Let op Vulpen-Inkt DAALDERS Waarschuwing. Tandarts Ansingh, RET ALLERNIEUWSTE Breek met de sleurdrink in plaats van koffie véél goedkooper, véél gezonder, altijd goed, FEUILLETON. De Verloren Zoon. Nathalie van Eschstruth. NICO LAP. Houthandel. Amerik. grenen Schrooten. M. Wieringa. in Hotel „de Lindeboom." Druivenborsthonig, Drogisterij Binnenburg. Dames Sanguinose Warmoesstraat, Kleuren zonder krijt, op onze voordeelige aanbieding' in DEKENS etc. verven en stoomen van goederen. P. LENGHAUS. Keizerstr. 62, Helder. Oosterend. Texel. DE ALKMAARSCHE Stoom - Steenhouwerij Firma W. F. STOEL ZOON levert alle soorten Mocht uw leverancier bovengenoemd artikel niet voorradig hebben, vraag dan adressen aan BLOOKER'S CACAOFABRIEK te AMSTERDAM. Boekh. Parkstraat. Te Oosterend bij P. DrosGz-, Oudeschild Joh. P. Dros, den Burg T. Buijs, drogist, en I. Moerbeek. is iederen Donderdag van 11 uur tot half twee te spreken Boekh. Parkstraat. Aanbevelend, Weet U wel, dat wij het eenig radicaal middel bezitten om overtollig haar voor goed te verwijderen. 10-jarig succes. Een dosis voldoende. Geheel onschadelijk voor de huid. ZendiDg franco na ontvangst van postwissel a 10.90 (ook postzegels,) rembours 11.05 CHEM. LABORATORIUM „HOLLAXDIA." W. Wagestraat. Rotterdam. Hardsteen, Zandsteen en MARMERWERK. BLOOKER'S CACAO. Dr. AUG ALEXANDRE Brussel, 90 Rue Joseph Claes, verklaart: „De resultaten die ik verkregen heb met Uwe Sanguinose waren uitmuntend, zoodat ik niet aarzelen zal om dit voor treffelijke middel aan alle zwakken eD herstellenden voor te schrijven". Dr. A. GÉRARD, uit SeraiDg, bij Luik, schrijft: „Ik heb het grootst mogelijk succes ge had met de SaDguinose, in gevallen van bloedarmoede, waar de gewone staal- praeparaten zonder uitwerking waren gebleven". Wacht u voor namaak! is „bet" middel voor alle gevallen van bloedarmoede, zenuwzwakte en algemoe- ne verslapping. Wanneer gij u afgemat en lusteloos gevoelt, lijdt aan slapeloos heid, aan hoofdpijn, duizeligheid, misse lijkheid; wanneer gij geen eetlust hebt, geen werkkracht, geen veerkracht; dan moet gij de S A N G U I N O S E gebruiken. Honderde geneesheeren, in binnen- en buitenland hebben de San guinose beproefd en bevonden dat zij hield wat zij beloofde. Den Haag, VAN DAH Co. Sanguinose bij zenuwzwakte. Ik was door een langdurig zenuwlijden geheel uitgeput; wanhopig en moedeloos lag ik te bed en geen middel wilde mij helpen. Na het gebruik van eenige flesschen Sanguinose kwam de levenslust en de energie weer terug. W. DE JONGE. Haarl. str. 115. Rotterdam. Voor herstellenden. Ik had in hevige mate de influenza gehad en was daarna lang sukkelend en zwak gebleven. De Sanguinose heeft mij snel en afdoende geholpen. Hej. J. A. VAN DEN BERG. Den Haag, Westerbaenstr. door 12.) Ik veronderstel Hevronw, dat u genoeg zaam mijne maatschappelijke positie zult kennen. Maar ik ben sedert drie jaren weduwnaar en vader van drie kinderen. Mijn oudste zoon, Götz, is 14 jaar, Quirin mijn tweede, vierde gisteren zijn achtste verjaardag en Anna Katrine moet weldra zes worden. U begrijpt, mevrouw, dat mijne kinderen, op hun leeftijd, moeder lijke zorg noode kunnen missen en eene zachte maar ook krachtige hand behoeven, die hen leidt en hun hart en verstand weet te vormen voor hunne toekomstige hooge positie. Tot nu toe was mijne nicht Alma, baronesse Rissel, zoo vriendelijk voor mijne groote huishouding en de kinderen te zorgen, maar ze werd ziek en moet voor laDgeD tijd naar het zuiden ook was ze van aard te zwak om met vaste hand de teugels te voeren. Al mijn tijd wordt zoo zeer in beslag genomen door mijn ambt en het beheer mijner uitgestrekte bezittingen, dat ik mij maar weinig met de opvoeding mijner kinderen bemoeien kan. Daar Quirin en Anna Katrine een paar gemakkelijke volg zame kinderen zijn, baren die weinig zorg maar met mijn zood Götz is het anders gesteld. Hij heeft een moeilijk karakter, opvliegend van aard en allen dwang hatende, maak ik mij dikwijls bezorgd over zijne luchthartigheiden overmoedigen geest. Alleen eene vastberadene en tevens zachte en rechtvaardige vrouw zou een gunstigen invloed op zijne vorming kunnen uitoefenen Alleen eene die weet wat zij wil en dat onverbiddelijk vasthoudt, kan hem regeeren. U ziet, mevrouw, dat ik open en zonder iets te verbergen, aan u schrijf. Hoe moeilijk het in de gegeven omstandigheden voor mij is eene mij pas sende echtgenoote te vinden want ik verlang, dat er een einde komt aan mijn alleenzijn en dat mijne kinderen weer moederlijke zorg zullen hebben, is duidelijk. En mijne keus is op uwe dochter Mal- wino gevallen, dio, zooals ik haar leerde kennen, volkomen mij begrijpen en in mijn geest optreden zal. Overal roemt men hare vastberadenheid, haar beslist optreden haar voorbeeldig plichtgevoel. Zij heelt de kracht en volharding om mijn Götz op den rechten weg te leiden en te houden. Zij zal mij voor de ellende weten te behoeden, mijn oudsten zoon een verloren zoon te zien worden. Ik weet dat ik zeer veel zelfverloochening en moed van uwe dochter vraag. Wat ik haar daartegenover aanbieden kan Ook bij de beantwoording dier vraag wil ik volkomen oprecht zijn. Het is haar recht om te weten wat zij in mij zal vinden en hebben, mijn plicht dat eerlijk en open te bekennen. Ik vraag hare hand, niet als een naar liefde hun kerend minnaar, maar als bejaard en ernstig man. 't Is mij in de allereerste plaats te doen om haar hart voor mijzelf te vragen, maar boven alles hare zorg en haar toezicht, hare goedheid en hare ge strengheid voor mijno kinderen te hebben. Do maatschappelijke rang, die mijne ge malin inneemt, is u bekend. Mijn vermogen veroorlooft mij haar trouwe zorg voor mijne kinderen te vergelden met de ver vulling van al hare wenschen. Ik verzoek alsnu u, hooggeëerde mevrouw! freule Malwine, uwe dochter te willen meedeolen, wat ik wensch en hoop. Mocht zij er in toestemmen de moeder mijner kindereu te willen zijn, wat ik hartelijk hoop, zoo verzoek ik u mij liefst zoo spoedig mogelijk dat te willen berichten en mij dag en uur te melden, waarop ik mij persoonlijk zal kunnen voorstellen om van uwe dochter het jawoord en van u en uwen hoogge- achten echtgenoot de toestemming te komen ontvangen. Met de betuiging mijner oprechte hoog achting. Mevrouw noem ik mij Uw dw. dr., Bolko, Graal von AboDsberg. Reeds onder het lezen van dezen brief toonde de afwisseling van kleur op haar gelaat, hoo het voorstel, in het schrijven voorbereid en vervat, mevrouw von Ries met blijde ontroering vervulde. Malwine zou gravin Abensberg wordenl Malwine zou burchtvrouwe zijn ophetslot Abensberg. Malwine zou opeens over een vermogen beschikken, dat in de schatting van Mevrouw von Ries fabelachtig groot was. 't Is bijna niet te gelooven. Hoe ze uit haar kamer zoo op eens in die vau Malwine gekomen is, weet zij zelve niet. Malwine, lees, leesroept ze geheel buiten zichzelve uit, valt op een Btoel neer en vouwt de magero handen krampachtig saam. O wat een geluk. Wie had kunnen denken, dat zooiets nog te elfder ure voor ons weggelegd was En ze ziet ademloos naar hot ernstige gezicht van de lezende, by wie geen enkele trok zich plooit ot verandert en die kalm blijft en rustig, alsof ze iets las, dat vol strekt koud haar liet. Malwine wat zegt ge er toch van Deze leest bedaard den langen brief ten einde en kijkt nadenkend een oogenblik door het venster. De graaf is oen zenuwachtig persooD, het zal mot zijn oudsten zoon wel niet zoo erg zijn, als bij meent. Zeker overdrijlt hij, valt Mevrouw tor- stond in. Mevrouw von Ealk zelf zei, dat het allerlietste, aardige kindoren waren en al is Götz al eens wat moeilijk, gij, Malwino, zult hem toch wel in orde kunnen houden I V/at een heerlijke, invloedrijke Groote voorraad Billijke prijzen. Ter voorkoming van abuizen verzoek ik mijn geachte Clientèle er wel op te letten dut mijn adres is en blijft vroegere werkplaats van J. REIJ. Dus NIET bij N. LAP, noch bij H. M. ZWIERSEN Weverstraat. Horlogemaker. Kinadruppels van Dr. de Vrij, Quina laroche, Mentha en Ponceletpastilles, Teercapsules, Formanwatten, Eikelcaeao. Painexpeller enz. Verkrijgbaar in de Aanbevelend, T. BUIJS. bij ous verkrijgbaar. zeer fraaie, groote Wandplaten, ge- teekend door Daan Hoeksema, welke de jeugd zelve op prachtige en succes volle wijze, naar kleine kleurvoorbeel- den van den ontwerper der platen in het groot in kleur brengt, met de by elke mappe behoorende kleurvellen. 12 platen, formaat 35 X 50 cM. in mappe met bijbehoorende uoor- beelden, kleuruellen en plakborden, totaal 85 stuks inhoudende, uoor slechts f 1.25. Deze uitgave van Gebrs. Koster is voor handen in den positie echtgenoote van den commis saris des konings. En dan die massa geld to uwer beschikking. O, Malwine, alles draait mij voor de oogen, zoo ben ik buiten mijzelf. Maar spreek dan toch, kind Zeg dan toch dat je 't heerlijk vindt, onuitspre kelijk gelukkig Heerlijk en gelukkig? Een bitter lachje plooit even haar lippen. NeeD, mama, ik ben geen bakviscbje meer, ik beoordeel de vraag van den graaf, zooals die gemeend is en moet eerst nadenken of ik aan de eischen, die hy) stelt, inderdaad beantwoor den kan. Ik zou meenon van ja. Ik heb sterke zenuwen en weet mijn wil, als het moet, te doen opvolgen. Daarvoor heeft vader mij genoeg in plichtbesef en gehoor zaamheid geoelond. Maar toch over eene vraag als de graaf doet, moet ik nadenken, 't moet mij helder en duidelijk zijn, wat zijne vraag inhoudt en ik mag mijne kracht niet overschatten ter wille van het schit terende en groote loon, dat mij voorgesteld wordt. Uver een half uur kan en zal ik antwoord geven, mama. Ze had oven kalm en rustig gesproken als altijd en de gedachte kwam bij mevrouw von Ries op, dat die groote grijze oogen van haar dochter wonderlijk koud, zoo al niet onverschillig hot aanzoek beschouwde. Plotseling angstig geworden, nam ze beide handen harer dochter in de haro en drukte die bijua smookend tegen hare borst. Malwine, waartoe zulk overleg? Als go al geen rekening wilt houden met uw eigen geluk en toekomst, denk dan toch aan uw ouden vader en uwe moeder. Zelfs niet ter wille vun mijn ouders, zal ik verplichtingen op mij nemen, tenzij ik vast overtuigd ben zo te kunnen veivullen. En nu mama, laat mij alleen, Binnen een half uur weet ik het autwoord. U weet, ik donk tamelijk logisch en vlug en heb gewoonlijk spoedig mijn besluit gonomen. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4