Bijvoegsel ven de Texelsche Courant. Marktberichten. Predikbeurten. ZONDAG 31 OCTOBER 1909. Zondag 31 October. Woensdag 3 November GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. ds. Sybrandi, van Stiens. Oosterend. 's Avonds 7 uur Bijbellezing. Een koffieplantage te Hilvarenbeek. Sedert eenige jaren ziet men te Hil varenbeek, in navolging der ontginning voor rekening van de Levensverzekering maatschappij „Utrecht", dat heide en braakliggende gronden ontgonnen en vruchtbaar gemaakt worden. Sedert eenige weken woidt voor reke ning van de heeren A. en J. Kies te Rotterdam een stuk heidegrond ter grootte van circa tien hectaren in be- wei king genomen. Het vooi nemen moet zijn daar, behalve de aanplant van diverse houtsoorten, op een gedeelte tot proef een koffieplantage aan te leggrn. Of 't lakken zal „Vriendelijk dankbaarheeren." Een armoedig vrouwtje was voor de heeren rechters te Heerenveen versche nen. Ze had n.l. gestolen, uit armoede: een zilveren lepel had ze weggenomen, dien ten gelde gemaakt om er brood voor te koopen, want ze had honger, zoo vertelde 't oudje. Deswege werd ze nu door de recht bank tot één maand gevangenisstraf veroordeeld. Hierover gaf beklaagde, die reeds in voorloopige hechtenis zit, en in gevange- niskleeren verscheen, op ondubbelzinnige wijze haar geneegen te kennen 'k Ben er heel best over tevreden lachte ze. Maar Geertje bad zich ook schuldig gemaakt aai landlooperij en dee-wege luidde het vonnis: 2'A jaar opzending naar Veenhuizen. Met kinderlijk genoegen zei ze Vriendelijk dankbaar, beeren Van hooger beroep wilde ze niets weten 't Oude moedertje heeft tenminste langen tijd weer onderdak Van de zwakke sekse. In de Rotterdamscbe Zandstraat raak ten twee vischvrouwen handgemeen, nadat zij te voren herhaaldelijk woorden gehad hadden. Zij vlogen elkaar in de baren, sloegen er op los en maakten van een mes gebruik, waarbij een der furies Iwee steken in den linkerarm kreeg. De andere werd aan een band verwond. In het Ziekenhuis zijn zij verbonden. (N. R. Ct.) Nogal geen kwaad beroep. Te Nieuwerkerk a.d. IJsel is overleden C. v. Jeveren bij de schooljeugd bekend onder den naam van „Everd kipje". Van beroep was hij bedelaar. Htf laat een kapitaaltje na van f 1200. Een dapper kereltje. Het 7-jarig zoontje van den touwslager J. Mudde, te Lekkerkerk, speelde met zijn zvsie. Het meisje geraakte in een sloot, doch zender aarzelen stapte het ventje in het water, dat hem ver over bet middel kwam en terwijl het zich met de eene hand aan de schooling vast hield trok het met de andere het kleine zusje er uit. Een dapper kereltje voor zijn jaren. Niet hoog in prijs. Als een bijzonderheid deelt men mede dat op de gehouden veemarkt te Hooge- veen, door den koopman A. v. d. Wijk een koe is gekocht voor de som van..,, t 9.50. Het beestje was te mager voor den slager en stak zoo men het noemt in geen goede huid- De koe is geslacht en wanneer men dan nagaat dat de huid 55 pond woog, zoodat deze alleen f 16.50 opbrengt, kan men gerust zeggen dat aan dit slechte beestje vrij wat meer is verdiend dan aan menige goede koe. Loterij-speculant] es. Om hot broodje verdringt den een den ander, zoo gaat bet in de were'd en zoo ging het ook Donderdagochtend te vijf uur op den 1'am te Amsterdam onder de Loterijspeculantjes, die sedert den vori gen avond 6 uur, den geheelen nacht door, voor het collectanteukantoor file stonden te maken. De ruzie liep ten slotte zóó hoog, dat de bewoners wakker werden van het rumoer en telefonisch de politie waar schuwden, die weldra ter plaatse de ruziemakenden met den politiestok uit een dreef. Kinderverlamming Te Wognum doen zich drie gevallen van kinderverlamming voor, doch niet ernstig. Te Blokland, by Montvoor, is ten huize van Vergeer een geval van kinderver lamming geconstateerd bij een kind van anderhalf jaar. Te Schoten by Haarlem is een jongetje aan kinderverlamming overleden. Ook te Haarlem doet zich een geval voor. Ook te Hoorn doet zich bij een vijf jarig kind een dergelijk geval voor, zoo ook te Goedereede bij een driejarig meisje, alsook te Kamperland (Noord-Brabant). Die ziekte schijnt besmettelijk te zyn. Een goed vak. De schaapherder Ast, die zich als „wonderdokter" in de nabijheid van Berlyn had gevestigd, is overleden en heeft vier miilioeu nagelaten. Schaffen, 28 Oct. Aan revoerd: 50 Kallkoeien i 140,a f 225 84 Vette Koeien 1 150 a 1 272,50; 900 Geldekoeien 1 100 a 1 225 00 Nuchtere Kalveren 1 O a 1 00, LOO Lammeren f 0.00 a f 00.00 0 Magere Varkens f a f Vette Vurkens a cent per Kg. LO Biggen f O,a f ,00; Boter 1 1.40 a 1 1.C0 per K.G. Kipeieren 1 6,00 a 1 7,00 per 1001 Leiden, 29 Oct. Ter markt werden heden aangevoerd 17 Stieren f 92 a 1185. 231 Kalf- en Melkkoeien f 158 a 1 272; 941 Vartkoeien 1 97 a 1 206; 218 Vette Ossen en Koeien 1 173 a f 275 33 Kalveren (vette) 1 52 a 1 106 13 Kalveren (magere) 18al 12 201 Schapen (weide) f 10 a 1 14; 920 Schapen (vette) 1 12,— a 1 20. Lammeren f af .00. Overhouders 1 a ,00 321 Magere Varkens f 14— a 1 37, 304 Biggen f 5.00 k f 12.00; HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Kijne. H. Avondmaal. 'sAv. 7 uur ds. Kijne, Kerkhervorming. Collecte voor Noodl. kerken en personen. Koog. Voorm. 10 uur ds. Smits. Oudeschild. Vm. 10 uur ds. van GraBstek 's Avonds 7 uur ds. Reinders van Wieringen. Den Hoorn. Voorm. 10 uur ds. Visser. Herdenking Hervorming. Collecte Oosterend. 'sAv. 7 uur ds. Van Graastek. Cocksdorp. Vm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. half 10 Leesdienst Nam. 3 uur Leesdienet DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Haal Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Bussemaker. Dankuur voor het gewas. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. 's Avonds 7 uur ds. Kijne. Den Hoont, 's Avonds 7 uur Bijbellezing. Donderdag 4 November.

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4