Gr. J. 0. D. Dikkers. Lijdt ge aan Malaria Zoo ja, PALM-PILLEN, ^oor 1910. Texels Eigen Stoombootonderneming Meiedeelinp inzake reserve-boot. ïïoll. M. v. Landbouw, EIHUIZER ALMANAKKEN 15 Cent. Marktberichten» jjSF"* Advertentiën Advertentiën. Buitengewone Vergadering van Aandeelhouders St.-Nicolaasavond MUZIEK voor den DANS De Centrale Landbouwonderlinge. LEZING ff| EEN HUIS, Scheurkalenders Boekh. Parkstraat. Predikbeurten. MA ANDKALENDERS, door den Heer P. TEÏÏNISSEN, Publiek verkoopen saris, den heer J, P. Dros, bij eerste stemming gekozen de heer B. Beumkes. Daar deze echter bedankte was een tweede vrije stemming noodig. Alsnu werd gekozen de heer Jn. Henkes, die de functie aanvaardde. De heer Dros was het eerste jaar niet herkiesbaar. Op voorstel van het bestuur werd daarna besloten le. rechtspersoonlijkheid voor de vereeniging aan te vragen, 2e. het boekjaar te doen ingaan 1 Januari en te doen eindigen 31 December daar aanvolgende. Nadat nog gewezen was op den slechten toestand, waarin de palen van de ophaalbrug op het Buurtje verkeerden en de wenschelijkheid was uitgesproken, dat hierin zoo spoedig mogelijk verbetering zou komen, sluit de Yoorz. te ruim 9 uur de bijeenkomst. Naar men ons mededeelt, is onze vroegere plaatsgenoot, de heer Jn. Wz. Burger bij de heden te Haarlem gehou den aanbesteding, laagste inschrijver voor het driejaarlijksch onderhoud der haven te Terschelling. Cocksdorp. Door de opvarenden van de postschuit is op de Vliehors gevonden het lijk van een manspersoon, gekleed in oliejas en broek. Het droeg een zwemvest, waarop de naam „Signe" stond. Hoewel het gelaat gedeeltelijk ontvleesd was, ver keerde het nog niet in staat van ont binding. Den hoorn3 December. Tijdens den storm van Vrijdag j.l. is uit zee geslagen en bij paal 9 op het strand geworpen een groote zeeton. Ook is er weer veel hout komen aan drijven, naar men ons verzekerde ruim een dertigtal wagenvrachten, bestaande uit ribben en stophout. Niet alleen hier maar ook aan het Horntje heeft men een belangrijke hoeveelheid opgeborgen, hetwelk door vletten werd opgevischt. De storm heeft ook in ons dorp weer danig huisgehouden. Een schuur van den heer J. Az. Bruin werd totaal stuk geslagen, de balken braken alsof het stroohalmen waren. Vele pannen werden weer van de huizen geworpen. De alhier bestaande Bed.-kamer O. K. K. zal in Januari a. s. haar tweede uitvoering in dit seizoen geven. Oosterend3 Dec. Verscheidene personen waren gisteren bezig met het bergen van kort hout, dat bij het Nieuweschild aandreef. Van stormschade heeft men hier niet veel vernomen. Hier en daar vlogen enkele dakpannen aan gruis en enkele rieten daken kregen het hard te ver antwoorden, terwijl van de Ned. Herv. Kerk een dakgoot naar beneden rolde. Doch van ernstige aangelegenheden ver nam men gelukkig tot heden niets. Vlieland30 Nov. Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Gemeente is heden herkozen de heer C. de Lange tot Notabelen zijn herkozen de heeren G. de Gorter en Jelse de Boer; gekozen de heer C. de Hartog. Op het Noorderstrand is heden aangespoeld het lijk van een zwaar ge bouwd persoon, met zwarten baard en knevel, gekleed in blauwe korten jas en broek, wollen onderkleeding, bruingrijze kousen en lange laarzenaan de rech terhand een trouwring gemerkt A. Ring, 1898. 1 Dec. Heden spoelden twee lijken aan, bij dam 24 en op de Hors. Bijzon derheden ontbreken nog. Vermoedelijk allen van de bemanning der Wilma. Volgen nadere berichten. Eondenvlee8ch. In de omgeving van Eigelshoven (Limburg), genaamd Kolonie Hopel, schijnen menschen te wonen, die niets liever eten dan.... hondenvleesch. In de laatste dagen zijn dan ook geregeld in een weeks tijds 3 honden zoek geraakt. Vroeger was bet regel, dat per week maar één hond spoorloos verdween. Steeds vallen kaalharige honden als slachtoffers der hondenvleeschliefhebbers; de ruwharige honden blijven vrjj rond- loopen. Kenners beweren, dat het vleesch van honden met lange, ruwe haren geen ekkernij is. Motorboot van beton. Donderdagmiddag had op Bergscben Plas achter Plaats Lommerrijk een proef tocht plaats van de motorboot „Adolf' geheel vervaardigd van gewapend beton. De boot is lang 7 meter, model kruiser, met kajuit, en wordt gedreven door een 2-cylinder benzine motor. Eigenaar van de boot is de heer J. H. Pilaar. De boot kan een gang ontwikkelen van 13K.M. De proefvaart had onder gunstige omstan digheden plaats en slaagde naar wensch. (R.N.) Duur weiland. Bij elke verkooping van bouwgrond in West-Friesland blijkt, dat de prijs daarvan stijgt. Dat dit ook met het weiland het geval is, blijkt uit een onderhandschen verkoop te Zwaagdijk, waar voor 2 H.A. weiland de kapitale som van f 7000 werd betaald. Een Nederl. sportman. Het N. v. d. D." vertelt, dat de be kende (schaatsen-)hardrijder A. Poepjes met zijn vaartuig een zoogenaamde woonark, geheel nieuwgebouwd en zeer practisch ingericht tusschen Lemmer en Kuinre ligt, waar hij zich dagelijks met vischvangst in de Zuiderzee bezig houdt. Maar hij doet meer. Met het oog op den a.s. winter gaat hij geregeld zich trainen door loopen en fietsen, wat hij beide extra snel kan doen. In de nabijheid van zijn vaartuig heeft hij in het land een rekstok doen plaatsen, waaraan hij dagelijks werkt. Levertraan en droog spek gebruikt hij veel, alcohol houdende dranken nooit. Hij is vol hoop op de a.s. wintercfimpagne, want hij meent in bijzonder goede conditie te zijn. Slachtoffers der zee. Te Hindeloopen is door den predikant der Hervormde Gemeente bericht ont vangen, dat twee visschers, die op een haringlogger van Emden voeren, tijdens den storm van 13 November zijn ver dronken. De jonge weduwe van een der beide visschers zal waarschijnlijk pensioen van de Duitsche verzekering krijgen. Ten opzichte van de moeder van den tweeden, wier kostwinner deze was, is dit echter twijfelachtig. Bij het vergaan van het loggerschip moeten ook een visscher uit Makkum en twee visschers uit Harlingen zijn verdronken. Afgekeurd snoepgoed. De keurmeesters van den gemeente- -.lijken keuringsdienst te 's Gravenhage hebben naar de „N. Ct." meldt, een goe den slag geslagen. In den loop van reeds vroeger genomen en onderzochte mon sters, in verschillende winkels en winkel tjes, zijn niet minder dan 150 kilo's suikergoed afgekeurd, zegge honderd vijftig kilo's schadelijk snoepsel, een voorraad, die zonder dit optreden van den keuringsdienst, ongetwijfeld voor het grootste deel in kindermagen zou zijn terechtgekomen. Dienstbode in brand. Een dienstbode te Breda is bij het aanmaken der kachel in brand geraakt. Het was weer de oude geschiedenis de dienstbode wilde de kachel gauw met een scheutje petroleum aanmakende vlam spoot onder uit de kachel, greep de rokken der dienstbode on zette haar in brand. De familie was afwezig, niemand kon de ongelukkige dienstbode hulp bieden. Zoo vloog ze gillend de straat op, terwjjl al haar kleeren in brand stonden. Een werkman, die er bezig was, gooide de ongelukkige een jas over het lichaam verscheidene anderen schoten toe en rukten haar de brandende kleeren van het lijf. Zelfs het corset moest weggerukt worden, dat stond voor een deel reeds in brand. Men begrijpt hoe deerlijk de ongelukkige is gewond. De ergste brandwonden heeft zij ge kregen aan beenen en hals. Haring in overvloed. Op de Zuiderzee wordt tegenwoordig na den hoogen vloed van 13 November, zooveel haring gevangen, dat om dezen tijd bjjna nooit het geval is geweest door vele visschers 14 a 20 tal. De prijs, welke in den regel f 10 a f 14 is, is daardoor thans reeds gedaald tot f 4 per tal (200 stuks.) Een zuinige gemeenteraad. De Zutfensche Raad verspilt zijn geld waarlijk niet, waar het betreft het aan brengen van eenige deftigheid in de Raadszaal. De zetels voor de vroede vaderen zijn oud, vermolmd ten deele en het tafel kleed gelapt en vaal. Burgem. en Weth. stelden voor f 640 uit te geven voor nieuwe stoelen en een nieuw kleed. De Raad verwierp dien post. Er bestaat evenwel veel kans dat er nieuwe stoelen en een kleed komen, want een lid van den Raad hoeft zijn presentiegeld over zijn zittingstijd laten staan en nu die som, nog vermeerderd met het bedrag van een „fondsje" samen plm. f 273, der gemeente voor 't doel aangeboden, wat onder dankbetuiging is aanvaard. Zondag; 5 December. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Vm. 10 uur ds. Kijne. Waal. 's Av. 7 uur da. Smits. Oudeschild. Voorm. 10 uur ds. Smits. Den hoorn. Vm. 10 uur ds. Visser. Bediening H. Avondmaal Oosterend. Nam. half 3 ds. Boeke. Cocksdorp. Vm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. half 10 ds. G. W. Akkerhuis Pred. der Ger. Kerk te Ruhrort Nam. 2 uur ds. G. W. Akkeruis Pred. der Ger, Kerk te R u ho rt DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Voorm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn. Vm, 10 uur ds. Bussemaker. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 8 December. Burg. '8 Avonds 7 uur ds. Kijne. Leiden, 3 Dec. Ter markt werden heden aangevoerd 15 Stieren f85 a f252,—; 101 Kalf- en Melkkoeien f 165 a f 260; 271 Varekoeien f 114 a f 247; 185 Vette Ossen en Koeien tl80af 260 43 Kalveren (vette) f 74 a f 118 32 Kalveren (magere) 18 ai 12 314 Schapen (weide) f 9 a i 12; 913 Schapen (vette) i 10,— a f 17. 395 Magere Varkens f 17— a f 38, 330 Biggen f 5,00 k f 11,00; Schagen, 2 Dec. Aangevoerd: 6 Kalfkoeien f 160,a f 230—; 60 Vette Koeien i 160 a f325,00; 14 Geldekoeien f 100 a i 160 15 Nuchtere Kalveren f 7 a f21, 210 Schapen (vette) f 20,a 27,00 1700 Overhouders f 11 a 19.00. 42 Vette Varkens 46 a 52 cent per Kg. 10 Magere Varkens f 13 a f 17,50. 40 Biggen f 8,a f 13,00; Boter f 1.25 a f 1.30 per K.G. Kipeieren f 6,00 a t 7,00 per 1001 Rij kspostspaarbank. Aan het postkantoor Den Burg (Texel) en de, daaronder ressorteerende, hulpkan toren werd gedurende de maand Nov. 1909 Ingelegd f 8505,51 Terugbetaald 11928,20 Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 3393. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 27 Nov. tot en met 3 Dec. '09. ONDERTROUWD: i GETROUWDI Geene. OVERLEDEN: GEBOREN: Adriana d.v. Dirk Johan Bakker en Marretje Gielis (Oosterend) Dirk Willemzv WillemSijbrand Keijser en Pieternella Jeannette Keijser (Waal,) Bnrgerlijke Stand der Gemeente Vlieland. van 15 Nov.1 Dec. OVERLEDEN Ernst August Wilhelm Jonas, oud 21 jaar, woonplaats Warne- münde. Carl Franz Brandenburg, oud 20 jaar, woonplaats Steppenitz, Wilhelm Emil David Voebker. oud 42 jaar, woonplaats Rostock. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen In de Texelsche Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. yan op VRIJDAG 10 DECEMBER, 's avonds 8 nnr in het lokaal hotel Texel". Agenda: DE RAAD VAN BEHEER. Maandag a.s. IN Ut KIKhFIIT. It. NOOJEN. Afd „EIERLAND". Vergadering (ook voor niet-ledon) op Dins dag 7 December, des avonds 7 uur, in 't lokaal van den heer Buijs te de Cocks dorp, ten einde te bespreken de wensche lijkheid om alhier op te richten EEN KAASFABRIEK, Trouwe opkomst noodzakelijk. Namens 't Bestuur, P. 8TOEPKER, Voorz. D. C. DROS, Secr. op 6 DEC. 's morgens 12 uur in Hotel „TEXEL." Onderwerp: Landbouw Ongevallen Verzekering. Er zal gelegenheid zijn tot debat. HET BESTUUR Notaris te Texel, zal op ZATERDAG 18 DECEMBER 1909, 'b avonds 7 uur in het hotel „de Oranje boom" a.d. Burg, ten verzoeke van Mejuffrouw J. A. Zunderdorp, ü%»^waarin winkelhuis, met Erf, gunstig staande en gelegen aan de Weverstraat te den Burg op Texel, groot ongeveer 120 centiaren. Aanvaarding 1 Mei 1910. dat wil zeggen: lijdt ge aan verschijnselen als: uitputting, bloedarmoede, zenuwzwakte, doffe pijnen in borst, rug en lendenen, hartkloppingen, sla peloosheid, huiveringen, hevige voor- ofach- terhoofdspijnen, bleeke, slechte gelaatskleur, zwakke pols, doffe oogen, zoodat u allo lust tot werken ontbreekt en ge u eiken dag zwakker en afgematter gevoelt? bedenkt dan, dat het onverantwoordelijk, ja zelfs gevaarlijk is, nog langer voort te gaan met het gebruik van alle mogelijke huismid deltjes of geneesmiddelen die u slechts tijde lijk verlichten,inplaats van afdoend genezen. Weldra zal uw lijden chronisch worden want de Malaria-infectie die doordringt in het bloed en alle organen van het lichaam aan tast, brengt in korten tijd zulk eene verwoes ting teweeg, dat ge weldra alle weerstands vermogen verliest, en zelfs niet meer bestand zijt tegen de minste gevatte koude of aan doening. Dan is het somtijds te laat om nog genezing te kunnen verwachten en een on noemelijk lijden zou u bespaard geweest zijn, indien ge tjjdig uwe toevlucht genomen hadt tot de het geneesmiddel dat sedert onheugelijke tijden bereid wordt uit zeldzame kruiden, schors en bladeren en waarbij gevoegd zijn al de weldadige geneeskrachtige extracten van den Palmboom. De grootste Geneeshee- ren erkennen en bevestigen, dat er geen enkel geneesmiddel ter wereld is, dat de Palm Pillen in samenstelling en genees krachtige eigenschappen nabij komt, en het oorspronkelijke recept wordt gezegd en is inderdaad bewezenhonderden jaren oud te zijn. De Palm-Pillen z(jn verkrijgbaar bij verschillende goede Drogisten, Apothekers en Handelaren in Geneesmiddelen a f 1,75 per doos. Zes doozen te gelijk genomen kosten f 10, Contraal-Depöt voor Nederland: Palm-Pill Company, 278 Heerengracht, Amsterdam. Te DEN BURG verkrijgbaar; bij firma Wed. P. Kuiper en T. Buijs; te DEN HELDER bijfirma de Bie-Biersteker, Keizerstraat 93 en to SCEAGEN bijJ. Rotgans, Drogist.63 60 cents. „Van Dag tot dag" 50 cent „Vriend van den Huizo" 30 „Boons" Kalendor 30 „Nederland in Beeld" 100

Texelsche Courant | 1909 | | pagina 2