Buitenland. INGEZONDEN STUKKEN. Ongeluk met eeu auto. Een ernstig ongeluk heelt hedenmorgen in Burger-Nieuwland plaats gehad, naar ons wordt medegedeeld. Een daar rijdende auto geraakte, door welke oorzaak is ons onbekend, in het water, bij welk ongeval een der inzit tenden, de heer J. Daalder van Oosterend, zeer ernstig aan hoofd en pols moet zijn gewond. Of de overige passagiers er met den schrik zijn afgekomen, is ons niet bekend. Waal26 Juli. In een j.1. Zaterdag gehouden buiten gewone vergadering van de leden van het Ziekenfonds, werd met 20 stemmen vóór, 1 tegen en 3 blanco, besloten het fonds te ontbinden. Het reservekapitaal zal onder de leden worden verdeeld. Aan den afgetreden geneesheer Dr. H. van der Vegt zal een Souvenier worden aangeboden. Het fonds heeft ruim 22 jaar bestaan. Oosterend, 26 Juli De visschers konden gisteren en heden door het ruwe weer niet uitzeilen. In de vorige week waren enkelen aan het zeemosvisschen. Over de vangst en de kwaliteit van het gevangene was men wel tevreden, doch er is nog te weinig handel in dit artikel. Wat later in den tijd gaat zulks beter. Men vreest, dat do handelaars deze visscherij voorloopig stop zullen zetten, al hoopt men anders. De Ger. Kerk alhier is nu al bijna een jaar zonder leeraar. Wel heeft men na het vertrek van Ds. Rooseboom enkele malen een beroep uitgebracht, doch nog zonder gunstig resultaat. Oudescliild, 26 Juli. Zaterdag j.l. werd door P. Pool, schipper van TX 26, midden in zee op de Spruiten, een postduif opgevangen. Op den rech tervleugel was zij gemerkt: L. Meulemans leest Malines en op den rechterpoot No. 7241. Malines. Door het onstuimige weder der laatste dagen is de deelneming aan de pleizierreisjes met de „Ada van Holland" maar zeer gering. Hadden Zondag j 1. maar weinigen de reis naar Vlieland medegemaakt, ook heden gingen maar weinigen mede naar Harlingen. ODze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Csz. Duinker, behaalde heden te Am sterdam de acte van hoofd-onderwijzer. Den Hoorn, 24 Juli. Zaterdagmorgen spoelde bij paal 9 een lijk aan van het mannelijk geslacht. Naar men ons mededeelde was het van een joDgen van een jaar of twaalf. Het was zeer netjes in de kleeren, een tricot vrokje, een korte broek met galgen over den rug, verder slopkousen en had rijglaarsjes aan. Hoewel het nog niet in staat van ontbinding verkeerde waren toch hoofd en armen al verdwenen. In 't geheel waren geen kenteekenen aan wezig. Na behoorlijk gekist te zijn is het gisteren op de algemeene begraaf plaats ter aarde besteld. Vlieland,. De stoomboot „Ada van Holland" ar riveerde Zondagmorgen 10 uur alhier met een 30-tal reizigers van Texel en Nieuwediep. Het ruwe weder hield des morgens velen terug om de vrij lange zeereis te maken. Op Koninginnedag hoopt Vlieland feest te vieren. Eene vergadering van belangstellenden werd bijeengeroepen en al waren deze niet zoo overtalrijk, toch werd eene feestcommissie uithun midden benoemd. Deze commissie, bestaande uit de heeren A. Visser (voorzitter), J. de Boer, L. Timmerman, P. Koopman, J. C. Rey, C. de Jong, H. Visser, J. F. Rab en C. Bloem, stelt zich voor hoofdzakelijk een kinderfeest te organiseeren. Vruchten en bloesem te gelijk. Te Wagenborgen (Gr.) staat, in den tuin van den gemeente-veldwachter C. Stadlander, een appelboom, waaraan retds half volwassen appels zijn gegroeid, terwijl sommige takken nog met vollen bloei zijn bezwaard. Het zeldzame verschijnsel trekt vele nieuwsgierigen. Zoo'n buitenkansje wil er ioel in. Te Beuningen werd bij opgravingen voor den aanbouw van een huis, ge vonden een steenen pof, inhoudende 243 zilveren en één gouden munt. Niemv soort oplichting. De firma wed. Joh. Geim, bloemiste aan de Wijnstr. te Dordrecht, heeft te haren behoeve kaarten doen drukken. Deze dienen om cliënten in herinnering te brengen, dat bij het nazien der boeken te hunnen name nog een vordering is gevonden groot... (in te vullen) en dat over dit bedrag eerstdaags zal worden beschikt. De een of ander, men weet nog niet wie, heeft van die kaarten gestolen en ze gebruikt als quitantie. Zoo werd Donderdagavond de firma opgebeld door een stadgenoot, met de mededeeling, dat hem tusschen twaalf en halftwee uur te zijnen huize een kaart was aan geboden, ingevuld met naam en straat en een bedrag van f 12,05 met verzoek deze som te mogen ontvangen. Met potlood was er verder opgeschre ven, dat men ook met een bedrag, ge lijkstaande aan de helft, genoegen zou nemen. De kaart werd geweigerd en nu vroeg de bewuste persoon telefonisch opheldering van een en ander. De heer Germ kon natuurlijk niets anders doen dan zijn onwetendheid aan gaande het voorgevallene betuigen. De politie werd met het geval in kennis gesteld en deze doet onderzoek. Vermoedelijk heeft men hier te doen met iemand, die vroeger bij de firma werkzaam was en kans zag de kaarten, die in een open kast bij andere druk werken liggen, weg te nemen. Treurig. Het 11-jarig zoontje van S. te Oost- wolde heeft Zondag zijn 8-jarig broertje doodgeschoten. Tioee verliefden. Te Utrecht is een 21-jarig reiziger er met een 18-jarig meisje van door. De politie verzoekt hun aanhouding. Als men den verliefden jongeling te pakken heeft, zal hij terechtstaan wegens schaking Wat is toch de liefde?.... Een welgeslaagde krijgslist. Omtrent het lid der Tweede Kamer, den heer H. Colijn, meldt de „Banier" de volgende aardige bijzonderheid uit zijn militaire loopbaan: Hij maakte, zooals men weet, de Lombokexpeditie me9. Op zekeren dag was men gelegerd rondom 'n kampong van Lombokkers. 't Was noodzakelijk om er over de hei ning te kijken hoe 't er daarbinnen toch wel uitzag. Doch dit was een ge vaarlijk werkje. Want zoodra één der Hollanders 't hoofd boven de schutting waagde uit te steken, was hij het mikpunt der in landers, die met wiskundige zekerheid schoten. „Neen, jongens", zei Colijn, „jullie niet meer, ik zal 't zelf wel doen." Ze keken raar op. Maar de aanvoerder nam 'n soldaten- muts en stak die op 'n stok. Toen beklom hij langzaam de ladder en beurde de muts eenige keeren iets boven den rand der heining. Daar achter lag men op den loer. Plotseling ging de muts boven de schutting uit en meteen werd hij door de welgemikte schoten der belegerden aan flarden geschoten. Maar onmiddelijk na dit salvo stak Colijn zijn hoofd boven de heining uit, overzag den toestand daarbinnen en eer de Lombokkers de krijgslist begrepen, was de dappere officier al weer beneden. Hij had zijn doel bereikt. Toch nog ontsnapt. Dinsdagavond was or een groote op schudding in deSpuistraat te Amsterdam. In de meubelfabriek van de firma Hillen was de politie geroepen voor een in breker die zich tot het uitgebreide perceel toegang had verschaft. Inderdaad bleek er een man in het gebouw te zijn. Een groentenkoopman had hij toege roepen hem aan een ladder te helpen, en deze, meenend dat een werkman van de fabriek bij vergissing was inge sloten, voldeed aan dit verzoek en hielp op die wijze den dief ontsnappen, na tuurlijk zeer tot ontstemming der politie. Lage karakters. Maandagnacht hebben onverlaten on der Huizem een koe van den veehouder S. E. Andringa te Leeuwarden een uier bijna geheel afgesneden. De politie is met dit ergerlijk misdrijf in kennis gesteld en doet een streng onderzoek naar de daders. Op heeterdaad betrapt Het „N. v. d. D." rneldtTwee politieagenten bemerkten 's morgens vroeg dat uit een stroopfabriek op de Lijnbaansgracht bij de Bloemstraat een man een vat weghaalde en zich daarmee verwijderde. Dit leek hun verdacht. Zij volgden heimelijk den man en zagen dat hij in de Anjelierstraat hel vat afleverde in een huis, waar een werk plaats voor suikerwerken is gevestigd. Zii hielden den man aan, toen hij weer naar buiten kwam, en begaven zich ver volgens in het huis in de Anjelierstraat om den suikerbakker, die elders woon achtig is, maar hier zijn werkplaats heeft, te arresteeren wegeDS h9ling. Deze, hevig ontsteld, zeide dat hij dadelijk zou meegaan, maar verzocht zich eerst even te mogen verkleeden. Hij verwijderde zich en een oogenblik daarna klonk een schot. Men snelde toe en het bleek, dat de man zich met een revolver voor het hoofd geschoten had. In bedenkelijken toestand is hij met een rijwielbrancard naar het Wilhelmina- Gasthuis vervoerd. Behalve de man die het vat vervoerde, is later nog als verdacht van mede plichtigheid aan diefstal van het vat stroop een werkman uit de stroopfabriek door de politie aangehouden. Ontploffiing. Vorige week wilde de heer J. C. J. v. I. wonende te Rotterdam, met eenige gasten een motortochtje maken. Zijn boot „Veluvise" lag aan de Wijnhaven bij de Regentessebrug, aldaar. Toen de gasten zich aan boord bevon den, ontplofte plotseling, waardoor weet men niet, de benzine in het reservoir (80 100 liter). Een groote vlam steeg op. Eenige passagiers sprongen onmid dellijk aan wal en kwamen met den schrik vrij. Eenige andere passagiers kregen brandwonden aan het hoofd. Onder hen bevind zich ook de eigenaar. De monteur en een knecht moesten zelfs in het ziekenhuis verbonden worden. Aan boord van het schip ontstond brand, welke echter spoedig met 2 stralen gebluscht werd. Het voorschip is geheel vernield, terwijl het achterste gedeelte geen schade beliep. Goed melken. Door het bestuur van de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier is besloten aan 14 van de 16 meisjes, die in Mei het diploma voor goed melken behaalden, een premie van f 25 uit te reiken. Een belangrijke gift. In den gemeenteraad van Rotterdam deelde de voorzitter mede, dat iemand, wiens naam niet bekend gemaakt mag worden, zich bereid heeft verklaard, een bijdrage van f 100,000 te schenken aan de stichting van een openbare bibliotheek in die gemeente. Zijn Vader en Moeder vermoord. Maandagochtend vroeg spoelde bij strandpaal 99 aan het Scheveningsche strand aan, een aanvankelijk onbekend persoon, die echter teekenen van leven gaf. Na door toepassing van de bij drenkelingen voorgeschreven middelen te zijn bijgebracht, antwoordde hij op alle hem gestelde vragen niets. Hij maakte echter reeds dadelijk door zijn zichtbaar angstige, ontdane en schuwe houding den indruk van bezwaard te zijn met iets verschrikkelijks. Eindelijk kwam hij er toe zijn naam op te geven en bleek hij te zijn een zekere Bachrach uit Lochem, 28 jaar en bleek later ook dat een broeder van hem in den Haag aan het Spui woonde Hij is Israëlitisch godsdienstleeraar te Lochem en tevens doctorandus in de letteren, in 't bezit van de hoofdakte van onderwijzer. Nadat men zich in betrekking had gesteld tot dien broeder, een onderwijzer, is gebleken dat deze bericht had ont vangen dat zjjn broeder in den nacht van Zaterdag op Zondag zijn beide ouders, te Lochem woonachtig, had vermoord. Omtrent de vermoedelijke drijfveeren tot dat drama loopen de geruchten ver uiteen. Eenerzijds meent men, dat hij tot de daad overging om zijn ouders voor ar moede te bewaren, terwijl de boven bedoelde broeder meent, dat de diad in eeu toestand van hevige overspanning krankzinnigheid nabijkomende, tenge volge van aanhoudende studie geschiedde. De burgemeester van Lochem heeft de politie uit den Haag telegrafisch ge meld, dat de Ijjken der beide slachtoffers gevonden zijn en de aanhouding van den dader gevraagd. De van den moord verdachte, die zich klaarblijkelijk door verdrinking van het leven heeft willen berooven, is voorloopig naar het gemeente-ziekenhuis overge- bracht, waar de commissaris van politie te Scheveningen, de heer Sijpkens, hem dadelijk een eerste verhoor heeft doen ondergaan. Schip doorgebroken. Maandag is het rijnschip „Johann Wilhelm II" in de Maashaven te Rotter dam middendoor gebroken. Het rijnschip lag graan te laden langszijde van het stoomschip „Nicolaos Roussos". Op last van den havendienst is de „Johann Wihelm II" naar de Maashaven Z. z. verhaald, waar de sleepbooten „Roland" j Betty" en „Hercules" het doormidden' gebroken schip met pompen trachten boven water te houden. Persoonlijke ongelukken vielen er niet voor. Gelukkig konden de sleepbooten het binnendrin gende water bijhouden en kon men de lading graan lossen. Droeve dood. Te Deventer werd bij de politie kennis gegeven, dat een landbouwer aldaar onder droevige omstandigheden hij was weduwnaar en zijn eenige koe was den vorigen avond gestorven zijn woning had verlaten en sedert niet was teruggekeerd. Hierin vond de heer Hübscher, inspecteur van politie, aan leiding met zijn politiohond op onderzoek te gaan. De nog jonge hond deed al vrij spoedig de noodige aanwijzingen en bracht zijn baas bij de pet van den ver miste, die aan den rechter IJseloever lag. Ter plaatse gedregd werd het lijk spoedig gevonden. Noodweer in Duitschland. Van Zaterdag op Zondag in den nacht heeft over bijna geheel Duitschland een noodweer gewoed, dat overal groote schade aanrichtte. Boven Brunswijk woedde 'n zwaar onweer, vergezeld van een windhoos, die het park van het slot te Wolfsburg totaal vernielde en het dak van het slot wegrukte. De oogst is geheel vernietigd. Om Keulen zwaar onweer, hagel en storm. Aan den midden- en beneden-Moezel was het weer zoo erg, dat een groot aantal menschen uit angst de huizen verliet. De schoorsteenen werden van de daken geschoren, hon derden boomen ontworteld, en de oogst mijlen in den omtrek vernield. Op een groot aantal wijnbergen zijn de wijn stokken neergerukt, ontelbare telefoon- en telegraafpalen zijn omvergewaaid. Te Mondorf werd de bovengrondsche leiding voor het electrische licht vernield, zoodat de geheele badplaats in duisternis ge huld was; het dak van een hotel werd opgenomen en 30 meter ver wegge slingerd. Te Neurenberg woedde een geweldige orkaan, vergezeld van zwaar onweder. De lruit- en hopoogst is geheel vernield. De menschen werden op straat door den storm neergeworpen. In de buurt van de stad werden 3U0 vierkante meters denneboomen tegen den grond geslagen. Het nut van draadlooze telegrafie. De toepassing van draadlooze telegrafie heeft dezer dagen aan 200 personen het leven gered. Aan boord der stoomboot „Momus" waarop zich 200 personen bevonden, was een hevige brand uitgebroken. De kapitein gaf bevel met alle macht het vuur te bekampen, onderwijl de inrichting voor draadlooze telegrafie voortdurend tele grammen om hulp het luchtruim inzondt. Een dezer berichten werd door het stoom schip „Comus", op weg van New-Orleans naar New-York, opgevangen. Dit schip wendde onmiddellijk den steven naar de in nood verkeerende boot en had de vol doening alle passagiers van de „Momus" aan boord te nemen. Met vereenigde hulp der bemanning van de beide booten wist men toen den brand meester te worden. De „Momus" was een stoomschip van de Southam Pasific Linie. (.Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) i\u blijkens de advertentie, voorkomende in het vorig nummer van dit blad, de T.E.S.O. zoo welwillend is, heden avond een extra-bootvaart van Meuwtdicp naar Oudescliild te doen plaats heb beu, waardoor aan alle Texelaren gelegenheid wo dt geschonken een avondbijeenkomst in dc //J ent// bij te wonen, wil ik dien arbeid met een enkel woord inleiden. Ik meen niet beter te kunnen doen, dan over

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 2