SANGUINOSE. DE PBINS KONINGSWAAN NEDERLANDSCHE HYPOTHEEKBANK Hardy von Arnberg, HET PRINSESJE, Men abonneertzichln Boekh. Parkstr. H. M. DE KONINGIN en H.K.H. PRINSES JULIANA Wacht II voor namaak! FEUILLETON, HAAR MOOIE MAMA. TE VEENDAM, P. J. KONING. DE ALKMAARSCHE Stoom - Steenhouwerij Firma W. F. STOEL ZOON levert alle soorten Zuiver plantaardig versterkingsmiddel. Vinum Sanguinosum in Vacuo- Bloedarmoede. Pijn in den rug. Gebrek aan eetlust. Te verkrijgen te Oosterend P. Dros Gz., Oudeschild Joh. P. Dros, den Burg T. Buijs, drogist en I. Moerbeek. De mooiste Illustratie in Nederland. De Telefoon-juffrouw; door IDA BOY-ED. OPGERICHT 1890. Geplaatst kapitaal f 2.500.000. Gestort kapitaal f 572.000. Ppopi-VA t QOO KQQ 1 1 Hypotheken 30 Sept. 1909 f 22,080',296',10 Pandbrieven f21,396,600,— Geett uit 4 Pandbrieven tegen den prijs van 100 Hypotheekrente vanaf 4lj± Inlichtingen verstrekt Den Burg, Texel. Hardsteen, Zandsteen en MARMERWERK. -"A-'f JS-'V - r virninTmv *-TT. r f7ijc e,en Hee.k® gelaatskleurkringen onder de oogenbleeke lippen bleek tandvleesch Zijt gij diku zóó, dat u alles te véélis? Ontbreekt u de eetlust? Hebt gij vaak hoofdpijn, hartkloppingen, beklemde ademhaÜE dat daar een plaatselijke oorzaak voor aan to crpvpn ;a V™it .;;a„i _:„.i:.p.6 dikwijls moe, - - t.*j uuuiu^yu, uanMuuuiutcu, ucivicuiuu adem hal 1 n g, zon der k" s r? *8|b 8 °orzaait T00r aalJ 'e geven is? Voelt gij u somtijds wel misselijk en duizelig, veel euizingen inde ooren er bij Dat kan alles wijzen op bloedarmoede. Daar moet gij wat tegen doen. Niet wachten tot het erger wordt, niet wachten tot gij al die verschijnselen samen hebt! Neem eens een proef met de SAXGUINOSE, het zuiver plantaardig ersterkingsmiddel. Het zal u zeker bevallen. Tweemaal per dag, 's morgens en 's avonds één eetlepel is genoeg. Ik kom U door dezen mijn innigen dank betuigen voor uw uitstekend middel. Ik leed aan pijn in den rug en de borst; was gedurig moe en slap maar door enkele flesschen Sanguinos9 ben ik geheel genezen. En daarvóór was ik altijd moe en slap. Mej. G. KEUNEN. Zelhem. Reeds had mijne vrouw een half jaar gedokterd, maar niets had geholpen zij bleef altijd even moe en lusteloos, Maar na een paar flesschen Sanguinose konden wij direct beterschap bespeuren. De eetlust keerde terugen daarmede begon de beterschap. JOHAN BERENDSEN. Zelhem, Nov. 1903. Ik leed erg aan bloedarmoede en heb de Sanguinose als een heerlijk geneesmid del leeren kennen. Ik begon er mee, of schoon ik er geen vertrouwen in stelde. Bij de eerste flacons merkte ik niets; maar na de derde flesch begon ik te slapen en kreeg ik eetlust. Ik heb twaalf flacons gebruikt en ben nu geheel genezen. Sinds acht weken gebruik ik de Sanguinose niet meer, maar de beterschap houdt stand. Mevr. J. C. STEENBERGEN. Rotterdam. Sanguinose kost f 1,506 fl. f 8,— 12 fl. f 15,—. Tweemaal per dag een eetlepel is in de meeste gevallen voldoende. Dat koBt U per dag 1_ /2 cent. En binnen korten tijd zijt gij genezen. Ziet dan niet op tegen een kleine uitgaaf, die U groote winst zal breDgeo. De echte SaDguinose is uit de fabriek van VAN DAM Co., DEN HAAG. i. Een slanke, schoone vrouw, weelderig gekleed, daalde met statigen tred de mar meren trap af. Wij zullen laat komen, sprak zij, op de klok ziende. Haar echtgenoot hielp haar bij het omdoen van een opera-mantel van geplet aardbeikleurig tfluwedl met hermelijn. Zij wierp hem tot dank een glimlachje toe. Hij was de goedhartige, nuttige toevoeging aan haar huishouding, een inrichting, door haar rijkdom weelderig gemaakt. De echt genoot geenszins een ledigganger, werkte hard om niet geheel en al van de fortuin zijner vrouw afhankelijk te zijn. Ben je boven geweest om Tiny haar nachtzoen te geven vroeg hij, bereid Isobels vergeetachtigheid te verontschul digen, toen hij aan het aanminnige meisje in een blauw en rood ledikant op de bovenste verdieping dacht. Neen, ik had geen oogenblik te missen Mrs. Alfred Guist ging haar echtgenoot voor naar het rijtuig. Zij had het zoo druk met het bijeenvatten van haar sleep gewaad, dat zij niet naar het venster der kinderkamer keek. Dan sloeg een ernstig gezichtje als een rozeknop tegen het vensterglas ge drukt aandachtig gade, hoe de twee ynrige paarden het rijtuig in de duisternis wegvoerden. Goeden nacht, mijn mooie mama, zei een door de moeder niet gehoorde stom, terwijl de ongeziene lippen en vingers den vergeten kus door de ijzeren traliën vóór het venster nazonden. Arme mama, wat heeft zij het druk! ging Tiny in stilte voort, het moet hard werk voor haar zijn in Londen te wonen en zooveel uit te gaan. Het kind kroop zuchtend weer in bed. Ik had niet wakker behoeven te blijven, maar ik dacht nog, dat zij komen zou. De woorden bevatten niets bitters voor „haar mooie mama. De gewone stapel brieven wachtte den heer en mevrouw Alfred Guist bij hun terugkomst. Isobel viel geeuwend op een zetel neer en keek vluchtig naar het schrift. „Eén van vader, las zij," Het zou mij verwonderen, als het niet iets onaangenaams vjps. Hij was in den laatsten tijd erg slecht geluimd. Vindt ge ook niet, dat het verschrikkelijk is, zoo geheel en al van zjjn welbehagen af te hangen, dat de 3000 pond 'sjaars die hij me toekent, slechts een gift genoemd kan worden, die hij elk oogenblik kan intrekken Ik krijg een akelig voorgevoel door dezen brief zie mijn hand beeft een schuldig geweten misschien. Ik kan er niet tegen berispt te worden. Open den brief voor mij, Alfred, vervolgde zij, hem den brief toestekende. „Vader is de eenige man voor wien ik bang ben. Haar echtgenoot verbrak het zegel. Zij leunde achterover en sloot do oogen. Hij las zwijgend, toen ging hij achter haar staan en streek liefkoozend over het zachte bruine haar. „Ge hadt gelijk," zeido bij, het is slecht nieuws. Hoe wist ge het „Ik wist het nietgeef mij den brief," en zij greep hem uit zijn hand. Enkel het geluid van haar diepe adem haling en het snelle omslaan der bladzijden verbrak de drukkende stilte. „Wreed!" riep zij uit, het papier ver frommelend, waarop haar hartstochtelijke tranen neerdruppelden. „Blijf bedaard, liefste", fluisterde hij, „ik zal voor je werken; ik maak 500 pond p9r jaar, daarvan kunnen wij wel leven. Laten wij ons dapper toonen het gold is niet alles, dat weet ge". „Maar wat heb ik gedaan om zóó gestraft te worden snikte zy. „Hij noemt mij een „verkwistende wereldsche vrouw", hij beschuldigt mij een ijdel zelfzuchtig leven te leiden hij hij verlangt van mij, dat ik de armoede zal leeren proeven, mijn eigen vader bedenk dat eens, Alfred, en zeg mij, of dat niet wreed is." „Ja," antwoordde hij, „ik vind ook, dat het wreed is. Hij had je anders moeten opbrengen, dat moet ge hem eens uitleggen. Gij gaat morgen zeker naar hem toe Zij schudde het hoofd, terwijl zij opeens tot een besluit kwam. „Neen, ik ben te trotsch om te bedelen. Als hij mij zoo onrechtvaardig wil behan delen, dan moet ik het verdragen. Na verloop van tijd zal hij misschien weer zachter worden gestemd, wanneer hij door mijn verwijten getroffen wordt. Hij denkt wellicht, dat ik op mijn knieën zal vallen. Al zooveel jaar en hij kent mij nog niet! Ik heb mijn plan gemaakt, wij moeten van je 500 pond 's jaars leven en de andere zijde van het leven trachten te bezien. Wij kunnen slechts ons best doen om moedig te zyn. Hier hebt ge mijn hand er op, Alfredik voel mij nu heel dapper ik zal niet meer weenen." Zij keek haar echtgenoot met een flikke ring en een glimlach aan, die hem een brok in de keel deden schieten. „Je bent een flinke vrouw, Isobel," riep hij. II. Tine stond over de binnenmuur to praten een kleinen smallen tuin, precies vol gons het zelfde patroon aangelegd als do vele andere op dezelfde rij, ingesloten door vier steonen muren, met een goedkoop zomerhuisje, een laantje, oen pad en één bloembed. Tiny was op den top van bet zomer huisje geklauterd, om meer van nabijjoen bloozendo meid, met roode armen te be kijken, die eenige fladdorendo klccding- In eiken Boekhandel kan men inteekenen op den 8en Jaargang van: Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten, die de voornaamste gebeurtenis sen in Nederland en in het Buitenland in beeld brengen, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteurs, begint vanaf 1 Januari 1910 in dit weekblad een roman van de bekende schrijfster THÉRÈSE HOVEN waarin op boeiende wijze het leven geschilderd wordt van Koning Ludwig van Beijeren. In de Bibliotheekvan 1)E PBINS wordt opgenomen Een zeer spannend, mooi verhaal, met uitstekend geslaagde karakter-teekeningboei end van begin tot einde. Verder wordt een bijblad voor de jeugd gegeven onder den titel voor Meisjes en Jongens, waarin mooie ver halen, plaatjes en leerzame raadsels met fraaie prijzen zullen worden opgenomen. Ten slotte deelen we nog mede dat de PRACHTIGE PREMIEPLATEN in fijne kleuren gedrukt, tegen inzending der bon voor Abonné's weder verkrijgbaar zijn. Men abonneert zich door. het geheele land bj eiken soliden Boekhandelaar of bij de Agenten, tegen f 3,per jaar voor de gewone entegen f 5,— per jaar voor de luxe-editie. Abonnementen kunnen met elk nummer aan vangen, doch zijn steeds verbindend lot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekhandelaar ge vestigd is, kan men zich direct per post abon neer en tegen postiv. van f 3,75 voor de gewone en f 5,75 voor de luxe-editie, aan den Uitgever N. J. BOON, Amsteldijk 13, AMSTER- DA M Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote bladzijden op mooi papier met 40 45 platen per week. stukken op een drooglijn hing. „Ik wou dat wij onzo wasch ook buiten hingen", zei Tiny, met van inspanning tintelende oogon. 't Is zoo grappig als do wind al die dingen zoo opblaast. Ik vind het erg leuk hier te wonen en over den muur te kunnen praten. De laatste plaats waar wij woonden, daar was het zoo een tonig." „Het doet een mensch goed, zoo'n blij gezichtje te zien," antwoordde de moid, terwijl zij een gestreepte onderrok ophing. „Ik was op Berkeley Sqaure lang zoo' gelukkig nietdie arme mama had zooveel te doen, ziet ge, ze kon geen tijd vinden bij mij te zijn." „Was zij huishoudster bij de groote lui daar vroeg do stem in den tuin daarnaast. Tiny zag venwonderd op bij die vraag. Toen vervolgde zij haar onschuldig go- babbel. „Zij hield bij ons zelf het huishouden. Eiken namiddag om vijf uur moest ik mijn witten zijden jurk aantrekken en oppassen dat ik netjes bleef o, dat was zoo lastig 1 Hier komt 't er niet op aan, omdat er nooit visite komt. Mama neemt mij van daag mee naar Londen, omdat ik jarig ben geweest; verleden jaar had ik een groote partij, maar ditmaal gaan we inplaats daarvan naar den Dierentuin." De blozende dienstmaagd zag de kin derlijke gestalte behendig weer omlaag in het gras glijden, „'t Schijnt dat die monschen betere dagen gekend hebben," was haar wijsgeerigeop merking, „en die kleine vindt't tegenwoor- dig hcelomaal niet onploizierig." Met een hoogrood gezicht, dat gloeide van het lachen, vertrok Tiny mot „haar mooio mama" op haar oerslo uitstapjo, sinds zij naar do voorsteden verhuisd waren. Het was een dag van wildo pret en ongekend genot. Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4