LU3ST2AADKOEKE1T Het beste a.dres ÜW MEUBELEN PIANO'S, PIANOLA'S, ORGELS. Magazijnen Langestraat 63-64, Alkmaar. Gebr. SPANJAARD. Eiken Maandag gedurende Markttijd Vulpen-Inkt Cen ouè, WAND- en VLOERTEGELS, firma W. F. STOEL 4 ZOON, c7'Cet cJóeaal Stokpaardjes Lelienmelk-Zeep WESSAHEH LAAK WORMERVEER. HOUTHANDEL Sd. KEIJSER Dz., Warmoesstraat. Veevoeder onder Rijkscontrole. J. A. Hillen, Groeneplaats. Hoofd eau de Cologne Drogisterij Binnenburg. FEUILLETON. De Bruidschat. VERHUREN. RUILEN. Muziekinstrumenten. Muziek. Horloges, Klokken, enz. Gust. Bnhse. D.A.WISSELINK, stelt geld op hypotheek, alsmede voor crediet beschikbaar. 6. D. KIKKERT. Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, Merk ,,W. L.", Vanaf heden komt geregeld een onzer voor het stemmen en repareeren van piano's en orgels Texel bezoeken. Boodschappen worden ook aangenomen in »de Lindeboom. P GO 2 Cö 0 Verkrijgbaar Boekhandel Parkstraat. uitgebreide sorteering. Opgericht 1765. KON IN K I.I.IK F, FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalce en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. Steeds groote voorraad SCHROOTEN, enz. Lage prijzen. Voor heeren timmerlieden een partij prima EIKEN 15 X 15 bezaagd, uitmuntend geschikt voor drempels. Waarom blijft gij nog zoo ten achter en voedert nog niet Bertels Lijnzaadkockjes met suiker Het is toch bekend dat de koeien in de weide de gewone murwe Lijn koeken niet of ongaarne eten en daardoor veel vermorsen, en dat de smakelijkheid van een voeder de opbrengst zeer verboogt Het is gebleken dat Bertels Lijnzaad kockjes met suiker met meer graagte worden gebruikt ook in de weide, en dat de koeien hiervan meer melk geven. In de weide zijn per dag en per koe 1 a 2 kilo Bertels Lijnzaadkoekjes met suiker bijgevoederd en is vastgesteld, dat voor één kilo Hoekjes 5 Liter Melk meer verkre gen werd, en doordien onze koekjes in zijngeheel gevoederd en niet eerst gebroken behoeven te worden, niets verloren gaat. Stieren, Mestrunderen en kalveren hier mede gevoederd, ontvingen 1ste prijzen en werden duur verkocht. Ieder veehouder wordt in zijn eigen be lang aangeraden hiermede proef te nemen. De prijs is billijk en de voedingswaarde groot. Vraagt prijs en attesten bij uwen voeder handelaar of bij Bertels Lijnkoeken- en Meelfabriek DE IIINDE, Amsterdam. voor 18 Verder voorradig KARPETTEN, VLOERKLEEDJES en VOETKUSSENS. aidoend, en bij iedere hoeveelheid ver krijgbaar in de Aanbevelend, T. BUIJS. Vrij naar 'tFransch door A.B. 24.) Mijnheer de Castres nam den brief keek even Daar de handteekeDiog en gaf hem toen den luitenant weer terug. Mijn goede vriend, zei hij, sta mij deze uitdrukking toe, men heeft u bedrogen. U heeft daar in handen een valsch stuk zoo onhandig mogelijk vervaardigd. Ik heb dat niet onderteekend, men heeft zelfs niet de moeite genomen te trachten mijn hand- teekeniDg zoo goed mogelijk na te maken. Die Spaansche is een avonturierster Er ligt in het ieit te zijn beetgenomen iets zoo pijnlijks voor de eigenliefde, dat de persoon welke blijkt beetgenomen te zijn in 't begin gewoonlijk vertoornd is op den persoon welk hem de oogen opent. Dat was ook het geval bij mr. Parker. Ik geloof u mijnheer zei bij koel en aangezien u deze handteekening niet als echt erkend zullen wij er verder niet over spreken. Maar u zult mij zeker wel willeD zeggen of ge van plan zijt misschien nw vader te gehoorzamen en de hand van juffrouw de Castres te gaan vragen. Parbleu, mijnheer, hernam de jonge man bij wien de champagoe begon te werken, u is geen voogd over baar u is daarvoor nog veel te jong, is u mogelijk haar minnaar. Voor de levering van soliede en dege lijke uurwerken tegen concurreerende prijzen staat ondergeteekende sinds lange jaren gunstig bekend. is hij in de Lindeboom te spreken omtrent de leveriDg en herstelling van uurwerken, goud en Zilver. Aanbevelend, is de eisch en het behoud van iedere vulpeD. Wel mogelijk, mijnheer; voor haar voogd heb ik mij niet uitgegeven. En een miDnaar die ook wederkeerig wordt bemind vervolgde mijnbeer de Castres. Ja mijnheer, gaf de luitenant ronduit ten antwoord. Mijnheer de Castres viel den Engelschen officier om den hals. O, mijnheer riep hij uit. U geeft mij het leven weerO ja, u zult haar huwen, dat is een uitgemaakte zaak Al heeft u ook geen huwelijksbelofte ge- teekend „Marie de Castres". Mijnbeer, riep de luitenant toornig uit, laat od8 met die gekheid ophouden als 't u belieft. Mejuffrouw de Castres is in mijn oogen een schat van onmetelijke waarde, ik bemin haar en word door haar bemind zij is vrij over haar hand te beschikken en zij heeft dit ook gedaan. Zij gaf mij haar woordU evenwel mijnheer, komt uit Frankrijk om haar mij te ontvoeren en als ik u een ronde verklaring vraag, aarzelt u en vermijdt het mij te antwoorden Laat ons de zaak tot een einde brongen mijnheer. Is u mijn medeminnaar ja of neen Mijnbeer de Castres liet een flesch champagne brengen, vulde I wee glazen en terwijl hij er een opDam klonk bij tegen het andere dat op tafel stond. Op uwe gezondheid, mijnheer zei hij. U verteldot rnij uwe geschiedenis of ten minste ten naaste bijeen liefde die ook beantwoord wordt is hot niet zoo? Kassier en Commissionair in Effecten te ALKMAAR, Informaties te verkrijgen bij den Heer M. KUIP te Westen. maar bekend solied adres voor Goud- en Zilverwerken, Horloges, Regulateurs en Wekkers is Grauenstraat 106, den Burg. Bcleeld aanbevelend, Ja mijnheer, ja. Luister dan ook een oogenblik naar mij en u zult voldaan zijn. JNa den dood des Konings heb ik Frankrijk verlaten en heb mij gevoegd bij het leger des prinsen. Mijnheer, viel mr Parker hem in de rede geen verhaal van de door u eventueel bijgewoonde veldslagen, we hebben het nu over Mejuffrouw de Castres, en Gaarne. Ik kwam dan in 1793 weer in Frankrijk terug en kwam ongeveer te gelijk met generaal Boneparte, die toen uit Egypte kwam, te Parijs. Ik zocht miju vader op, die in een klein huisje in de St. Antoniu8straat woonde, geheel afge zonderd en zijn naam geheim houdend. Volgens mij waren die voorzorgen geheel overbodig daar bet schrikbewind reeds voorbij was en de toenmalige regeering met groote zachtheid regeerde. Henri, zei mijn vader, ik ben niet het land uitgegaan en onze lauderijen en Chesnair zijn niet verkocht, maar voor geen millioen zou ik mijn boeren iets in don weg durven leggen. Ga er heen, mijn zoon, en zie cenig geld los te krijgen al moet ge er ook de boomon van het Slotpark voor laten vellen. Mijnheer, riep do luitenant uit, ik hob u gevraagd niet uw wonderenswaar- digheden te vertollen of familiegeschiede nissen op te disschen. Laat ik u echter zeggen, dat u wat blij zult zijn over mijn vertrouwelijkheid, mijnheer. Ik vertrek dus naar Chesnair, Wanneer de Nieren ziek zijn wordt het geheele lichaam langzamerhand vergiftigd. Niets is meer te vreezen dan vergiftiging door urinezuur, omdat dit zoo langzaam voortwoekert en zoo dikwijls niet verdacht wordt, voordat de ziekte zich door het ge heele lichaam verbreid heeft. Het groote werk der nieren is om uit het bloed de urinezuur-vergiften at te scheiden. Wanneer deze organen echter zwak of ziek zijn, kunnen zij hun werk niet behoorlijk vol brengen en wordt het geheele lichaam lang zamerhand vergiitigd. Dat is de reden, dat ge u zoo atgemat, terneergeslagen en prikkelbaar gevoelt', Het is of gij geen kracht, geen energie ot werklust hebt. 's Morgens hebt gij een ellendig gevoel in uw rug, en pijn in de lendenen en zijden, uw oogen zijn opge blazen en uw ledematen rheumatisch, vooral bij vochtig weer. Uw urine is bewolkt, en komt branderig en onregelmatig. Tenzij het urinezuur onmiddellijk wordt uitgedreven, worden uw levensdoelen aan getast en treden noodlottige ziekten op; de nieren worden cel na cel vernietigd en de blaas verliest misschien haar kracht om het water op te houden. Alleen een nierengeneesmiddel kan het urinezuur oplossen en de nieren helpen om de onzuiverheden uit het bloed te fil- treeren. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn als zoodanig bekend. Zij werken recht streeks op de nieren en blaas en herstellen hun natuurlijke werking. 16 Let erop, dat de juiste naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen, en de handteekeDing van James Foster op de doos voorkomen en weigert alle namaak. De echte zijn te den Burg verkrijgbaar bij den heer T. Buijs, firma Wed. P. Kuiper. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één, of f 10,—- voor zes doozen, Alkmaar. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraagt prijsopgave en inlichtingen aan M. KUIP, Westen. aller dames is een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig uiterlijk, blanke fluweel zachte huid en verblindend schoone teint, Iedere dame wassche zich daarom met v. BERGMAAN Co., Radebeul-Dresden Fabrieksmerk Stokpaardjes a 50 ets p. stuk bij T. BUIJS, den Burg. een prachtige streek en ik vond er niet zooals vroeger vazallen mijns vaders maar het waren nu boeren gewordenvader Morin en zijn vrouw, goede lieden, die mij hadden opgevoed en veel van mij hieldenhun dochter Louise, welke nog een kind was, toen ik heenging, was nu een flinke boerendochter van 17 jaar en van mirakuleuze schoonheid. Ik geraakte er door in verrukking. Morin gaf mij 't geld waarom mijn vader mij had gezonden. Morin was 3 jaar huur schuldig en ik beloofde dus do boomen in het park Diet te laten vellen. Morin, zei ik, wat is er van uw oudste zoon geworden, mijn oude vriend, die mij do vogelnestjes zoo goed wist aan te wijzen en bouten sabels voor mij maakte? ADtoino is in don oorloghij heeft den tocht naar Italië meegemaakt en is nu in EgypteIk reken dat hjj nu een man van boteekenis is geworden Moeder Morin voegde haar oogen af met eon slip van haar boezel en wij spraken maar niet verder van Antoine. Ik bleef op do boerderij om er te jagen on was in 't geheel niet verlangend ora weer Daar Parijs terug te koeren. En wat denkt u dat ik verder deed Ik maakte het hof aan Louise. Aan het boerenmeisjo Ja, hernam Henri, de toestanden zijn in Frankrijk gedurende de laatsto jaren zeer veranderd. Wat eerst een grap was werd spoedig ernst on veranderde in waro lief do. (w.v.v.)

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4