U gaat dood cBoefifianóel <$arfistraat. Boekwerken, TIJDSCHRIFTEN en COURANTEN, plaatsing van Advertentiën Schrijfbehoeften en Kantoor henoodigheden Burgerlijk Wetboek, LANGEVELD DE ROOIJ. EIVORMIGE BETON RIOLEN. RONDE BETONRIOLEN met KARGEN. REGEN-, WEL- en BEERPUTTEN, enz. enz. De Bruidschat. Voor de levering van zoomede voor de in alle Dag- en Weekbladen, blijven wij ons beleefd aanbevelen. steeds voorhanden. Vraagt uiterste prijzen. Gevestigd te Oudeschild. GRIMIJSER. Weet gij „Wanneer?" FEUILLETON, VAN BELKUM'S a 30 Cts. weder verkrijgbaar in Boekh. Parkstraat. Alkmaarsche Te Oosterend bij P. Dros Gz., Oudeschild Joh. P. Dros, den Burg T. Buijs, drogist, en I. Moerbeek. eenvoudig, als u een nieuw pak kleeren wenscht, om prijs en stoffen vragen bij LENGHAUS. Steeds het gescbikstadres ook voor het verven van goederen. Gostereiid. Keizerstr. 62, Helder. Groote keuze. Nettebewerking Teekeningen en fotografische af beeldingen op aanvraag. STOOM- Steenliouwerij. Firma W. F. STOEL ZOON, 2 kantoor Lnttili Ouddorp. "Weet gij wanneer gij de Sanguinose moet gebruiken Wanneer Uw bloed arm is en daardoor de stof wisseling traag. Wanneer gij last hebt van bleeke kleur, bleeke lippen, bleek tandvleescb. Wanneer gij te zwak zijt om te eten Wanneer gij te moe zijt om te slapen; Wanneer gij nooit eens recht verkwikt, uitgerust en versterkt wakker wordt, Wanneer gij gedurig moede zijt, en alles U te veel is; Wanneer gij last hebt van pijn in den maag, pijn in de lenden. Wanneer gij prikkelbaar of gedrukt zijt, of angstig zonder dat gij weet waarvoor. DAN moet gij de Sanguinose gebruiken. Neem dan eens geregeld een tijdlang tweemalen per dag één eetlepel Sanguinose. SANGUINOSE versterkt Uw bloed, zuivert en verrijkt het. En doordat zij Uw bloed versterkt, grijpt zij met vaste hand in de oorzaak van vele kwalen, die in schijn zeer verschillend zijn. Voor jonge meisjes, in den tijd der vorming van het gestel, is de Sanguinose een welbeproefd middel. SANGUINOSE wordt verkocht in groote vierkante flacons van ruim 300 gram inhoud en kost per flacon f 1.50, 6 flac. f 8. 12 flac. f 15. Zorg dat gij de echte krijgt. Wees gewaarschuwd tegen namaak. VAN DAM Co. Den Haag. In de meeste gevallen is tweemaal per dag een eetlepel (15 gram) voldoende. Dan dnurt een flacon tien dagen, en kost U de hehandeliDg slechts I2Y2 of 15 cts. per dag. Dat is goedkooper dau cenig ander dergelijk middel. Vrij naar 'tFransch door A,B. 29.) Die gedachte, welke wel in de gedachte van Lovel was en die door miss Helena werd vermoed, was niet opgekomen bij kapitein Blackheath, die ofschoon overi gens zeer wantrouwend, die wist, dat hij kon beschikken over het leven en de be zittingen van zijn medeplichtigen die niet dezelide macht hadden en dat zijn wraak hen ook buiten Engeland zelfs zou kunnen treffen maar mr Meadows werd door die opmerking wel getroffen, Ho, ho, zei hij. Schotland is te dicht bij Londen om zich daar te gaan verschuilen En waar zou hij heengaan Denkt ge dat het voorzichtig zou zijn met die diamanten naar Frankrijk te gaan Mr Meadows sprak er reeds over, alsof de schat der familie de Castres reeds was gestolen. Dat niet Meadows, maar men zon er mee naar Holland kunnen gaan, daar de diamanten te gelde te maken eu dan verder naar Amerika uitwijken. Je hebt gelijk, Helena, dat is de eenige weg welke kan worden ingeslagen. Spreek zoo niet, Meadows, ge zoudt zelf den duivel in verzoeking brengen, als die naar u luisterde, maar ge zijt niet verstandig. Die diamanten zullen niet uit de handen der rechtmatige eigenaars ge raken Ge zijt voor driekwart dief, Meadows en vergeet, dat gij tot de politie behoort. Als ge moed er voor had, zoudt ge beter op uw plaats zijn onder de man schappen van den kapitein dan op het politieburean in de Bowstraat. Ziet ge dan niet dat alle agenten uit Londen in de weet zijn over de zaak in de Nieuw- straat en dat Lovel bij mr Parker in huis heeft kunnen doordringen maar dat hij er niet meer uit kan vooral niet met een koffer, al was die maar zoo groot als een viogerhoed En heeft de kapitein aan Lovel toe- ge-r tan dat zaakje te bpproevei Wie weet wat de kapitein denkt? herhaalde miss Helena, bovendien meent Lovel, dat hij met behulp van het jonge meisje beslist moet lagen. Hot werd voor den agent oji.lelijk, dal Lovel verloren en door den kapitein werd opgeofferd, maar hij begreep nog niet goed waarom miss Helena zoo tegen dien jongen man was. Dat wilde hij nog trachten te ontdekken, Nu, zei hij, ik zie wel, dat ik bij mijn collega's achter sta. Zij zullen ge lukkiger zijn dan ik en ik zal dus de 1000 pond sterling niet verdienen. Wat ik u dus zooeven vertelt heb, rekent gij niet, Meadows? Uw collega's zullen zich wel van Lovel kunnen meester makeD, maar gij zijt bekend met de geheele zaak vanaf het onderscheppen van den brief door Snail en den inhoud van dien brief tot aan de komst van den jongen franschman te Londen. Wat wilt ge nu nog meer Ik zou wel willen weten, waarom Lovel niet door u wordt gewaarschuwd. Ik deed dat reeds, maar hij is ziende blind of liever gezegd, zijn hart is yoor mij gesloten. Nog dezen nacht zal hij in Newgate gevangen zitten. Daarom kom ik juist hier Meadows. In do laatste vijf jaar is er niemand uit Newgate ontsnapt. Dat weet ik. En van Newgate komt men in Tyburn. Beter in Tyburn dan met zijn Schotsch liefje in AberfieldDus Meadows ge wilt de duizend pond niet verdienen Integendeel we zullen samen deelen, miss Helena. Ik heb u gezegd dat ik dat niet wil, ik wil er geen penning van hebben. Dan zal ik met den kapitein deelen. Zooals ge wilt. Nu Meadows dat is dus algesproken. Ik ga nu heen. Ik ben maar al te lang bij u gebleven. De kapi tein wacht mij. Miss Helena maakte daarop met zorg de banden van haar hoed vast en verdween als een geest. HOOFDSTUK X. Dk HERBERG BIJ CiIARINÜ-CROSS. Datgeno wat den politieman Meadows verbond aan kapitein Blackheath was niet alleen geldzucht doch ook in groote mate was daar vrees hij gemengd. De kapitein was ecu vriend van twijfelachtige waarde maar tever co.! rijund voor hen, die zich zijn haat op den 1 .Is hadden gehaald. Hij vergaf nooit in v rraad of zelfs een on handigheid. AU do zigeunerin werkelijk handelde op zijn bevel was het uitstekend maar het was wel even twijfelachtig. Miss Helena scheen woedend en zeer jaloersch; zij beminde dien Lovel welke haar niet wilde hebben en waarschijnlijk ging zij nu den kapitein verraden om zich daaroyer te wreken. Terwijl Meadows dit overdacht sprak bij nog eens duchtig de rumflesch aan. Komaan zei hij eindelijk, terwijl hij bij zijn schrijftafel plaats nam en een pen ter hand nam, men moet profiteeren van de gelegenheid. Hij rekende het goed miss Helena te verraden aan den kapitein en deze te waarschuwen voor het gevaar dat zijn helper Lovel liep, daarna zou hij den Lord- Major op de hoogte stellen van hetgeen hij zoo juist omtrent de zaak had vernomen. Hij zou dus ieder bedriegen, twee vijande lijke machten dienen en dc ongelukkige, die hom op do hoogte der zaak had ge bracht in het ongeluk storten. Dat was het ideaal van verraad en laag heid. Meadows zette zich dus aan 't werken toen hij z(jn rapport had geschreven stak hij het bij zichvoor het naar het politie bureau te brengen achtte hij het voorzich tiger eerst den kapitein op te zoeken. Londen bevat tal van pleinen in welks midden een klein deel beplant is met hoo rnen en dat door een hek van het overige deel van het plein is gescheiden. Do om wonenden zorgen zeer goed voor die kleine parkjes en laten er hun kinderen spelen, terwijl zij dan zelf gemakkelijk in staat zijn er het oog op te houden, hetzij uit hun woning zelf, hetzij uit oen der cafe's welke zich in de nabijheid bevinden. Aan een dier pleinen Charing Coss stond een herberg, welke veel door zulke ouders werd bezocht en John Little, do eigenaar had gemeend, toen hij zich er vestigde, dat dat bezoek hem nog eenmaal zijn doel zou doen bereiken, namelijk om rijk te worden. Weldra bleek hom echter, dat hij maar uiterst lungzaam vooruit ging en van rijk worden zou zeker niots gekomen ziju, indien kapilein Blackheath hem niet eens toevallig had bezocht en met een enkele oogopslag do groote voordooien aan het gobouw verbonden hal opgemerkt. Heelt deze herberg twee uitgangen? vroeg hij aan John Little. Drie mijnheer, een op het plein, een in de straat St, Paul en door de derde komt men op het exeroitieterrein. Uw huis is dus nog van meerdere waarde dan ik wel gedacht had, zei kapi tein. Hij gaf John Little een flinken beurs met goudgeld en van dat oogenblik af was deze zijn medeplichtige, de heler van ge stolen goederen en soms zelfs zijn ver trouwde. De bezoekers der herberg ver anderde niet van beteekenis, alleen mengde zich zoo nu en dan eenige leden der bende van den kapitein met de matrozen, welke vaste bezoekers der herberg waren terwijl in de kelder soms zaken werden veranderd, die de kooplieden welke tot de vaste bezoekers der herberg behoorden, zeker de haren ten berge zouden hebben doen rijzen, indien zij ze geweten hadden. Mr Meadows verlatende, richtte miss Helena zich naar de herberg van John Little, waar zij den kapitein zou kunnen vinden. Op het plein gekomen werd zij door eon matroos op den schouder getikt. Kom ga door, zei zij, terwijl zij het hoofd trots ophief. Helena, Helena, luister eens. Het was Lovel. Do Schot had nagedacht. De kapitein bedriegen was onmogelijk, tenminste in een zaak als deze, welke hij nu ging ondernemen en de genegenheid van Anna voor juffrouw de Castres en de familie Parker maakte hot jonge meisje gevaarlijk voor hem, hij zou er waarschijnlijk zijne modoplichtige niet van kunnen maken. Hij moest dus den kapitein opzoeken en vooral ook miss Helena wier opvliegend heid hij kende en die voor hem een niet licht te achten vijandin kon worden, weer wat beter voor hem te stemmen, Lovol was dus naar Eesexstraat gegaan in de hoop do zigeunerin thuis te troffen maar zooals bekend was deze toen juist op visite bij mr Meadows. Lovel maakte zich niet zoo ernstig onge rust over die afwezigheid, hij trok zijn schotsch costuum uit on kleedde zich als matroos hetgeen ongetwijfeld de oudo Dick Blum gunstig voor hom zou stemmoujuls wapen nam hij bij zich een sabel en een pistool, welks goede hoedanigheden h(j kendo, In zijn gordel borg hij een broek- ijzor om don steen op to breken waaronder het (jzoron kistje verborgen was. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4