GJ.O.D. DIKKERS M. KUIP, cT 0 Wasch- en Wring- H M. A. KUIJPER. Zomerdienst. Dame, Beer en Jongetje van 8 jaar pension voor aciit dagen, aan zee. Wieringa Zwiersen, Buitenland. M arkt. berichten. Advektêntiën. ooJS™;»],!13 19l°- voor een HEER, VERPACHTING Eenig HUISRAAD Gevraagd een WERKMAN, goed kunnende slooten. Vrijdag 20 Mei Beste groene kooberwten Versche kipeieren, J. J. Knijper, Parkstraat. m Horloges, Klokken en Wekkers. Goedkoop adres van zil veren Lepels en Vorken. m Spoorboekje „Nationaal". idem met tarieven. Bredée'S Reisboekje voer Nederland. 10 GENTS. Predikbeurten van Leiden naar Texel Zaterdag 21 Mei naar Purmerend publiek verkoopen: van de eenvoudig ste tot de fijnste soorten verkrijg baar bij Warmoesstraat. 3D Boekh. Parkstraat. Zij doet dit op zeer leuke wijze Tijdens de pauze worden in dat theater allerhande geïllustreerde aankondigingen aa reclames op hot doek geprojecteerd. Er verschijnt nu ook een plaat, voor stellende een dame met reuzenhoed op; daarachter zit een klein heertje, dat door dit gevaarte als bedolven wordt. Onder dit welsprekende beeld de woorden „Aan de dames wordt beleefd verzocht, bare hoeden af te zetten." Die vertooning lokte luiden bijval onder de aanwezigen. Zal zij nu ook voortaan het gewenschte gevolg hebben? 't Is te hopen En anders maar het Parijsche recept: „Verlof aan dames boven de vijftig om do hoeden op te houden." Al de hoeden verdwenen daar. Kranig optreden. Een jongedame uit Amersfoort, die verleden week te Utrecht vertoefde, beeft door haar tegenwoordigheid van geest een man het leven gered De man geraakte onder een electrische tram en een zijner beenen werd hem nagenoeg geheel afgereden. De Amers- foorlsche jongedame deed niet als de vele anderen, die weeklagend en het geval besprekend, den ongelukkige lieten ligen, doch zij waagde er haar mantel aan en legde fluks met behulp van een banddoek een noodverband en wist van de omstanders een wandelstok te krijgen die als knevel dienst deed, met zoo goed gevolg, dat de gewonde niet doodbloede. Zij weigerde haar naam op te geven, die slechts aan zeer enkele bekend is. Maar ten volle heeft zij een loffelijke vermelding verdiend voor haar vlug iDgrijpen en kranig optreden dat terecht bewondering heeft gewekt. - Een goede maatregel. Men is aan de Koninklijke stallen op 't Loo bezig de paarden af te richten voor het bezoek te Amsterdam, d.w.z. ze eenigszins te doen gewennen aan de muziek, die- hen daar wel van alle kanten in de ooren zal klinken. Op de inspanplaats worden de dieren 'smorgens afgereden, waarbij de groote trom, een cornet a piston en andere instrumenten een fortissimo geluid geven Voor enkele der jongere dieren schijnen deze oefeningen wel noodzakelijk, te oordeelen aan de verkeerde sprongen die sommigen in 't begin maakten. De handel in blanke slavinnm. Twee dames studenten aan een New- Yorksche universiteit hebben zich, in overleg met de New-Yorksche recerche, uitgegeven voor eigenaressen van huizen van ontucht, om op die wijze achter de geheimen te komen van de bent, die zich met den handel in blanke slavinnen - een zeer winstgevenden handel afgeeft. De jonge vrouwen moeten haar rol met groote vermetelheid hebben ge speeld. Althans, zij wisten het ver trouwen van de handelaars te winnen en achter hun geheimen te komen. De meeste ongelukkigen, die voor een schandeberoep bestemd zijn, komen uit de wijken der armste armen van New- York en worden vrijwel verkwanseld en gestransporteert als de negerslaven van weleer. Van tientallen meisjes kon het lot worden nagegaan en in vele gevallen kon zelfs worden uitgeviscbt hoeveel de in- en verkoopsprijs dier kinderen hadden bedragen. Want het is een ware handel in kinderen. De zoogenaamde houdsters van slechte huizen kochten om bewijzen te hebben - zelfs twee van die slavinnetjes, beiden onder de achttien jaar, de eene zelfs nog maar even vijftien. Een ander meisje, van elf jaar was door de bandelaars toegezegd. Op grond van de door de beide dames studenten verzamelde aanwijzingen, hebben reeds tal van inhechtenisne mingen plaats gehad. Een iconder dokter. Te Berlijn is een inrichting gevestigd, waarvan op aanplakbiljetten wordt aan gekondigd, dat er de volgende zielsziekten worden behandeld Gewetenswroeging, geestelijke on rust, wetschmertz, neiging tot misdaad, zielspijn, misverstanden, politieke en sociale haat, familiemoeielijkheden, on- ervarenheid en trouweloosheid. Of de veelzijdige [wonderdokter mis schien bjj voorkeur de kwaal „onnoozel- heid" behandelt De Zwarte hand 1 Een der beruchtste leden van de z.g. „Zwarte Hand", de bende Italiaansche geldafdreigers, die in de groote steden van de Vereenigde Staten opereeren, is dezer dagen te New-York naar de open bare terechtzitting verwezen. Het is Antonio Missiani, en hij staat onder beschuldiging, in samenspanning met Antonio Cincotata beproefd te heb ben 15000 dollar af te dreigen aan mr. Caruso. De zaak zal a. s. Maandag in openbare behandeling komen. Zendeling enlot. Een van de Vriendschapseilanden teruggekeerd schip meldt dat de zende lingen Hopkins en Mc. Pherson op Savage Island zijn overvallen en met 13 bekeerde inboorlingen in de wildernis werden gevoerd. Twee dagen en nachten voerden de wilden dansen uit, toen werden de zendelingen geslacht en op gegeten. Sport Eenige weken geleden werd in een bokspartij te San Francisco, tusschen den Engelschman Owen Moran en Tom Mc Carthy, laatstgenoemde tegen den grond geslagen. Hij kwam op het achterhoofd terecht, kreeg een schedelbreuk en stierf kort daarop. Er werden stappen gedaan om Moran voor den rechter te brengen wegens manslag, maar daarvan is nu afgezien. Hij gaat vrij uit. Niet de slag, maar de val was voor zijn tegenstander nood lottig geweest. 't Is een fraaie sport 's Konings beste vriend. Naast al de vorstelijke personen, die in „Buckinghampalace" koning Eduard betreuren, maar wier verstand genoeg zegeviert over hun gevoel, om hen te doen leven met de levenden, is in het paleis 9en klein wezen, dat niet is te troosten. Het is Caesar, de fox-terrier van den koniDg, die de laatste jaren steeds om en bij zijn meester was. Hij weigert alle voedsel en wist ongemerkt in de kamer van den doode te sluipen, waar hij niet vandaan te halen was. Een kostbaar pand. Een buitengewoon kostbaar pand is tegenwoordig in de rijksbank van leening te St. Petersburg. Het is een parelsnoer dat daar voor f 600.000 is beleend. De verpander betaalde er onlangs f 16.200 rente voor. Burgerlijke Stand der Gemeente Vlieland, van 16 April16 Mei. ONDERTROUWD: Heert Bloem,34jaar en Sara Sieben, 23 jaar. Adriaan Wie gel, 24 jaar, van Helder, en Jacoba Meyer, 22 jaar. OVERLEDEN Grietje Zeylemaker, oud 71 jaar, weduwe van Frederik Mole naar. Dirk Bruin, oud 69 jaar, weduw naar van Geertje Sieben. Kondag 22 Hei. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Vm. 10 uur da. Kijne. Koog. Vm. 10 uur ds. Viseer. Oudeschild. Nam. halt 3 ds. Kijne. 's Avonds 7 uur ds. Paré van Haarlem. Den Hoorn. Nm. 2 uur ds. Visser. Oosterend. Vm. 10 u. ds. Van Grasstek. Coclcsdorp. Nm, balt 3 ds. Van Grasstek. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. V ra. half 10 t ds. M. Stadig Nam. 3 uurj van Reeuwijk. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal. Vm. 10 uur de. Kuporus. Den Hoorn. Geen dienst. Texel 17 Mei. Aangevoerd werden: 1 paard f —Oaf 16 koeieu f 125 a f 180. 6454 lammeren f 6.— a f 13 75. 15 N. Kalveren f 12 a f 18.00. 48 schrammen f 35 a f 40. 58 biggen f 12 a f 15.00 Flinke handel. Amsterdam, 16 Mei. Aangevoerd 335 Runderen, le kwal. 68 k 72 ct. J* 2e kwal. 62 a 66 ct. M 3e kwal. 56 a 60 ct. g. 110 Melk- en Kalfkoeien f 135 a t 280, 106 Nuchtere Kalveren f 9,A i 14, 291 Vette Varkens £5 a 58 ets. 19 Sokapen 1 20 it f 30. Purmerend, 17 Mei. Aangevoerd: 873 Runderen waaronder: 100 vette koeien 60 d 75 Ct. per KG, 7ao Gelde koeien f 140 a 220. Melkkoeien f 170 a 280. 1 stieren. 145 vette kalveren f 0,80 a f 1.00 p. Kg. 478 Nuchtere kalveren f 12a f 26 1712 Schapen f 20,A f 32,00 prijsh.h. mtg 1802 Lammeren t 7,a f 16,- 246 vette varkens f 0,56 a 10,60 per Kg.; 203 magere varkens i 16 a 130, 317 biggen f 11 a f 15 kipeieren f 3.00 a f 3.50 per 100; Heden overleed te Koegras, gemeente Den Helder, onze geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader, KLAAS EELMAN Jbz. Weduwnaar van Cornelisje Eelman, in den ouderdom van SO jaar en 3 maanden. Namens de Familie, H. BREMER Pzn. Hiermede vervullen wij den treu- rigen plicht kennis te geven van het overlijden van onzen geliefden Echtge noot, Vader, Behuwd- en Grootvader, den lieer JAN DEKKER, in leven gepens. gezagvoerder, in den ouderdom van 71 jaar. Helder, 14 Mei 1910. Uit aller naam, Wed. M. Dekker—Kuiper. Eenige familiekennisgeving. Voor de vele bewijzen van deelneming, haar betoond gedurende de ziekte en het overlijden van haren geliefden Echtgenoot en Vader, den Beer Sijbr. Dijksex Az., betuigt de familie haren oprechten dank. Burg op Texel. Onzen liartelijken dank aan allen, die blaken van belangstelling gaven bij ons vijfen-twintig-jarig Huwelijksfeest. P. Dros de Waal. J. Dros-Bood. Hiermede betuigen wij onzen liartelij ken dank voor de vele blijken van belang stelling bij gelegenheid van onze 50-jarige Echtvereeniging zoo binnen als buiten de gemeente ondervonden. T. BUIJS, Echtgenoote, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, de Cocksdorp, 18 Mei '10. zoeken op Texel Aanb. onder no. 174 aan de boekhandelaren E. BROEKHUIS ZONEN. Hengelo (O.) Tegen 1 Juni gevraagd te den Burg kost en inwoning met vrije zitkamer en slaapkamer. Brieven met conditiën onder letter Y. bureau van dit hlad. Prins-Hendrik-Polder, Texel. Dinsdag 24 Mei 1910, 'smorgens 101/» uur, zal aan de Sluis in genoemde polder worden verpacht: het grasgewas der dijken en wegen, het ophalen en drogen van zeegras op en langs den zeedijken het maaieu van zee gras op de buitengronden, zoover die aan den polder zullen behooren. Naméns bet voorloopig bestuur, S. B REG M AN. Notaris te Texel, zal, ten verzoeke van den Heer KI. Duin- ker, bij zijn woonhuis in de Westerbuurt bij Oosterend, op Katerdag 2S Mei 1910, 's namiddags 2 uur, wegens vertrek, waaronder een piano, een nieuw geweer, enz., enz. Na afloop zal des avonds om 7 uur, in het „Wapeu vau Amsterdam" te Oosterend, publiek worden verkocht het aan dien Duinker behooronde perceel WEILAND, gelegen t< Oost op Texel, sectio B, num mer 1555, groot 48,70 aren. op de plaats Ruimzicht, EierlandTexel, vertrekt de veeboot Burgem. van Alkmaar zal de veeboot Burgem. van Alkmaar gereed liggen tot vervoer van vee en tusschengelegen plaatsen. Afvaart 10 nur. C. KUIJPER Cz. H. HAAKMAN. De Agenten: te koop, 1 liter 15 ct., 10 liter f 1,35, 25 liter f 3,Zoolang de voorraad strekt. thans groote S1/^ ct., kleine 3 ct. bij Beleefd aanbevelend. s Horlogemaker. J Goudsmid. Ruime keuze in Armbanden vanaf f 1.Gouden en Zilveren Belletjes en Knopjes vanaf 15 ets. ZilvereD Ringen vanaf 12Vj ets. Gouden Ringen vanaf f 1,50. Zilveren Vinger hoeden vanaf 35 ets. Zilveren Dames- en Heeren-kettingen vanaf f 1,60. Gouden en Zilveren Broches vanaf 25 ets., enz., enz. Zichtzendingen over geheel Texel gaarne. Reparatiën aan gouden en zilveren voorwerpen, horloges, klokken en wekkers, soliede en billijk, onder garantie. Beleefd aanbevelend. koopt men het voordeeligst bij Beleefd aanbevelend.

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 3