NU LENGHAUS Regulateurs. Behangselpapier EHANGSEL PAPIER Kinderwagens M. WIERINGA, Regulateurs, Pendules, Staande klokken, Horloges en Goud- en Zilverwerken A. Wieringa, Opruiming De Bruidschat. Brillant-Knnstkalk Grafmonumenten DAGERAAD BURGERS E. N. R. EYSINK GAZELLE zijn de Rijwielen voor dit seizoen. Onverbeterlijk in kwaliteit en afwerking en daarbij zeer goedkoop. Aanbevelend, M. A. RUIJPER. Grootste voorraad ONDERDEELEN, tegen scherp concurreerende prijzen. ALLE SOORTEN HINDERHOEDEN J. LEEN. FEUILLETON, in voorraad bij M. A. RUIJPER. DE AANHOUDER WINT. aan Oosterend en Keizerstraat 62 Helder. Beleefd aanbevelend. Tevens het soliedst adres voor het laten verven en nitstoomen van goederen. a contant. Horlogemaker. Goudsmid Alle reparatiën aan Horloges, Pen dules, Regulateurs en Wekkers met een jaar garantie. Prima kwaliteit. Lage prijzen. Alkmaarsche STOOM- Steenhouwerij. Firma W. F. STOEL ZOON, 2 kantoor Lnttik Onddorp. Te Oosterend bij P. Dros Gz., Oudeschild Joh. P. Dros, den Burg T. Buijs, drogist, en I. Moerbeek. V T"', issu Rijwielen komt de tijd weer voor een nieuw pak kleereo. Daarvoor is men het geschikst terecht voor leveren zoowel als maken bij Wegens opheffing van het filiaal bij den heer N. LAP, zullen alle voorradige met 15% korting worden verkGcht a s. *55 •O rs Helder. worden gewasschen en weer netjes opgemaakt bij Wed. J. KOOL. van een partij restanten vanaf 6 ets de rol. Aanbeveling, Vrij naar 't Fransch door A. B. 10.) Deze verzameling van boosdoeners, die Londen zeer onveilig maakte, was geheel volmaakt, d. w. z. dat zij leden had van allerlei leeftijd, zoowel vrouwelijke als mannelijke, en van allerlei stand, vooral onder de vrouwelijke leden bevonden zich de handigste en meest geslepene. Het meerendeel was jong en scheen wel in kennis met de hooge adel. Zoo was de toestand toen Hamish zich bij hen aansloot en kapitein Blackheath besloot tot den aanval op het hois in de Nieuwstraat. Die aanval was iets geheel nieuws, ook voor de bende van kapitein Blackheath. In plaats van laDgs den grooten weg zijn prooi te zoeken, moest hij nu een huis nemen en nog wel in Londen zeil en in een dicht bevolkte straat, maar juist het vreemde van het geval maakte het moge lijk om te slagen, als er maar zeer snel werd gehandeld. Men weet dat de tegenwoordigheid van mr Parker het plan van Blackheath deed mislukken. We moeten hierbij opmerken dat Lovel geen deel nam aan deze expeditie en dat deze blij was dat de zaak niet gelukt was, omdat de kapitein hem er niet in had gemoeid. Hij besloot nu z(jn uiterste best te doen zelf die zaak tot een goed eind te brongeu. De vraag was nu maar hoe moest hij het aanleggen om te kunnen slagen. Hij moest weten wie de bewoners van het huis waren en dan door list trachten de deur voor zich te doen openen, die men met geweld niet bad kunnen openen. Lovel begon daarorn met zich naar den kleermaker Gower le begeven en daar diende het toeval hem en deed hem een Werkplaats Warmoesstraat, den Burg, rein wit en geeft niet af. Verkrijgbaar bij C. HUISMAN, Burg en P. VOS; Oude- scbild. 1 pond 9 cent, 1 kilo 171/,- Hoofdagent De Bie-Biersteker, nelder. B in de meest uitgebreide keuzen worden steeds in voorraad gehouden bij J. LEEN, beneden iedere concurrentie, dus dadelijk afleverbaar. Groote keuze. Nettebewerking Teekeningen en fotografische af beeldingen op aanvraag. persoon zien welke hij niet meer zocht, maar die hij nog altijd beminde. Anna bewoonde dat huis, tot hiertoe door een enkel persoon verdedigd en thans door een wild beest, dat echter door Anna getemd was. Lovel achtte de hond veel govaar- lijker dan luitenant Parker, het is gemak kelijker een man te misleiden en te ver wijderen dan een hond. Dat was echter niet, wat de jonge Schot alleen bezighield. Hij had Anna teruggezien en zijne liefde was opnieuw opgewekt. Hij bad gedurende den korten tijd, welken hij onder de bende van kapitein Blackheath doorbracht, zeer goed het gevaarlijke van zijn nieuw beroep ingezien De dood van Shower, die een paar weken tevoren plaats had, had hem de werkelijke waarde doen inzien van diens zoogenaamd „nationaliteitsgevoel". In werkelijkheid had Shower weer een van zijn zakdoeken van Tippo-Saib, waar van hij groote voorraad had, willen ruilen voor een portefeuille met geld en verdere kostbaarheden van een ruiter. De snelheid van zijn paard bad hem niet kunnen red den. Hij werd gevangen genomen en ter dood veroordeeld. Zijn doodvonnis werd op Tyburn ten uitvoer gebracht tot minder groot genoegen van zijn makkers, die er zich op konden voorbereiden dat ook hen op den een of anderen dag een gelijk lot wacbte. Lovel had besloten dat gevaarlijk beroep te verlaten. De ontmoeting met Anna versterkte hem nog in dit besluit. Hij had in zijn bezit'n aardige hoeveelheid guinjos, de onderneming welke hij nu op 'toog had, zou die bezitting nog belangrijk ver meerderen en dat zou zijn laatste onder neming zijn, besloot hij. Als hij eenmaal mot goeden uitslag bekroond was, zou hij afscheid nomen van kapitein Blackheath. Hij zou met Anna huwen en met haar naar zijne geliefde borgen terugkeeroD. Daar zou h(j, dank zij het Engolsche geld in staat zfjn den veehandel te kun nen uitoefenen. Gelukkig en kalm zou hij Wanneer ge onder uwe kennissen arme tobbers hobt, die zwak zijn, en maar geen beterschap zien maak hen dan eens opmerkzaam op het navolgend ge tuigenis. „Ik was 16 jaar oud, toon ik begon te sukkelen. Ik werd gekweld door vreeselijke pijnen in maag, het eten kon er niet inblijven en ik zag er uit alsof ik de teering had, wat mij ook dikwijls gevraagd werd. De dokter zeido dat het bloedarmoede met vreeselijke zenuwzwakte was ik kreeg van hem achter eenvolgens 7 flescbjes Staal en gebruikte per dag 21/s of 3 liter melk, maar niets hielp mij ik gevoelde mij met den dag zwakkor en was niet meer in staat iets te dooD. Toen kwam mijn vader op zekeren dag met een flescb Sanguinose thuis; inaar ik wilde er eerst niet aan beginnen, want ik dachthet helpt toch niet. Maar toen ik 15 dagen verder was, had ik de flesch leeg, en voelde mij al een heel ander mensch, ik had weer idee om te loopen en to werken, en na gebruik van nog eenige flesschen kon ik weer beterschap zien. Ik ben nu 20 jaar, gezond en sterk en zie er flink en trisch uit. Ik heb mij trouw aan uw Sanguinose gehouden, en ben nog steeds een gebruikster van uw heilzaam middel, waaraan ik mijne gezondheid te danken heb. Mej. C. MORLANG. Amsterdam, Agatha Dekenstraat 39/41. Daar zijn honderden en honderdeD iu ons land, die precies zóó sukkelen, en geen baat vinden bij de gewone middelen. Die kunnen en moeien het voorbeeld volgen van Mej. MORLANG, en de Sanguinose gebruikenWilt gij niet maar een tijdelijke beterschap, maar een afdoende genezing, geeft het dan niet te spoedig op. De Sanguinose helpt snel maar als de zwakte diep ingevreten beeft, dan moet gij haar tot in den grond bestreden. De aanhouder wint. SANGUINOSE kost per flacon t 1,50, 6 fl. f 8,-, 12 fl f 15,—. Wacht U voor namaakt VAN DAM Co. Den Ilaag er zijn leven slijten, ver van Londen en de Engelschen welke door een rechtgeaard Schot worden gehaat. Lovel liep, nadat hij den kapitein had verlaten naar Temple-Bar, het overschot van de oude muren der city. In dien tijd werden tegenover Temple-bar de hoofden van de veroordeelden wegens hoogverraad tentoongesteld en ook van hen, die voor diefstal waren veroordeeld, wanneer de regeering een afschrikwekkend voorbeeld wilde geven. Lovel ging een nauw straatje in, in de nabijheid van Temple-Bar. Daar in een net huisje voorzien van een tuintje, had hij zijn intrek genomen. Miss Helena, oen der beste leden van de bende van den kapitein, wier gelaats kleur duidelijk haar zigeunerbloed verried, woonde er naast. Lovel ging door voor een hedionde aan de bank, miss Helena stond, naar men beweerde, aan bet hoofd van een mode magazijn in Piccadilly en op die wijze was het zeer verklaarbaar waarom zij dikwijls afwezig waren. Do zigeunerin was uiterst bevallig en net, zij danste verrukkelijk. Zij hield van Lovol zonder dat deze er zelfs aan dacht haar wederkoerig te beminnen. De jaloerschheid van de zigeunerin was er niet minder govaarlijk om. Toen Lovel thuis kwam vond hij miss Helena in zijn spreekkamer, bozig meteen sleutel in haar handen te laten draaien. Hun onderhoud was maar zeor kort. Do kapitein heeft mij noodig, zóido Lovel. Ah, antwoordde Helena, altijd met do sleutel draaiende. Lovel opende de deur, die toegang gaf tot zijne slaapkamer en verschoon weinigo minuton later, gekleed in zijn Schotsch bergcostuum. Schoono gypsy, (naam dien men in Engeland aan do zigeuners geeft) schoono gypsy, zeide hij, terwijl bij heenging, jo weet zekor wat het doel is van de tocht. Ik, in 't geheel niet. Wel het is om het oude huis ia de Nieuwstraat te doon. En zij zijn er allen geweest, zelfs miss Lucy ook. Welnu, nu is mijn beurt gekomen en ik zal de zaak tot een goed eind moeten brengen. Miss Helena schudde het hoofd. Ik heb wol eens de volgende fabel gehoord: Een troep kraanvogels zagen op het veld een pot liggen met den bodem naar boven. De vogels meenden dat zich onder die pot voor hen een groote lekkom(j bevond. Met hun bekken slaagden zij er in do pot om te keeren. Deze brak en onder de pot bevond zich een nest met vergiltige slangen, welke de vogels wreed aanvielen, het hoofd der troep moest het zelfs mot den dood bekoopon. Dat is het verhaal der koningin van de Bohémiens, is het niet Helena? Ja Lovol. Welnu, ga dan den kapitein zoeken en vertel het hem, want dat gaat hom aan; wat mij betretf, ik ga beproeven de pot om te werpen. Lovel nam afscheid van do jonge zigeu nerin on verliet zijn woning door oenen geheimen toegang, zooals voor een woning van iemand van zijn beroep noodig was. Nauwelijks waB hij verdwenen of miss nelcna verliet ook do armstoel waarin zij gezeten was en begaf zich naar haar eigen woning, waar zij zich verkleedde, Zij trok een oude japon aan, deed eon verscheurde mantel om en bodokte haar gitzwarte harou met oen grijzo pruik. Vervolgens ging zij met oen donkore vloei stof rimpels op haar jeugdig gelaat tookonou terwijl zij haar kleine witto tanden met een soort masker bedekte, waaraoor het den schijn had of zij niots dan oudo gele en zwarte tanden in don mond had. Zij was veranderd in een op een stuk lounonde oudo vrouw. Zij volgde Lovol. (w.v.v.)

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4