrouwen kunnen aan bevelen. Ik, ondergeteekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze, die U goeddunkt. (w.g.) D. Klut. Twee jaar later deelde de heer Klut ons mede: Dat Poster's Rugpyn Nieren Pillen een heilzaam en afdoend geneesmiddel zijn, heb ben zij volkomen bewezen. Ik ben nu zoo gezond als een visch en kan niet anders zeg gen dan dat ik U zeer dankbaar ben voor Uw prachtige pillen. Waar ik kan, zal ik hen roemen. Ziet voor U zelf toe, dat de juiste yaam Fos ter's Rugpyn Nieren Pillen, op de doos, die gij koopt, vermeld staat. Zy zijn te den Burg verkrygbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a f 1,75 voor één of f 10,— voor zes doozen. 11 Opgericht 1765. - KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. op het oogenblik dat zij in- gedachte met haar bezig was. De jonge vrouw was groot van gestalte, keurig gekleed, blonde haren omlijstten haar niet zeer mooi gelaat, hare oogen hadden een buitengewone levendigheid en om haar mond speelde een zeer goedige lacb. Na eenige handdrukken had zij plaats genomen naast mevrouw Arnay, met wie zij weldra in druk gesprek was. Zij sprak zeer goed Fransch, doch met een vreemde tongval, hetwelk het te aardiger klinken deed. Uit al baar woorden en gebaren sprak groote vrijmoedigheid en een totaal gemis aan coquetterie of hoovaardigbeid. Germaine, riep mevrouw Arnay, bied aan lady Graham eens oen weinigje wijn aanZeer lieve vriendin, u kunt dat niet weigeren van mij aan te nemen Germaine was er echter niet. Zij was in de kleine salon en had het zeer druk met afscheid te nemen van eene vriendin. Een seconde aarzelde Suze. Vervolgens gedreven door een onweer- staanbaren aandrang, stond zy op, zette op een blaadje een kleine zilveren beker met kostbaren wijn gevuld en ging die aan do jonge vrouw brengen. Haar hart klopto hevig, evenals eenigen tijd te voren bij mevrouw de Vricourt. O, dank je wel Suze, zei mevrouw Arnay mot haar bekoorlijke glimlachje van haar gewone ontvangdagen. Lady Graham had de oogen naar Suzo opgeslagen en zij bleef hot jongo meisje aanstaren. Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4