H.H. Kruideniers. DAALDERS Opruiming Behangselpapier Onnoodig op staal te bestellen. Particulier kapitaal. Te Oosterend bij F. Dros Gz, den Burg Wed. P. Roeper, Oudeschild Joh. F. Dros. G. Joh. van der Lee, Bezoekt geregeld Texel. M. WIEEI1TGA, Suze's Droom. behangselpapiervoor 1909 KOOP, BUSSEN gij betaalt minder en krijgt betere kwaliteit. NEDERLANDSCKE HYPOTHEEKBANK Mijne prima GEKOOKTE HAM Joh. Kriebel. DRIE IN EEN GEZIN JYÏonsfers en prijsopgaaf gaarne op aanvraag. Prima kwaliteiten. Lage prijzen. Nette bediening. FEUILLETON. J. LEEN, Schilder, Molenstraat. Doet uw voordeel. J. LEEN, Schilder, Molenstraat. DE SANGUINOSE Ondergeteekende blijft zich voortdurend beleefd aanbevelen tot levering van alle, in het vak voorkomende artikelen. UEd. dw. dnr., 2e Molenstraat 112-114, Helder. Grossier in Koloniale Waren. Horlogemaker. Goudsmid. Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. De grootste en meest uitgebreide keuze van is in voorraad. in plaats van losse cacao of poederchocolade, vierkante bussen van i ons Vs pond 18 ets, 421/* 8o 150 Mocht uw leverancier bovengenoemd artikel niet voorradig hebben, vraag dan adressen aan BLOOKER'S CACAOFARIEK TE AMSTERDAM. TE VEEISTDAJVE. P. J. KONING. van een partij V-I jKT^r\V>V, TTTn pnrAX/*-nrm rrrn.V> ■Amn [Jjrr -rmS> yaauiia'i-^yi •-jgBfl Bloedarmoede en algemeene zwakte komen tegenwoordig ook al bij jonge kinderen voor. Het is geen zeldzaamheid ouders te hooren klagen dat hunne kinderen zoo zwak zijn. Zij hebben geen bepaalde kwaalmaar bet is algemeene zwakte. Hoe treurig dat voor kinderen is, kan ieder wel begrijpen als andere kinderen spelen, kunnen zij niet meedoen en als andere kinderen goed leeren, komen zij niet vooruit. De ouders zien dan ook dikwijls de toekomst voor zulke kinderen met groote zorg in. Wij hebben de bewijzen dat het beste middel is, dat snel helpt, ook bij kinderen, in al zulke gevallen van bloed armoede en algemeene zwakte. Ziehier een getuigenis van een dankbaren vader Den Haag, Herman Costerstraat, 69. Mijne Heeren, Ik kan u iets mededeelen dat voor mij van het grootste belang is, en misschien ook wel voor anderen, die er hun voordeel mee kunnen doen. Ik heb drie lieve kinderen; het oudste is tien jaar; maar zóó zwak, neen, ik geloof niet dat er zwakkeren zijn. Zij konden nooit met andere kinderen meedoen; en wij zagen de toekomst met zorg tegemoet. Een onzer vrienden gaf ons den raad om de SANGUINOSE eens te probeeren en sinds ze die gebruiken, hebben we ze geheel zien bijkomen het is zichtbaar voor ieder, zooals zij vooruitgaan. Uit dankbaarheid schrijt ik u ditmaakt u er gerust gebruik van. J. A. SCHYFF. SANGUINOSE is een bijzonder doeltreffend middel in alle gevallen van bloedarmoede, bleekzucht en algemeene zwakte. De Sanguinose verrijkt het bloed; maakt het gezond en krachtig de Sanguinose versterkt de hersenen wekt uw eetlust op en bevordert eene algeheele levensopgewektheid. Zij wordt verkocht in groote flacons van 300 gram. SANGUINOSE kost per fl. f 1.50 6 fl. f 8.— 12 fl. f 15.—. WACHT U VOOR NAMAAK! TAN DAM Co. Den Haag. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. Yrij naar 'tFransch door A. B. 32) Hjj voegde er niet bij, dat dit het eenige doel van zijn bezoek was. Van morgen heb ik een brief uit Cannes ontvangen, welke mij werkelijk wat heeft opgebeurd. Gelukkig is er voor Suze nog al veel liefs verbonden aan hare afwezigheid uit de ouderlijke woning en het deed haar groot genoegen weer eens over ons te hooren spreken door mijnheer de Fiers Maar het schijnt dat ik mijn eigen zorgen zeer moeielijk kan verbloemen want Suze bemerkt die blijkbaar maar al te wel. Heeft mijnheer Douvry nog niets op 't oog vroeg André vol levendige be langstelling. Men doet hem allerlei voorstellen het een nog onaannemelijker dan het ander, gaf mevrouw Douvry treurig ten ant woord, terwyi ze wanhopig haar werk liet vallen. De eenige betrekking welke nog eenigszins voordeelig kan zijn zou ons naar Saigon roepen en wij kunnen er zelfs niet aan denken de kinderen daarheen mee te nemen. Zij zullen het klimaat daar niet kunnen verdragen. André sloeg een blik naar het tengere lichaam van mevrouw Douvry en dacht, dat ook zij zeker geen weerstand zou kun nen bieden aan een moordend klimaat. Maar hij durfde niets zeggen, want eens klaps van toon veranderende hernam mevrouw Douvry op bijna vroolijken toon: Wel, André, ik bad het nog niet opgemerktIs het mogelijk Je bent in avondcostuum Ga je uit U vergist u niet mevrouw. Ik offer dezen avond op. Ik heb een dringende uitDoodiging ontvaDgen van mijn verheven leermeester in de schcone kunsten. Hugo Mersan en ik heb mij zeil laten overhalen de uitnoodiging aan te nemen. Mevrouw Douvry keek hem glimlachend aan en zei André, men moet u hooren om u te kunnen gelooven! Eo welk soort van partij zal het daar bij Hugo Mersan zijn Het schijnt dat men er ook zal gaan dansen, zei hij op onderworpen toon. En u gaat ook dansen U, André U kunt dus dansen Vroeger heb ik het wel gekend bekende hij, ondanks zichzelf glimlachend. Bij mevrouw Douvry vergat hij zijne beschroomdheid. Voor meerdere zekerheid, zal ik slechts de arme jonge meisjes uitnoodigen, welke gewoonlijk door niemand gevraagd worden, deze zijn minder veeleischend wat de hoe danigheid van hun danser aangaat en op die wijze loop ik minder gevaar ontevre denen te maken Hy viel zicbzelt in de reden met de eenigszins angstige vraag U zoudt dit toch zeker niet bespot telijk vinden, is het niet mevrouw zeker niet, mijn vriend. Ik verwacht zelfs, dat de gastvrouw dat zeer aardig van u zal vinden. Maar ik verwonder mij er wel wat over, dat ge nu eensklaps zooveel lust gevoeld, het leven op bal enz. te leeren kennen. Dat is een ware om keering. Ik doe dat niet voor mijn plezier, begon André. Dus Ik begrijp dat niet. Ik doe het, omdat ik begrijp, dat ik een wilde ben en dat ik mij wat moet beschaven als ik wil dat CACAO, 1 2 |S OPGERICHT 1890. Geplaatst kapitaal f 2.500.000. Gestort kapitaal f 560.800. Reserve f 350.818.28 Hypotheken 31 Dec. 1908 f 20,523,011,62 Pandbrieven f20,002,900, Geeft uit 4 Pandbrieven tegen den prijs van 100 Hypotheekrente vanaf 41/* °/°- Inlichtingen verstrekt Den Burg, Texel. Voor le hypotheek beschikbaar, rente 4 41/i procent, met of zonder aflossing. Zoo wel kleine als zeer groote bedragen. Brieven franco bur. v. d. bind No. 77. Plotseling hield hij op. Als ge geheel en al het hart wilde veroveren van het dwaze kleine meisje dat ons beiden zoo lie! is, vervolgde mevr( Douvry de jonge man in de oogen ziende. Mijn kind, Suze heeft mij alles verteld. En vergeeft u mij met haar gespro ken te hebben vroeg hij met eenigzins bevende stem. Nooit nog bad zij hem zoo toegesproken met „mijn kind". Gewoonlijk zei zij „André" of „mijn vriend." U vergevenWat dat ge aan ouze eene verwijdering hebt willen besparen, welke haar zoo zwaar viel, dat ge haar eene genegenheid hebt getoond, waarop zij trots mocht zijn Mijn kind ik dank u dat go aan haar hebt gedacht En het is juist daarom, dat ik er zoo van houdt met u over Suze te spreken voegde mevrouw Douvry er op zachten toon bij Zij zweeg, André wachtte vol verlangen een woord van hoop te hooren. Maar mevrouw Douvry hernam alleen op half spottende, halt droevige toon Vrooger moesten de ridders om hun uitverkorene te verkrijgen meermalen hun leven wagen in den strijd, heden moeten zij zich aan niet minder zware proeven onderwerpen, is het niet André Hij glimlachte en zei Wat komt dat er op aan Als ik maar een weinig hoop kon voeden Geeft u uwe toestemming, mevrouw Ik smeek er u om 1 Mijn kind, ik wensch van ganschor harte, dat Suze eenmaal zal begrijpen met hoeveel yertrouwen ik haar aan u zou gevon. Gaarno zou André nog uren lang zoo hebben willen blijven doorpraten, muarde danspartij riep hem. Hij verveelde zich echter niet doodeljjk op het bal van Hugo die prachtig van kleur en overheerlijk van smaak is, kost 30 cent per ons. Aanbevelend, Uw dw. dienaar, van bet vorige jaar. Nergens koopt men goedkooper, zoolang de voorraad strekt. Mersan, dank zij het gesprek dat hij gehad had met mevrouw Douvry, hetwelk hem nog lang moed en vreugde kon geven. Zij was zoo lief voor hem geweest, dat hij nog dagen later toen hij in den trein zat, welke hem naar Amiens, naar zijne moeder zou voeren de woorden meermalen bij zichzelf herhaalde. Die geregelde bezoeken aan Amiens deden hem steeds zeldzaam veel genoegen. Hij die te Parijs zoo afgetrokken was, geleek daar een geheel ander mensch. En zij die hem beoordeelden alleen naar uiter lijke schijn, zouden zich zeker ten zeerste verwonderd hebben de groote genegenheid te zien, welke die man, bekend als buiten gewoon koel, voor zijne moeder aan den dag legde, ofschoon het pijl van ontwikke ling van beiden verre van gelijk was. Mevrouw Vilbert was een zeer eenvou dige vrouw, steeds ernstig, in-goed, haar verstand was betrekkelijk weinig ontwik keld, maar werd geleid door een geest van strikte rechtvaardigheid. Steeds opgaande in haar gewone dagelijksche plichten, had zij nooit gewenscht kennis te maken met het leven buiten haar gewone omgeving. Uiterst zelden had zij haar Amiens ver laten, waar zij geboren was on in het huwelijk trad, waar zij al haar vreugde en ook al haar leed had ondervonden. Eén of tweemaal slechts was zij te Parijs ge weest en zij was er van teruggekeerd met een gevool van atkeer en gevoelde zich na terugkomst zoo mogelijk nog gelukkiger in haar kalme omgeving dan te voren. Zij had haar man vurig bomiud, dio wat vorstand aangaat verre haar meordero was, maar haar gelijke, wat het hart betreft en samen hadden zij zich gelukkig gevoeld, ook in do uren van smarte, toen zo hun kinderen voor altijd de oogen zagen Bluiton. Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4