HYPOTHEEK IpPTleesclimeel, Aardappelen. KOEMELK. Panoramaspiegels, Verhrijgbaaf in dea Boekii. Parkstr. ALS GIJ 00FTB00IN i STRUIKEN L00FB00MENJL HEESTERS Groote partijen twee- en driejarige Elzen. CACTUS DALIA'S in prachtsoorten. LIJN ZAADKOEKEN D.A.WISSELINK, Uurwerken, Goud en Zilver. M. WIERINGA, FEUILLETON. De Zwarte Anjelier. LAND- en DRAINEERBUIZEN Schoorsteen- en Rioolbuzen. WESSANEN &LAAN W0RMERVEER. stelt geld op hypotheek, alsmede voor crediet beschikbaar. GUST. BUHSE, Het is verboden Het is ten strengste verboden UHDBOUWKALK Firma J oh. F. Morra Kunstmeststoffen, Dagelijks verkrijgbaar versche PA S DAN ST0EL&Z00N en en Merk ,,W. L.", negen gouden medailles. soliede huizen of boerderijen met lan derijen, zoowel voor wei- als bouwland. Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. R- A. KEIJSER, Weverstraat. G-resbuizen en Friesche buizen, bochten, spruiten en andere VERTAKKINGEN. J. Ph. BAKKER, Weverstraat. Firma W. F. Stoel Zoon, INFLUENZA GEHAD HEBT, §g L» A IN OP! "Wanneer gij influenza gehad hebt, dan is oppassen de boodschap. Als gij beter zijt geworden van de influenza,dan hebt fij er meestal wat van overgehouden. >e influenza richt kolossale verwoes tingen aan in het gestel dat door deze ziekte getroffen is en brengt het lichaam ineen staat van uitputting. Vandaar dat influenzalijders later allen de een ot andere kwaal krijgen. De een krijgt asthma, een ander pleuris ol een borst ziekte. weer anderen krijgen tering en worden daardoor vroegtijdig ten grave gesleept. De meeste influenzalijders komen dan ook na hun schijnbare ge nezing in eeD wanhopigen toestand. Als men hulp vraagt aan de Abdijsi roop, Klooster Sancta Paulo, dan luidt het antwoord; Wanhoop niet. De Ab dijsiroop kan en moet u genezen, want het is het werkzaamste geneesmiddel dat ooit is vervaardigd. De Abdijsiroop alleen kan zeker en wel de uitgeputte organen herstellen, de krachten weer geven en alle organen weer doen wer ken. Zij geeft aan de longen nieuwe krachten en verhardt daardoor haar weerstandsvermogen. Wanneer gij de Abdijsiroop aanwendt, kunt gij de ge volgen der genezing onmiddelijk zien. fttKtrtlMö a«AH■DÊ•FO^0ClRftf, ytU.DEWE0.6..B^00Wtf\' Mej. Wed. G. Brouwer, oud 64 jaar, te Moerkappelle woonachtig, werd 6 jaar geleden door de influenza aange tast en heeft sinds dien aan de gevolgen daarvan geleden, Zij hoestte dag en nacht gedurende die zes lange jaren en het zat haar vast op de borst. Zij kon bijna geen adem halen, sliep niet meer zoodat zij mager werd en hare krachten verminderden. Zij was daarbij zenuw achtig en moedeloos en leed aan vree- selijke rugpijnen tusschen de schou derbladen. „Was ik maar eerder op de gedachte gekomen", zoo sprak zij tot onzen ver slaggever, „Abdijsiroop aan te wenden, dan had ik niet 6 jaar zoo behoeven te sukkelen, want na twee flesschen Ab dijsiroop gebruikt te hebben, die ik bij Jan Ales te Zevenhuizen kocht, werd mijn borst verlicht, verdwenen de hoestbuien en keerde de rustige slaap terug. Thans ben ik volkomen genezen, waarvoor ik zeer dankbaar ben". De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, koet per flacon van 230 gram f 1, yan 550 gram f 2. van 1000 gram f 3,50. Centraal-Depót: L, I. AKKER, Van Alkemadestraat, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de bekende weder- verkoopers, alle drogisten en de meeste Apothekers. Vrij naar 't Engelsch door A. B. 25) Hij sprak er niet alleen over, Edith, maar hij stal er een bloem van. En waarom O, dat is juist de vraag, miss Max well, zei ik ronduit, ondanks de toornige blikken, welke Maxwell mij toewierp. Ik vertelde u immers dat ik in Londen een zwarte anjelier zag. Ja, liet signor Ivan u die zien? Neen, ik zag die in de rechtzaal. Miss Maxwell werd zoo bleek als een lijk en sidderde. Watwatbegon zij, terwijl haar vader haar bij den arm nam om haar naar buiten te brengen. EdithEdith het is niets, ga naar uw kamer, ge zijt ziek. Ik wil niet naar mijn kamer gaan, riep zij plotseling, terwijl zij met den voet op den grond stampte. Ik wil het eind der geschiedenis weten. in alle soorten verkrijgbaar tegen zeer lagen prijs. Gebrs. SCIIUMAKEIL Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. Kassier en Commissionair in Effecten te ALKMAAR, Informaties te verkrijgen bij den Heer M. KUIP te Westen. Goudsmid. Horlogemaker, bericht hiermede dat hij eiken Maandag gedurende Markttijd in de „Lindeboom" te spreken is omtrent de verkoop en repa ratie van aangeboden, rente 4 a 4% procent, op Brieven fr. No. 20 bureau v.d. blad. Majoor Granby, vertel haar niets, riep Maxwell zeer opgewonden uit, Majoor Granby, vertel mij alles, zei zij op gebiedenden toon, wat moest die zwarte anjelier in het rechtsgebouw De vader zei mij, dat ik moest zwijgen, de dochter, dat ik moest spreken, ik wist daardoor aanvankelijk niet wat ik moest doen. Ik begreep het vreemde gedrag van Maxwell niet, tenzij hij plan had Dalles ot Ivan te sparen; vast besloten om alles te onderzoeken wat mij maar mogelijk was, en bemerkende dat Maxwell niets zeggen wilde, zei ik ronduit tot miss Maxwell: Het was in betrekking met een geval van moord. Een geval van moord! riep zij nu op angstigen toon uit. Mazzucata. Ik schrok er van toen zij dien naam noemde, want ik kon mij niet voorstellen, hoe zij nu de zwarte anjelier in verband bracht met de overleden vrouw. Haar vader kwam haar evenwel ter hulp. Zij vernam omtrent het geval door de nieuwsbladen, begrijpt u. Geval, wat geval riep zij uit, zich tot haar vader wendende en zijne handen grijpende. Ik heb niets uit de couranten vernomen, wat bedoelt u Je bent ziek, Edith, ga een weinig rusten, zei hij. Ik wil niet van hier gaan, voordat ik alles weet wat er verteld wordt over het geval waarop majoor Granby doelt. Om Gods wil, ga tocb, zei Maxwell terwijl hij naar de deur wees. Hij zal niet gaan, zei de blindo ge biedend, ik beveel hem hier te blijven. Vader, ik moet alles weten. nu, luister dan naar hem, riep Horlogemaker. Goudsmid. Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. te jagen, in jagende houding te loopen honden te laten loopen, en zonder verlof wilsters te vaDgen op de lande rijen, bij ondergeteekendenin gebruik. C. J. Kooger G. Jb. Eelman Jb. Boogaard Jb. Boersen Thijs Smit Jb. Bas Jn. Vlaming N. Roeper P. B. Vlaming Joh. Roeper J. Harte Arie Dalmeijer P. G. Dros Jacob Koorn J. Mantje P, Boersen J. Boon D. A. Eelman Jb. Roeper A. A. Eelman T. Duinker Thijs Witte Johan Kuip K. D. Eelman C. S. Keijser C. K. Mantje A. D. Eelman C. P. Witte H. J. Keijser KI. Vlaming K. Jbz. Eelman W. A. Eelman Oosterend en omstreken. onmisbaar bijvoeder voor varkens en kippen n f 10,— per 100 K.g. Ook bij kleiner hoeveelheid verkrijgbaar. Te koop gevraagd puik beste ROODE AARDAPPELEN, pl. m. 25 a 50 mud. Steeds in voorraad Aanbevelend, om te jagen, in jagende houdiDg te loopen of wild op te loopen op de landerijen bij ondergeteekenden in eigendom of in gebruik daar er ten strengste op gelet zal worden en geen der ondergeteekenden iemand vrij heid mag verleenen. J. J. Roeper Joh. Keijser Sbz. C. Bakker Gz* J. Eelman G. Schraag T. Roeper D. Zuidewind Gebr. Bruin Gebr, Dijt S. C. Eelman Sz. A. Langeveld Pz. D. Keijser Cz. Jac. C. Hin C. van Heerwaarden F. Keijser P. Eelman Sz. D. Keijser Sbz. Aug. Keijser 8. Keijser Sbz. Jac. Kikkert Nz. hij woedend uit, terwijl hij haar hand van zich afduwde en wanneer ge de waarheid weet, zal het u berouwen mijn raad niet te hebben opgevolgd. Hij snelde de deur uit en liet my met de blinde alleen. Ik was ton hoogste ver baasd over deze vreemde scène, die moest dienen om een geheim te verbergen. Miss Maxwell wachtte tot de voetstappen haars vaders in de verte waren weggestorven. Toen wendde zij zich met een gebiedend gebaar tot mij. Majoor Granby, laat ons hier op deze bank gaan zitten, zei ze, geef mij nu uw hand. Nu kan ik, al ben ik ook blind, u vertellen of u de waarheid spreekt. Begin nu maar. Vertel mij omtrent die rechts zaak, die moord. Wie is vermoord. Marietta Mazzucata. Zij kneep haar bandon krampachtig te samen en haar gelaat werd angstig. Een oogenblik later bedwong zij zich en gaf mij een teeken verder te gaan. Mazzucata dan, vervolgde ik, was, zooals u weet, eene zangeres en verloofd met mijn vriend Sir Gilbert Tressiuger. Op den 6den Mei kwam zij te Londen aan. Den 12en ontving z(j een zwarto anjelier als waarschuwing dat zij sterven moest. Den 16n werd zij gedood op het tooneel der opera door middel van dyna miet, verborgen in eon bouquet van witte bloemen met een zwarte anjelier middenin. Miss Maxwell zat als uit steen gehou wen, daarop bracht zij eensklaps de han den voor het gelaat en riep: O, het is vorschrikkclijfe, afschuwelijk. Het is verschrikkelijk voor beiden, voor Mazzucata zoowel als voor Gilbert. Hoe, haar minnaar, is die ook dood Alleen de nieren bonnen het bloed filtreercu. Iedere drie minuten van uw leven gaat uw bloed door de nieren om gefiltreerd te worden. Wanneer het de nieren bereiktis het zwaar beladen met vergiftige onzuiverheden wan neer het de nieren verlaat, is het 't zuiverste bloed van het geheele lichaam. Doch wanneer de nieren niet behoorlijk werken, wordt uw geheele gestel langzamer hand vergiftigd, want de in het bloed achter gebleven vergiften verspreiden ziekte en verderf door het geheele lichaam. Gij gaat u zwak, prikkelbaar en afgemat gevoelen. Uw slaap wordt verstoord en is onrustig, en somtyds hebt gij een gevoel of de rug u zou breken, wanneer gij u in het bed omkeert. 's Morgens staat gij op met een ellendig gevoel in uw rug en met pijn in de lendenen. Uw oogen zijn dof en opgeblazen, en uw han den en enkels zwellen op. De urine heefteen onnatuurlijke kleur en komt in zeer groote of zeer kleine hoeveelheden, Bij vochtig weer zijn uw ledematen stram en rheumatisch. Wanneer gij uw nieren verwaarloost, zul len zij hun geschiktheid om het bloed te fil- treeren verliezen, en breidt uw kwaal zich plotseling uit tot lendenjicht, kwellende uri- nekwalen, niersteen; waterzucht, heupjicht, chronische rheumatiek, en verwoesting der nieren. Alleen een nierengeneesmiddel kan de nieren heelen. Foster's Rugpijn Nieren Pil len dienen enkel voor de nieren en blaas. Zij herstellen en heelen de nieren, en hel pen hen om hun kracht te herwinnen tot het filtreeren van het bloed en het afvoe ren van de vloeibare onzuiverheden. Op iedere doos echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen komt de naam van het geneesmid del voluit voor. Zij zijn te den Burg verkrijg baar by den heer T. Buijs, firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,— voor zes doozen.6 in verschillende soorten. Alkmaar. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraagt prijsopgave en inlichtingen aan M. KUIP, Westen. 1'. KIKKERT Jbz. Scbildereind. Prys per stuk slechts CO et. Neen, maar die zit op 't oogenblik in do gevangenis als verdacht van moord op Mazzucata. Een kreet van afschuw uitende, sprong zij op en riep uit: Een onschuldige, een onechuldige Ik weet dat hij onschuldig is, maar hoo weet u dat. Dat kan ik u niet vertellen, dat kan ik niet. Groote hemel, hoe verschrikkelijk. Haar opwinding was werkelijk pijnlijk om aan te zien en menig man zou zeker om hulp hebben geroepen, maar ik droeg altijd een flacon vlugzout bij mij. Ik gal haar die en gaf haar tijd om te bedaren, hetgeen haar dan ook spoedig gelukte. Majoor Granby, zei zij aangedaan, ik ben blij dat u mij alles heelt verteld. Ik wist er totaal niets van en hot verwondert mij, dat m\jn vader mij er niets van heeft verteld. Hij wilde u misschien leed bospareD. Dat denk ik niet, antwoordde zij. O, ik begrijp myn vader maar al te goed, hij hooit nooit van mij gohoudou, hij stolt alleen belang in zijn bloemen en in 't bijzonder in de zwarte anjelior. Dio onderwijl, naar het mij voorkomt, zeer nauw betrokken is bij dit geval. Ja, dat begrijp ik ook niet. Donkt u dat signor Ivan de bloem wegnam, wuarovor u vader spreekt. Ik weet het niet. Donkt u dat rnr. Dalles het deod? Ik weet het niet. Maar als geen van beiden haar weg nam, wie deed het dan Waarom wilt u dat wotou Wel, omdat do persoon die do bloem wegnam, Mazzucata doodde. (w.v,v.)

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 4