Roode a Uitslag Aclvertentiën Vj ar kt berk 'hten. E'-w"S'r J f»»»' Uurwerken, Goud cd Zilver. herstellen van Rijwielen, Predikbeurten ADVERTENTIËN. Ben 16en JVtei a.s. GUST. BUHSE, ijzeren hekken en inrijpoorten. pnike roode, blauwe of Engelsche AARDAPPELEN (mooi van stuk). Een treurige vergissing. Van de volgende treurige vergissing maakt het „Leidsch Bbl." melding: v. d. W. te Zoeterwoude hadWoensdag 28 April op last van zijn dokter zijn 4-jarig dochtertje (lijdende aan diphteritis) doen overbrengen naar het ziekenhuis te Leiden. Donderdag had hij het kind een bezoek gebracht en bevond toen, dat het ernstig ziek was. Vrijdag en Zaterdag had hij alleen geïnformeerd hoe het was en werd hem medegedeeld, dat het goed was en voor uit ging. Zondag werd hij weer aan het ziekbed toegelaten, doch tot zijn verbazing kende hij zjjn dochtertje niet meer en evenmin herkende zijn dochtertje hem. Hij be weerde toen dan ook, dat het kind zijn kind niet was, doch afgaande op het personeel moest hij het gelooven. Na zijn wederwaardigheden thuis te hebben verteld, besloot men 's Maandags 's mans zwager naar het ziekenhuis te sturen. Ook deze kende het meisje niet en zeide dan ook beslist, dat het niet het dochtertje van v. d. V. was. Vermoedelijk is toen de vergissing opgemerkt door de pleegzusters, ten minste v. d. W. werd Dinsdagmorgen telegrafisch aan het ziekenhuis ontboden, daar zijn dochtertje reeds Vrijdag 30 April was overleden en het lijkje naar Hazerswoude was gezonden. Een dieptreurige vergissing voor hem, die reeds verleden week een zooutje van 13 jaar verloor aan bovengenoemde ziekte en zijn vrouw en nog twee kin deren ziek heefc liggen. Bat zet niet goecl in. Een paartje te Soest zou gaan trouwen. In een wagentje ging het van het huis der bruid op weg naar het stadhuis. Het paard had echter zulk een haast, dat het op hol sloeg en de bruigom uit den wagen slingerde. Een hoofdwonde werd zijn deel. In de verte zag hij het hollende ros met zijn wagentje, waarin nog steeds zijn bruid, tegen een boom ophollen. De wagen in stukken, de bruid ongedeerd. Het huwelijk werd voltrokken, de, bruigom met een doek om het hoofd. Groote heidebrand. In de nabijheid van Hoenderloo, woedde Dinsdagavond een ernstige heidebrand. Over een groote uitgestrektheid stond de heide in brand. Het vuur deelde zich aan eenige hoeven mede, die reeds in de asch werden gelegd. Een aantal autoriteiten vertrokken naar het terrien, terwij een groot aantal werklieden uit Apeldoorn werd gezonden om hulp te bieden bij het blusschen, hetwelk met zand plaats heeft. Slaapwandelaarster. Een 12-jarig meisje te Arnhem ging Zaterdag met haar moeder inkoopen doen. Onderweg zag zij eenige dronken mannen, 's Nachts droomde het kind van dronken mannen en liep droomende het huis uit, slechts gekleed in een hemd. Zoo werd zij Zaterdagnacht om 2 uur op het Vel- perplein door een politieagent aangetrof fen. Bleek van schrik en bibberend van koude staarde zij droevig den agent aan. Toen deze begreep^ waarmee hij te doen had, nam hij haar mee naar het bureau om haar wat tot kalmte te brengen. Daarna vertelde' zij, dat dronken mannen in huis waren, en zij daarvoor was gevlucht. Toen het kind wat ge kalmeerd was, bracht hij het naar huis, waar alles in diepen rust was. Men kan begrijpen hoe verbaasd de ouders waren, toen zij gewekt werden en het voorgevallene hoorden. De vraag van 't oogenblik. Eenige lezers, zegt de „H. Ct." vragen ons of de kleine Prinses een jaargeld krijgt. Het antwoord isneen. Art. 30 der Grondwet zegt, dat de Prins van Oranje een jaarlijksch inkomen van f 100.000 uit 's Lands kas geniet, beginnend op 18 jarigen leeftijd. En art 29 zegt, dat de titel van Prins van Oranje woidt gedragen door den „oudste van des Konings zonen of verdere man nelijke nakomelingen, die de vermoede lijke erfgenaam is van de Kroon". In afwijking van andere bepalingen, is deze dus niet op de vrouwelijke kroon prinses van toepassing. Verbetering paardenras Vanwege de te Haarlemmermeer op gerichte Vereenigingvoor Paardenfokkerij zullen dezen zomer eenige heeren een bezoek brengen aanOldenburg, ten einde te trachten aldaar tien raszuivere veulens als fokmateriaal aan te koopen. Mei Ook ons land kan meespreken van de wintersche Mei (hoewel we heusch over het weder niet mogen klagen). Werd niet de rchoone Meimaand ingeluid met sneeuw en hagel, die o. a. aan het nauwelijks uitgefuifde Den Haag op Zaterdagmorgen een zonderling win- tersch uiterlijk gaven. Ook in 't buitenland, België, Frankrijk, Zwitserland enz. heeft het sterk ge sneeuwd en zelfs flink gevroren, 'n Leelijk ding voor de vruchtboomen, wijnstok enz. Dienstweigering. De dienstweigeraar K., te Nieuwe Niedorp, is door den Krijgsraad te Haarlem veroordeeld tot 3 maanden militaire detentie. Vergiftigd door vleesch. Hoe gevaarlijk het is vleesch van niet geslachte dieren te eten is te Warmond weer gebleken in een huisgezin, waar men van een kalf heeft genuttigd, dat zijn natuurlijken dood was gestorven. Bij alle personen in bet gezin, negen, is ernstige vergiftiging geconstateerd. Allen zijn nu geiukkig beterende, behalve de vrouw, die zelfs nog zeer ernstig is. MMen hoopt dat zij er het leven zal afbrengen. Van een geitje en een portefeuille met bankpapier. Het is nu eenmaal bekend, dat geiten en bokken alles eten, wat maar te kauwen is; en daarom is het beter, dat men nooit portefeuilles met geldswaardige papiertjes in hun nabijheid deponeert. Dit ondervond ook de koemelker O. te Groningen aan den Heeren weg. Hij was ter markt geweest, had goede zaken gedaan, en vroolijk, levenslustig, door 't prachtige weer, het heerlijke groen, toog hij huisvvaarts Daar was nog veel te doen, nog heel veel; de stal moest nog gereinigd en de dieren gevoederd worden. Maar de dag was nog lang, er kon nog veel gedaan worden. De jas uitgegooid, de mouwen uitgestroopt, aan 't werken. Maar terwijl hij daar zoo aan 't werk was, in 't zweet zijns aanschijns zijn brood stond te verdienen, flitste hem plots door 't hoofd, dat hij toch beter deed zijn portefeuille met f 180 die in de jas zat een betere plaats te geven. En zoo kwam het, dat hij opstond en zich naar de jas begafweg was de portefeuille, maar daar in de verte stond zijn „sikje," met een heel, heel wijs neuzig gezicht, aan 'tleer te knabbelen. En onzen koemelker brak 't angstzweet uit. Snel strekte hij de beenen uit, en in een oogenblik stond hij bij 't geitebeest, dat vroolijk mèkend, de laatste der Mo hikanen o neen, der bankbiljetten verslond. Wat nu te doen Hij peinsde en peinsde, en of hem nu de ge schiedenis van roodkapje, of wel die van den wolf en de 7 geitjes in de gedachte kwam, wij weten het niet, maar hij haalde een mes, een heel scherp, en slachtte het geitje, dat even te voren nog zoo vroolijk mekteen uit de maag van ons geitje kwamen alleen nog maar 2 nummers van bankbiljetten van f 10; 2 bankbiljetten van f 60 en een van f 40, waren „verschwunden." Arme koemelker, arm sikje en arme pam- pieretjes. (D. Ct.) Luchtvaar tlijnen. Men gaat in Duitschland een lucht- vaartlijn maken, van Luzern over Frie- drichsbafen, Straatsburg, Frankfort en Keulen naar Hamburg. Zeppelin's maat schappij, die Wanneer hare nieuwe lucht- scheepstimmerwerf klaar is, elk jaar 10 luchtschepen kan afleveren, zal de vaar tuigen bouwen. Men wil ook een luchtvaartverbinding tusschen Frankfort en München maken. Zy die niet de lentekuur gevolgd hebben, zien wy met roode vlekken op het gezicht zy hebben eczeem op de handen of op het gelaat, en puisten en zweren. De Pink Pillen zullen u de beste resultaten geven voor uw len tekuur. Zy herstellen, zui veren en verryken het bloed, zy wekken het zenuwstelsel op en verlossen het lichaam Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Dorothée Idalie Eugenie Ulriquc. /<?J DANKBETUIGING. W. SLAMAN Zoon. J. I'h. ItAKKEIt, Weverstraat. ïondag 9 Mei. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. 's Avonds 6 uur ds. Vieser Waal. Geen Kerkdienst Oudeschild. Voorm. 10 uur ds. Smits. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds Visser. Doopsbediening Oosterend. Bev. en Int. van ds. Grasstek Cocksdorp. Geen dienst. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Voorm. halftien ds. Rooseboom Nam. 3 uur ds. Rooseiioom. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Van 1 tot en met 7 Mei '09. GEBOREN: Juliana Louise Emma Marie Wilhelminad.v. Cornells do Ridder en Aagje Spigt. Adriaanz.v. Willem Jan Mets en Annetjo de JoDg. Dorethée Idalie Eugenie lllrique, d.v. Dionijs Emil Boeke en Maria PauÜDa Mansvelt. ONDERTROUWD: Dirk van der Werf (Eoogerveld) en Trijntje Visser (de Wes ten.) Jan Jakob van essem (den Burg) en Antje Henkes (de Waal.) GETROUWD: Gerard Doorenbos en Cornelia Vos, Pieter Jan Koorn en Antje Koorn, Egbert Simon Boekelen Geertje Marretje Bakker, Jan Roeper en Geertje Kuijper, Jan Cornelia Dogger en Jannetje Leen. OVERLEDENMeiert Vlas, 68 jaar, weduwnaar van Jannetje de Wijn, (den Burg) Pieter Eeelman, 49 jaar, echtge noot van Martje Selser, (de Waal Cornelia Roeper, 75 jaar, echtgenoot van Alida Rab, (den Burg.) GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 knipmes gevonden aan don Burg 1 moer van een rijtuigas, Groeneplaats; 1 bril in doos, Hoornderweg 1 zwarte fietspomp, voetpad naar Oudeschild De neer en Mevrouw BOEKE Mansvelt geven kennis van do geboorte hunner dochter: Pastorie de Cocksdorp (Texel) 6 Mei '09. Getrouwd P. J. KOORN Prijs f 1,75 do doos, f 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depóthouder voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdam, voor den Burg en omstreken bij de firma T.BUIJS en verder bij verschillende apothekers en goede drogisten. Schagen, 6 Mei. Aangevoerd: 120 Kalikoeien 1 150,a f 265 30 Vette Koeien 1 170 a 1 330; 400 Geldekoeien f 120 a f 225 100 Nuchtere Kalveren 1 7 a f 20, 580 Overhouders 1 15,a 25,00 35 Vette Varkens 44 a 48 cent per Kg. 0 Magere Varkens f a 1 80 Biggen f 8,a f 15,00; Boter f 1,05 a f 1,15 per K.G. Kipeieren i 2,75 a f 3,25 per 100! Leiden, 7 Mei. Ter markt werden heden a ngevoerd 31 Stieren f 142,— a f237,-; 521 Kalf- en Melkkoeien f 168 a 1 315; 416 Varekoeien f 107 a f 228; 218 Vette Ossen en Koeien i 175 a f 317 97 Kalveren (vette) 53 a f118 163 Kalveren (magere) f 4 a i 11 824 Schapen (weide) f 19 a f 25; Schapen (vette) f af 966 Lammeren f 5.k f 10.50. 289 Magere Varkens f 18-- a f 45, 415 Biggen f 6,50 ii f 13,00; V.P. N. EIEREN VEILING. 7 Mei 1909 f 2,75 tot i 5,05 p. 100 stuks. Ondertrouwd I». VAN «ER WERF EN T. VISSER. EN A. KOORN, die, mede namens wederzijdsche familie, hunnen hartelijkeu dank betuigen voorde vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Hemmerkooi, Texel, 6 Mei 1909. Getrouwd J. ROEPER Jz EN G. KllIJPER, die, ook namens wederzijdscbe familie, hun hartelijkeu dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Eierland, 6 Mei 1909. Getrouwd E. S. BOEKEL EN G. M. BAKKER, die, ook namens wederzijdsche familie, bun hartelijkeu dank zeggen, zoowel binnen als buiten deze gemeente, voorde vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk onder vonden. Burg, Texel, 6 Mei 09. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, K. J. BAARSE EN P. BOON, hunne 40-jarigo Ecbtvereeniging te gedenken, Huone dankbare kinderen, D. Baarse E. BAARSE-Eelman A. EvELEENS-Baarse Arn. Eveleens J. Baarse A. BAARSE-Vreeken D. BAARSE-lfaarse K. Baarse K. Baarse L. Baarse v. Staalduinen Voor de vele en hartelijke blijken van belangstelling, ondervonden gedurende de ziekte, bij het overlijden en de ter aarde- bestelling van onzen geliefden Echtgenoot en Vader, betuigen wij onzen hartelijkeu dank. Dank vooral aan den heer Dr. Van der Vegt, voor zijne onvermoeide hulp; aan Ds. Kuperus voor de troostrijke woorden, gesproken in het sterfhuis aan de H. H. Van 't Hot en Lieuwen voor hunne waar- deerende woordeD, op het graf gesproken en aan do collega's-postbeambten, die den geliefden doode grafwaarts droegen en een schoone krans schonken aan hun ge storven vriend en collega. Wed, P. EELMAN Selser. en Kinderen. Waal, 8 Mei, 1909. LANGEVELD OE ROOIJ nemen de vrijheid te herinneren aan de door hen verzonden reke ningen, waarvan zij beleefd afdoe ning verzoeken. Over het bedrag der met 15 Mei niet afgedane posten zullen zij zoo vrij zijn na dien datum te beschikken; voor oene gereede afdoening houden zij zich beleefd aanbevolen. :-: Goudsmid. Horlogemaker, bericht hiermede dat hij weer eiken Maandag, gedurende Markttijd in de „Lin deboom" te spreken is omtrent de verkoop en reparatie van De ondergoteekenden berichten aan hun begunstigers, dat van tien Mei e.k. ge legenheid zal bestaan tot het cn verkoop van onderdeelen; tevens ook gelegenheid voor het hoefbeslag. Oudeschild. Speciaal adres voor het maken van TE KOOP GEVRAAGD

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 2