Met I October begint een nieuw kwartaal. Een fraai en practisch Modeblad. le kwaliteit vet Lams- en Schapenvleesch. Panoramaspiegels, Verkrijgbaar in den Boekh. Parkstr. 1JJJ DAALDERS Ds fotograaf Bcelsums Voor den winter, Finale Uitverkoop ALLE GOEDEREN 15 pOt. korting Men abonneert zich in den Boekhandel Parkstraat. FEUILLETON. De Zwarte Anjelier. Dagelijks verkrijgbaar: JOH. KRIEBEL. Breek met de sleur; drink in plaats van koffie véél goedkooper, véél gezonder, altijd goed. voor Demi en Winterjassen, Zwolsche Wasscherij en Ververij. DAKLEIM M. MINNES, - Wieringen, J. J. KUIJPER. telkens in 12 pag's rijk geïllustreerd, waaraan toegevoegd een Titelblad dikwijls in klenrenclrnh, en een Knippatr*Denblad. Prils 55 Cents per 3 maandeD. PIT RLAO. Concurreerende prijzen.. _i I- Mocht uw leverancier bovengenoemd artikel niet voorradig hebben, vraag dan adressen aan BLOOKER'S CACAOFABRIEK TE AMSTERDAM. 44 met a contant. INTE EKENBILJET. De ondergeteehende verlangt geregelde toezending van Het Nieuwe Modeblad tegen 55 CSIltS per 3 maanden (franco per post 65 ets). Naam: Woonplaats: (fr. p. p. 65 ets., Verkrijgbaar bjj den UITGEVER van Vrij naar 't Engelsch door A. B. HOOFDSTUK IV". In naam der Koningin. 13) Ik had Mazzucata eenige bloemen beloofd en liep in den loop van den dag even bij Phillis Co aan, waar ik een ruiker bestelde van witte bloemen met een zwarte roos midden in. Omdat ik voor dien tijd toch niet meer thuis kwam, liep ik zelf later weer bij den winkel aan en nam de ruiker mee. Ik hield haar in de hand tot aan het hotel, waar Mazzucata verblijf hield, en ging er mee naar haar kamer. Ilma was daar en maakte zich gereed voor de opera; zj) vertelde mij dat Mazzucata reeds vertrokken was, zoodat ik ook dadelijk weer heen ging en mij naar de opera begaf. Legde je het bouquet ook neer, ter wijl je in Mazzucata'a kamer was? Ja, enkele minuten, maar niemand was in de kamer behalve Ilma en haar zult ge toch zeker niet gaan verdenken Neen, zeker niet, maar in de opera? Ik legde het onder mijn stoel en ik wierp het later, zooals je zag, naar haar toe op het tooneel. Maar je liet het toch liggen, toen je even naar de rookzaal ging na het tweede bedrijf Natuurlijk, wat zou dat Alleen dit, dat het kan zijn verwis seld terwijl je even weg was. Onmogelijk! In een stampvolle zaal? Ik zie niet in waarom zulks onmo gelijk zou zijn. Kijk eens hier, het is al uiterst onwaarschijnlijk dat Phillis Co een bouquet zouden willen maken met een dynamietpatroon er in. Ja, al te dwaas. Welnu, je verloor het bouquet niet uit het oog al dien tijd nadat je den win- Aanbevelend, Prijs per stuk slechts 60 et. De Uitgeoers uan deze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentiën in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschritten CACAO kei verliet tot dat je na het tweede bedrijf naar de rookzaal ging, zoodat de verwisse ling dus ook in de schouwburg moet heb ben plaats gehad. Maar wie zou zoo iets doen Wel, de persoon die Mazzucata heeft gedood. Mijn goede majoor, zei Gilbert, de persnon die Mazzucata doodde kon toch eyeugoed zelf het bouquet werpen, waarom zou hij nu de bouquetten verwisselen Wel, om minder gevaar vaD verden king te loopen. Zooals algemeen bekend is was Mazzucata je beminde, waardoor je ongetwijfeld de vijandschap van den een of ander hebt opgewekt. Welnu dan, die vijand, hetzij uit jaloerschheid of als uit voerder van een besluit van een geheim genootechap, ging naar de opera met het zwarte anjelier bouquet. Hij zat onmid- delijk achter je, dat zullen we tenminste maar veronderstellen, hij zag claar iemand voor zich, die zeer bevriend was met haar die hij wilde dooden en om zichzelf minder in gevaar te brengen, maakte hij u tot onschuldig werktuig van zijn wraak. Wat was nu gemakkelijkei voor hem, dan ter wijl ge weg waart, de bouquetten te ver ruilen. Toen je dus een bouquet wierp, was het niet het uwe, maar het zijmï, met de zwarte anjelier. Gilbett verbleekte, toen hij daar zulk een afgrond voor hom geopend zag. Groote Hemel, z«i hij, terwijl hij zijn gelaat met de beide handen bedekte, als dat zoo is, ben ik verloren. Maar ne-en, het is onmogelijk. Gesteld dat alles nu eens was geschied, zooals je vermoedt, wie zou dan weten dat het bouquet, dat ik h«b geworpen, een zwarte anjelier be vatte Ieder, die in ja nabijheid zat* Dat kan niet, want niemand zou als hij in het midden van een bouq uct een donkere bloem zag, gelooven dat die zoo monsterachtig was als de zwarte anjelier. Neen, als de zaak zich heeft tooj ;edragen, als je vermoedt, moet de bedrijve r van het kwaad mij ook bij de politie heb ben aan geklaagd om daardoor Mazzucata en mij tegelijk te treffen. Dat is ook mijn meening, gaf ik ten antwoord, blij, te zien, dat de zaak zich nu vanzelf ging afwikkelen, maar de vraag blijft nog over wie verwisselde de ruikers? Als we dat wisten zouden we ook dadelijk de hand kunnen leggen op den moordenaar. Maar alles is nog theorie. Ik moet zeggen, dat de politie op den goeden weg is. Zij moet meer gegronde bewijzen heb ben tegen mij, anders zou zeker geen enkel magistraat kunnen besluiten tot arresteeren. Maar is er dan een bevel tot inhechte nisneming tegen u uitgevaardigd? Op 'toogenblik mogelijk niet, maar Ilma vertelde mij dat de polilie er spoedig een zou hebben. Hoe weet zij dat Gilbert haalde de schouders op en zei: Ik zou het je waarlijk niet weten te zeggen. Eensklaps kreeg ik een nieuw idee. Gilbert, riep ik uit, nu weet ik wie je bij de politie aanklaagde. Het was Ilma. Onmogelijk. Zij bemint mij. Maar hoe komt ze dan op de hoogte van de zwarte anjelier geschiedenis Als de bouquetten in de opera verwisseld zijn, zooals ik vermoed, moet zij ook ingelicht zijn, dat dit zou gebeuren. Ik herhaal je, het is onmogelijk, riep Gilbert meer en moer opgewonden, terwijl hij de kamer op en neer liep, Ilma bemint mij, zij komt mij aanraden om te vluchten, hetgeen zij toch niet zou doen, als zij mij had aangeklaagd. Goede hemel, voegde hij er bij, terwijl hij eensklaps met een wan hopig gebaar bleet staan, wanneer zal er eens een eind aan komen P Tegen mijn wil ben ik in de zaak gewikkelden van allo kanten dreigt het govanr, waaraan ik niet weet te ontsnappen. Majoor, wat moet ik doen Je bont mijn vriend, ver tel me eens wat ik doen moet. Ja, dat zal ik, antwoordde ik, zijn hand nemende. Ik bon je vriend, laat do van den Helder weer iederen van elke maand werkzaam zijn 't Logement van'smorgens 11 half vijf. Ingang genamegelegen- men. N.B. De zaak te den Helder (Kanaal weg 155) is altijd geopend. zal als voorheen eerstcnMuandag aan den Burg in den tuin van Verg. Kikkert", tot 's namiddags tuindeur. Aan- heid voor opna- Eon prachtige Stalencollectie ontvangen Duffelscbe jassen vanaf f 25,Jekkers vanaf f 5,50, gemaakt en wel. KEEREN van duffelsche jassen goedkoop en spoedig, Tevens agent voor de Aanbevelend, F. LENGHAUS, Oostercnd, zijn in diverse maten voorhan den aan de Steen kooperij van firma W. F. STOEL ZOON, Alkmaar. - 7 van ASSURADEUR, Verstrekt gelden tegen borgtocht en onder le en 2 hypotheek. Sluit scheepsbypotheken en verzekeringen. Plaatst gratis geld voor particulieren. Heelt steeds particulier geld beschikbaar, rente 45%. Handelscredieten thans 4Vs °/o> zaak dus aan mij over en verlaat voor het oogenblik Engeland. "Waarom vluchten Dat zou allen schijn hebben van een bekentenis. Als je in de gevangenis bent, zul jo ook verdacht worden en je zult toch meer kunnen doen, om je zelf te helpen, wanneer je vrij bent. Verlaat Engeland en ik zal trachten te ontdekken, wie de bouquetten verwisselde. Ik zal Ilma eens opzoeken en zien te ontdekken wat haar verhouding met betrekking tot u is. Ik zal ook gaan naar Phillis Co en zien te ontdekken waar die verwenschte bloemen van daan komen. Majoor! schreeuwde Gilbert eensklaps sidderend, wat beteekent dat Er werd luid aan de deur geklopt. Onmiddelijk daarop werd de deur geopend en een man in 't zwart gekleed, vergezeld van twee agenten stond op den drempel, Te laat, riep Gilbert, onwillekeurig achteruitwijkende, het is te laat. Gilbert Tressinger, in naam der ko ningin, neem ik u govangen, zei do man in 'L zwart, terwijl hij nader kwam. Waarvoor? vroeg hij. Voor welke misdaad Voor den moord op Marietta Mazzcata. HOOFDSTUK V. EEN ZEER BEZWARENDE GETUIGENIS. Het zal wel niet gezegd behoeven to worden dat er in Londen groote opwinding heerschto tengevolge van do gevangenne ming van Gilbert Tressinger. De opora-tragedio was oen dier roman tische misdaden, die het publiek nu eenmaal gaarne leest. Een beroemde zangeres, een rijke adelijke jongo man en een gewold- dadigo dood, ziedaar goode bouwstoffon voor een roman. Er was voor do groote bladen weinig belangwekkend nieuws in dion tijd on zie, nu was er stof genoeg voor kolommen vol soneationieuws. Verslaggevers soherpton hun potlooden, uitgevers slaakten een zucht van verlichting weor oens iets bijzonders te kunnen molden. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4