DAALDERS Magazijn te PURMEREND. Telef. Interc. 53. Rijmelen. Bates Band, KIEVITS-EIEREN kost slechts f 1,50 per kilo's bus (twee pond) en is toch best. Vraag 't de tallooze gebruikers. Ijzerhandel Parkstraat. P. J. ZOETELIEF. STRENG VERBODEN Nieuwe en gebruikte Rijwielen en alle Onderdeelen. J. KILJAN Jbz. D. SCHÜMAKER. FEUILLETON. De Bruidschat. Vlechtdraad, Heiningdraad, Puntdraad, Tobbes, Emmers en Gieters, Petroleumstellen, 1-, 2-, 3-, 4-vlams, en alle benoodigde Gasartikelen. eieren te zoeken op het perceel, ge naamd „DE BOL'' gelegen in den polder het Noorden op Texel. Wilt gij een goede band voor uw rijwiel, neem dan de CACAO, Vrij naar 'tFransch door A,B. 6.) Tonyherhaalde de man, terwijl hij het hoofd ophief, uw bediende heeft mij yerkeerd verstaan, ik ben niet Tony maar Toby Mozesdat ia mijn naam O, Tony, ik ken hem zeer goed, het is mijn buurmanHet gaat hem goed in dienst der familie Parker. Goed, goed. Wat verlangt ge Mevrouw, ik moet u zeggen, dat ik ond ben en rijk, en dat ik meer dan 30 jaar boer was van lord Roseland. Lord Roseland, dien ken ik, het is de rijkste grondeigenaar uit de graafschap. Mijn huur is uit, voegde de zooge naamde boer er aan toe. Welnu, ga opnieuw weer inhuren; wat mij aangaat, ik heb geen boerderij te huur voor u. O, daar zoek ik ook niet naar, ik wil in Londen gaan wonen en zou gaarne uw huis in de Nieuwstraat koopen. Het huis in de Nieuwstraat, riep nu mevrouw Parker uit. Zij nam nu bet nieuwsblad, dat zij op den grond had laten vallen weer op en herlas het artikel dat de lezer reeds kent en zei daarop Ja, ja, Mozes, de zaak kan wel wor-- den geschikt als ge een redelijken prijs biedtIk wenscbte wel dat mijn zoon het huis maar verkoopt. O, aan geld ontbreekt het mij niet, antwoordde Mozes, maar ik wil het huis dan wel eens bezien; wanneer wij eene boerderij huren, gaan wij die eerst nauw keurig bekijken. Ik vraag u dus verlof een uur ot twee in bet huis te mogen doorbrengen met twee mijner neven. HOOFDSTUK IH. De eerste Schrede. Mozes sprak nog toen de deur geopend werd en mr Parker binnentrad. De jonge man kwam zijn moeder opzoeken of liever gedreven door den hartstocht, welke bij maar niet kon bedwingen, kwam hij naar het jonge meisje zien dat hij te vergeefs zocht te ontvluchten. O, mijn jongen, die eerlijke lieden, welke een goeden raad geeft, zijn dieven? Ja moeder. En wat verlangen zij Mr Parker keek onverschillig voor zich uit en zei O, omdat ik een veldtocht naar Indië heb meegemaakt schijnen zo te meenen, dat mijne kelders de schatten bevatten van den Sultan van MysoreMaar nu is alles uit. Zoo, is het nu uit Ja, ik heb ze dezen nacht ontvangen op eene wijze, die ze wel zal weerhouden weer terug te keeren, terwijl.het artikel in de courant hen verder wel reden heeft leeren verstaan. Wel mogelijk, maar er is nog een zekerder middel om het met die heeren af te maken, zei mevrouw Parker. Daar, mijn zoon, is een van die eerlijke lieden, welke uw huis willeD hebben. Ah! is dat een van die lieden, riep de luitenant uit, terwijl hij zijn band naar zijn gordel bracht als om een pistool te grijpen, dat er echter nu niet was. Hij deed een schrede naar Toby Mozes, die echter niet in 't minst schrok, maar zeer kalm den dreigendon blik van den luitenant doorstond. Zacht wat! zacht wat! mijn zoon, zei de oude dame, je bent al te vlug. Dio eerlijke boer wil uw huis wol hebben, maar hij komt bij dag, en mot geld in de hand. In een woord, hij wil bet koopen. Mijnheer, zei Toby Mozes, voor het te koopen zou ik het gaarne eens zien. Mr Parker was niet gehecht aan het huis, het was gelegen in een deel der stad dat hij toch liever niet bewoonde en het was al vervallen. Ofschoon de gedachte het te verkoopen nog nimmer bij hom opkwam, was hij op 'tpunt den voorslag maar aan te nemen, toen hij een blik sloeg naar Marie. Het jonge meisje scheen te lijden, zij was bleek en keek zwijgend voor zich uit. Het huis, dat men wildo verkoopen behoorde haar niet toe. Zij was er uit gegaan om er niet meer in te komen en toch kon men op haar gelaat duidelijk lezen, dat het haar onaangenaam aandeed dat men het huis wildo verkoopen. In dat huis was zij opgegroeid, zij bad er 12 gelukkige jaren met haar moedor doorge bracht en de laatste zucht harer moeder opgevangen. Zij keek den luitenant even aan, maar vreezende dat deze haar gedachte zou raden, keek zij dadelijk daarop weer naar Toby Mozes Dus die grijsaard met valschen blik en slordige kleeding zou zich voor een hand vol goud meester maken vau dat huis, het bezoedelen door zijn adem, de muren waar- tusschen haar moeder den laafsten adem had uitgeblazen, bevuilen met zijn grove handen Wel Mozes, zoo is immers uw naam, wat wilt ge voor hot huis geven vroeg mr Parker. Twee duizend pond st., mr. Parker en daarmede is bet best betaald. Toby Mozes of liever kapitein Black- heath had golijk, hot was zeer goed betaald, maar luitenant Parker begreep wat Marie er van dacht, hij zag in, dat het huis in de Nieuwstraat hanr een heiligdom was. Neen, moeder, zei hij, noen, ik wii het niet verkoopen, hot is een „souvenir" van mijn vuder. RUIME KEUZE Scherp concnrreerende prijzen. Aanbevelend, ])e toegang tot het perceel, genaamd de Bol is alleen geoorloofd aan hen, die voor zien zijn van een schriftelijk bewijs van toegang, geteekend en afgegeven door den ondergeteekende, Dr. J. TIMMER. Haarlem, 31 Maart 1910. HOOG- in qualiteit. WM ua AG in prijs, De alleen verkoop voor Texel, Steeds grooten voorraad. Steeds in voorraad Geeft geen korting maar zet het zoo goedkoop mogelijk om. Rijwielhersteller. worden tegen de hoogst moge lijke prijzen opgekocht bij Vervolgene zich met afkeer tot den man wendende, dien hij voor een boer hield, zei hy Mijn goede man, mijn huis is niet te koop. U kunt dus wel heengaan. Kapitein Blackheath vertrok. Die twee jongelieden zijn het met elkaar eens, zei hij bij zichzelf. Zij zijn even goed ingelicht als ik. De kapitein bedroog zich hierin. Op 40 mijlen afstand van Glasgow be vindt zich de Forth, de rivier, welke het hoogland van Schotland scheidt van de lage landen. Men berekende aan 't einde der 18e eeuw dat de bevolking van het Ilooglaud uit ongeveer 240 a 250 duizend zielen bestond, waarvan eenderde deel minstens 'tnoodige werk ontbrak om bun brood to verdienen. Dat derde deel leefde dus van roovon. Langzamerhand is die toestand echter wat verbeterd en is Glasgow een stad gewor den van meer beteekenis, waar bande! en nijverheid bloeien en waarheen een groot deel der werkeloozen is heengetrokken en werk heeft gevonden. Het is in deze stad of liever gezegd in hot toen onmiddelijk er aan gelogen ge hucht Aberfool, dat Uamish Mac-Gregor, dien wij in London met don romantischen naam van Lovol hebben hooroD aanspre ken, geboren was, niet vor van de hut, waar Anna het levenslicht aanschouwde. Ook deze droeg don naam Mac-Gregor. De beido kinderen groeiden samen op en grooter wordende, voranderdo hun vriend schap in liefde. Mon scheidde hoD, niet omdat mon tegon hun liefde was, maar omdat or in 't gehucht geon brood meer was to verdienen. Ilamisch was eerst verplicht kooien te gaan hoedon op de Hooglanden. Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4