G. J. O.D. DIKKERS Bekendmaking. SpoorBoeRje 10 cent Boekh. Parkstraat. „Semperflor ens" I 8 1 I i Het beste middel Panoramaspiegels, Verkrijgbaar In den Boekh. Parkstr. Premiekeuring. SCHUIMAARDE. GRASGEWAS De Lange de Moraaz Te Oosterend bij P. Dros Gz., Oudeschild Joh. P. Dros, den Burg I. Moerbeek. M. WIEHINGA, 1 6 hectaren uitmuntend staand NATIONAAL" Verkrijgbaar in den FEUILLETON. Suze's Droom. DE FIRMA KANTOOR; Breedstraat A 48 te Alkmaar Het Bloemenmagazijn Koningstraat 13 Helder, Kransen, Bloemenmanden, Bouquettcn, enz. JAN VAN AMESF00RT, Bloemist. ■publiek verkoopen: Beveelt voor het eiland TEXEL zijnen vertegenwoordiger, J. KORTENHOEVEN aan den Burg, beleefd aan voor de levering van Planten, zoowel als voor Bloemwerken, als: Voor zoover de orders niet direct aan ons geschieden worden die door b.g. vertegenwoordiger, gaarne zonder verhooging van prijs aangenomen en uitgevoerd. Beleefd aanbevelend, T Alkmaarsche Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. -I I- Notaris te Texel, zal op MAANDAG 19 JULI 1909, 's na middags 12VS uur, in het hotel „de Lin deboom" aan den Burg op Texel, bij de hofstede „Vooruitgang" in den pol der Eierland op Texel (annex de hofstede „Gent"), in 6 afgebakende perceelen. Allen die iets te vorderen heb- ben van of verschuldigd zijn aan wijlen C. P. KEIJZER, overleden 15 Juni 1909, gelieven daarvan opgave of betaling te doen voor 25 Juli 1909 aan P. Keijzer Tz. Burg—Texel, 10 Juli 1909. Het College van Dageljjksch Bestuur van het Waterschap „de 30 Gemeenschappelijke Polders op Texel" brengt ter kennis van belanghebbenden, dat do herziene LIJST, bevattende de namen der personeD, die stemgerechtigd zijn, van heden gedurende veertien dagen ter Secretarie van het Wa terschap ter inzage is neergelegd. Bezwaren moeten binnen eene maand na dagteekening dezer bij verzoekschrift, voor zooveel noodig door bewijzen gestaafd, aan het College van Dagelijfcsch Bestuur worden ingediend. Het College van Dagelijksch Bestuur vnd., J. S. DIJT, Voorzitter. RUIBING, Secretaris. Texel, den 7 Juli 1909. ji 52) Vrij naar 'tFransch door A. B. XIV Sedert de soirée bij de gravin de PruyDes had Suze slechts één wensch: Cannes te verlaten en weer in haar „home" te zijn waar allen oprecht waren, waar zij niet meer zou zijn blootgesteld aan het ontmoet ten van George de Fiers, zooals zij dit nu dagelijks was bij lady Graham. Maar er was nog geen sprake van naai Parijs terug te keeren, waar de Maartsche buien nog steeds heerschten. Gladys, had plotseling aangegrepen door hartstocht voor de schoone kunsten, een der salons van de villa doen inrichten voor atelier, waar zij de raadgevingen ontving van George, die zeer de artiste bewonderde, waarbij het echter zeer de vraag was of deze bewondering wel ontstond door haar schilderstukken. Voor Suze waren die schilderlessen ver schrikkelijk pijnlijk, want ze herinnerden haar aan den tijd toen George haar por tret schilderde en hoe toen de uren als het ware omvlogen voor beidenmaar die tijd was voorbij, evenals haar droom dood was. Zij was wel genoodzaakt in het atelier van Gladys te blijven, doordat ook lady Graham er zich bevond; deze verwonderde zich er niet weinig over, dat Suze thans zoo zeer gesteld was op de eenzaamheid. Het was voor Suze een groote verlichting, wanneer Gladys haar verzocht wat muziek te maken onder yoorwendsel, dat dit op haar werk zulk een gunstigen invloed had want dan zag ze het jonge meisje niet bij George en was ook niet verplicht te praten en maar steeds dezelfde te schijnen. Maar het gaf haar niet veel, haar lach klonk niet meer zoo vroolijk en wanneer zij tot George de Fiers sprak, klonk haar stem, inplaats van zooals vroeger kristal helder, thans hard en koud, terwijl er in Verleent: Handels- en Landbouwcredieten. Verstrekt: Gelden op Hypotheek tegen lage rente. Verzilvert: Coupons en ander geldswaardig papier. Sluit: Assurantiën op elk gebied. Neemt: Gelden in deposito. Opent: Rekening-courant. li I om den eetlust op te wekken is de Sanguinose. Zij bevordert een gere gelde spijsverteringzuivert uw bloed van alle onreine bestanddeelen, geeft een diepen gezonden verkwikkenden slaap. Een frissche kleur een heldere oogopslag, krachtige spieren, uitmuntende zenuwen, een vroolijk humeur vergezellen de goede gezondheid. Honderden en duizenden in ons vaderland hebben zulk een goede gezondheid aan de Sanguinose te danken. G(j kunt geen beter middel vinden, zelfs voor veel geld. Een zes flacons Sanguinose doen wonderen aan uw geheele gestel. Neemt er de proef van SANGUINOSE kost f 1,50 de flacon van 300 gram 6 fl. f8,— 12 fl. f 15, VAN DAM Co., Den Haag. 2 - "WACHT U VOOR NAMAAK! - voor het bekijken van prentbriefkaarten, foto's, enz,, geven de beelden zeer duidelijk, sterk vergroot weer. Prijs per stuk slechts CO ct. haar blik af keer lag te lezen, wanneer zij haar oogen op den jongen man vestigde. Omdat zij hem in haar achting zoo hoog had gesteld scheen het haar verschrikkelijk hard hem nu in zijn ware gedaante te kennen en te beoordeelenvoor baar was hij nu een geheel vreemde geworden. Trots bewaarde zij het geheim van haar ontgoocheling. Maar het leed viel haar moeielijk te dragen. "Wel vreemd, maar het eeDige dat haar nog staande hield na deze ontgoocheling, was de herinnering aan André. Zij zag hem weer terug in hare gedachten, niet zooals te Parijs links en beschroomd, maar zooals hij haar was verschenen bij lady Graham met die ge makkelijkheid waarmede hij zich bewoog in gezelschappen, zijn groote geleerdheid, zijn levendige en verstandige taal, waar door zelfs George de FJers getroffen was geworden En André was werkelijk zooals hij zich voordeed. Zij begreep dit goed nu George zich niet meer tusschen hen plaatste, ook begreep zij dat hij haar steeds bemind had. Vroeger bad zij steeds gemeend, ondanks de woorden van André, dat deze enkel zoo handelde uit goedheid en uit erkentelijk heid voor de genegenheid welke hem de Douvrys bewezen en dat hij alleen daarom tot haar kwam toen bij haar zoo door het verdriet overstelpt zagMaar thaDS gevoelde zij welk een teederheid dat schijn baar koude omhulsel bevatteEu als bij iDstiuct zocht zij balsem voor de wonde haar geslagen bij de gedachte, dat hij haar ten minste arm had bemind zonder schit terende toekomst in het vooruitzicht; hij had haar bemind om haarzelf met de edel moedige wensch baar het leven aangenaam te doen zijn, terwijl hij zelf de zware last op de schouders zou nemen En zulk eon man had zij verstooten Bittere spijt verscheurde haar daarop het hart bij de gedachte dat zij voor hem de oorzaak was geweest van verdriet en in haar ontvankelbaar gevoel voor recht vond zij het zeer rechtvaardig, dat zij op haar beurt nu ook leed, even zoo goed als zij hem had doen lijden. Die ontgoocheling scheen haar eensklaps geheel veranderd te hebben. Üp een namiddag terwijl zij zich op haar kamer bevond, liet lady Graham haar vra gen om bij haar te komen om haar te helpen de bezoeksters te ontvangen. Gedurende den eersten tijd van haar ver blijf te Cannes schepte zij er een behageD in geheel alleen die plichten van meesteres des huizes te vervullen. Maar zij was nu wel een weinig al dat uitgaan en bezoe ken ontvangen moe. Suze ging langzaam naar beneden en zij bleef zelfs nog even staan voordat zij de portière ophief. Suze, ben je daar eindelijk Gladys is uit wandelen en jij komt ook maar nietIk begon waarlijk al te denken dat ik jelui geen van beiden te zien zou krijgen, zei een vroolijke stem. Suze bleef ontsteld staan toen zij daar voor zich haar nicht Germaine zag, die op haar toesnelde en baar vurig omhelsde. Germaine, tante Arnay Ja zeker Suze, wij zijn bet in eigen persoon, kijk ons maar niet zoo verwon derd aan"Wij zijn het werkelijk, zei Germaine vroolijk, terwyl mevr. Arnay haar nicht, die bleek was van ontsteltenis, verwonderd aankeek. Lieve, vervolgde Germaine, uw moe der heeft ons opgedragen u van lady Gra ham weg te balen en u naar Parijs terug te brengen, omdat lady Graham nu tocb Gladys bij zich heeften bovendien ook zelf weldra Cannes gaat verlaten. Mij terugbrengenherhaalde Suze, die niet durfde geloovcn wat zij hoorde. Verlangend do bevestiging van die voor haar zoo verblijdende tijding nog eens to booren, luisterde zij oplettend naar mevr. Arnay, die tot lady Graham sprak met baar gewone woordenvloed. Ja, lieve vriendin, bet is eon ware vlucht van ons, die ons hier een tiental dagen doet doorbrengen. Maar Parijs word Groote keuze. Nette be werking Teekeningen en fotografische af beeldingen op aanvraag. STOOM- Steenhouwerij. Firma W, F. STOEL ZOON, 2 kantoor Luttik Ouddorp. Horlogemaker. Goudsmid. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. De gewone jaarlijksche keuring zal plaats hebben op HAANDAG 19 JULI a.s. Premiën zijn beschikbaar voor merriën van 37 jaar, die in 1910 moeten veulen en dito van 2-jarige merriën in 1910 te dekken door een goedgekeurde stamboek- hengst. Het bestuur der afd. Texel, H. W. KEESOM, Voorz. Jac. KIKKERT Nz„ Secr. De Uitgeuers uan c'eze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentién in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschriften Te koop een flinke partij van de Suikerfabriek HOLLAR DIA te Gorinchem. Te bevragen bij A. vaD de Geer te Gorinchem. zoo doodelijk vervelend, dat ik dadelijk met beide handen het voorstel heb aange nomen, toen mijn man het mij deed, om eene enkele dagen uit de stad te gaan. En zooals ik zei, mevrouw Douvry verlaDgt zoo sterk Suze terug te zien, dat ik haar beloofd heb het u te vragen, zoo dringend mij dit maar mogelijk was, Vol genegenheid vestigde lady Graham haar oogen op Suze. Het zal mij zeer hard vallen mijne lieve kleine gezellin te moeten verliezen, maar het zou nu werkelijk van mijn zijde al te egoïstisch zijn, indien ik haar nu nog zou willen nopen hier te blijven, terwijl men thuis zoo naar haar verlangtdus lieve, we hebben nog maar enkele dagen om samen door te brengenik wil er nu nog zooveel mogelijk van profiteeren. Suze antwoordde alleen door een vrien delijk lachje naar lady Graham. Spreken durlde ze niet, want zij was bang, dat baar stem de groote vreugde zou verraden, die baar bezielde bij de gedachte te zullen ver trekken; zij was recht blij toen Germaine haar meetroonde naar buiten, onder voor wendsel er een schoone rozenstruik te be wonderen, doch in werkelijkhoid om haar eens te ondervragen over haar verblijf te Cannes. Wel Suze, hoe heb je het don heelen winter gemaakt?Heb je veel succes gehad?Staat mijnheer de Fiers nog steeds in do eerste r(] uwer bewonderaars? Een gebaar van pijnlijk ongeduld ont snapte Suze. Waarom riep Qormaine nu ook juist weder die herinnering bij haar terug, die voor een oogonblik ingeslapen was Ik bid je, Germaine, sprook mij daar niet over. Mijnheer do Elers bemooit zich evenmin meer met mij als ik mot hem. Ab, bon jelui boos op elkaar? Je bont ook niet erkontclijk Suze, want hij heelt van u een verrukkolijk portret ge maakt, dat had bij mij hot vermoeden ge wekt, datWees maar niet boos, hoor, ik hob mij vergist(w.v.v.)

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4