tiental jaren goed zal blijven. Dan heeft het waterschap betaalt p.m. 10 maal de eerst toegezegde bijdrage. Na dien tijd kan men wel eens weer zien. Het voorstel daarna in stemming gebracht, wordt aangenomen met algemeene stemmen. Onderwijl is ter vergadering ver schenen de heer Joh. Keijser om persoonlijk van zijn mede-leden afscheid te nemen. Hij betuigt zijn dank voor de ondervonden waar deering; hij heeft lud gehad in zijn werkkring en de belangen naar zijn beste weten tyehartigd. Het spijt hem dat hij genoodzaakt is heen te gaan. De voorz. memoreert daarna wat hij in den aanvang der vergadering heeft gezegd en zegt nogmaals, dat de vergadering hem noode ziet gaan. De heer Joh. Keijser, dankt den voorz. voor die woorden en tevens de vergadering, die instemming betuigt met het door den voorzitter gesprokene. Nadat de heer Joh. Keijser de vergadering heeft verlaten wordt in behandeling genomen het verzoek van den heer L. J. Timmermans te Eierland, om een steiger te mogen tnaken aan den Zuiderzeedijk nabij de Noordersluis met het recht om liggeld te heffen en het bouwen van een houten loods tot bergplaats van goederen. De voorz zegt dat het Dag. Best. er voor is het verzoek in beginsel toe te staan. Iets is ter plaatse wel gewenscht. Voorloopig ligt het nog niet op den weg van het Waterschap dusdanige werken uit te voeren en in beheer te nemen. Echter wat niet is kan komen, ook een ander lichaam kan zich de behartiging van dergelijken zaken aantrekken. Daarom is het noodig voorwaarden te stellen o.m, ook die, waar bij het Waterschap het recht houdt, den steiger te naasten. In het algemeen belang, dient er controle te worden geh juden op de tarieven etc, De te stellen voor waarden zullen in overleg met den heer Timmermans worden ontwor pen en aan het bestuur ter goed keuring worden voorgelegd. Voorloopig dient eene beslissing te worden genomen, zal vergunning worden gegeven ja of neen. Den heer Eelman vraagt of de gemeente geen steiger zal maken, waarop de voor-z. zegt „zulks niet te weten." De heer Koning acht dit niet den weg, om aldaar een goede gelegen heid tot lossen en laden te krijgen. Die komt er alleen als een corpo ratie het doet. Wordt dit toegestaan wellicht blijkt dan de behoefte zoo groot dat een corporatie ingrijpt. Het voorstel van het Dag. Best. in stemming gebracht wordt daarna aangenomen met algem. stemmen. Daarna wordt te sprake gebracht de beharding v.d. weg van Krassekeet tot Magere brug, w tarvoor is uit getrokken een bedrag van f 260 Drie wegen staan open om het gewenschte doel te bereiken t.w. lo. den weg te leggen op den dijk. 2o. den weg te leggen op den berm, met gevolg van bermverhooging en opritten maken .3o. den weg op de kade tusschen Noordkanaal en den polder. De voorz. zegt dat het wel geen bezwaar zal ontmoeten om den weg van Krassekeet tot de sluis op den dijk te leggen. Dat is het voorstel van het Dag. Bestuur. De heer Koning is daar zeer voor 't is een betrekkelijk korten afstand en vermijden daardoor het maken van opritten bij Krassekeet. De heer Jb. Keijser is er ook zeer voor met de uitvoering kan direct worden begonnen. Hij stelt voor daartoe direct te besluiten. De heer W. A. Eelman geeft de voorkeur aan den weg op den berm. Het voorstel van den heer Jb. Keijser wordt in stemming gebracht en aangenomen met algemeene stemmen; de heer W. A. Eelmati houdt zich buiten stemming. Thans komt het gedeelte van de sluis tot de Magere brug. De heer Jb. Kikkert Nz. acht het meest gewenscht den weg op de kade van de sluis tot de brug van Fl. Dekker en vervolgens op den berm. De Vz. zegt dat ook het Dag. Best. is die meening toegedaan. De heer Eelman merkt nog op dat de weg op de kade droog komt te liggen. De heer Lap zag ook graag een plan opgemaakt om den weg ge heel op den berm te leggen De Voorz. zegt, dat daar niets tegen is, het laatste zat echter waar schijnlijk het duurste worden. Besloten wordt van beide een plan te doen opmaken. Ter tafel worden daarna gebracht het bestek en de begrooting van de te bouwen woning bij de Waalder- sluis. De Voorz. deelt mede dat van J. v. d. Sterre grond is te krijgen a f 2500 per H A. Wordt besloten het volgend voor jaar te bouwen, dan worden zeker een paar honderd gulden aan bouw kosten uitgespaard. Waar voor het a.s. voorjaar aan de woning geen behoefte zal be staan omdat zij niet, dan na verloop van den natten tijd gereed zal komen, stelt het Dag, Best. voor, met de uitvoering te wachten tot het a.s. voorjaar, Niemand heeft daartegen bezwaar en wordt dat voorstel met algem. stemmen aangenomen. Bij de daarna gehouden rondvraag merkt de heer KI, T. Bakker op. dat de tocht voor Nekewaal iets verruimd dient te worden, doch aangezien dit werk is van het Dag. Best. zal hij het daar ter sprake brengen. De heer Jb. Kikkert Nz. heeft de dijkwerkers bezig gezien aan den IJsdijk. Twee man waren daar aan het werk, hij vraagt of dat niet één te weinig is. De voorz. zal er met den opzich ter over spreken. De heer W, A. Eelman meent opgemerkt te hebben dat enkele kokers verstopt zijn z.i. is het wel gewenscht dat alle eens worden nagezien. Spreker vraagt ook nog, hoe het staat met den weg bij Zevenhuizen, De voorz, antwoordt dat Ds. Stutvoet is gevraagd land voor dal doel te willen afstaan en wachten daarop antwoord. De voorz. vraagt daarna „zullen wij heden nog de aanbeveling voor een heemraad opmaken of uitstellen Besloten wordt tot het eerste. Na gehouden stemmingen wordt gekozen tot len candidaat Corn Keijser Sz, met 9 stemmen tegen 5 op den heer A. Az. Eelman. 2en candidaat Joh. Keijser Jbzn, met 9 stemmen tegen 5 op den heer A. Az. Eelman. 3en candidaat A. Az. Eelman men 7 stemmen tegen 7 op den heer P. S. Koning. (De leeftijd is hierbij beslissend Niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorz. de vergadering. B—W—

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 6