PIANO'S, PIANOLA'S, ORGELS. Magazijnen Langestraat 63-64. Alkmaar. Gebr. SPANJAARD. BfCel Bdeaal Stokpaardjes Lelienmelk-Zeep Tandarts Ansingh, HELDER WASCHGOED. DE KLOOSTERBALSEM voor Brandwonden en Huidaandoeningen. VERHUREN. SUILEN. Muziekinstrumenten. Muziek. NÖ02DH9LLMSSCHS STOOM-, WASC1G en STRUKUIRICHTIM. zfiirma S. JCrom, Bteemeg (Alkmaar, SCHELPEALHFASR1EHM STOOKTRASaOLEN. g|Sfe- Firma W. F. STÖEL k ZOON, Alkmaar. Sanguinose Bloedarmoede, Zenuwzwakte en algemeene Verslappingstoestanden. San grnnosc FEUILLETON. De Verloren £oor. Nathalie van EscnsTRüTii. in Hotel „de Lindeboom." Vanaf heden komt geregeld een onzer voor het stemmen en repareeren van piano's en orgels Texel bezoeken. Boodschappen worden ook aangenomen in »de Lindeboom." Frisch gelegen aan 't Groot NoordHollandsch Kanaal. Geheel volgens de hoogste eischen ingericht met ruime luchtige droogzolders. Billijke prijzen. Vlugge bediening-. Let s. v, p. op de firma naam. De geschikste verzending is per S-s. „Texelstroom", eigenaar de Heer C- METS, alwaar gewenschte inlichtingen zijn te verkrijgen. LM - en Te Oosterend I. Moerbeek. VAN DAM Co. Den Haag. bij vrouwenziekte. bij P. Dros Gz., Gudeschild Joh. P. Dros, den Burg T. Buijs, drogist, is iederen Donderdag van 11 uur tot half twee te spreken De ondergeteekende J. Bruigom winkelier BenedeneindeSliedrecht ver gaarde volgaarne, dat zijne twee dochtertjes, genaamd Made en Janne- I mijntje, volkomen door den KL003- TERBALSEM genezen ziju. „Mijn dochtertje Marie kreeg op zekeren dag door het aanraken van de kachel een groute wond aan de rechterhand. De hand zette kolossaal op. Alle middelen namen wij te baat, doch niets hielp. Teneinde raad wend den wij den KLOOSTERBALSEM aan en na het gebruik van één potje was er merkbare verandering zicht baar en genas zij gaandeweg. Het kind, dat het vóór dien tijd uitschreeuwde van de pijn, is thans totaal genezen. Mijn ander dochtertje, dat een huid aandoening had, dewelke het kind kolossale jeukingeu veroorzaakte, is na het gebruik van één potje KLOOSTERBALSEM hiérvan totaal genezen. De Kloosterbalsem, Klooster Sancta I'aulo, is een onovertroffen middel tegen Rheumathiek. Bovendien is het een uitmuntend middel tegen oude en nieuwe wonden, zwereD, ring-, baard- en dauwworm, alle ziekten der hoofdhuid en aambeien (zoowei bloedende als andere). Prijs per pot vau 20 giam 35 ct., van 50 gram 75 ct., vau 100 gram f 1,20 en van 250 gram f2,50. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus Yerkiijgbaar bij Drogis' en, Apothe kers en de bekende Depothouders. Ceutrual-Depöt L. I. AKKER, Rotterdam. Onder minzame aanbeveling, Wenscht U een heldere wasch, neem dan een proef aan bovenvermelde in richting. Een proefwasch het bedrag van f 1.50 niet te boven gaande wordt gratis behandeld. a 7 ------ T.T^yz: iï-V tra CTTVSOTmiTïï' nkJirr v.-^^rvnirj1* „Ik heb uwe Sanguinose voorgeschre ven bij een meisje van dertien jaien, dat sterk leed aan bloedarmoede en bleek zucht. De eetlust was hier totaal weg. Uwe Sanguinose heett een groote ver andering teweeg gebrachten een geheel van symptomen te voorschijn geroepen die een zeer gunstigen indruk maken. Er is nieuwe levensenergie opgewekt bij dit door en door zwakke kind," Dr. AUG. ALEXANDRE. Brussel. 90 Rue Joseph Claes. Wacht u voor namaak. Vinum Sanguinosnm ia vacuo. Wordt met groot vertrouwen aangeraden in alle gevallen van Honderde geueesheeren in binnen- en buitenland hebben bevonden dat de Sanguinose hield wat zij beloolde. Door het kraambed was ik zeer ver zwakt; gedurig moe; veel pijn in de lenden en dikwijls hoofdpijn. Eenige flesschen Sanguinose ziju voldoende geweest om dit geheel te overwinnen. Ik kan uw middel aan alle verzwakte moeders aanraden. Mej. BYLAART. Z. W. Buitens. Den Haag. door 1.) HOOFDSTUK I. Men noemde haar een wonderlijke per soonlijkheid. Sommigen beweerden, dat zij weinig beminnelijk was en koud als een steenslechts eukeleD namon het voor haar op en verzekerden dat zij, ondanks haar koel en beslist optreden, een warm bart bezat, diep gevoelde en innig deelnam in anderer lief en leed, maar dit alles zorgvuldig verborg als 't licht onder de korenmaat. W ie in 't ouderlijk huis is opgegroeid bij militaire stiptheid, commando's eu krijgstucht, moet immers wel elke zachtere en teedere aandoening als ziekelijke ge voeligheid en overdrijving beschouwen! Freule Malwine von Kies was het even beeld haars vaders, een militair in meia- jeskleeren. Plichtgevoel, eer en recht schapenheid gingen bij haar bovenal; maar alles waar meisjes van baar leeftijd vol van waren, gedichten lezen, 's avonds bij 't open venster dwepen eu droumen van rozegcur en rn..neschijn, juichen bij een nieuw baltoilet en schreien bij een vogeltje dat dood giug, die meisjesgewoonten gingen haar begrip te boven en stonden haar in den grond der zaak togen. Of freule Malwine wel ooit verliefd zou kunnen worden, ot iemands hart zou kunnen winnen Men glimlachte bij dl?vraag evenongr- loovig als over het zoeken van den sterre kundige, die heliografisch onze aarde met de planeet Mars in verbinding] wilde brengen. Freule Malwine als bruid! Wat een parodie zou dat zijn, op al de liefelijke voorstellingen, die men zich daarvan vormt. Als men die breedgeschouderde figuur met die onberispelijk rechte houding, die juist afgemeten bewegingen, het eenigszins groote hoofd en roede wangeD, haar grijze oogen die z(j zoo star en ernstig voor zich uit kou laten kijken, als men dat meisje iu de huishouding met stalen ijver bezig zag, bezem en boender hanteerend en bij 't kookgerei en de waschkuip do banden zag reppen, dan kon zelfs de sterkste ver beelding zich Freule von Ries niet denken minnekoozend eu zoetzalig zich vlijend aan 's lietsten borst. Hoe zou die mond zoo gewooD aan korte en besliste uiting, woordeu van liefde en teederheid kunnen lispelen of zich voegen trillend van smachtend verlangen, Vuor ecu wecldrigen kus Hoe zouden die wel fraaie en goed onderhouden handen, maar toch zoo gewend aan flink en forsch aanpakken, in minnelijke strceling door de haren eens geliefden kunueu woeleD, en ziju rechter in zoete teederheid drukken met de onuitgesproken vraag naar leiding eu schuts! Die gedachte was eenvoudig belachelijk eu kwam dan ook iu niemand op, ofschoon eens een piepjong luiteaautje, bij 't zien dier statige impooeerende verschijning in haar siaalblauw zijden kleedje, plotseling had uitgeroepen „Drommels! dat was een goede viuuw voor een coinmuudoercude generaal. Als zoo eene je van under tot bo on opneemt, brengt men onwillekeurig do pink op don naad van do broek Hm, nog zoo kwaad niet, stemde zijn buurman glimlachend toe. Zij zouhaar com pagnie ën zekereven goed in orde en onder den duim hebben als hare huishouding, freule Malwine is ongetwijfeld een edelsteen, maar een ruwe diamant, eveDals haar vader, die kloeke gestalte daarginds, met dat blozend gelaat, die grijze snor en diepe basstem. Zijn leven lang is de man door en door braaf en edeldenkend geweest, maar altijd heelt h(j iets stroels en koels over zich gehad, dat hij nooit geheel heeft kunnen overwinnen, en zoo gaat het de dochter ook. Een flink karakter waar men huizen op bouwen kan maar koel en koud zonder weerga en beter geschikt voor commandeeron dan voor minnokoozen. Zoo had het oordeel over haar geluid, toen zij als heel jong meisje naar een bal ging. Zij sprak weinig, kort aangebonden en schijnbaar zeer onverschillig,en zag daarbij den aangesprokene met hare heldere koele oogen aan, alsof ze hem een flink standje zou maken. Ook leek het alsof zij danste uit plicht gevoel, omdat dit nu eonmual zoo bij een bal behoorde. Wanneer zij eens een enkele dans bleef zitten, liet dit haar onverschillig. Zij keek dan vau uit do hoogte neer op die vroolijk dwarrelende menechonmasea, als wilde zij zeggen; „Wut voor doel en betookenis heelt nu dat onzinnige rond draaien toch eigenlijk En aan ging zij zitten naast hare rnoodor een weinig epruakzume bleeko vrouw, die altijd nog eenigszins bitter wus gestemd omdat haar man het niet tot „Excellentie" had gebracht, of zo knoopte zeer oruslig en als volkomen op de hoogte, met de oudste dames een gesprek aan over do marktprijzen, de dienstboden on verschil lende beproefde keukenruceptcn, zonder er Neemt uw maatregelen bijtijds. Het komt dikwijls voor, dat menschen aan nier- of blaaskwalen lijdende z(jn, zonder dat zij eenig vermoeden hebben van de oorzaak van hun kwaal. De verschijnselen loopen dan ook zeer uiteen en dat zij zich niet op dezelfde wijze voordoen dient te worden toe geschreven aan de verschillende lichaams gesteldheden bij verschillende menschen. Doordat de nieren hun plicht niet behoor lijk vervullen, gaat gij lijden aan pijn in den rug, of de zijden, gij krijgt last van pijn in de gewrichten en spieren en vooral bij guur en vochtig weer gevoelt gü u rheumatisch. De urine laat een bezinksel achter en komt pijn lijk, soms bij zeer groote of bij zeer kleine hoeveelheden, en met een scherpe onaange name reuk. 's Morgens gevoelt gij u dikwijls te ellendig om op te staan en gij krijgt blazen onder de oogen, opgezwollen handen of enkels. Wanneer zich verschijnselen als de boven staande vertoonen, is dit een bewijs, dat de nieren te kort schieten in hun plicht om de onzuiverheden uit het bloed te fïltreeren. Verwaarloozing dezer verschijnselen leidt tot gevaarlijke ziekten als chronische rheu- matiek, steen, ontsteking van de blaas en urinekanalen, hartzwakte, enz. Begint daar om zoo spoedig mogelijk heden nog met het gebruik der echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, het grootsche nieren- en blaasgenees- middel, dat de nieren hun verloren kracht weergeeft. Zij maken deze organen weer geschikt voor hun omvangrijk werk om het bloed te zuiveren. Let er op, dat de handteekening van James Foster op de doos voorkomt ten bewijze, dat gij de eclitc Foster's Rugpijn Nieren Pillen krijgt. Zij zijn te den Burg verkrijgbaar bij den heer T. Buijs, firma Wed. P. Kuiper, dro gist. Toezending geschiedt franco na ont vangst van postwissel a fl.75 voor één, of f 10 voor zes doozen. 3 aller dames is een zacht, rein gezicht, blozeud, jeugdig uiterlijk, blanke fluweel zachte liuid en verblindend sclioone teint Iedere dame wassche zich daarom met v. BERG,MAM Co., Radebeul-Dresden FabrieksmerkStokpaardjes a 50 ets p. stuk bij T. BUIJS, den Burg. bij te denken, dat zij inmiddels een der prettigste dansen liet voorbijgaan en alle kans op een cotilon-bouqotjo verspeelde. Zij is voor een oude vrijster in de wieg gelogd, zeide zelfs mevrouw von Kies hoofdschuddend en alleen haar vader fronste de wenkbrauwen en zei kortat: „OnzinMalwine is de eenige vrouw, die zich behoorlijk gedraagt en niet naar mannen hengelt, en daarom zal zij hoogst waarschijnlijk ook de eenige zijn, die een goed huwelijk doet." Mocht wat, hernam zijn vrouw spot tend lachende en met nog meer bitterheid dan gewoonlijk. Uit niets komt niets. Uit liefde zal niemand haar trouwen en om 't geld behoeven zo 't ook niet te doen. Neen, dan moest Malwine geen kind van mij wezen. Over de goedgunstigheid der fortuin hebben we nooit te roemen gehaddie heelt ons altijd tamelijk stief moederlijk behandeld. Als ik alleen maar donk aan demanier, waarop zo jou je ontslag hebben thuis gestuurd, Zonder eenige reden zonder de minste aanleiding. Jou regimont was 't boste van alle ze moesten jo toch eigenlijk generaal maken ale er ten minste nog rechtschapenheid bij het leger bestaat. Mijnheer von Ries hief het hoofd op eu keek zijn vrouw dreigend aan. Komaan, begint bet oude liedje weer. Ik heb je toch eens en voor altijd gezegd, dat ik van strategie geen flauw begrip heb en bij do mauoeuvres de brigade onverant woordelijk slecht heb gecommandeerd. Ik had mezelf verduiveld in de knel geholpen. Niet iedereen is zoo maar voor alios geschikt en in mij stak bepaald geen soldaat. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4