I g 1 DAALDERS 1 i i 1 1 il i I I i 1 i 1 1 i 1 l BUSSEN 3 LUNZAADKOEKEU Veevoeder onder Rijkscontrole. 3 geijkte 50-ponders en een zware evenaar. Een beste waschketel van 80 liter inhoud. MM KOOP i I gij betaalt minder, ontvangt betere kwaliteit, en een bus op den koop toe Sanguinose FEUILLETON. De Verloren Zoon. Nathalie vah Eschstruth. WESSANEN LAAN WORMERVEER. en Soyaboonenkoeken inplaats van losse cacao of poedercholade bus van Ven kilo (i;3 onskost slechts f -.18 (Vs pond) -.80 1,50 80 Te Oosterend bij P. DrosG-z., Oudeschild Joh, P. Dros, den Burg T. Buijs, drogist, en I. Moerbeek. merk W.L. uitmuntende door hoog eiwit-en vetgehalte en grootste voedingswaarde. EERE-D1PLOMA PAKIJS 1<J00. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. Waarom blijft gij nog zoo ten achter en voedert nog niet Bertels Lijnzaadkoekjes met suiker? Het is toch bekend dat de koeien in de weide de gewone murwe Lijn koeken niet of ongaarne eten en daardoor veel vermorsen, en dat de smakelijkheid van een voeder de opbrengst zeer verhoogt Het is gebleken dat Bertels Lijnzaad koekjes met sniker met meer graagte worden gebruikt ook in de weide, en dat de koeien hiervan meer melk geven. In de weide zijn per dag en per koe 1 a 2 kilo Bertels Lijnzaadkoekjes met suiker bijgevoederd en is vastgesteld, dat voor één kilo Koekjes 5 Liter Melk meer verkre gen werd, en doordien onze koekjes in zijngeheel gevoederd en niet eerst gebroken behoeven te worden, niets verloren gaat. Stieren, Mestranderen en kalveren hier mede gevoederd, ontvingen 1ste prijzen en werden duur verkocht. Ieder veehouder wordt in zijn eigen be lang aangeraden hiermede proef te nemen. De prijs is billijk en de voedingswaarde groot. Vraagt prijs en attesten bij uwen voeder handelaar of bij Bertels Lijnkoeken- en Beelfabriek DE HINDE, Amsterdam. TE KOOP Voor billijken prijs, bij C. VISSER, slager. jBLOOK CACAO I -.10 99 11 V10 (1 ft 1) >5 19 Va 1) y> -.42V2 J9 Vs (1 1» 11 tl I (2 111 Ik heb de voortreffelijke werking uwer Saoguinose gezien in onderscheidene ge vallen van bloedarmoede en zenuw zwakte. Ik feliciteer u zeer met dit prachtige middel. Ik verwacht dat het wanneer het genoegzaam bekend zal zijn, de gewone staalpraeparaten zal verdrin gen, die zoo dikwijls zonder uitwerking blijven. Dr. ALF DE VBIESE. Hall, 83, Ene de Bruxelles. Twee eetlepels per dag is voldoende. Dat kost I2Y2 c'8 der dag. Zuiver plantaardig versterkingsmiddel. Meer dan vierhonderd geneesheeren in binnen- en buitenland hebben de San guinose bevonden een opwekkend en versterkend middel van den eersten rang in alle gevallen van bloedarmoede, zenuwzwakte en algemeene verslappings toestanden. VAN DAM Co. Den Haag. Wacht U voor namaak Eenige jaren geleden is mijn ondste dochter, naar mijn innige overtuiging, van een wissen dood gered door het gebruik van uwe Sanguinose. Thans mag zij tot de sterksten van de geheele familie gerekend worden. Toen nu mijn zoontje van vijf jaren begon te sukkelen, lusteloos was, niet at, ongeregeld sliep, kortom alle verschijnselen van bloed armoede had, toen gaven wij de Sanguinose ook aan onzen jongen. Aanvankelijk ook ai weer met het beste succés. De zwakte wordt reeds na 14 dagen veel minder, hij eet veel beter, slaapt goed en voelt zich aanmerkelijk vprsi prkt; Rotterdam, H. B. WOELMS. Mauritsstraat 32. door 3.) Als met ingehouden adem, onder den indruk der hoogste verbazing over het feit dat zich aan haar voordoet, staart zij den nevens haar zittende aan en 't is haar alsof ze tot nu toe blind is geweest en nu voor het eerst van haar leven iemand ziet die in den hoogsten zin des woords mooi moest worden genoemd en werkelijk was. En terwijl hjj voortgaat met vertellen van zijn goedaardige sprekende oogen schitteren bij de gedachte aan al het wer kelijk mooie goddelijke dat hij zou willen grijpen en uitdrukken en den naaste doen deeleD, dan wordt het haar warm, wonder baar warm om het hart en zij voelt zich onweerstaanbaar getrokken tot allerlei dat tot hiertoe haar vreemd en onverschillig was en ze begrijpt het zelve niet vanwaar zoo opeens gedachten en woorden over knnst en muziek zich bij haar op kunnen dringen. Het treft haar en is haar lief dat hij haar oordeelzoo gunstig overweegt, dat hij haar toestemt en blijde is dat zij eenstemmig met hem denkt eene er varing voor haar zoo nieuw, zoo eigen aardig en zoo trekkend tot die met haar spreekt. Hoe belangrijk en boeiend is al wat hij zegtl Wat melodieuse stem, geheel in harmonie met de ideale gedachten, die bij met zoo meesterlijken tact en tevens met zoo heiligen ernst ontvouwt. Hij heeft een onbekende wereld als 't ware voor haar ontsloten. Voor enkele uren nog heeft ze gemeend, alle muziek is muziek en wil men die classifieeren, weldan onderscheidt men ze in ernstige en vroolijke melodieën, in koraal-en dans muziek, in minnezang en sonaten waarvan ze allerminst hield en die ze alleen speelde en zong, omdat het zoo hoorde. En nu die sonaten en vingeroefeningen zijn in hare schatting de tooversleutels die de poorten ontsluiten van den kunsthemel en daaruit wat goddelijk is en opheft, doen neerdalen of derwaarts opvoeren in onuit sprekelijke genieting van wat reinigt en sticht. Toen men van tafel opstond, gloeiden hare wangen, ofschoon ze geen half glas wijn had gedronken en toen de kunstenaar met zijn zachte blanke hand de hare innig en zenuwachtig drukte, beantwoordde zij die betuiging zijnerzijds met sympathetisch gevoel. En had hij tot hiertoe alleen opgemerkt wat ze zeide, zonder te letten op het uiter lijke van haar die zijne dischgenoote was geweest, op dit oogenblik trof hem haar volle bloei. Zooals u daar voor mij staat freule, zei hij schertsend maar toch met iets wee moedigs in zijn stem, is u de benijdens waardige type eener Walburel Wat moet het toch heerlijk zijn zoo een echte Wodansdochtor te zijn, U deren voorzeker een paar slapelooze nachten weinig, terwijl ze mijne kracht ondermijnen. Slaapt u dan zoo onrustig en zoo weinig? Weder speelde een lijnend lachje om zijn lippen eD moede boog zich terzijde het matbleeke hoofd, met dc doorschijnende gemarmerde slapen. Hij die in het onzienlijke leeft en do klanken aldaar beluistert, boet zijn arbeid in den regel met slaap, 't Is toch wonder dat alle muzen en geesten, alle beelden ODzer fantasie, bij voorkeur des nachts ons bezoeken. Juist als men rust zal behoeven woelen en krioelen allerlei zangen en klanken, allerlei dichten en( gezichten door des kunstenaars hoofd. Juist dan schitteren voor zijn oog de booge sferen cn bannen den slaap. O, wel benijdenswaardig degene, die een zenuwgestel en do physicke kracht heeft der goden, en, reeds hier hun gelijk kan droomen en voelen en dichten. De gastheer was intusscheu genaderd en zei, de huid op 's sprekers schouder loggendDie hebben wij holaas niet en gij allerminst mijn waarde. Wat u niet weten kunt freule, is dat onze vriend zich op eene onverantwoordelijke manier over werkt heeft. Ik heb hem dan ook hier gehaald om als dokter, hem onder mijn curateele te nemen en weer normaal te leeren slapen. Hij mag minstens drie maanden lang niets meer componoeren. Met zijn eerste opera heeft hij zooveel succes gehad, dat hij best zooveel tijd aan ziju gezondheid offeren mag. Maar dat is juist mijn dood, oomlief. Zonder muziek kan ik niet leven. Aan muziek zullen wij het u niet laten ontbreken, mijn beste. Wij zullen allerlei gezellige avondjes bedenken met wat mu ziek en wat kaartspelvooral dat laatste is voor u het best. Voor iemand als gij, laat zich geen beter slaapdrank bedenken. En nu, freule, neem mij niet kwalijk, als ik uw ridder voor een oogenblik meeneem. Mevrouw X. wil over eenige weken naar Mentone, en omdat onze musicus bij de gratie Gods, daar het vorige jaar bijna den geheeleu winter geweest is, moet hij baar van alles vertellen. Kom, mijn jongen, help me eons in mijn praktijk cn maak dat hare excellentie van louter ver langen, al over eenige dagen op reis wil gaan. En oom nam zijn neef met zich mee. Malwine zocht als naar gewoonte een plaatsje bij de oudere dames en wilde zooals altijd meepraten over den prijs van boter en eioren en allerlei groenten en natuurlijk over do gebroken van het dienst bare personeel, maar, 0 wonder, al hare gedachten waren als een vlucht vogels, die langen tijd stil en mak op een atoffigen dorscbvloer allerlei korreltjes hadden zitten pikken maar opeens opgejaagd naar buiten waren gevlogen. Ecrat schuw en halt blind, maar alras vastberaden oen boogoren vlucht riemende, verre weg en steeds hoogor het zonnige heldere Jicht legenioet tot waar de aardo ternauwernood meer gozieu wordt cn de hemelen beginnen. Ze kou met hare gedachten niet hij de gesprekken blijven die de dames voerden; ze was afgetrokken stil en gaf ternauwer nood antwoord als men huar iets vroeg. Hoe gij vergiftiging door urinezuur buut opmerken. Wanneer overvloedig urinezuur zich in uw lichaam begint op te hoopen, zult gij spoe dig opmerken, dat iedere weersverandering uw gestel aandoet, en dat gij u op vochtige nevelige morgens loom, dof en prikkelbaar gevcelt. Uw spieren worden dan stjjf en i'heumatisch. Gij krijgt watergezwellen on der de oogen en in de enkcis. Gij hebt pijn in de lendenen en zijden, en een ellendig gevoel in uw rug, vooral des morgens bij het ont waken. Misschien krijgt gij ook stoornissen met de urine, neerslag of graveel in uw wal er. Deze verschijnselen duiden er op, dat nog erger kwalen in aantocht zijn, want hoe lan ger het urinezuur niet wordt verminderd, des te meer vergiftigt het uw gestel, en wanneer het overvloedige niet spoedig door de nieren wordt uitgedreven, gaat gij lijden aan lenden jicht, waterzucht, ontsteking van de biaas, graveel, steen, rheumatiek, bloedvergifti ging, en zullen uw nieren cel na cel vernie- nietigd worden en laten zij het levengevend eiwit ontsnappen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen staan de nieren op een zachte wijze bij in hun grootsch werk om het overvloedige urinezuur af te voeren, en om het lichaam te zuiveren van de niergiften, die zoovele mannen en vrou wen zwak, ziek en moedeloos maken. 4 Wij waarschuwen tegen namaak en maken erop attent, dat op iedere doos de handteeke- ning van James Foster voorkomt. De échte Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te den Burg verkrijgbaar bij den heer T. Buijs, firma Wed. P. Kuiper, drogist. Toezending ge schiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1,75 voor eén, off 10,voor zes doozen. B Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe Merk „Ster" en „ff. L.". Als magnetisch aangetrokken richtte zich haar blik altijd naar het andere saloD, waar ze door de open schuifdeuren den jongen componist juist kon zien zooals hij bij hare excellentie stond, Hoe was hjj ook du weer geheel leven en beweging. Hij scheen de wonderbare schoonheid van het warme zuiden, onder den indruk der herinnering, steeds sterker te zien en in klimmende verrukking te teekenen. Zijne oogen hebben iets starends maar fonkelen van genot en verlangen naar den geur der oranjes en de liefelijke tinten der zee. En wonderlijk was Malwine te moede terwijl ze hem zoo zag, Zeker, ook zij had gereisd, veel schoons gezien en bewonderd, maar de verrukking, de aandoening, waar van ze du getuige was, kende zij niet, een zuchtend verlangen naar een of ander mooi plekje was nooit nog in haar opge komen. Waarom niet? Wel, overal volgde baar arbeid en plicht en bedelarij of bedrog, Maar nu ie ze opeens te moede, alsot zo veel oneindig veol heett verzuimd, als had ze in die dagen slechts half geleefd cn niet halt genoten van wat voor de band lag. Ze hoorde niot hoe de damo naast haar diep zuchtte over den hoogen prijs van den cokes; als onbewust van hare allernaaste omgeving staarde zij op wat in de suite te zien was, waar een jong meisje als zij, de piano opsloeg en allerhelst vragend den componist verzocht jets te mogen hooren. De majoorsvrouw, dio naast Malwine zat en op haar cokosklacht geen antwoord had gekrogen, keek haar aan cn merkto op waar zo heonzag. O, dat is heerlijk:, zei zo en waaide gracieus met haar waaier. Mijnheer Novalla zal wat voor onsspolcn. Ik hoop iets uit zijn nieuwe opera. Men hoort daar zooveel over praten en 't is toch prettig als men er ever meespreken kan. Prachtig Hij schijnt zich te laten overhalen. Zijne tante zei mo onlangs dat hij zoo'n mooie stem had, maar niet meer mocht zingen omdut hij zich overwerkt had en ontzien moest. Nu, dat ziet mon uit de verte wol dat de arme jonge man in geen goed vel steekt. Zoo bleek als was. En wat eon verterende koortsgloed strault er uit de oogen. (w.v.v.J

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4