Hij hoorde het in de Tram. SCHELPKALK" ABREKES ST09MTMSMÜLEN. Firma W. F. STOEI E09H, Alkmaar. ODE DDH De Bruidschat. Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, HOUTHANDEL!! Sd. KEIJSER Hz., FEUILLETON. fotrai ig Steeds groote voorraad. - Lage prijzen. - Q, een ond Hollandsch spreekwoord dat zegt: Een lood geluk is meer dan een pond verstand. Dat dit spreekwoord waarheid bevat, ondervond de heer L. DE GRAEF- Bauwexs te Nieuw- Namen bij Hulst, wiens portret wij in den rechterbovenhoek afdrukken. In de tram zittende van St. Nicolaas naar zijne woonplaats, hoorde hij de menschen praten over de prachtige en wonderbare resultaten der Abdij siroop, Klooster Sancta Paulo. „Ik ben door de Abdijsiroop van pleuris genezen en mijn nicht is door hetzelfde middel van longaandoening genezen", hoorde hij een dame zeggen. Een heer vertelde dat zijn kinderen door de Abdijsiroop van kinkhoest genezen waren, een ander vertelde dat een zijner kennissen door de Abdijsiroop van asthma genezen was. Men sprak de gebeele reis over niets anders dan over Abdijsiroop en iedereen was vol lof over dat geneesmiddel of wist ge vallen van vrienden of kennissen, die dat goede geneesmiddel met uitste kende resultaten gebruikt hadden. Dat de heer De Graef-Bauwens dit gesprek bijwoonde, was zijn geluk, want hoor slechts welke gevolgen dit had. Hij leed reeds geruimen tijd aan een borstziekte (aamborstigheid), waar van hij niet kon afkomen, ondanks de vele middelen, die hij reeds beproefd had. Zijn slaap was onrustig, hij at wei nig en voelde zich lusteloos en onaan genaam gestemd. Hij hoestte dag en nacht en kon zijne werkzaamheden niet verrichten. Niettegenstaande hij moeilijk in zijn zaken gemist kon wor den, was hij vanwege zijn kwaal wel verplicht om rust te nemen. Hij zat soms uren achtereen op een stoel om uit te rusten van een afmattende hoest bui. Zijne ademhaling was ook niet in orde, zoodat hij ten slotte zeer zwak werd. Na het gesprek over de Abdijsiroop gehoord te hebben, ging hij er toe over de Abdijsiroop voor zijn kwaal te ge bruiken en voelde reeds na het gebruik der eerste flesch een merkwaardige ver betering in z(jn toestand komeD. Na daarna nog enkele flesschen Abdijsi roop te hebben ingenomen, was hij geheel genezen. De echtgenoote van den heer De Graef heeft ons een uiterst loffelijken brief geschreven, waarin zij ons bovenstaande bijzonderheden mede deelde en ons bedankte voor de gene zing van haar man. Wij kunnen hier nog aan toevoegen, dat de heer De Graef-Bauwens, die winkelier is, thans zelf de Abdijsiroop op zijn dorp ver koopt en zelfs tot over de grenzen van ons land de Abdijsiroop aanbe veelt, waardoor hij zoo wonderbaar lijk genezen is. Een fr»r.l g*i:;ua!r«3'"J bonk, bs/atton-fa tal van asrd C'ï kur.st-ei voer de vnterjvondcn aGnade de vemalcn ran vele genezingen zenden -o «jrolu er. franco toe op aanvrage aan L. I AKKER. Rotterdam. De Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, versterkt de luchtpijpen en lon gen, zij geneest waar alle andere middelen faalden. Aarzelt niet meer als gij hoest, als gij benauwd zijt, als gij aan keel of longen lijdt, als uwe kinderen kinkhoest hebben. Uwe hulp is de beroemde Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo. De Abdijsiroop, Kloopter Sancta Paulo, kost per flacon van 230 gram f 1,van 550 gram 1 2,en van 1000 gram 1 3.50. Centraal-Depöt L. I. AKKER, Van Alkemadestraat, Rotterdam. Verkrijgbaar bij de bekende wederverkoopers, alle drogisten en de meeste Apothekers. Vrij naar 'tFransch door A.B. 2.) Maar wat heeft die James Parker u dan toch gedaan vroeg de jonge man. Ik ken hem niet, maar ik heb over hem hooren spreken als een dapper officier. Hij riep Gower uit, terwijl hij zijn glas leegdronk, het is een duivel, het is geen mensch, mijnheerhij heeft al te veel moed en die moed ruïneert ons, doodt onsZie Barbara maar aan, sedert 10 dagen sterft zij half van benauwdheid ik zei u, dat z(j mal was, zij is dit nog niet, maar het zal niet lang duren of zij wordt het en ik zal door dien vervloekten luitenant gedood worden. Maar er zijn toch nog wetten en ge kunt dien Parker toch wel gevangen doen nemen, zei de jonge man. Mrs Gower keek naar buiten naar de straat, terwijl mr Gower zijne schouders ophaalde. U weet niet wat ons overkomt, zei hij, ga eens even met mij mee. Hij geleidde zijn klint naar de voordeur. Kijk nu eens naar het buis daar vlak tegenover „de gekroonde Schaar". Dit zeggende wees mr Gower naar een klein oud huis, waarvan de vensterluiken gedeeltelijk stuk waren, een tuintje er voor werd van de straat gescheiden door een ijzeren hek, terwijl in dat tuintje een groote buldog heen en weer liep als een leeuw in zijn kooi. Het beest liet van tijd tot tijd een zacht gebrom hooren en had blijk baar honger of verveelde zich. Heeft u het gezien, mijnheer P Ja, zeer goed. Welnu, laat ons dan maar weer naar onze rumflesch terugkeeren, dan zal ik u verder vertellen. In dat huis heeft gedurende 12 jaar een fransche dame gewoond, een dame van adel; alle franechen zijn van adel, mijnheer, tenminsten allen, die nu ongeveer 12 jaar geleden naar Londen zijn gekomen. Om dien tijd hebben die honden van Franschen, die nooit tevreden zijn dan wanneer zij aan ons gelijk zijn, hun koning gedood, enkel en alleen omdat wij, ik weet niet hoeveel jaren geleden wel niet, Karei I gedood hebben, maar wij waren toen in ons recht, terwijl zij De jonge man die er nu niet zoo zeer op gesteld was met de politieke gevoelens van mr Gower op de hoogte te geraken, viel hem in de reden met de vraag of hij ook wist hoe die dame heette. Wel zeker mijnheer, zij noemde zich mevrouw de gravin van Castres, het was een mooie vrouw en haar dochter, want zij bad eene dochter, de kleino Maria, was het mooiste kind, dat men ooit heeft ge zien. Nu zij een jonge dame van 17 a 18 jaar is geworden, is zij bijna even mooi als eene Engelsche. Goede lieden, voegde levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostulooze controle r.l.p. Vraagt prijsopgave en inlichtingen aan M. KUIP, Westen. Warmoesstraat, Verkrijgbaar, balen Sf'lKKHPULF en pukken IHIOI. Eerste soort Volle ZoETEMELKSCFIE KAAS per <ffi 35 cent Eerste soort Friesche Kaas per IS 18 cent Witte Suiker Puike Koifie Eerste soort gele zeep Sago Paarlvet Griesmeel beste Rijst Rozijnen zonder pit puike Krenten Gebasterde suiker 25 44 n n 10 per pak 13 37% per <ffi 10 u 3 14 16 24 Kanariezaad en Lijsterzaad per pak 10 en" 11 Voorts alles zeer lage prijzen. Aanbevelend, D SCDUMAKER. Aangeboden een FIETS, zoo goed als nieuw, koopsom 25 gld. aan hetzelfde adres. lifer en Spiritualiën oefenen een zeer schadelijke iverking uit op de nieren en blaas, en veroorzaken waterzucht, gra veel, steen, rheumatick, rugpijn en verlies van de macht om de urine op te houden. Alcoholische prikkeling is verreweg in de meeste gevallen de oorzaak van nier- en blaaskwalen. De door alcohol geprikkelde eii aangetaste nieren verliezen hun kracht om het bloed te filtreeren en om de nier giften af te voeren, die waterzucht, rheu- matiek, graveel, lendenjicht, en zoovele andere noodlottige ziekten veroorzaken. Indien gij eenig kenteeken van een nier- of blaasaandoening hebt, en vooral wanneer gij aanleg hebt voor nierzwakte, dient gij het gebruik van alcohol na te laten en onmiddel lijk te beginnen met een geregelde kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Gij dient met dit geneesmiddel door te gaan, totdat de geringste sporen der verschrikkelijke ziekte verdwenen zijn, want zoo lang gij nog de geringste verschijnselen kunt opmerken, zijt g(j nooit veilig voor vernietiging der nieren en kan de blaas haar macht over de urine verliezen. Hoe langer gij uw kwaal veronachtzaamt, des te dieper schiet deze wortel, en krijgt gij misschien last van blijvende hartzwakte. Het kan zijn, dat uw ziekte zich reeds meer ontwikkeld heeft dan gij vermoedt en uit stel van behandeling is zeer gevaarlijk, zoo dat gij niet spoedig genoeg beginnen kunt met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die door mannen en vrouwen geroemd worden, welke genazen en genezen bleven. Op elke doos échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen komt de handteekening van James Foster voor. Zij zijn te den Burg verkrijg baar bij den heer T. Buijs, firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10, voor zes doozen. 2 Gower er aan toe. Moeder en dochter gingen alleen maar des Zondags uit om naar de kerk te gaan. ZIJ hadden eene dienstbode, eene Schotsche, opgewonden on levendig als alle SchotteD, maar niet slecht; we waren wat gelukkig zulke buren te hebben. En weet u ook hoe die Schotsche heet vroeg de jonge man. Madge Mac-Gregor, alle Schotten zijn Mac-Gregors. En is Madge altijd in huis? Neen, antwoordde Gower, na den dood van mevrouw de Castres is z(j naar Schot land gegaan, maar zij heeft haar dochtor Anna in huis achtorgelaten, zij komt zelf over eenigen tijd weer terug. Do jonge man boog het hoofd, waar schijnlijk om niot te laten merken, hoeveel indruk het hooren van den naam Anna Mac-Gregor op hem maakte. Mr Gower meende dat zijn nieuwe klant keek naar zijn nieuwe jas. Die jas staat u uitstekend. Maar u weet nog maar weinig van 't geen ik u vertellen wilde. Nu 10 dagen geleden is mevrouw de Castres gestorven. Madge is toen naar Schotland gegaan. Miss Mario de Castress is toen bij vrienden in huis opgenomen, wij hebbon haar niet meer gezien en dienzolfden avond is luitenant Parker in dat huis gaan wonen. Naar men zegt behoort het huis aan hem. Jlot gesprek was zoover govorderd, toen de buldog van luitenant Parker een luid gehuil deed hooren. Mrs Barbara rilde en hief de handen ten hemel. O, mijn God, riep zij uit, wat zal ons nu overkomen De jonge man snelde naar den ingang van het magazijn en mr Gower volgde zijn voorbeeld na. Ha, zei hij, daar is ze. Wie Anna, de dochter van Madge, Inderdaad kwam een jong meisje uit hot huis en liep naar het midden van den tuin, naar den buldog. Zij deed oen groot stuk wit brood in zijn bok on zei Tom, Tom, eet dat nu maar gauw op en wees stil, zooals je ziet ga ik naar de markt. De hond nam hot brood in zijn bek en legde het daarna op den grond en keek hot jonge moisje aan, dat hem met haar hand over den ruigen kop streelde. Daarna opende zij hot hok, hetwelk zij vervolgens achter zich sloot en ging op weg naar de de markt, Dat is er een, die het niet aan moed ontbreekt, zei mr Gower, maar alles wat daar in huis is, gelijkt op haarZij vroezen God noch duivel. Gedurende deze kleino scene, die maar kort duurde, trok de jonge man zijn hoed zoo diop mogelijk in de oogon, en deed zijn best niet door het raeisjo opgemerkt te worden, dat niet vormoeddo, dat zij de aandacht had gotrokken. (w.v.v.)

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4