1 1 1 1 UITVERKOOP Behangselpapier. Regenbakken, Beerputten, Ierkelders, Buizen, Riolen, Koeirinkgoten, Zinkputten, enz. enz. M. WIERINGA, nieuwe en gebruikte MEUBELEN, fPP" Geen 50 Gulden Bloedarmoede, Algemeene zwakte. Te Oosterend bij P. Dros Gz, den Burg Wed. P. Roeper, Oudeschild Job. P. Dros. De ervaring heeft bewezen dat de Cementwerken uit de fabriek van W. GRIMIJSER, Haven Oudeschild, i** van bijzonder solide constructie zijn. «JK Alles van uitstekende kwaliteit. Beleefd aanbevelend, W. GRIMIJSER. een goede Boerenhofstede plm. 30 a 45 heet. Land, Prima Dnrgerdammer Dekriet en Noord-Hollandsch. 1500 beste oude pannen. een nieuwe driewielde kar. Prima STUCAD00R- en STUIFKALK (witkalk). r J. LEEN, Molenstraat. doch slechts 375 gulden a contant. Molenstraat, J. LEEN. SANGUINOSE. FEUILLETON. Suze's Droom. Men doe zijne bestellingen mondeling of schriftelijk aan de HAVEN te OUDESCHILD of aan het filiaal te HELDER, VIJZELSTRAAT 34. Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. Verkrijgbaar Weverstraat- Jb. KOK. _l -I Ontvangen eene groote partij Linnen- en Penantkasten, ronde en vierkante Olietafels, Spiegels, Schilderijen, VVaschtafels, ge bruikte Huistrappen voor de schoonmaak. iBË Hoofdpijn; algemeene verslapping: gebrek aan eetlust; gebrek aan kracht; moedeloosheid, lusteloosheid, pijn iu de rug; in de lenden; aan de nieren; duizeligheid en oververmoeidheid; kortom, alle verschijnselen en gevolgen van bloedarmoede en zenuwzwakte worden snel en stellig overwonnen door een geregeld gebruik van de Dit ondervond ook Mejuffrouw M. P. E. VAN DEN" BOSCH, in A msterdam Bilderdijkstraat 188. Zij schrijft: Ondergeteekende zegt U hartelijk dank voor het gebruik van uwe Sanguinose. Vóór dat ik de Sanguinose gebruikte, leed ik veel aan zware hoofdpijnik heb die nu haast niet meer, ook is mijn eetlust beter, en ik voel mij ook niet meer moe. Mej. M. P. E. VAN DEN" BOSCH. Wanneer gij in hetzelfde geval verkeert gebruik dan de SANGUINOSE. Zij is beter dan vele andere middelenvéél beter dan het minerale staal, dat uw maag bederft, uw eetlust wegneemt en uw spijsverteering stoort. Gebruik de Sanguinose; die helpt U stellig en afdoende; en heeft geen schadelijke bijwerkingen. In de meeste gevallen is het voldoende wanneer gij tweemaal per dag een eetlepel neemt. SANGUINOSE kost f 1,50 de flacon van 300 gram; 6 fl f 8,—12 fl. f 15, WACHT U VOOR NAMAAK De Riemerstraat, Den Haag. VAN DAM Co. ■1IWIIHWI» Deze onderneming levert tegen de meest concurreerende prijzen TE KOOP GEVRAAGD door een Gro ninger landbouwer, met bij voorkeur in Eierland. Aanbieding met duidelijke omschrijving en prijsopgaaf aan 't bur. dezes onder tetter L. TE KOOP Prijs per 100 bos f 1,75 bij P. DIJKSE.Y Nieuwstraat—Burg. Horlogemaker. Goudsmid. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. TE KOOP Te bevragen bij J. J. VAN WESSEM. Aan 't zelfde adres Ook verkrijgbaar bij T. BOON, Oudeschild. De llitgeuers uan deze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentiën in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschritten Yrij naar 'tEransch door A. B. 26) Maar thans nu zij zoo ongewoon ernstig was, maakte zij ook reeds daardoor den indruk op hem als was zi) eene onbekende. Aan dit hoogst ernstig kind, dat niet meer de vroolijke Suze was van weleer, durfde hij niet zeggen wat hem op 't hart lag. En zij vermoedde niets, want de aandoe ning gaf aan André iets ruws dat een vreemd contrast maakte met zijn teedere toon. Ik weet wel, hernam hij nederig, dat ik de man niet ben, wie u zich wel hebt kunnen wenschen ik ben linkschen onhandig in mijne manierenik begrijp dat het dwaas van mij is Zij hield hem met een gebaar tegen. Spreek zoo nietzei zijik weet alleen dat u goed is, zeer goeden ik ben u er ten hoogste dankbaar voor, dat u mij het leed van te moeten vertrekken, hebt willen besparen. Bedank mij niet, zei hij met trillende stem, het was mijn geluk dat ik najaagde met u te vragenmet u te smeeken mij niet af te wijzen Nog nooit had iemand zoo tot haar ge sproken en haar vrouwelijke eigenliefde was er niet weinig door gestreeld, maar haar ziel bleef gesloten. Men zon gezegd hebben, dat een geheimzinnige hinderpaal tusschen baar en André stondzeker, zij achtte hem als 'n vriend, zij wist ook hoeveel achting haar moeder voor hem had en ondanks dat alles was het Ja", dat hij van haar vroeg nog ver, zeer ver van haar lippen verwijderd. Ik kan niet toestemmen O, ik kan niet, dacht zij. Als zij het gedurfd had, was zij wegge vlucht of had zij haar moeder geroepen, alsof een gevaar haar bedreigde. Zij was getroffen en bovenal gevleid door de woorden van André en tevens boos omdat hij haar zoo in verlegenheid bracht. O, kwam mama maar binnen! waarom bleef zij nu ook zoo lang weg? Wat zou haar daar nu terughouden dacht zij ang stig gejaagd. En het zwijgen van haar en André kwam haar zoo drukkend voor, dat zij opgewon den hernam, zonder recht te weten wat ze zeide Hoe kunt u het wenschen? Vorge- leken bij u, zoo ernstig, ben ik niet meer dan een onbezonnen jong meisje, Ja, ik ben te ernstig, niet aardig genoeg, ik weet dat, zei hij droevig. Zij hield hem terug, diep getroffen door den toon, waarop hij sprak. Zeg dat niet! Bovendien de anderen achten u niet te ernstig. Voor mij alleen schijnt het zoo, omdat ik niet verstandig genoeg ben. Maarmaarmisschien ga ik mij nog wel eens verbeteren. Ik wensch u niet anders dan u nu zijt Een zacht rood kleurde het gelaat van Suze. Zij vervolgde met eenige haast En dan, riooit had ik kimnen donkeD, dat u mij eens zulk een vraag zoudt doen. Nooit Neen!Neen, ik geloofde, dat uw werk alleen u belang inboezemde Als u hier kwam, was u steeds af getrokken, u sprak bijna Diet!Alleen als ik u iets vroeg Dan antwoordde u, besloot zij, onwillekeurig even glim lachend. Zij gevoelde zich eensklaps meer moe dig, want zij hoorde haar moeder loopen voor een solied Handnaaimachine, die tevens voor en achteruit werkt, Levert alle kleeding, naar het lichaam aangemeten, scherp coneurreerend. Aanbevelend, F. LE.VGIIAUS Oosterend Keizerstraat 62 Helder. Briefkaarten aan ons geadresseerd, wor den gaarne vergoed. in de naburige kamer. Eindelijk zou zij dus verlost worden van dit verschrikkelijk onderhoud! Maar een van de jongens riep mevrouw Douvry en deze, die niet wist dat André er was, verwijderde zich weer. De jonge man had daarvan niets opge merkt. Hij dacht alleen aan Suze en aan hetgeen hij gevraagd had; aangegrepen door een onweerstaanbare aandrang zijn lot te kenneD, vroeg hij Mejuffrouw Suze, u hebt mij nog niet geantwoord. Was mijn vraag dan al te vermetel en dwaas Neen, dat niet, maar laat mij, bid ik u, eenigen tijd om er over na te denken. Zij keek hem even vluchtig aan en zag zijn ernstig gelaat, waarop zijn aandoening duidelijk te lezen was, zijn weinig elegante kleeding eD zonder dat zij wist waarom kwam plotseling voor haar geest het beeld van een meer tenger gebouwde jongman, uiterst elegant gekleed, wieDs blonde baard een schoon gelaat omriDgde. En die man wendde zich tot haar op eon toon vol eer bied, echt ridderlijk toonde hij haar eene gevoelvolle sympathie, wanneer zij droe vig was. Suze bloosde sterk bij dit visioen. Meer nog dan te voren verborg zij haar gelaat in de schaduw. André vroeg nog eens voor 't laatst op smeekenden toon Juffrouw Suze, gelooft u niet, dat u mij een weinig genegenheid zoudt kunnen schenken Maar ik verzeker u, dat ik zeer veel sympathie voor u gevoel. Als voor oen vriend zei hij ondanks zich zelf. Zij antwoordde niet. Hij sprak de waarheid, Enzal het u nooit mogelijk zijn mij meer te schenken Ik weet het niet, ik weet het niet. Dankbaarheid van een inwoner van Uarlingen Zenuwachtigheid, rugpijn, gele kleur, slape loosheid, prikkelbaarheid, slechte eetlust, rusteloosheid zijn alle teekenen van niergift in het bloed. Foster's Rugpijn Nieren Pillen geven hulp en kracht aan de nieren, zoodat ze niet alleen die vergiften wegvoeren, maar het bloed volkomen en regelmatig fiitreeren en zoodoende een terugkeer der kwaal voor komen. Daarom juist geven Foster's Rugpijn Nieren Pillen een blijvende genezing. De Heer P. Jaspers, Vijverstraat 21 te Har- lingen, meldt ons: Voordat ik met Uw uit stekende Foster's Rugpijn Nieren Pillen ken nis maakte, heb ik ongeveer een jaar geleden aan hevige steken in de linkerzij en vlijmen de pijn in den onderrug. Deze pijn was zoo erg, dat ik mij niet in mijn bed durfde omkee- ren, ik rustte 's nachts niet en stond 's mor gens meer vermoeid op dan den avond te voren, toen ik naar bed ging. Ik had eveneens zeer veel hinder van een moeilijke en pijn lijke waterloozing en daar mijn pijn eerder erger dan minder werd, begon ik mij ernstig ongerust te maken. Want wanneer men op mijn leeftijd van zeven en zeventig jaar komt, gaat men niet meer zoo lichtvaardig overeen ongesteldheid heen. Toen ik met Uw pillen begon, kon ik reeds dadelijk de goede wer king daarvan bemerken en nadat ik een doosje had gebruikt, was er een groote ver betering in mijn toestand gekomen. Ik kende mijzelf niet meer en ik kon haast niets meer van de vroegere pijn bemerken. Gaarne zal ik de goede eigenschappen van dit probate geneesmiddel bekend maken. Twee en een half jaar later deelde de Heer Jaspers ons mede: Toen ik indertijd een ver klaring gaf van de genezing door Foster's Rugpijn Nieren Pillen, kon ik niet weten, of deze van blijvende aard zou zijn. Thans kan ik even we! verklaren, dat ik nadien niet meer den minsten last van myn kwaal gehad heb. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hebben op nieuw bewezen blij vende baat te verschaffen. Ik, ondergeteekende, verklaar, dat het bo venstaande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wyze, die U goeddunkt, (w.g.) P. Jaspers Geen doos is echt, wanneer er niet de vol ledige naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen op staat. Zij zyn te Den Burg verkrijgbaar bij de firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezen ding geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1,75 voor een of f 10,voor zes doozen, 17 van een groote partij RANDEN vaDaf 5 cent per rol. O, u kwelt mij zeerIk heb geen tijd om nog eens te zien, zei zij op een wan- hopigen toon, zonder recht te bedenken wat ze zei, over vijf dagen ga ik weg En als u nu eens niet vertrok Niet vertrekken Haar handen klemden zich samen. Niet vertrekken; hier thuis blijven, in haar zoo geliefd „home", niet zoo ver weg behoeven te gaan, tnsachen zoovele vreemdelingen!Ja, maar blijven en de verloofde te worden en dan later de vrouw van André Vilbert, Neen, neen Ik wil niet Ik kan niet 1Maar ik wil liever nog wachten herhaalde zij zacht. Wachten waarop? Suze wist het niet. Maar zij gevoelde zich het hart beklemd by de gedachte aan dat huwelijk, alsof daarmee haar geheele jonge leven werd afgesloten O ja, zij wilde wachten. Zonder twijfel zou het haar zeer hard vallen zoo lang gescheiden te moeten zijn van hen, die haar zoo na aaQ 't harte lagen. Maar het scheen wel of zij door een onzichtbare macht naar Cannes getrokken werd. En opnieuw kwam haar, hoewel zeer vaag, het beeld van George de Fiers voor den geest. Zij hief het hoofd op en zag André, die in angstige spanning op baar antwoord wachtte. Zij begreep nu maar al te goed welk een groot verdriet zij hem aandoen zou, diep medelijden gevoelde zij met hem, want hij was haar niet geheel onverschil lig, hij was haar vriend zooals zij dat had gezegd. Zij helde een weinig naar hem over en zei op zachten, half smeekenden toon Duid het mij niet ten kwade, bid ik u. Dw'vraag komt zoo onverwacht. De tijd ontbreekt mij om goed lo bcgrijpon wat ik moet doen. En dan, terwille van mama en van allen hier moet ik vortrekkon. Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4