Neder!. Schippers-Almanab. circa 2000 Eieren Te huur het land, RIJWIELHANDEL MOLENSTRAAT. Reparatie- en Emailleer-inrichting. DAALDERS Aardappelenhandel. puike Friesche en roode Duitsche aardappelen. Prijs 40 cent. Boekfa. Parkstraat. EEN NIEUW HUIS Adres: N. TAN VLIET, beste roode of witte AARDAPPELEN. GRES-BUIZEN en Friesche Buizen. Geruit Papier. Goed en goedkoopste adres van rijwielen, banden en onderdeelen. j. LEEN* 5 kost sleclits f 1,50 per kilo's bus (twee poncl) en is toch best. Vraag ?t de tallooze gebruikers. Voor het jaar 1910 alsook confectie naar maat. Zwolsche Ververij. Meubelmakerij. Stoffeerderij. Wilt u solide Meubelen FEUILLETON, f Te huur tegeD 1 Mei, in de Julianastraat, Alkmaarsche Tevens reparatie-inrichting. Repareeren, politoeren en stoffeeren netjes en goedkoop. J. A. HILLEN. Nieuwe voorraad Prijzen scherp concurreerend. Aanbevelend, J. Ph. BIKKER, Weverstraat. Jaarboekje der Schippersvereeniging „Scliuttevêar". Adres: J. J. SMIT. GEVRAAGD per week a contant. Westerbaanstraat 73, DEN HAAG. Int. Telet. 1372. TE KOOP GEVRAAGD H. MAAS IIz., Burg. genaamd Vogelenzang, met oi zonder tuin. Te bevragen Koogerstraat No. 190. HANDEL IN Groote voorraad vanaf 4 tot en met 25 c.M. (verbindingsbuizen, enz.) Het eerste adres voor SLIJPSTEENEN onder garantie. Aanbevelend, J. Pb. BAKKER, Weverstraat. Vrij naar 't Fransch door A. B. 12) Nog onlaDgs verweet hij mij, dat ik nog nooit zijn goeden wil op de proef bad gesteld. Nu ben ik daar dan eens voor in de gelegenheid. Ik zal hem schrijven om mij morgen eens te komen opzoeken. Hoe heet hij Mijnheer Bertram. Mijnheer Bertram. Maar dat is juist de man met zijn gele prnik en zijn gouden bril. Mejuffrouw Auriac glimlachte en zei: Ik vermoedde zulks al door die pruik. Als ik het had kunnen voorzieD, zou ik u gezegd hebben u niet tot hem te wenden, maar dit maar aan mij over te laten, maar het is nu eenmaal niet anders en ik zal hem bij mij laten komen en ik beloof u mijn best te zullen doen. Ik kan mij nu al zijn verwonderd gelaat voorstellen, als ik hem zal spreken van uw bezoek en de minder goede ontvaDgst welke gij van hem ondervonden hebt. mijnheer Bertram, veroorlooft ge u mijne vrienden op zulk een wijze te ont vangen, daar zullen wij elkaar nog eens over spreken, Acht dagen later was Raoul Champagny bij Max de Uiviere. Ik ben bijna ten einde raad, zei de laatstgenoemde. Het scbijnt wel of alles ons moet tegenloopen. Ik heb u verteld, wat ik reeds heb gcdaaD. En mejuffrouw Auriac heelt nog voor een oogenblik de hoop gevoed een zekere bureaucraat uit zijn gewone sleur te halen. Deze had haar reeds zeker meer dan twintig keer aange boden van zijn invloed gebruik te maken, maar toen het er op aankwam van zijn aanbod gebruik te maken, krabbelde hij terug. Hij zou zoo gaarnehij zou Influenza. Wanneer gij u rillerig of koortsig gevoelt, steken in het achterhoofd hebt, en de voorteekenen van Influenza bespeurt, dan kunt gij dien lastigen bezoeker weeren door direct alle twee uren een lepel Sanguinose te nemen. Getuigenissen voorhanden. Neemt er de proef van Alléén echt uit de fabriek van VAN DAM Co., Den Haag Wacht IJ voor namaak. SANGUINOSE kost f 1.50; de 6 flacons f 8. de 12 flacons f 15,— Te verkrijgen te Oosterend P. Dros Gz., Oudeschild Joh. P. Dros, den Burg T. Buijs, drogist, en I. Moerbeek. Door het aanschaffen van een groote Emailleer Moffeloven ben ik in staat gesteld Uw RIJWIEL fijn te emaiileeren voor den spotprijs van f 4,75. Aanbeveling, CACAO zich gelukkig achtenmaar kortom, wil niets doen en doet ook niets. Ik heb nog bij verschillende personen aangeklopt gedurende deze week. Onder meer bezocht ik een Senator, nog een oude kameraad van mijn vader, een van de deftigste namen van de oude aristocratie. Ongelukkig genoeg heeft hij een groote behoefte om te schitteren en laat zijn ge ring inkomen hem zulks niet toe. Hij drijft den spot met bet Keizerrijk, dat hem Senator heeft gemaakt. Drommels. Je begrijpt een inkomen van 30000 livres ie niet te versmaden, er zijn er wel, die zich voor minder verkoopen. Ik heb hem dus opgezocht en ongelukkig heeft bij mij te kennen gegeven dat zijn invloed van niet de minste beteekenis was. Parbleu. Hij wordt betaald en heelt alleen maar te zeg gen dat hij aan zijn verplichtingen voldoet. O de menschen, mijn waarde, er zijn er maar weinigen goed. Het spijt mij mijnheer, dat u zooveel moeite voor mij hebt geDomen. Ook ik gevoel groeten spijt, evenals u, docb ik heb er alleen spfjt van dat ik niet geslaagd ben. Mijn pogingen om u ti helpen hebben mij echter in de gele genheid gesteld een bepaald deel van de meuschen goed te leeren kennen. Als men die hooge functionarissen van verre ziet in hun gegalonneerde rokken, schijnen ze zeer eerbiedwaardig, maar als men hen nadert er alleen maar met den vinger aan raakt, blijkt bet niet veel zaaks. Ge zult misschien zeggen, dat ik nu kwaad van hen spreek, omdat ik niet geslaagd ben, het zij zoo, maar ik verzeker u, dat deze 14 dagen mij menige illusie hebben ont nomen, die nooit moer zullen terugkeeren. Als ik nn ten laatste nog maar geslaagd was! Maar wat zaL er nu van u worden of liever, wat zal er nu van de damo3 worden Ook ik ben gaan zookon. Men biedt mij op 't oogenblik een betrekking aan van 1200 francs aan een bank en men heeft mij beloofd, dat dit salaris binnen een jaar tot 2000 francs zal worden verhoogd, als men over mij tevreden is. Het is wel weinig, maar ik ben besloten het maar aan te nemen en zoodra ik die betrekking heb, zal ik Martha vragen mijne vrouw te worden. Ik zal tenminste het recht hebben dan met haar het stukje brood te deelen, dat ik verdien. Mogelijk hebt ge wel gelijk. Neem de betrekking aan, welke u wordt aange boden, niets zal u verhinderen daar later weer voor te bedanken, als de ontvangers plaats u nog gegeven mocht wordeD. Eenige uren later bevond Max zich bij mejuffrouw Auriac. Ik kom even afscheid van u nemen, zei hij. De volgende week gaat een van mijne nichten trouwen en men heeft mij uitgenoodigd bij dat huwelijk tegenwoor dig te zijn. Ik maak van deze gelegen heid gebruik, om eens een tijdje thuis door te brengen. Zult go lang uit de stad zijn? Een veertien dagen. En laat go dan uw beschermeling maar zoo aan zijn lot over Er is toch niets aan te doen. Ik heb alles gedaan wat ik koD, ik heb allo mo gelijke personen van invloed ter hulp ge roepen en u wqet met welk een treurig resultaat, ik moet de zaak wol opgeven en aan de Voorzienigheid overlaten voor mijnheer Champagny en de dames d'Erloy te zorgen. Ik weet niet of u wel gelijk hebt u overwonnen te geven. Mijnheer Bertram komt mij straks nog eens opzoeken. Hij komt de inlichtingen halen welke ik hom beloofd heb vandaag te zullen verstrekken, Toch niet omtrent onze zaak Helaas neon, het zijn inlichtingen die hom persoonlijk belang inboezemen, maar ik hoop van dio gelegenheid gebruik to maken hem nog eens goed onder banden te nomen over uw zaak. O, ik dank u wel voor uw goeden wil, maar ik geloof niet dat we door dwang bij hem iets zullen gedaan krijgen. Die beveelt ondergeteekende zich beleefd aan voor het nntken en leveren uwer kleeding Aannemelingen worden attent gemaakt op onze voordeelige aanbieding. Aanbevelend, Helder. F. LENGHAUS, Keizerstr. 62. Texel—Oosterend. Agent van de A.\>* Firma W. F. STOEI. kantoor Luttik Ouddorp Groote kenze Nette bewerking Teekeningen en fotografische af beeldingen op aanvraag. STOOM- Steenliouwerij. ZOON, 2 Doe dan uw bestelling bij ondergetee kende en u krijgt eerste klas eigenge maakt werk. Aanbevelend, De Uitgeuers uan deze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentiën in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschritten mijnheer Bertram is, naar het mij voor komt, een echte stijfkop en zoo denkt ook mijnheer Cbampagoy, bij wien ik straks was, er over. De arme jongen heeft mij verteld, dat men hem eene betrekking aan een bank had aangeboden en ik geloof, dat hij die zal aannemen ook. Nu, eene betrekking aan een bank is zeer eervol en ik ben er vast van over tuigd dat hij er langzamerhand een goede betrekking zal krijgeD, maar naar mijne meening is dat nog niet voldoendo. Hij moet een betrekking hebben, die hem in staat stelt do dames d'Erloy, in wie ik zeer veel belang stel, meer overeenkom stig hun stand te doen leven. Ge wilt dus vertrekken, welnu ga en terwijl gij u d mr dan vermaakt, zal ik, arme verschoppeling trachten de door u opgegeven zaak verder voort te zetten. Na dit bezoek was Max gaan dinr eren. Vervolgens met eenige vrienden wande lende langs een papierwinkel, berirnerde hi) zich, dat hij geen papier voor brieven meer had. In 1856 had men nog geen En ;elsch, Amerikaansch of Japansch papier en het meest elegante papier was het ge lansde van Angoulime en dan in verscl illende kleuren. Max vroeg dus om een pakje pa >ier in zooveel mogelijke kleuren gouorteo d. Maar we hebben nog iets geheel nieuws, zei do koopvrouw, dat is geruit papier, wij zijn nog do eenige in f eheel Parijs, die het verkoopen. En heelt u dat ook in verschil 'ende kleuren Neen, we hebben hot niet d n in blauw, maar zie eens, wolk een schr-ono indruk het maakt. In het aanstaande sei zoen zal het groote opgang maken, d. t is zeker. Max nam als govolg van deze aan e- veling de helft van het papier van hri nieuwe soort en begaf zich naar huis o.o zijn valies te pukken, ton einde met den trein van 11 uur 'sav. te vortrokken. (wvv)

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4