Het Landbouwkantoor Noord-Holland AANBESTEDING. HYPOTHEEK r M. WIERINGA, LUIT2AADK0EKEÏT D.A.WISSELINK, Voor een flinke JONGEN Kunstmeststoffen, BUKSKINSTALEN, te ALKMAAR, Vraagt prijzen en conditiën. Vertegenwoordiger voor Texel, de heer J. C. ROEPER, hoeve de Veen, VREESELIJKE MAAG- KWELLING FEUILLETON. Geruit Papier. Cangeoetd de Jtooij Het afbreken der bestaande en het bouwen van een nieuwe GRAAN SCHUUR met STALLING op de hof stede „Zeeland" in den Eierland polder aldaar. 10 Enveloppen en 10 vel postpapier a 10 et. p.map. Firma Joh. F. Morra -1 l_ 1 WESSANEN &LAAK W0RMERVEER. stelt geld op hypotheek, alsmede voor crediet beschikbaar. Thomasphosphaatmeel, merk de Ster, Superphosphaat, merk Albatros, Patentkali, Kainiet, Carnalliet, Chilisalpeter, Zwavelzure Ammoniak, Landbouwkalk, benevens alle soorten gemengde MESTSTOFFEN. Neemt toch de ABDIJSIROOP! Op Woensdag 26 Jannari 1910 aanbesteed Boekiu Barkstraat. Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. soliede huizen of boerderijen met lan derijen, zoowel voor wei- als bouwland. Merk ,,W. L.", De firma AUG. MASCHMEIJER, Spuistraat 3 te Amsterdam (gevestigd sedert 1870) geelt op aanvrage aan H. H. Kleedermakers en Winkeliers, St ilencollecties van Bukskin, LakeD, Cords, Beaverteens enz. om daarop geregeld te verkoopen; in iedere plaats slechts één collectie. Degelijke stoffen, concurreerende prijzen, vlugge en nauwgezette bediening. levert tot zeer concureerenden pr(js; onder Openbare Controle der Rijkslandbouwproefstations BURG OP TEXEL. genezen door de Abdijsiroop, nadat de lijder een jaar lang tevergeefs allerlei geneesmiddelen geprobeerd liad. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, is het meest ingrijpende geneesmiddel dat ooit vervaardigd is. De Abdijsiroop bezit de wonderbare eigenschap uitgeputte orga nen te herstellen. Zij geeft weer nieuwe krachten aan het lichaam, waardoor de uitgeputte organen wederom werkzaam worden en waardoor de kwalen die door uitputting van het lichaam ontstonden, verdwijnen, omdat de Abdijsiroop het weer- standversmogen van het lichaam verhardt. Daarom geneest de Abdijsiroop alle ziekten die door slechten bloedsomloop ontstaan, zooals maagziekten, slechte spijs vertering, zwakte,zenuwpijnen en dergelijke ziekten. Mej. van Wijngaarden te Uithoorn ver klaarde ons dat haar zoon Cornelis van Wijngaarden te Uithoorn, gedurende een jaar aan vreeselijke maagkrampen leed die zoo hevig waren, dat hij van pijn in elkan der kromp. Hij was dan zoo wit als een doode en moest dan op zijn buik gaan liggen van de pijn. Het was zoo erg, dat hij dikwijls zijn werkzaamheden niet kon verrichten van de hevige pijnen. Hij at weinig, leed aan slechte spijsvertering en aan slapeloosheid. Als hij 's morgens opstond voelde hij zich vermoeider dan hij 's avonds naar bed gegaan was. Hij was zwak en ziek en ik vreesde dat hij nooit beter zou worden. Wat hij al niet geprobeerd heeft is niet te zeggen allerlei geneesmiddelen warme stoom, warme doeken, het hielp allemaal niets. Op zekeren dag las hij dat iemand, die aan dezelfde kwaal lijdende was als hij, door de Abdijsiroop genezen was en dit deed hem besluiten het ook eens met de Abdij siroop te beproeven. Hij kocht toen een flesch Abdijsiroop bij den depóthouder N. de Vries te Uithoorn. Na den inhoud van die eene flacon Abdijsiroop te hebben opgebruikt waren de vreeselijke maag krampen verdwenen en gevoelde hij zich volkomen genezen. Zijn eetlust was terug gekeerd, hij kon zijn voedsel weer verteren en sliep sinds dien weer goed en verkwik kend. Het is nu al twee jaar geledendat hij genezen is en hij heeft nog nooit eenigen terugkeer van zijn kwaal gehad. Hen bedenke wel, dat de heer vau Wijn gaarden een volledige genezing heeft be komen en dat hij zijn werkzaamheden weer heeft kunnen hervatten. Hen maakt dus hieruit op, dat hij vreeselijk veel tijd ver loren heeft en bijgevolg ook geld voor nuttelooze behandeling, terwijl de Abdij siroop hem een zeer snelle genezing heeft bezorgd. (Het gebruik vaa één flesch slechts Daar het reeds twee jaar geleden is, dat de heer Van Wijngaarden is genezen, is bewezen dat de genezing niet tijdelijk doch werkelijk duurzaam was. Dit is niet met andere geneesmiddelen het geval. Haakt gij het gebruik van andere geneesmiddelen, dan helpen deze slechts tijdelijk. Wanneer gij de behandeling met de Ab dijsiroop gevolgd hebt en gij gevoelt U beter, dan zijt g(j hersteld en krijgt gij de ziekte nooit meer terug. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, kost per flacon van 230 gram f 1.van 550 gram f 2.en van 1000 gram f 3.50. Centraal-Depót: L. I. AKKER, Van Alke madestraat, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de bekende wederverkoo- pers, alle Drogisten en de meeste A pothe kers. Vrij naar 't Fransch door A. B. 1) Ja mijnheer, dames en dames van voorname afkomst. En u zegt, dat ze gebrek lijden? Ja. mijnheer, zij zijn nog armer dan ik ben. Hoe is hun naam Mevrouw en juffrouw Dubois. Dat is anders geen aristocratische naam. Maar het zal ook hun ware naam wel niet zijn. Wat doet u dat veronderstellen Wel alles, -hun manier van spreken hun wijze van loopen, zelfs hun kleeren, die al mogen ze dan ook vrij versleten zijn die goed onderwijs heeft genoten bestaat gelegenheid tot opleiding aan onze drukkerij. Loon f 1,50 f 2,00 per week naar geschiktheid. des namiddags ten twee uur in het Hotél „DE LINDEBOOM" den Burg op Texel, zal door den Heer C, J. GEENSE aldaar wordén Waarvan het Bestek met teekening ver krijgbaar zijn en wordt toegezonden tegen ontvangst van postwissel k f 2,door den Architect A. LE CLERCQ te Kruiuingen (Zeeland), bij wien ook nadere inlichtingen te verkrijgen zijn. toch nog door haar gedragen worden op die wijze welke de aristocratie kenmerkt en die de armen niet weten na te bootsen. Werken doen ze zeker niet? Integendeel, zij werken van den mor gen tot den avond en zelis gedurende een deel van den nacht. Zij naaien voor een magazjjn van gemaakte goederen. Hen weet dat hier in huis door de pakken die men ze ziet in- en uitdragen, maar zooals u weet, dat werk wordt al zeer zuinig betaald en dan, die arme vrouwen zullen ook wel niet zoo gewend zijn aan zulk werk als zij, die van hun jeugd af aan hebben moeten werken. Als u hen een weinig zoudt kunnen ondersteunen, ik ver zeker u dat ze diep ongelukkig zijn. Dat zou ik zeer gaarne doen, moeder Godard, doch ik geloof niet, dat het zoo heel gemakkelijk zal gaan. Hoe oud is de moeder Ongeveer vijf en veertig jaar, naar ik gis. En het jonge meisje Hoogstens twintig. Drommels nog zulk eon jong meisje en mogelijk ook schoon. Als een engel, als u haar ziet wordt u bepaald verliefd op haar. Maar dat is nu juist niet noodig. Maar als ik mij hunne belangen ga aan trekken, zal men gaan denken dat het is ter wille van do mooie oogon van'tjonge meisje in plaats van om het ongeluk der moedor. Max de Rivière was een groote, knappe jongeling van 22 jaar, die te Parijs in de rechten studeerde. Als lid der vereeniging „St.-Paul" moest hij iedere weck tal van arme huisgezinnen bezoeken. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraagt prijsopgave en inlichtingen aan H. KUIP, Westen. Horlogemaker. Goudsmid, Werkplaats Warmoesstraat, den Burg. aangeboden, rente 4 a 4^ procent, op Brieven fr. No. 20 bureau v.d. blad. De Uitgeuers uan deze. Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentiën in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschriften Een daarvan woonde op eon zolderka mertje in de straat Cannettes bij het plein St. Sulpice. Daar is het dat we hem hebben aange troffen bij de arme vrouw, aan wie hij een bon voor brood en vleesch was komen brengen. Na een oogenblik te hebben nagedacht zei hij Die arme dames boezemen mij een groote belangstelling in, ik wou dat ik iets voor ben kon doen. U is dus zeker, dat het lieden zijn, die steun waard zijn. O, zeker, mijnheer, het zijn ware engelen. Kijk, gisterenavondu weet dat die lieden met niemand spreken en men ze ook niot durft aanspreken, welnu, gisterenavond was ik nieuwsgierig wat er wel bij hen voorviel en omdat er in do gaDg geen licht brandde, heb ik het maar gewaagd aan hun deur te luisteren. Wonen zjj dan dicht bij u? De deuren zijn naast elkander, mijn heer. Toen ik er nu eenige oogenblikken was hoorde ik een zachte stem, bepaald die van de jongejuffrouw, die sprak: „U is moe, rust een weinig". En de andere antwoordde: „Neen, ik moot deze mantel nog afmakeD voor morgon, anders hebben we geen geld om brood to koopen", „Ik zal haar dan wel afmaken", zei de zachte stem, u is zoo bleek, u is ziek. O, ik bid u, runt een weinig uit Daarop hoorde ik een sourt van snik en do andere stem boorde ik zeggen „Rusten, als ik zie, dat go aan alles gebrek hebt„Moeder ik bid u, donk niet aan mij". Daarop zwegon do stommen. Ik hoordo een geluid als van kusson en daurop ge weenJa, mijn goede mijnheer, geween. Wanneer de Nieren ziek zijn wordt het geheele lichaam langzamerhand vergiftigd. Niets is meer te vreezen dan vergiftiging door urinezuur, omdat dit zoo langzaam voortwoekert en zoo dikwijls niet verdacht wordt, voordat do ziekte zich door het geheele licbaam verbreid heelt. Het groote werk der nieren is om uit het bloed de urinezuur-vergitten af te scheiden. Wanneer deze organen echter zwak of ziek zijn, kunnen zij hun werk niet behoorlijk vol brengen en wordt het geheele lichaam lang zamerhand vergiftigd. Dat is de reden, dat ge u zoo afgemat, ter neergeslagen en prikkelbaar gevoelt. Het is of gij geen kracht, geen energie of werklust hebt. 's Morgens hebt gij een ellendig gevoel f in uw rug, en pijn in de lendenen en zijden, uw oogen ziju opgeblazen en uw ledematen 1 rheumatisch, vooral bij vochtig weer. Uw urine is bewolkt en komt branderig en on regelmatig. Tenzij het urinezuur onmiddellijk wordt uitgedreven, worden uw levensdeelen aan- getast en treden noodlottige ziekten op; de nieren worden cel na cel vernietigd en de blaas verliest misschien haar kracht om het water op te houden. Alleen een nierengeneesmiddel kan het urinezuur oplossen en de nieren helpen om de onzuiverheden uit het bloed te filtreeren. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn als zoo danig bekend, Zij werken rechtstreeks op de nieren en blaas en herstellen hun na tuurlijke werking. 16 Let erop, dat de juiste naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen, en de handteekening van James Foster op de doos voorkomen en weigert alle namaak. De echte zijn te den Burg verkrijgbaar bij den heer T. Buijs, firma Wed. P. Kuiper. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor ééD, of f 10,voor zes doozen. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalce en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. Kassier en Commissionair in Effecten te ALKMAAR, Informaties te verkrijgen bij den Heer M. KUIP te Westen. Dit trof mij zoozeer, dat ik gevoelde dat ook mij tranen ovor de wangen rolden. Ik heb mij gehaast weg te komen om mij niet te verraden dat ik luisterde. O, kijk mijnhoer, het komt mij voor, dat de goede God u zal zegenen, u een knappe jonge man, zoo rijk en zoo wijs, die in plaats van den geheolen dag allerlei dwaasheden uit te halen, zooals zoovele andoren van uw stand en jaren, zich het lot van armen en ongelukkigen aantrekt. Als mijn man nog leefde en dat zag, zou hij niet meer zeggen dat de rijken allen groote egoïsten zijn, die er genoegen in hebben als het armo volk van honger en ellende omkomt. Goed, goed, moeder Godard, hernam Max glimlachond. Zeker is, dat ik mij zeer gelukkig zou achten als ik iets voor die dames doen kon; maar hoe toegang tot hen te krijgen Ik kan ze toch niet gaan opzoeken zonder een voorwendsel te heb ben Als zij werkelijk zoo zijn als u denkt, moot men alles vermijden, wat hen in hun oergevoel zou kunnen kwetsen Ha, ik weet al wat. Het is wel wat iets bijzonders, maar ik weet geen beter, en dan ook: het doel heiligt de middelen. Moedor Godard keek hem nieuwsgierig aan en zei Ik zio in uw oogen dat u een goed idee hebt. Zog mij er wat vnD, misschien kan ik u van dienst zijn. O, mijn idee is maar zeer eenvoudig, ik wil de dames opzoeken zonder hunne achtordocht op to wekken noch hun eer gevoel te kwetsen. Ik zal hot doen voor komen of ik do bouwkundige van het huis bon on do reparaties kom opnemon. Ver raadt mij vooral niet. Wordt ervvolgd

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4