Aanbesteding. VET KALF, DEVENTERKOEK Meelnoteering RIJWIELEN. LANDBOUWERS Uitslag van gehouden Verkoopingcn. Predikbeurten. Marktberichten. Advertentiën Advertentiën. JOS. BLITZ, Het bouwen van een Maga zijn met Woning enz., Holl. Maatschappij van Landbouw, afd. Texel. aanbesteden A. s Donderdag Bij K. LIPS, Burg, melkgevende GEITEN. Heden ontvangen de echte fijne Scèrs. Dros. Iemandheeft63000 gulden beste werkmansrijwielen. A. van KETEL. Oudeschild, 5 Aug. Van 1 tot en met 5 Augustus zijn van hier verzonden: 1025 lammeren, 538 schapen, 2 paarden, 2 veulens en 10 varkens. Den Hoom, 5 Aug. Hedenavond had in het „Loodsmans "Welvaren" alhier een algemeene verga dering plaats, uitgeschreven door het bestuur van de alhier bestaande feest commissie, met het doel om op 81 Aug- (Koninginneverjaardag) een volksfeest te organiseeren. De zaal van de heer Rijf was slecht bezet, wat bij zulke gelegen heid geen nieuwtje is. Na opening door den heer Huijser, die allen welkom heette, ging men eerst over tot stem ming van twee bestuursleden, omdat volgens rooster moeten aftreden de heeren A. Bruin Jzn. en IJ. Lap, Na stemming werd de heer IJ. Lap herkozen doch voor de heer Bruin die niet her kiesbaar was, werd met algemeene stemmen gekozen de heer J. Hin, die zijne benoeming aannam Nadat men over het een en ander aangaande een feest gesproken had, werd ten slotte besloten een volksfeest op touw te zetten waaraan enkel door de ingezetenen van het dorp mag worden deelgenomen. De voorzitter gaf te kennen dat het saldo in kas zeer gering was dus hij hoopte dat de ingezetenen krachtig zouden meewerken om het feest zoo aangenaam mogelijk te maken. Hierna sluiting. Woensdagmiddag was er een bui tengewone. drukte op ons anders zoo stille dorpje. Met de boot die om 1 uur aan Oudeschild aankomt, waren er een aantal matrozen en een paar soldaten gearriveerd die op twee wagens gezeten heel wat gebaar maakten. Deze luitjes hebben in de duinen alhier hunne legerplaatsen opgeslagen, met het doel tot het houden van oefeningen. Dag en nacht wordt er geseind en gewerkt met torpedobooten en meerdere marinebooten die op onze kust wat heen en weer varen. Als een groote bijzonderheid kan worden vermeld, dat hedenmiddag door twee onzer ingezetenen, die in de duinen werkzaam waren, twee luchtschepen of vliegmachines zijn gezien, welke zich in Westelijke richting boven de Noordzee voortbewogen. De wieken of beter ge zegd vleugels van de eene waren duidelijk zichtbaar, de andere was iets duisterder. Naar men mij mededeelde, waren zij in een oogwenk,uit het gezicht verdwenen. Al iceder een nieuwe truc. Een juffrouw, die onbekend wenscht te blijven, kreeg Zaterdagavond in haren winkel aan de Schietbaanlaan te Rotter dam bezoek van een man, die naar een adr6s in genoemde straat vroeg, waar bij een gedeelte eener erfenis moest halen. Zeer toevallig natuurlijk kwam er een man binnen, die een stuk goed bij zich droeg. De eerstgekomene vond dien lap zoo mooi, dat hij onmiddellijk neiging ge voelde het goed te koopen, waarnaar do drager van den lap wel ooren had. De koop werd voor f 18 gesloten. De erfgenaam echter, had geen geld genoeg, waarom hij de juffrouw verzocht het goed in bewaring te Demen en het noodige geld te leenen. Bereidwillig als zij was, gaf de juffrouw de 18 guldens, waarop beide mannen zich verwijderden. De bewuste erfgenaam echter moet de 18 guldens Dog komen terugbetalen en de juffrouw, in quaestie, zit nu met het goed, dat bij onderzoek van veel minder waarde bleek. Muggenplaag. Te Arnhem lijdt men, speciaal in het westen der stad, vreeselijk van een muggenplaag. De buizen zitten sinds een paar dagen vol. Men weet geen raad. Des nachts kan men er niet van slapen, tenzij men vooraf de kamers met petro leum heeft bewerkt. Een gift van een halve cent Het volgende aardige geval kwam aan „L. en V." dezer dagen ter oore. Een jongeman uit Holland, die een studiereis maakte door Amerika, bezocht o. a. het museum te Philadelphia. Daar trof zijn oog een uitgebreide verzameling munten van alle landen der wereld. Nederland bleek volledig vertegenwoor digd met zijn muntstukken, behalve het halve centstuk. Onze jongeman, thuisgekomen, zond aan den directeur van het museurn het ontbrekende geldstuk met begeleidend schrijven, waarin hij wees op de bestaande leemte in de muntenverzameling en verzocht het halve centstuk aan het museum ten geschenke te mogen aan bieden. Omgaande ontving hij van den directeur een groot en keurig certificaat van ont vangst waarop aan den „milden gever" de dank der regeering werd betuigd voor zijn gift, onder mededeeling dat het muntstuk onverwijld aan de verzameling was toegevoegd. Een mislukte toclit. Dat ook het varen met een z. g. modderbak nog niet ieders werk is, ondervond jl. Zaterdagavond onze kleer maker, de heer P. te Oudesluis. Belust op een partijtje paling voor den Zondag, trok hij er op uit met het vaartuig en heDgel, naar het ruim van visch voorziene water „de Poel". Juist onder de draaibrug gekomen zijnde, had onze amateur-schipper het ongeluk te vallen, en kwam toen met zijn bovenlijf in het water terecht, terwijl zijn beenen in de schuit bleven. Daar dreef hij nu bij wijze van roer, stroomafwaarts, steeds verderaf gaande van zijn ideaal. Toen hij zoo een tijdje had rondgedreven en zijn kleeren wat zwaar werden door het water, begreep hij dat het beste was. Ook de beenen maar uit de schuit te halen, met de hand wist hij tevens het vaartuig vast te houden, en zoo kwam hij weer, goed gedrenkt door vischwater, in de schuit terecht. Na zich toen eerst voorzien te hebben van droge kleeren, heeft hij het nogmaals geprobeerd. Of zijn moeite goed is beloond ge worden, meldt de historie niet. Buiten den waard gerekend. Op den Leidschen straatweg, nabij Den Haag, speelde zich Donderdag namiddag een tooneeltje af, waaraan het komische niet ontbrak. Daar maakte nameljjk een cowboy uit Zuid-Amerika, behoorende tot het circus Schuman, een wandelrit te paard, .toen hem een rijtuig passeerde, waarin een viertal nogal opgewonden personen zaten, die. to oordeelen naar de ingre diënten, welke zij bij zich haddeD, uit visschen waren geweest. Bij het passeeren van den ruiter sloegen zjj uit baldadig- -heid met de zweep en met de hengels naar hem. Dit bekwam hen echter slecht, want de cowboy haalde zijn lasso voor den dag, trok daarmee een paar van zijn kwelgeesten uit het rijtuig en gaf hun een geducht pak slaag, waarop hij kalm zijn rit vervolgde. Een wegwerker van den Rijkswater staat, die van de afstraffing getuige was en tegen wien de vier personen zich nu beklaagden, gaf hun als zijn meening te kennen, dat zij gekregen hadden, wat zij verdienden. De man werd daarop door het viertal mishandeld en zijn rijwiel te water gegooid. De mishandelde wegwerker ging zich daarop bij de Haagsche politie beklagen die thans naar het viertal zoekt, om proces verbaal tegen hen op te maken. Goedkoope raadsleden gezocht. De aanslagbiljetten voor den Hoofde- lijken omslag, die thans te Meppel aan de belastingschuldigen zijn uitgereikt, geven aanleiding tot groote ontevreden heid, doordat ieder thans zeer veel meer dan vorige jaren moet opbrengen. De „stal van Augias", alias „gemeen telijke gasfabriek", wordt nu algemeen met de meeste verachting besproken, evenals het voormalige bestuur, dat niet op de hoogte was van wat aan die inrichting voorviel. Een vergadering van belastingschul digen zal binnenkort gehouden worden, om tot de oprichting van een nieuwe kiesvereeniging te geraken, welke leden naar den Raad wil afvaardigen, die wat minder diep in den zak der ingezetenen grijpen. „Tel." Woensdag 3 Aug. in Hotel „Texel". Notaris G. J. O. D. DIKKERS. Een Huis met twee Schuren, Erf en Dijk, Wei- en Bouwland aan het Üorntje, groot 14.30.00 Hectaren. Kooper Hendrik Beumkes voor f 10765. GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 parapluie, gevonden iu Doolhof en 1 dolkmes, gevonden op den Waalderweg. Zondag 7 Augustus. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. 'sAv. halt 7 ds. Kijne. Waal. Vm. 10 uur ds. Van Wijugaarden, van Brouwershaven. Bevestiging. Nam. half 3 uur da. C. van der Waa. Intree. Oudeschild. Vm. 10 uur ds. Van Grasstek. 's Avonds 7 uur ds. Onnekes, van Helder. Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Visser. Dankzegging en Doop. Oosterend. 's Avonds 7 uur ds. van GrasBtek. CocksdorpVm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Uosterend. Vm. half 10 I ds. E. Bosman, Nam. 3 uur uit Valtermont (Groningen). DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg. Vm. 10 uur ds. liaars, van Nieuwe Niedorp. Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Milatz, van Monnikendam. Scliagen, 4 Aug. Aangevoerd: 20 Kailkoeien f 160,a f 275—; 95 Vette Koeien 1 200 a f 320, 50 Geldekoeien i 140 a f 220 25 Nuchtere Kalveren f 7 a f 24. 240 Schapen (vette) f 21,— a 30, Overhouders f 0,— a 0. 360 Lammeren f 13.00 a f 18. 31 Vette Varkens 50 a 57 cent per Kg. 0 Magere Varkens f 00 a f 00. 30 Biggen f 14,a f 20,— Boter f 1.20 af 1.30 per K.G. Kipeieren f 3,60 a t 4,10 per 100; Leideu, 5 Aug. Ter markt aangevoerd: 53 Stieren 1123 a f 310,—; 102 Kalf- en Melkkoeien f 170 a 1 322; 224 Varekoeien f 124 a 1 255; 173 Vette Ossen en Koeien f 186 a f 327 87 Kalveren (vette) f 52 a f 124 25 Kalveren (magere) f 7.a 1 13. 609 Lammeren f 10,— a f 15, 489 Schapen (vette) 1 22.a f 29.— 261 Schapen (weide) f 16,a f 24,— 820 Magere Varkens f 17— a f 48, 452 Biggen f 9.f 16.50; voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelschc Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Met herinnering aan de door hen verzonden Rekeningen, voor welker aidoening zij zich beleeid aanbevolen houden, berichten ondergeteekenden dat zij de vrijheid zullen nemen over het bedrag der met 10 Augustus niet afgedane posten, na dien datum per kwitantie te beschikken, Met beleefde aanbeveling, Langeveld de Rooij- Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 30 Juli tot en met 5 Aug. '10. G E BOREN Pieter Johannes Jacobus, z. v. Johanna de Haas (Koogerveld). IHrIc z. v. Klaas Puimau en Aagje Maas (den Burg). ONDERTROUWD: GETROUWD: Geene. OVERLEDEN: 1 Nicuwendijk 147 A'dam Speciale inrichting voor Kunsttanden en gebitten, bericht het geachte publiek van Texel, dat hij op Vrijdag 12 Augustus van 9 tot 12 uur te consulteeren zal zijn in 't hotel de Lindeboom. Speciaal voor 't plaatsen van Kunsttanden en gebitten. En dezelfde dag van 1 tot 3 uur iu 't logement van don heer J. Buijs te de Cocksdorp. Het Bestuur der afdeeling Texel v.d. N. II. Vereeniging „Het Witte Kruis", zal or> VRIJDAG 12 AEG. te 1.30 uur in het Paviljoen „De Bijenkorf" a.d. Koogerweg aanbesteden voor bovengenoemde voreeniging, op oen terrein aan den Koogerweg. Aanwijzing zal geschieden op Maandag 8 Aug. voormiddags 12 uur in het Pavil joen bovengenoemd. Hot bestek ligt aldaar ter inzage van af' Vrijdag 5 Aug. waar tevens lichtdruk teekeniugen verkrijgbaar zijn a f 0.50 per stuk. Namens het bestuur der Vereen. „Hot Witte Kruis" Afd. Texel. Th. E. G. MOORMAN, Architect. VERGADERING vau LEDEN op DINSDAG 9 AEG a.s. 'savonds 8 uur' in Café DEN BÜRG. Agenda Ingekomen stukken Voordracht keurmeeeter, rammen- keuring. Verslag v. d. afgevaardigde naar Amsterdam. Benoeming eener afgevaardigde naar Hoorn. Benoeming van een lid der commissie inzake Landbouwonderwijs. Mededeelingen over de proefvelden. Namens het bestuur der afd. Texel, H. W. KEESOM, voorzitter. Jac. KIKKERT Nz., secretaris, BURGEMEESTER en WETHOUDERS zullen op MAANDAG 15 AEGESTES 1910, des middags ten 12 ure ten Raadhuize iu het openbaar het vervoeren van de volgende par tijen grind, opgeslagen op het haven terrein 50 M® naar den Schilderweg. 40 M8 Koogerweg. 30 M3 Hoornderweg. 30 M3 weg Waal-Oudeschild 30 M3 Driesprongweg. Burgemeester en Wethouders vnd HIDDINGH, Burgem. C. JONKER, Lo.-Secr. slachten ondergeteekenden een lste kwaliteit Aanbevelend, GEBRS. PEREB00U. zijn te koop twee beste Frisch afgelamd. per stuk 80, 60, 50 en 25 cent. Aanbevelend, van C, R.KEIJ8ER Co. Tarwemeel 75 kilo f 8,00 374,05 18 2,05 Maïsmeel 75 5.50 Gerstemeel 60 4,25 Linzenmeel 75 6J5 Erwtenmeel 80 6,55 Bekende conditiën. C. R. KEIJSER Co. Burg-Texel, 6 Aug. 1910. boechikbaar voor Eerste Hypotheken. Enkel hoogst solide aanvragen komen in aanmerking. Minste rente 4 procent. Br. Ir. letter L Bureau van dit blad. merk ALBATROS. Best Duitsch Rijwiel, gebiest met vrij- wiel en rem, best dubbel klokkenlager f 60. Damesrjjwiel f 5 hooger. Ook nog voorradig in den pr(js vau f 50. en f 42.50, en een paar Oudeschild. die belangstellen in do Veredeling van Zaaigranen, bevelen wij aan, do stand der rechtstreeks van Dr. Kimpau Schlanstedt prov. SactiHen (Duitscbland) geïmporteerde granen als, Goldborpn Gorst, (twee rijige) Boselor Haver en Ligowo Haver, te be zichtigen op do boordorij Ruimzicht in den poldor Eierland. Inlichtingen bij don bedrijlboer C. van Leeuwen. O. R. Keijser Oo. ww ra—5—iii in i—m—B n iimcan— M—1^—KM—

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 2