Tandarts Feenders Heden onlvanggn een prachtige keuze Nlkhelwarcn, Iristal, Glas. Porselein, luntzilvsren lepels, verten, messen. Hypotheek a 4%. Houten ledikanten Gestreepte, gebloemde en Axminster KARPETTEN. Advertentiën. Buitenland. Predikbeurten. M ark t be r I i sten, Hotel „Texel' eene flinke Dienstbode, ©nze abomé's buit en Texel Veevoeder onder Rijkscontrole. Doe uw voordeel. Springveer- en Zeegrasmatrassen. Stroomatrassen, prima linnen, 6-, 9- en 12els gekleurde Matten. L ancast ergordij nen Koperen Gordijn- en Traproeden. Zeil-, Goeos- Eoeliaar- en Sajetten Loopers. Prima Amerikaansche WASD9EK- TAFELKLEEDEN f 2,25 per stuk. Veeren- en Kapokbedden. Veeren en Kapok bij gewicht. Y astkleedengoed Wilt gij voor den schoonmaak goedkoop en toch best? JCoop dan bij F. ZEGEL Kz. INRICHTINGEN welke Gevaar, Schade of Hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Texel brengen ter openbare kennis, dat het verzoek van DIRK BEEMSTER, slager wonende te Oudeschild op Texel om io het perceel, kadastraal bekend in Sectie D, no. 1899 een slagerij te mogen oprich ten door hen is ingewilligd. Texel, 21 April 1910. Burgem. en Weth. voornoemd, HIDD1NGH. RUIBING, Secretaris. Oudeschilcl, 22 April. De „Ada van Holland" goed geres taureerd en naar de eischen des tijds ingericht, zal eenige dagen den dienst van „De Dageraad" verrichten. Deze is reeds heden naar Helder vertrokken om den ketel te laten schoonmaken en daarna eenige andere reparaties te ondergaan. Naar men ons mededeelt zal eerdaags de A. P. C. concurrentie worden aangedaan. Een Hongaarsche petroleum- maatschappij zal trachten alhier hare waar aan den man te brengen. Voor de ingezetenen misschien een buiten kansje om weer eens wat goedkooper petroleum te krijgen. Oosterend, 22 April. Het alhier bestaande Harmoniekorps „Excelcior", Directeur de heer Pool, wenscht op den verjaardag van Prinses Juliana, 30 April, op verschillende plaatsen, te Oost, Zevenhuizen en Oos terend, muzieknummers te geven, en daaraan te verbinden een open-schaal collecte ten behoeve der Vereeniging „Texels Belang". Wij twijfelen er niet aan, of allen zullen dit streven van „Exelcior" op hoogen prijs stellen, en zeker zal wel iedereen bereid gevonden worden, iets te offeren voor de weduwen en weezen, die door „Texels Belang" gesteund worden, en waarvan het aantal langzamerhand toeneemt. Men hoopt des nam. te 3 uur op Oost te kunnen beginnen, doch vooraf wordt natuurlijk de noodige vergunning van het Hoofd der Gemeente voor het een en ander afgewacht. Be „Bier-oorlog". In Neder-Beieren hebben de meeste brouwers zich nu bereid veiklaard, den prijs van het bier tot 22 pf. den liter te verlagen, maar de boeren willen niet meer dan 20 pf. geven. Overal worden nog steeds anti-biervereenigingen opge richt, wier leden zich op straffe van boete verbinden, geen bier te drinken, dat duurder dan 20 pf. is. Adellijke zwendelaars. Te Tours zijn een graaf en gravin Aulby de Glatigny gevangen genomen, omdat zij aan mevr. Paine, een Ameri- kaansche, kopiën van schilderijen en Corot, Correggio, Titiaan en Murillo als echt hadden verkocht voor ten naastebij een 'half millioen frank samen. Vreeselijke dood. In een oliefabriek te Antwerpen is een 16 jarige jongen in een ketel met 2000 liter olie gevallen die toen tot 90 gr. warmte verhit was. Eerst na vijf minuten dreggen haalde men hem er uit, natuurlijk dood en in een verschrik- kelijken toestand. Anti-Semitisme. De Joden io Rusland leven niet be paald voor hun plezier. De afgevaardigde Nisselowitsch zal binnenkort bij de Doema een door vele leden onderteekend voorstel indienen, om het Joodsche vestigingsrayon op te heffen. Daarop heefc de uiterste rechterzijde besloten, het voorbeeld van de adelsvergadering te volgen en een tegen-voorstel in te dienen. Dit voorstel bedoelt het aan richten van een moreel pogrom op groote schaal. In het ontwerp wordt den Joden het bezoek van alle particuliere, openbare, mjddelbare en hooge scholen ontzegd. Verder mogen de Joden geen arts-, ad vocaten- of onderwijzers-diploma bezitten, niet handeldrijven en geen onroerende goederen bezitten! Het zal hun niet veroorloofd zijn kranten uit te geven of te schrijven; ze mogen geen drukke rijen noch fabrieken bezitten, noch eenige openbare betrekking bekleeden, noch in het leger dienon. Kometen vrees. Het „Neue Wiener Tageblatt" meldt, dat de boeren in het Zuiden van Oos tenrijk zoo bang zijn voor de nadering van Halley's staartster, dat de minister van onderwijs maatregelen heeft moeten nemen om te verhinderen, dat zij tegen hun eigen belangen handelen en het slachtoffer van oplichters werden. De onderwijzers en geestelijken zijn uitgenoodigd, het domme volk in te lichten aangaande de ongevaarlijkheid van den staart. Vele lieden in Oostenrijk, vooral onder het volk, gelooven, dat de wereld vergaan zal en verkoopen have en goed om geld te maken, waarmee zij in den korten tijd, die hun naar hun meening nog rest, zooveel mogelijk willen genieten. Weer een vliegrecord Te Charleville heeft de aviateur Sommer een wereldrecord gemaakt door met vier passagiers in 20 seconden op te vliegen en in een vlucht van 5 minuten heen en terug te gaan van Douai naar Remily. Te duur vleesch. In de armere wijken van Grooter Nieuw York is een nieuw middel tot bestrijding der hooge vleeschprijzen van deze laatste maanden in de Vereenigde Staten toegepast. Men weet dat daartegen reeds een kras middel in toepassing was n.l. de vleeschboycot. Volgens een sta tistiek, geldende voor Grooter Nieuw- York alleen, zouden daar 8 a 900.000 personen meedoen aan de vleeschboycot. Maar nu het nieuwe middel, dat te Nieuw-York in sommige wijken wordt toegepast. Vrouwen dringen de slagers winkels binnen en begieten het voor radige vleesch met walgelijk-riekende vloeistoffen. Afdoender kan het al niet. Overigens is het meer dan problematiek of boycot en dwangmaatregelen iets tegen de hooge vleeschprijzen vermogen. De zaak schijnt immers in de kern hierop neer te komen, dat er tegen woordig in de Vereenigde Staten meer menschen en minder runderen zijn dan b.v. een jaar of tien geleden. („N. R. C.«) Bij de vischvangsl gedood. Een niet alledaagsch geval, zoo meldt men uit Kraksaan aan het Soer. Hbl. kwam daar dezer dagen voor, doodslag n.l. door een visch. 't Geval droeg zich als volgt toe. Twee visschers waren bezig uit een der vele vijvers hier de waterbewoners te vangen. Een kakap van ongeveer SU meter, zeker bij vloed in den vijver beland, deed een wanhopige poging om aan de gevangenschap te ontkomen. Hij schoot het water uit, maar kwam daarbij zoo onzacht met een der visschers in aanraking, dat deze in de volle borst getroffen, onmiddelijk ter plaatse dood bleef. Overstroomingen. Zoowel uit het Noorden als uit het Zuiden van ons werelddeel komen be richten van overstroomingen. Het voor jaarsweder heeft in Noorwegen de vele sneeuw, die er gevallen is, snel doen smelten en de riviereD buiten de oevers doen treden. Er is veel hout verloren gegaan, de sterke stroom heelt bruggen meegevoerd en op vele plaatsen is, het water de huizen binnengedrongen. In- tusschen blijft het regenen en men vreest voor erger. Op enkele spoor wegen is het verkeer gestremd of wordt het nog met moeite onderhouden. In Servië is het treurig gesteld. Er zijn berichten ingekomen van Kragoe- jevats, Lapo en Kraljewo, die melden dat tengevolge van den was der rivieren een ernstige ramp in midden Servië verwoesting heeft aangericht Tengevolge van een zware donderbui is een groot deel van Kragoejevatsoverstroomd. Reeds was bekend, dat er 10 personen zjjn verdronken. Het spoorwegverkeer is op vele plaatsen verbroken. Men raamt de schade, volgens de eerste schattingen, op vele millioenen francs. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Zondag 24 April. n. KOORN. Pijpersdijk )Texel' 22 APril 191°' Algemeene kennisgeving. hoog loon, veel verval. De Ring „Alkmaar" der Broederschap van Notarissen in Nederland maakt bekend, dat bij den ondergeteekenden Secretaris van den Ring, in lichtingen zijn te verkrijgen omtrent de aanbiedingen door ongenoemde personen van goedkoop geld tegen hypothecair verband. Een groote keus in Damestaschjes, Portefeuilles, Portemonnaie's, enz. Groote voorraad. Lage prijzen. Verder heb ik verschillende nieuwe Ansichtkaarten van Texel ontvangen. Winkeliers flink rabat. G-. ROEPER, Weverstraat- Prachtig artikel voor weinig geld, Malton ie gordijnknoppen 25 et. per stuk. Van 16 tot en met 22 April '10. GEBOREN Cornelii, z.v. Cornelis Flin en Anna Cornelia Witte (Zuid Haffel). ONDERTROUWD: Maarten Jan Voeger en Anna Cornelia Veegor. Arie Koorn en Antje Visser. Simon Plaatsman en Ilendrica Koorn. GETROUWD: Geene. OVERLEDEN AnDa Maria Molenaar,oud 53 jaar, geh. mot Johannes de Waard, (Oudeschild.) Sijbrand Dijksen, oud 71 jaar, geh. met (rnmetje Kuiper, (den Burg.) Jacob Slot, oud 93 jaar, wedn. vau Trijntje Kunst, (Oosterend.) GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 portemonaie, inhoudende eenig geld, gev. op den Schilderweg1 portemonaie gev. in de Parkstraat; 1 R. K. gebeden- boekje, gav. op de Grooneplaats. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Vm. 10 uur ds. Boekc. Kerkcollecte Koog. Nm. half 3 ds. van Grasstek. Oudeschild. Vm. 10 uur ds. Ivijne. Nam. 4 uur Ds. Poort. to Helder. Den Hoorn. Nam. 2 uur ds. Kijno. Oosterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek. Doopbcdieuiüg. Cocksdorp. Nm. half 3 ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. half 10 Leesdieust. Nam. 3 uur i DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Vm. 10 uur ds. Kuporus. Den Hoorn. Vm. 10 uur de. Russemaker. Schagen, 21 April. Aan voerd: 100 Kalf koeien t 160,a f 275—; 50 Vette Koeien 1 160 a 1 270; 450 Geldekoeien 1 120 a 1 240 100 Nuchtere Kalveren f 7 a f24. 280 Overhouders f 13 a 30 00 30 Vette Varkens 49 a 57 cent per Kg. 6 Magere Varkens f 16 a i 20. 80 Biggen f 13,— a f 18,00; Boter 1 1.10 a 1 1.30 per K.G. Kipeieren f 2,75 a f 3,25 per 100; Leiden, 22 A pril. Ter markt aangevoerd: 9 Stieren f140 a 1225,—; 835 Kalf- en Melkkoeien f 155 a i 335; 1207 Varekoeien f 106 a f 266; 211 Vette Ossen en Koeien f 178 a f 325 91 Kalveren (vette) i 46 a i 118 250 Kalveren (magere) 15 af 12 231 Schapen (vette) 1 20,— a f 28. 703 Magere Varkens f 17— af 52, -; 651 Biggen f 8.00 k f 15.50; Ondertrouwd S. PLAATSMAN EN Heden overleed onze geliefde Echt genoot, Vader en Bohuwdvader, de heer SIJBRAND DIJKSEN, in den ouderdom van 71 jaar. Uit aller naam, I. DijksenKuiper. BurgTexel, 20 April. Hedenmorgen overleed zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoote en Moeder ANNA MARIA MOLENAAR, Echtgenoote van Johannes de Waard, in den ouderdom van 53 jaar en 7 maanden. Ook namens kinderen en wederzijdsche familie, Johannes de Waard. Oudeschil I Texel, 20 April 1910. is op MAANDAG 25 April van 111 uur in de „Lindeboom" te spreken. 9» vraagt om terstond in dienst to treden Hoorn, April 1910. W. TERPSTA, Voorzitter. F. L. BO01J, Secretaris. aan wie we dezer dagen per post kwitantie voor ab. presenteerden, woiden beleefd verzocht het ver schuldigd bedrag daarop gereede- lijk te voldoen. Eene hernieuwde aanbieding bezorgt ons niet alleen moeite, doch is voor ons ook een duur zaakje. LANGEVELD DE ROOIJ. itg. Tex. Courant. in Aanbevelend, Het bestuur van een kerk wenscht tegen bovenstaande rente een groot bedrag uit te plaatsen op solide onderpanden (alleen op iand). Aflossing is niet noodig, doch kan docr aanvrager zelf bepaald worden. Br. fr. No. 12 Bur. v/d blad. Waarom blijft gij nog zoo ten achter en voedert nog niet fiertels Lijnzaadkoekjes niet suiker? Het is loch bekend dat de koeien in de weide de gewone murwe Lijn koeken niet of ongaarne eten en daardoor veel vermorsen, en dat de smakelijkheid van een voeder de opbrengst zeer verhoogt Het is gebleken dat Rertels Lijnzaad- koekjes met suiker met meer graagte worden gebruikt ook in de weide, en dat de koeien hiervan meer melk geven. In de weide zijn per dag en por koe 1 a 2 kilo Bertels Lijnzaadkoekjes met suiker bijgevoederd en is vastgesteld, dat voor één kilo Koekjes 5 Liter Melk meer verkre gen werd, en doordien onze koekjes in zijn geheel gevoederd en niet eerst gebroken behoeven te worden, niets verloren gaat, Stieren, Mestrunderen en kalveren hier mede gevoederd, ontvingen lste prijzen en werden duur verkocht. Ieder veehouder wordt in zijn eigen be lang aangeraden hiermede proef te nemen. De prijs is billijk en de voedingswaarde groot. Vraagt prijs on attesten bij uwen voeder handelaar of bij Rertels Lijnkoeken- en Meelfabriek l)E HINDE, Amsterdam. Mahonie of Pitcbpino geschilderd vanaf f 10. f 2,75. geheel compleet vanaf f 1,50 per stuk. WASDOEK-TAFELZEIL per el 45 ets. Wasdoek Kastzeil, Kast- en Schoorsteen rand vanaf 5 ets per el. PRIMA KURKZEIL vanaf f 1,05. RECLAME VLOERZEIL 75 ets per el. vanaf 60 ets per el.

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 2