1 1 J 1 Panoramaspiegels, Verkrijgbaar in Jen Boeth. Parte „Semperflor DAALDERS M. WIEHI2TGA, Particulier kapitaal, Geen 50 Gulden JM VM mwmm, Bloemist. Regenbakken, Beerputten, lerkeliers. Buizen, Hielen, Koedrinkgoten, Zinkputten, enz. enz. lïlen abonneertzich in Boskh. Parkstr. r doch slechts 375 gulden a contant. FEUILLETON. Suze's Droom. Het Bloemenmagazijn Koningstraat Helder. Be ervaring l&eeft bewezen dat de Ctementwerken de fabriek van W. GR1MIJSER, laves öudesehild, if" van bijzonder solide constructie zijn. Alles van uitstekende kwaliteit. Beleefd aanbevelend, W. GRIMIJSER. GEEN CACAO SMAAKT ZOO KRACHTIG ALS 1 BELANGRIJK BERICHT. HETPRINSESJE, WAS ZIJ SCHULDIG? DE BOERENBRUILOFT, K. LIPS, Waaldersfr. beste SCHRAMMEN,BIGGEN en KOEHALVEREN. Dorlogeniaker. Goudsmid. Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. puike roode, blauwe of Engelsche AARDAPPELEN (mooi van stuk). _l l_ "1 Prijs per stuk slechts 60 et. Beveelt voor het eiland Texel zijnen vertegenwoordiger J. Kortenhoeven aan den Burg, beleefd aan, voor de levering van Planten, zoowel als voor Bloemwerken, alsKransen, Bloemenmanden, Bouquetten, enz. Voor zoover de orders niet direct aan ons geschieden worden die door b g. vertegenwoordiger, gaarne zonder verhooging van prijs aangenomen en uitgevoerd. Beleefd aanbevelend, Deze onderneming levert tegeu de meest coucurrcerende prijzen Men doe zijne bestellingen mondeling of schriftelijk aan de HAVEN te OUDESCHILD of aan het filiaal te HELDER, VIJZELSTRAAT 34. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. TE KOOP GEVRAAGD J. Ph. BAKKER, Weverstraat. De Uitgeuers uan t'eze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentiën in an dere couranten en met de leoering uan Cou ranten en Tijdschritten Voor le hypotheek beschikbaar, rente 4 4 41/.t procent, met ot zonder aflossing. Zoo wel kleine als zeer groote bedragen. Brieven tranco bur. v. d. blad No. 77. voor een solied Handnaaimacbine, die tevens voor en achteruit werkt, Levert alle kleeding, naar het lichaam aangemeten, scherp concurreerend. Aanbevelend, F. LEXGIIAUS Oosterend Keizerstraat 63 Helder. Briefkaarten aan ons geadresseerd, wor den gaarne vergoed. voor het bekijken van prentbriefkaarten, foto's, enz., geven de beelden zeer duidelijk, sterk vergroot weer. Vrij naar 't Fransch door A. 3. 34) Hij maakte zich er dus af met een vaag antwoord, dat evenwel een lichte blos op de wangen van juffrouw de Guillancourt toonde. Wat komt het toch uit, dat we oud worden, als we eens zien naar de thans reeds zoo groote kinderen! merkte juffrouw Sylvia op, op een toon, die geen tegen spraak duldde. Daar heb je Anna zelf reeds op huwbaren leeftijd. Ahzei André beleefd, de zaak boe zemde hem in 't geheel geen belangstel ling in. De grove mijnheer Guillancourt viel hem in de rede. Hij had geheel het uiterlijk van een boer in stadskleeren. Zeker, het zou mij weinig moeite behoeven te kosten haar uit te huwelijken met de flinke bruidschat, welke zij mee zal krijgen. En dan heb ik haar eene uitste kende opleiding laten geven Zij deed inet gevolg eindexamen, speelt piano, ontwerpt zelfs kleine schilderstukken Evenals mijn neef, dat is een groot kunstenaar Hij heeft schilderstukken gemaakt, welke in geheel Parijs bekend zyn! riep juffrouw Sylvia trots uit. Anna sloeg een blik vol bewondering naar André. Zij zelf was blijkbaar niet zoo overtuigd van haar eigen verdiensten. Mogelijk ook wel schatte zij die van weinig beteekenis. Tante, ik bid u, bespaar mij die lof uitingen, zei André, die een groote afkeer er van had zich te hooren prijzen en vooral wanneer dit werd gedaan door juffrouw Sylvia, die gewoon was de zaken zeer BLOOKER'S CACAO, sterk te kleuren, üm haar in haar over dreven ophemeling van zijn kennis te stuiten, wendde hij zich tot Anna en vroeg: Houd u van schilderen juffrouw? Zij werd rood als een kers en antwoordde bijna fluisterend O, neen, manheer. Ik vind het veel te moeielijk om te leereu Haar vader viel haar in de reden door op beslisten toon te verklaren Mijn kind alle begin is moeielijk Dat zal mijnheer u ook wel zeggen. Hij zal ook wel eens kleine onoogelijke tee- keningetjes begonnen zijn, voordat hij er toe kwam schoone schilderstukken te ma ken Om te slagen is alleen noodig, dat men maar blijft volhoudenO, als ik dat begrepen had, toen ik jong was, zou ik thans ook meer weten en bij voor beeld ook bekend zijn met de werkelijke waarde van mijn phosphaatgronden Uw moeder, zal u zeker welgespro ken hebben van de ontdekking van die grondeD, Ardié? is het niet? viel juffrouw Sylvia in, blij dat zij weer eens een onderwerp had gevondeD, waarover zij eens goed kon uitweiden. André begon eensklaps veel belang te stellen in het gesprek. Zoo tante, bezit mijnheer werkelijk van die gronden Ja mijnheer Vilbert, hernam de dikke man zich uit zijn leunstoel opheffend, welko daardoor een luid gekraak liet hooren. Ja mijnheer Vilbert en zooals u hoort, zit ik er wel wat mee verlegenEr is naar het schijnt zeer veel kans dat die gronden met uitstekende uitslag kunnen worden geëxploiteerd, ten minste zoo beweren dc groote landeigenuren uit de buurt en ook mijn zaakwaarnemer te ParijsMaar ik wil mij niet gaarne laten bedriegen ik heb de raad noodig van een ingenieur en En u is nog niet in kennis met een ingenieur vroeg André In 't geheel niet! Hoe drommel zou dat ook kuDnen Ik spreek nooit anders dan met boeren!Ik zit met recht zeer in de verlegenheid, mijuheer Vilbert. Ik zou u wol in kennis kunnen breDgen met een zeer kundig ingenieur, begon André langzaam. Mijnheer de Guillancourt liet hem niet uitspreken. O, mijnheer Vilbert riep hij uit, waarlijk zuudt u dat willen O, ik zou er u zeer erkentelijk voor zijn Welk een groote dienst zoudt u mij bewijzen door mij een persoon aan te wijzen in wien ik volkomen vertrouwen kan stellen? Wil u? Ik versta niots van die zaken!Ook wan trouw ik al die mooie mijnheereu uit Parijs, die altijd klaar zijn om met ons boeren den spot te drijven Aan 't hoofd van onze onderneming wenscht mijn zaakwaarnemer iemand van zijn kennis te brengen. Dat zij zoo!... maar ik ben er op gesteld zeil ook iemand in de zaak te hebben. En omdat u mij instaat voor uw ingenieur Als voor mezelf! Goed zoo! Goed zoo! riep mijnheer Guillancourt vroolijk uit. Mijnheer Vilbert ik weet dat u een ernstig man zijt en ik vertrouw dan ook volkomen op u U zoudt mij zeer verplichten, indien u mij wel uw vriend eens wilde zenden O zeker, Andié wilde dat wel! Zou hij dan aan mijnbeer Douvry nog een vasto betrekking kunnen verschaffen Deze gedachte stemde hem recht blijdeen tok bet idee dat Suze misschien dan spoedig uit Cannes zou terugkeerun, indien zij niet meer ter wille vun den finanuieelcn toe stand harer ouders buitenshuis zoo behoe ven te vertooven, En Andié, do kunstenaar anders zoo Ter gelegenheid van de geboorte vim Princes Juliana geeft DE PRINS DER GEÏLLUSTREERDE BLADEN ..Is feest uitgave, aan alle abonrié's een prachtige plaat, voorstellende de Koninklijke Familie op den troon, waarom zich alle voorouders uit het Oranje Huis, ruim 45 personen, cn getrouw naar de schilderijen uit de Mu seums genomen, hebben geschaard, ter wijl Prins Willem de Zwijger de Ko ninklijke Familie toespreekt. Verder wordt van af heden een bijblad voor de jeugd gegeven onder don titel voor Meisjes en Jongens, waarin mooie verhalen, plaatjes en leerzame raadsels mot fraaie prezen zullen worden opgenomen. Behalve de in de Bibliotheek van „De Prins" verschimende verhalen „De Huwe lijksmarkt" en de wereldberoemde A ven erea van Ralflcs", waarvan nieuwe Abonué's b.'t reeds verschenen gedeelte, ongeveer 1 GO blz. gratis kunnen bekomen verschijnt vaimt April als feuilleton een prachtige familieroman van E. van Win- terfeld, getiteld Ten slotte deelen wij nog tnede dat wij ter gelegenheid van den 70eu verjaardag van den bekenden Kunstschilder O. ëerel- man, onzen lezers een prachtige Premie plaat zullen aanbieden van het heerlijke, echt nationale schilderij tegen denzellden lagen prijs en geheel uitgevoerd als de vroegere plateD, welke zulk een gunstig onthaal mochten ondei- vinden. Men abonneert zich door hel geheele land bij eiken soliden boekhandelaar of bij de Agententegen f 3,— per jaar voor de gewone en tegen f 5,— per jaar voor de luxe-editie. Abonnementen kunnen met elk nummer aan vangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekhandelaar ge vestigd is, kan men zich direct per post abon- neeren tegen postw. van f 3,75 voor de gewone en f 5,75 voor de luxe-editie, aan den Uit tever N. J. BOON, Amsteldijlc 13, AMSTER- DA M Men ontvangt daarvoor eenprachtige illustratie van 20 groote bladzijden op mooi papier met 40 h 45 platen per weelc. zijn te verkrijgen sterk gekant tegen al wat maar naar zaken zweemde, luisterde vol aandacht al hetgeen mijnheer de Guillancourt vertelde ovor de groote waarde der landerijen tengevolge van de stoffen, welke do 'grond bevatte, vooral ook toen deze er op wees, indieD zooals hij meende de onder neming zeer winstgevend was aaD den ingenieur ook eene zeer voordoeligo betrek king zou worden aangeboden. Wat een gelukkige phosphaatWelk een schitterende toekomst wenschto André het wol toe 1 Nog nooit had juffrouw Sylvia baar noef zoo opgewekt gezien. Eerst luisterde zij ook met aandacht, maar langzamerhand giüg het haar to hoog, werd het haar te geleerd en begreep zij er niets meer van. Toen vond zij het haar plicht met Anna te gaan praten zonder zich er over te bekommeren dat deze haar maar zeer zelden en dan nog een zeer kort antwoord gaf. Het jonge meisje keek yoortdurend be schroomd in bewonderend naar André. Mejuffrouw Sylvia, die nu eenmaal verzot was op praten, bemerkte daar ovenwei niets van, Eensklaps scbeen haar het alleenpraten toch minder aan te staan en beproeide zij zich ook in het gesprek van Audré en mijnheer Guillaucourt te mengen. Met dit doel troonde zij Anna met zich mee om haar te helpen oven eeu heerlijk soort limonade goreed te maken, volgens een recept, dat zij zelf had uilgevonden on dat zij nu ook aan Anna wilde leereu. Kom, heeren zei zei, toou zij weder gevolgd door Anna in de kamor kwam met do verfrissende drank, kom heeren voor vandaag nu wetenschap genoeg. Tot haar grooto voldoening gaven haar woorden werkelijk de gewensohtoafleiding. Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4