Stoomververij en Chem. Wasscherij. Sanguinose. Zuiver plantaardig versterkingsmiddel. Saison 1909-1910. M. WIERIHGA, NBDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK Mantels! Hoeden! Winteraardappelen. SNEEKER Depot. Th. SCHRAAG, in Confectie, Manu facturen en Modes, den Burg. FEUILLETON, De Zwarte Anjelier. Dames- en Eindermantels. Dames- en Kinderhoeden, H. MLMBIJER. Boekhandel Parkstraat. Horlogemaker. Goudsmid. Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. Kleurenboek met prijscourant ter inzage. Hebt gij een bleeke kleur Hebt gij bleeke lippen Is uw tandvleesch bleek Hebt gij veel last van hoofdpijn? Ontbreekt u de eetlust? Zijt gij gedurig vermoeid? Kunt gij slecht inslapen? Zijt gij angstig zonder te weten waarvoor? Hebt gij pijn in den rug en de lenden Zijt gij prikkelbaar en zenuwachtig Neemt dan gerust DE SANGUINOSE; zij zal uw bloed verrijken, uwe zenuwen verster ken en u een algeheele opgewektheid hergeven. Zenuwzwakte. Mijne HeereD, Met groote dankbaarheid mag ik u mel den welke goede diensten mij de Sangui nose bewezen heeft. Ik was erg aangedaan met duizelingen; had veel pijn in de len- overal bekend maken. Mej. van den Bos— Voorburg, La Plein, BloedarmoedeBleekzucht. Mijne dochter is buitengemeen opge- den; mijn eetlust was verdwenen, ik was kDapt door het gebruik uwer Sanguinose. lusteloos en moedeloos. Vele andere mid- Zij voelde zich gedurig moe en lusteloos, delen die tegen bloedarmoede worden aan- vooral des morgens; maar na een trouw geraden had ik beproefd; zij hadden mij gebruik van de Sanguinose is dit geheel niets gebaat. Maar de Sanguinose heeft mij overwonnen; zij is nu frisch en opgewekt geholpen; en zoo goed en zoo gauw! Mijn en heeft een gezonde kleur. Wilt u van eetlust kwam het eerst terug; mijneduize- dit schrijven gebruik maken dan kan het lingen bleven weg; de pijn in de lenden is anderen ook helpen, geheel overwonnen. De Sanguinose heeft Amsterdam. G. KOK. mij afdoende geholpen; U mag dit gerust Lauriergracht 97. in al die gevallen waar óf het bloed óf de bloedsomloop niet in orde zijn, betoont zich de Sanguinose een middel van den eersten rang,| iherstellend en veerkacht gevend. Ik durf verklaren dat ik de Sanguinose heb leeren kennen als het werkzaamste middel bij bloedar-l jmoede, bleekzucht, uitputting, hoofdpijn en slapeloosheid en algemeene verslappingstoestanden. Haeltert (Brussel) Dr. Pol Demade.j Prijs per flacon f 1,50; 6 flacons f 8,12 flacons f 15,Wacht u voor namaak VAN DAM Co., den Haag. Te Oosterend P. Dros Gz., Oudeschild Joh. P. Dros, den Burg T- Buijs, drogist en I. Moerbeek. Langdurig Zenuwlijden gelukkig genezen Ik was door een langdurig zenuwlijden geheel uitgeput; wanhopig en moedeloos lag ik steeds te bed; toen ik, door het lezen van uw advertentie, op de Sanguinose op merkzaam werd gemaakt. Ik heb toen eenige flesschen Sanguinose laten koopen bij den heer Verkerk, JoDkerfransstraat; en na het gebruik van eenige flesschen kwam er merkbaar beterschap. Levens lust en energie kwamen terug. Ik kan uwe heerlijke Sanguinose ten zeerste aan bevelen als een middel dat de zenuwen bijzonder versterkt. W. DE JONGH, Haarlemmerstraat 115. Botterdam. Vrij naar 't Engelsch door A. B. HOOFDSTUK V. 16) Wel, wat denkt u er van? vroeg ik, terwijl ik even naar hem overhelde. Ik denk, dat ik nu den moordenaar op het Spoor ben, zei hij, maar ik zal het u straks wel even vertellen. Er waren nog verscheidene andere ge tuigen, maar hun getuigenis was betrek kelijk van weinig beteekenis behalve die van Sir Ivan, die verklaarde dat hij aan Mazzucata een bouquet van witte bloemen met een donkere in het midden had over handigd. Toen alle getuigen gehoord waren,ging Tranced even naar Gilbert. Er had een kort gesprek tusschen hen plaats, waarvan de uitslag was, dat de gevangene zijn ver dediging nog wat uitstelde. Het oordeel van den rechter was evenals dat van het publiek n.l. dat Gilbert schuldig moest zijn. De gevangene werd daarop weder weggevoerd, vrijlating onder borg stelling was geweigerd. De zitting was nu afgeloopen en druk sprekende over de zaak verliet het publiek de zaal. Ik ging met Tranced om zijn vriend op te zoeken, maar alleen de advocaat werd bij hem toegelaten en ik kon buiten blijven wachten. Ik had genoeg stof om over na te denken en ik was juist tot het besluit gekomen, dat de zaken er voor Gilbert zeer slecht voorstonden, toen Tranced weer verscheen en wel met een glimlach op 't gelaat. Ik moet zeggen dat die lach mij verre van aangenaam aandeed in aanmerking geno men den toestaqd van mijn vriend, maar advocaten hebben geen hart en zouden hun eigen vader voor een bagatel willen doen hangen. Dit is mogelijk wel wat hard geoordeeld maar mijn ondervinding met rechtsgeleerden geeft mij daar wel eenige aanleiding toe. Welnu vroeg ik aan Tranced waarom wrijft ge zoo de handen Omdat ik een glimp licht zie, ant woordde hij vroolijk, terwijl wij in een rijtuig plaats namen. Dat is meer dan ik. Hoordet ge dan do getuigenis van lima Celinski met? Ja zeker, maar die scheen mij juist zeer bezwarend voor Tressinger. Niet in 't minst, antwoordde Tranced snel, het is het beste wat maar kan worden gedaan. Ik kan nu het geheele spel doorzien. "W iens spel Van juffrouw Celinski en haar vrienden. En haar vrienden, herhaalde ik ver rast. Wie is haar vriend Dat is het juist wat ik nog moet zien te vinden, zei hij koel, die getuigenis was niet haar uitvinding alleen, maar die van een man wiens naam ik nog niet weet, En zou die man den moordenaar zijn Ja, dat geloof ik. Wat zegt Tressinger er van Hij zegt in 't gehesl niets, doordat hij veel te veel ontsteld is door al de leugens van die kleine vampier. Geen wonder, want hij meende dat zij hem beminde. Bah, ze bemint hem in 't geheel niet, doch wel dien anderen man. En heb je niet eenigszins vermoeden wie die andere kan zijn Neen, maar morgen nadat ik mijne cliënt heb opgezocht hoop ik dat wel te hebben. Tranced merkte ik na een korte poos op. Ik denk dat ik je den naam van dien anderen man wel zal kunnen zeggen. Drommels kunt ge dat Dalles, Lawrence Dalles. Tranced dacht na, maar antwoordde niet. HOOFDSTUK VI. Een ernstig gesprek. Volgens belofte ging ik den volgenden morgen met Tranced om Tressinger op te zoeken, ten einde samen de zaak eens te bespreken, welke er voor onze vriend verre van rooskleurig uitzag, ten gevolge van de getuigenis van Ilma Celinski, die om redenen haarzelf het bekende verraad pleegde. Inderdaad was haar gedrag al zeer vreemd, eerst had zij beproefd hem te redden door hem aan te raden te gaan vluchten en nu sloeg zij tot het andere uiterste over en had al haar best gedaan z(]n schuld aan de misdaad te bewijzen. Zij moest daarvoor wel een zeer sterke beweegreden hebben en ik vermoedde dat dit een man was en wel Dalles, maar wachtte af wat Tressinger's meening zou zijn voordat ik verder dat spoor volgde. Tranced stelde veel belang in de zaak en dit nog te meer, omdat zulk een zaak, die zoo druk werd besproken door iedereen, zoo mogelijk z(jn naam als advocaat nog kon verbeteren. Ik heb een of twee dergelijke zaken behandeld zei Tranced, terwijl wij naar de gevangenis reden, maar ditis al de vreemdste zaak waar ik ooit van hoorde. Als het een novelle was, zou er wel een of andere alleswetende detectie! zijn, die in de ver beelding bestaat van don schrijver en die dan alles zeer gemakkelijk zou uitpluizen, maar dit is nu een episode uit het werkelijk leven en wij missen den bijstand van zoo'n wonderdetectief, zoodat wij ons best moeten doen het geheim zonder hem op te lossen. Denkt u dat wij zullen slagen vroeg ik twijfelend, want de zaak scheen mij uiterst donker toe. Daar kan ik niets van zeggen, hernam Tranced, zijn schouders optrekkende, op het oogenblik verkeeren we nog volkomen in 't duister en het eenige lichtpunt dat ik nog zie, ligt in de leugenachtige getuigenis van die vrouw. Leugenachtige getuigenis? Mijn goede goede heer,zou u dan denken dat zij de waarheid sprak De geheele geschiedenis was zorgvuldig in elkaar gezet om het karakter van onzen vriend zwart te maken en als ik de getuige had onder vraagd, zou ik op verscheidene punten heb ben kuDnen wijzen op valschheden, En waarom deed ge dat dan niet Omdat ik nog niet geheel zeker was van mijne gronden. Nu ik alles weet, kan ik aan het werk gaan. Zooals ik u gister reeds zei, geloof ik, dat er een man achter zit, die haar de geheele geschiedenis in den mond gaf. Een man die Tressinger haat. Dalles haat hem als vergift. Dat is waar ook, dat heb je al eens eerder gezegd en er kan wel iets in zijn. Als we Tressinger hebben bezocht, kunnen we mr. Dalles daarom wel eens opzoeken en zien welke houding hij aanneemt ten opzichte van sir Gilbert. Maar Dalles is uit de stad. Uit de stad, herhaalde Tranced, dat is minder mooi. Wat bedoel je Alleen dit, dat als Dalles de man is, wien ge verdenkt, dat hij Ilma Celinski die getuigenis deed afleggen, dan zou hij wel in de stad zijn gebleven, om alles goed te regelen. Zijn vertrek bewijst, dat hij niet veel belang bij de zaak heeft. Dat geloof ik nooit, riep ik uit, hij hield veel te veel van de vermoorde, om niet zoo veel belang in de zaak te stellen, Welnu, zei Tranced, daar het rijtuig juist voor de gevangenis stilhield, we zul len de zaak verder wel bij Tressinger be spreken en mogelijk bobben we daarna wel eenige meerdere zekerheid, welken weg wij moeten inslaaD. Gilbert was blij ons te zien. Naar zijn gelaat te oordeelen had de arme joDgen verschrikkelijk geleden. De dood van Maz zucata was een verschrikkelijke slag voor hem geweest, maar ongelukken komen nooit alleen en nauwelijks had hij goed en wel bogrepen dat zij, die hij beminde, dood was, toen do tweede slag hom trof doordat hij gevangen genomen werd, verdacht haar moordenaar te zijn. Nog geheel onder den indruk van dien tweedon slag, trof hem de derde in den vorm van de gotuigenis van Ilma. Tot aan den dood van Mazzucata wist hij niet, dat hij vijanden had, maar na TE YEENDAM. OPGERICHT 1890. Geplaatst kapitaal f 2.500.000. Gestort kapitaal f 572.000. Reserve f 388.539.11 Hypotheken 30 Juni 1909 f21,557,610,29 Pandbrieven, f20,622,600, Geeft uit 4 Pandbrieven tegen den prijs van 100 °/0. Hypotheekrente vanaf 4lh Inlichtingen verstrekt P. J. KONING. Den Burg, Texel. Ontvangen eene bijzonder mooie collectie Uitgestald met de nieuwste bijzonder mooie modellen. Scherp concurreerende prijzen. Zie de etalage. Aanbevelend, Te koop puik beste H. MAAS, Burg, Spoorboekjes Winterdiensf met tarieven 10 ets. die drie slagen welke hem zoo achtereen volgens troffen, kon hij niet anders denken dan dat onbekende vijanden zijn ondergang zochten. Eerst hadden zij hem zijn ver loofde ontrukt, daarop was de vrijheid hem ontnomen en nu scheen het of zij de kroon op hun werk wilden zetten door hem ook nog het leven te ontnemen. Sedert zijn gevangenneming had Gilbert voortdurend te vergeefs zijne hersens in gespannen om uit te zoeken wat eigenlijk wel het doel kon zijn van al zijn ongeluk. Hij was vrij zeker dat hij gedurende zijn geheele leven nooit iemand beleedigd had en toch hadden die onbekenden het blijk baar voortdurend op hem gemund. Over tuigd van zijn onschuld kon hij niet ge- looven dat zijn leven in gevaar was, maar toch zag hij, na de getuigenis van Ilma, dat hij in een zeer gevaarlijken toestand verkeerde. Onschuldigen hebben wel voor minder geleden en naar het scheen kon niets hem van de galeien redden. Yan alle zijden omringd door moeilijkheden en gevaren, had hij groote behoefte aan iemand met wien hij de zaak eens kon bespreken, geen wonder dus dat hij recht verheugd was, toen wij hem in den nood kwamon helpen. Hij was er zoo door van streek, dat hij eerst geen woord kon spreken en ons alleen maar warm de hand drukte, terwijl wij, om hem tijd te geven zich te herstellen, zwijgend plaats namen en af wachtten dat hij zou beginnen te spreken. Ik ben blij je te zien, mojoor, mom pelde hij eindelijk, en ook u, mr. Tranced, ik ben aan het nadenken geweest Juist, en we zouden gaarne weten, wat uwe gedachten er over zijn, viel nu Tranced hem in de reden, u heelt, naar ik vermoed wel eenigo verdenking op oen of meer personon. Tressinger maakte een wanhopig gebaar. Ik verdenk niemand, riep hij uit, ik begrijp er totaal niets van en tast volkomen in het duister, Dat doen wij ook, merkte ik langzaam op, maar wij, Tranced en ik, hebben toch nog zekere ideën. Pardon, zei Tranced, terwijl hij zijn hand ophief, zeg op 't oogenblik nog niets daarvan, majoor Granby, ik zou eerst sir Gilbert nog eenige vragen willen doen, als hij ze tenminste wil beantwoorden. Natuurlijk wil ik dat, zei Trosainger vorwonderd, ik heb geen reden om iets te verzwijgen Hm! zei Tranced, blijkbaar nog maar half overtuigd daarvan, welnu, we zullon zieD. Vertel me dan oorst oons, wat u denkt omtront do getuigenis van juffrouw Ilma Celinsky. Wordt vervolgd) Gedrukt bjj LANGE VELD JL)E ROOJULoïcT. EEN ZEER BEZWARENDE GETUIGENIS.

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4