l 11 It (X PIANO'S, PIANOLA'S, ORGELS. Jaeger óes <JCeils. cfCet <Jdeaal D. A. WISSELINK, ZQMER- CACAODKANK LIJNZAADKOEKEN N.V. ,,De Tijdgeest". ït Reserves Ruim i Magazijnen Langestraat 63-64, Alkmaar. Gebr. SPANJAARD. WAND- en VLOERTEGELS, firma W. F. STOEL 4 ZOON, Stokpaardjes Lelienmelk-Zeep stelt geld op hypotheek, alsmede voor crediet beschikbaar. WESSAKKÏÏ &LAAN WORMERVEER. FEUILLETON. De Bruidschat. Veevoeder onder Rijkscontrole. 1/10 1/20 32 11 1/5 32 Tijdgeestlot f 6.-- 32 Tijdgeestlot f 3.- Tijdgeestlot f 1.50 32 Tijdgeestpolis f 11. Herverzekering Gratis. I. MOERBEEK, Warmoesstraat. VERHUREN. RUILEN. Muziekinstrumenten. Muziek. Zenclings-Openluclitbij eenkomst Merk ,,W. L.", Klassikaal f 1.20. Klassikaal f 060. Klassikaal f 0.30. Betaalbaar met f 1.per maand. Vanaf heden komt geregeld een onzer voor het stemmen en repareeren van piano's en orgels Texel bezoeken. Boodschappen worden ook aangenomen in »de Lindeboom. ZONDAGMIDDAG 24 JULI om half drie uur zal op het weiland van den Heer Roeper, Koogerweg, te den Burg een grootej worden gehouden Twee Zendelingen uit Indië in Javaansch-Uniform en een aantal heilsoldaten zullen spreken- Niervergiften v. BERGMANN Co., Radebenl-Dresden Kassier en Commissionair in Effecten te ALKMAAR, Informaties te verkriieen bij den Heer M. KUIP te Westen. il ut een heerlijke verfrisschende Wordt gedronken met koude melk oi spuitwater. Eenige fabrikanten: Cacaofabriek. Amsterdam Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalce en grootste voedingswaarde. EERE-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. Vrij naar 'tFransch door A, B. 32.) Hij atelt een menschenleven even hoog als een glas van het allerslechtste bier. Toen wij ons achter dien wand bevonden (en terwijl hij zijn glas met jenever vulde keek hij naar de beweegbare wand waar door hij zoo pas was binnengekomen) toen wij achter die wand waren maakte hij zich gereed dien schelm van een Lovel te doodennu dat zou nog zulk een groot kwaad niet geweest zijnMaar miss HelenaO, o, het leven van de zigeunerin heeft aan een zijden draadje gehangen Hij dronk snel achter elkaar twee glazen jenever. En ik, die bij hem was, met dien ruwen John LittleMen zou ons be schuldigd hebben, niet van den moord zelf maar van medeplichtigheid aan den moord. O, o, men zou een politieagent te Tyburn als veroordeelde hebben gezien naast den kapitein Blackheath Dat zou een groote eer geweest zijn yoor het Londen- sche politiecorps. Bij deze gedachte verbleekte de onge lukkige, zijn keel werd als 't ware dicht geknepen en hij sloeg opnieuw een glas jenever naar binnen om wat te bedaren. Bah, zei hij nogmaals tot zichzelf, die leelijke gedachten moeten verdreven worden. Matthews, Arnold en Jackson uit Bowstraat zijn evenals ik ook vrienden van den kapitein, zij nemen ook diens guinjes aan en slapen rustig in hun bed zonder aan Tyburn te denkenMaar vriend Meadows, je hadt in plaats van naar den kapitein te gaan naar den Lord- Major moeten loopen en deze vertellen, wat ge van de zigeunerin vernomen hadt, dat zou n meer geld opgebracht hebben. Terwijl mr Meadows zich met deze overpeinzingen bezig hield, haalde de kapitein Lovel op den drempel der herberg in en liep een stukje met hem mee. De Waarom blijft gij nog zoo ten achter en voedert nog niet Bertels Lijnzaadkoekjes met suiker? Het is toch bekend dat de koeien in de weide de gewone murwe Lijn koeken niet of ongaarne eten en daardoor veel vermorsen, en dat de smakelijkheid van een voeder de opbrengst zeer verhoogt Het is gebleken dat Bertels Lijnzaad koekjes met suiker met meer graagte worden gebruikt ook in de weide, en dat de koeien hiervan meer melk geven. In de weide zijn per dag en per koe 1 a 2 kilo Bertels Lijnzaadkoekjes met suiker bijgevoederd en is vastgesteld, dat voor één kilo Hoekjes 5 Liter Melk meer verkre gen werd, en doordien onze koekjes in zijugeheel gevoederd en niet eerst ge broken behoeven te worden, niets verloren gaat. Stieren, Mestrunderen en kalveren hier mede gevoederd, ontvingen lste prjjzen en werden duur verkocht. Ieder veehouder wordt in zijn eigen be lang aangeraden hiermede proef te nemen. De prijs is billijk en de voedingswaarde groot. Vraagt pry's en attesten bij uwen voeder handelaar of bij Bertels Lijnkoeken- en Meelfabriek DE RINDE, Amsterdam. Koninklijk Goedgekeurd. De Polissen geven 3 loterijen precies dezelfde kansen als 1/20 Staatslot, doch zijn veel voordeeliger. Verkrijgbaar te Rotterdam aan het Hoofd kantoor Wijnstraat 16 en te den Burg bij Toezending naar buiten na oDtvangst bedrag plust 0.15 voor porto-en zegelkosten. MUZIEK en KOORGEZANG. TOEGANG 10 Cent tot dekking der kosten. nacht was reeds geheel gevallen en een dikke mist maakte het nog duisterder. De kapitein sloeg den arm om deu hals van Lovel en fluisterde hem in het oor, hetzij dan omdat hij zeker wilde zijn niet door anderen gehoord te worden, of mogelijk ook om te toonen, dat hij niet meer onte vreden op Lovel was Lovel geloof na maar niet, dat ik het werkelijk meende toen ik Meadows den naam van vriend gaf het is een ellendeling begrijpt ge, een jakhals die zich voedt met levend vleesch van den mensch op wien hij de hand heeft gelegd, zoowel als met de lijken zijner vijanden alles is hem goed. Deze nacht echter is het aan hem dat we onze vrijheid te danken hebben, onze vrijheid, het fortuin en mo gelijk ook ons levenZonder hem zou de zigeunerin ods in het ongeluk hebben gestort, de lafheid van Meadows heelt ons gered. Als hij niet van het minste ge ruchtje vervaard was zou hij zich thans aan het hootd van tal van politieagenten in de Nieuwstraat bevinden en zich ver scholen houden in het magazijn van Gower. Hij heelt het niet gedurfd en om hem nu te verhinderen dat hij zal doorgaan met twee meesters te dienen, zal ik hem van nacht niet verlatenof liever ik zal hem onder toezicht stellen van den kleinen Maxwell en ik zal in de nabijheid van de Nieuwstraat, zijn en de eerste dien gij zult ontmoeten wanneer gij het huis van lui tenant Parker verlaat, zal de kapitein zijn. Sst! voegde Blackheath er aan toe, terwijl hij zijn vinger op den mond hield ik hoor gerucht. O, het is MaxwellKom hier Maxwell. De Schot wachtte niet op zijn metgezel, hij ging naar de Nieuwstraat. Maxwell ontviDg het bevel naar de herberg van John Little te gaan en onder geen voor wendsel Meadows te verlaten. De kapitein liep Lovel na, welke hij gemakkelijk kon volgen. Die Schot, zei hij in zicbzelt is te handig naar mijn zin, er zit in hem zoowel een vos als een leeuwdo vos zal mij van dienst zijn om de gouden eieren te veikrijgen maar de leeuw zal een te groot deel van den buit willen hebben. Hij is vastberaden, zijn lippen werden eenigszins bleek, toen ik de tromp van mijn pistool op hem richtte, maar hij bewoog zich toch nietDat had mogelijk wel een goede redenhij heeft begrepen, dat hij een kind des doods zou zijn, indien hij de hand ook maar even durfde op te heffen en dat, al zou ook het schot alle bezoekers van de herbelg van John Little op de been hebben gebracht, ik toch er niets mee waagde, omdat de geheime uitgang waar door ik bij hem was gekomen mij ook gelegenheid zou geven te ontanappen zonder dat men wist waar ik gebleven was. Komaan de vos is voorzichtig en de leeuw is moedig, wij zullen den vos een muilkorf omdoen en den leeuw zijn scherpe nagels ontnemen. Mr Blackheath die een waar Engolsehman was, geboren te Londen, hield niet van de Schotten. HOOFDSTUK II. Van acht uur tot Middernacnt. De Zigeuners leven te midden der beschaafde volken bijna zonder wetten, zij vermengen zich nooit mot hen. Hun aantal neemt langzamerhand af en ofschoon men hen zoowel in Frankrijk en Spanje als in Engeland en de Vereenigde Staten van Noord-Amerika aantrett, is hun aantal betrekkelijk zoo gering, dat men gerust kan zeggen dat zij langzamerhand uit sterven. Miss Helena, wiens ware naam Mara Zaïb was, was niet geboren aan den voet der piramiden maar in Caïro waar haar stam zich toen bevond. Men verzorgde haar goed en leerde haar van haar jeugd af reeds de menscheu, uitgezonderd die, welke tot baar stam behoorden, als vijanden beschouwen, dien men gerust mocht be driegen en berooven dit was de hoofdzaak van haar eerste opvoeding. Haar stam ging Egypte uit en na ver scheidene landen te hebben bezocht bleef zij in Engeland. De kleiuo Mara-Zaïb was toen acht jaar. Een zekere Cobbot, direc teur vau een marionettentheatre, die zijn zaak aantrekkelijker wilde maken door or een kinr'erballet aan te verbinden, ont moette haar in do straten van Londen en kocht haar voor enkole guiujos. ontrooven den lijder zijn gezondheid, geluk en leven. De nieren zijn de belangrijkste organen van het lichaam, omdat zij het bloed filtreeren. Wanneer zij gezond zijn, dragen zij zorg voor de afscheiding van allo vloeibare onzuiver heden uit hot lichaam. Zijn zij daarentegen ziek, dan is het geheele lichaam ziek, omdat het bloed do onzuiverheden op zijn weg door het lichaam mededraagt en ziekte in plaats van gezondheid en kracht met zich brengt. Duizeligheid, rugpijD, rheumatiek, schele hoofdpijn, waterzucht, ontsteking van de blaas, hevige lendenpijn bij het bukken, sla peloosheid, enz. wordon veroorzaakt door de onzuiverheden in het bloed, die de nieren er uit hadden dienen te verwijderen. Een goede gezondheid kan slechts verkregen worden, wanneer deze belangrijke organen gezond zijn. Het bloed moet frisch, rein en zuiver zijn. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen de nieren en verwijderendeziekte verwekkende stoffen. Zij genezen de gevolgen van zwakke of zieke nieren, doordat zij de nieren genezen Wij waarschuwen tegen namaak en maken koopers er op attent, dat op iedere doos de handteekening van James Foster dient voor te komen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te den Burg verkrijgbaar bij den heer T. Buijs, firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor één, of 110.voor zes doozen. 20 uitgebreide sorteering, Alkmaar. 6 aller dames is een zacht, rein gezicht, blozend, jeugdig niterlijk, blanke fluweel zachte liuid en verblindend schoone teint. Iedere dame wassche zich daarom met FabrieksmerkStokpaardjes a 50 ets p. stuk bij T. BUIJS, den Burg. He Zigeuners die men beschuldigd van het stelen der kinderen van andereD, verkoopen de hunne zeer gaarne, dat is een handel waarbij zij slechts kunnen winnen, want het zigeunerbloed verloo chent zich nooit en gewoonlijk komt het kind weder terug. De vrouw van Cobet hechtte zich aan de jonge zigeunerin en liet haar lezen en schry ven leeren, hetgeen zeer weinig moeite kostte. Hot kind was zachtzinnig en opvliegend tevens, stout moedig en vreesachtig, weerspannig en gehoorzaam, maar voorzien van een goed verstand. Zij onthield alles wat men haar leerde. Miss Cobet, die een godsdienstige vrouw was, liet Mara Zaïb ook doopeD, zij kreeg toen den naam van Helena, den naam welko ook haar beschermster droeg. Maar nog het doopen, noch het onderricht hetwelk zij ontving, hadden voldoende invloed op haar. De kleine Helena danste prachtig, kon lezen, schrijven en zingen, maar als meD haar sprak over den gods dienst en over de zedelijke deugdeD, die men haar onderwees, lachte zij en haalde de schouders op. Zij geloofde blijkbaar niets van hetgeen men haar onderwees. Haar zigeuDernatuur had de boventoon. Helena maakte miss Cobet voortdurend boos door haar ongeloof en deze begon langzamerhand minder aan baar goheebt te zijn en begon haar streng te behandelen. Haar man, mr Cobet, beschouwde haar geheel als z(jn eigendom, een kind, dat hij gekocht had en sloeg haar meermalen wat af. Zij was toen 15 a 16jaar ouden buitengewoon schoon. Op zekeren dag maakte Helena zich meester van eenige goudstukken en kleinoodiën aan haar beschermers toebehoorende eu vluchtte. Zij werd tot haar genomen door een oude vrouw, die haar vorder bedierf en kwam ten slotte in handen van kapitein Black heath die inzag van haar geslepenheid nog wel eens voordeel te kunnen trekken. Het was iemand, zei de kapiteiD, die allerlei personen wist voor te stcllcD, iemand die de grootste geheimen wist uit te visschon. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4