Eiken Maandag gedurende Markttijd PIANO'S, PIANOLA'S, ORGELS. DAALDERS Kinder-, Sport en Promenade Wagens. Vulpen-Inkt Magazijnen Langestraat 63-64, Alkmaar. Gebr. SPANJAARD. KENNISGEVING. Firma Meijer en Hüberman Horloges, Klokken, enz. Gust. Bubse. Veevoeder onder Rijkscontrole. FEUILLETON. De Bruidschat. VERHUREN. RUILEN. Muziekinstrumenten. Muziek. kost slechts f 1,50 per kilo's bus (twee pond) en is toch best. Yraag 't de tallooze gebruikers. Weder ontvangen Nieuwste Modellen. Zeer lage prijzen. Aanbevelend, M. A, KUIJPER. D. A. WISSELINK^ stelt geld op hypotheek, alsmede voor crediet beschikbaar. Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, HOUTHANDEL Sd. KEIJSER Dz., Warmoesstraat. Steeds groote voorraad. een prachtige sorteering papieren fronts, boorden, manchetten, De prjjs ls blllflk en de voedingswaarde groot. Vanaf heden komt geregeld een onzer voor het stemmen en repareeren van piano's en orgels Texel bezoeken. Boodschappen worden ook aangenomen in »de Lindeboom. 78 De kwellingen van Eczema. Verkrijgbaar Boekhandel Parkstraat- Machinale Ureilnrichting Helder, hebben heden hun filiaal gevestigd Wever straat Burg, adres den Heer D.SCHUM tRER waar alle soorten voorkomende in gebreide goederen voorhanden zijn. Aanbreien Kousen per paar 15 cent, Inbreien van hielen, kniestukken enz. naar verhouding van gebruik der Sajet. Prima afwerking. Verzending zoo ving mogelijk. Aan hetzelfde adres gedeponeerd wit en gekleurd in alle modellen en maten. Concnrreerende prijzen. Beleefd aanbevelend. Voor de levering van soliede en dege lijke uurwerken tegen concnrreerende prijzen staat ondergeteekende sinds lange jaren gunstig bekend. is hij in de Lindeboom te spreken omtrent de levering en herstelling van uurwerken, goud en Zilver. Aanbevelend, "Waarom blijft gij nog zoo ten achter en voedert nog niet Bertels Lijnzaadkoekjes met suiker? Het is toch bekend dat de koeien in de weide de gewone murwe Lijn koeken niet of ongaarne eten en daardoor veel vermorsen, en dat de smakelijkheid van een voeder de opbrengst zeer verüoogt Het is gebleken dat Bertels Lijnzaad koekjes met sniker met meer graagte worden gebruikt ook in de weide, en dat de koeien hiervan meer melk geven. In de weide zijn per dag en per koe 1 a 2 kilo Bertels Ljjnzaadkoekjes met suiker bijgevoederd en is vastgesteld, dat voor één kilo Hoekjes Liter Melk meer verkre gen werd, en doordien onze koekjes in zijngeheel gevoederd en niet eerst gebroken behoeven te worden, niets verloren gaat. Stieren, Mestrnnderen en kalveren hier mede gevoederd, ontvingen 1ste prjjzen en werden duur verkocht. Ieder veehouder wordt in zijn eigen be- lane aangeraden hiermede proef te nemen. Vraagt prijs en attesten bij uwen voeder- handelaar of bij Bertels Lijnkoeken- en Meelfabriek DE HIXDE, Amsterdam. Vrij naar 'tFransch door A, B. 30.) Hij ging naar Charing-Cross zeker dat hij in de herberg van John Little een van beide personen, die hij zocht en mogelijk ook wel beiden zou vinden. O, Hemel riep miss Helena uit, toen zjj hem herkende hebt ge uw Schotsch liefje verlaten P De zigeunerin dacht slechts aan haar liefde en niet aan de Schot in de Nieuw- straat. Het spijt mij wel daar bij mr Parker mijn nicht Mac-Gregor te hebben ontmoet. Evenals menig roofvogel scheen ook de zigeunerin in staat te zijn in 't duister te zien zij richtte haar doordringende oogen op Lovel. Spijten zei zij. Ja, hernam Lovel, ik ben een kind des duivels geworden sedert ik hier in Londen woon en gij Helena zijt een dochter des duivels. En uw Schot8che is een engelzei miss Helena. Juist en ik moet u bekennen Helena dat engelen niet voor mij bestemd zijn, evenmin als ik voor hen. Zoo sprekende bereikten zij de herberg van John Little. De groote zaal door- loopende begaven zij zich langs een smal trapje naar de kelderkamertjes. Een van deze gingen zij binDen, het was een vier kant vertrekje gemeubileerd met een eikenhouten tafelen eenige houten stoelen gewone grove glazen en een paar kruiken met bier en jenever stonden op de taiel. Lovel meende dat hij de verwijten van de zigeunerin, welke hij verwachtte, moest voorkomen. Hij kon naar hij meende niets verkeerds hebben gedaan wat haar betrof, dan dat hij haar niet geholpen had, toen zij door den hond van mr. Parker werd aangevallen, hij had echter te laat haar IBLOOKER'S CACAO, herkend onder hare vermommiDg van oude vrouw. Hij meende niet beter te kunnen doen, dan maar vol te houden haar niet te hebben herkend, terwijl hij bovendien als hij haar te hulp was gekomen mogelijk eenige achterdocht had gewekt bij den ouden matroos. Miss Helena vroeg hij, waarom hebt ge mr Parker opgezocht Dat deed ik, antwoordde de zigeunerin bitter, om den luitenant uit zijn huis te krijgen en u in de gelegenheid te stellen een geheele nacht vrij in zijn huis te kunnen doorbrengen. Op die wijze zoudt ge er in kunnen slagen u van de schat meester te maken. En mogelijk, antwoordde Lovel, terwijl hij zijn band op den schouder van miss Helena legde, zou ik dan inplaats van mr Parker in diens huis gevonden hebben den constabel, welke er altijd is in gezelschap van den agent van politie Grawford Patterson en Meadows, twee vrienden van den kapitein. Wel mogelijk, Lovel. En, voegde de Schot er bij, terwijl hij het jonge meisje tot bloedens toe in den schouder kneep, gij waart het die den constabel en de agenten uit het politie bureau in de Bowstraat daar hebt geroepen. Ik ben rechtstreeks van mr Meadows hierheen gekomen, Lovel. De slapen van den Schot bonsden, zijn lippen werden blauw, zijn oogen waren doorloopen met bloed en hij haalde uit zijn gordel de scherp gepunte dolk, welke hij altijd bij zich droeg. Ik ben er zeker van, zei hij, terwijl hij het scherpe wapen richtte op het hart van de zigeunerin, die niet de minste be weging maakte. Helena, bevoel uw geest aan God als ge tenminste nog ge looft aan een God, Helena, ikzal je dooden. Doe dit maar, zei Helena koel. De punt van het wapen raakte reeds de teedere huid van bet jonge meisje en een droppel bloed kleurde het staal. Eensklaps haalde de Schot het wapen terug en wierp het op de tafel. Ontsnappen zult gij mij niet, zei hij maar voor dat ge sterft moet ik eerst met u spreken. Het werd voor Lovel duidelijk, dat de jaloerschheid alleen de zigeunerin er toe gebracht had hem te verraden. Hij moest daarom zijn plan opgeven, althans de uit voering er van uitstellen tot later, mogelijk ook wel voor altfjdmaar de Schotsche roover, die er over had gedacht Blackheath te bedriegen en ontrouw aan zijn kapitein wilde worden omdat hij hoopte te kunnen ontsnappen, wilde weten ol de kapitein ook min of meer bij het verraad was betrokken. Hij wist dat de liefde eener zigeunerin tot alles in staat doet zijn en verwonderde zich niet in 't minst over de handelwijze van miss Helena of over haar groote koel bloedigheid. En dan, wat zou hij er mee winnen als hij haar om hals bracht Niets. Het kwaad was eenmaal bedreven, onge twijfeld had zij alles verteld, do moord was nutteloos en zelfs gevaarlijk, omdat een moord altijd de verontwaardiging opwekt en dat in het tegenwoordige geval er door zou worden bewezen, dat de verklaring der zigeunerin juist was. Hij volbracht den moord dus niet, maar besloot dat hij Helena zou spreken. Ge hebt mij dus aan dien ellendigen Meadows verkocht Voor hoeveel guinjes als ik u vragen mag Ik heb je niet verkocht, maar aange klaagd en voordat ik het deed heb ik je eerst gewaarschuwd, ik heb u gezegd dat huis te verlaten, waar zich een schat be vindt, die niet voor u bestemd is en waar voor mij eene medeminnaros zich bevindt. Wat het gold aangaat, weet go hoe hoog Meadows je schat P Drie guinjes, geen penny moer. Lovel bedwong zich, dat was het niet wat bij wilde weten. Drie guinjes! zei hij, dat is do prijs van Meadows, maar nu do uwe, Helena? Do zigeunerin keek naar kuur borst waar enkele droppels bloed haur japon hadden gekleurd. Uw bloed zei zij, is evenals het mijne De kwellingen en pijn, die eczema (prikke lende huiduitslag) veroorzaakt, zijn maar al te goed bekend aan den ongelukkigen lijder, Zoodra de patient warm wordt, begint dé huid onuitstaanbaar te jeuken en kan hjj bijna niet nalaten om de huid op de aan gedane plaatsen open te krabben. Wanneer eczema uitbreekt op de handen en het gelaat is dit niet alleen onooglijk en kwellend, doch zal het zich bovendien dik wijls en spoedig uitbreiden. Foster's Zalf is een balsem zonder weerga, Zij is zeer verkwikkend en verzachtenden reeds de eerste aanwending geeft een opmer kelijk gevoel van verliohting. Al naarmate met de toepassing der zalf wordt doorgegaan heelon de j eukende inzin kingen en aangedane plaatsen der huid, en bijna altijd is één doos voldoende om een duurzame genezing te be werkstelligen. Foster's Zalf kent zijn gelijke niet voor eczema, aambeien, puisten en gor deluitslag, schurft,of eenige andere jeukende huidziekte. Ziet toe, dat gij de echte Foster's Zalf krijgt, Zij is te den Burg verkrijgbaar bij den heer T. Buijs, firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a 11,75 voor één, of f 10. voor zes doozen. 19 Kassier en Commissionair in Effecten te ALKMAAR, Informaties te verkrijgen bij den Heer M. KUIP te Westen. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraagt prijsopgave en inlichtingen aan M. KUIP, Westen. het is geen penny waardDood mij dus Lovel en ge zult naar Tyburn gaan. Het eenige waarvan ik spijt zou hebben zou dat zijn, dat ik u daar niet zou kunnen zien hangen maar uw Schotsch liefje zou er niet ontbreken, daar sta ik voor in. En er zal ook nog iemand andere zijn, hernam Lovel, iemand, die u den moed heeft ingeblazen om Meadows aan te spreken en mij aan dien verrader over te leveren, anders hadt ge dat niet gedurfd. De kapitein zei Helena, jde kapitein wiens gunsteliDg ge zijt en die op u rekent om zich te verrijken O neen, want hij zal weten wat ik gedaan heb, want Meadows zal mij op zijn beurt ook verraden - Hoe zoo Helena P Wanneer hij zal vernemen dat het mijn werk is dat het kapitaal der fransche dames hem ontsnapt, zal hij mij dooden evenals gij mij wilt doodenDood mij Lovel, zei Helena, terwijl zij den Schot het wapen aanbood, aan welks punt nog haar bloed kleefde. Komaan dood mij nu, maar je durft niet, je hebt er den moed niet too. De kapitein heelt dus niet tot mijn ondergang besloten Hij heelt u niet naar Meadows gezonden riep Lovel uit, terwijl hij vlug opstond. Weet de kapitein ook dat er in de Nieuwstraat een Schotsche is, welke gij bemint P Nauwelijks had miss Helena deze woor den gezegd of een licht geraas deed haar opspringen en voordat zij den tijd had het hoofd om te draaien, om te zien wat de oorzaak van dat geraas was, was zij reeds in een groote dichto mantel gewikkeld, waardoor zij niets meer zien kon en bijna niet meer ademhalen. De eene muur yan het vertrek was eensklaps terzijde geweken eu drie peroncn waren do kamer binnen gedrongen. De eerste gaf aan Lovel door den vingor op den mond te leggen een tceken dat deze zwijgen moest. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4