Let op HEEREN- en KINDERKLEEDING. I - li liTIHil I f irii. voorheen Firma FOPPELMAN 4 Co. Haverstroopastilles, Drogisterij Binnenburg. Den Helder Weststraat 11. a Rotterdam Hoogstraat 36. m I Zie onze Etalages, f T AP voorheen Firma P0PPELMAN Co. \j» den Helder Weststraat 11. Rotterdam Hoogstraat 36. N. B. Bestellingen worden ook aangenomen door Th. SCHRAAG, Den Borg Texel. FEUILLETON. De Verloren Zoon. Nathalie van Eschstrutu. Demi-Saisons en Winterjassen 55 Demi-Saisons en Winterjassen Heden opening Bloedarmoede Sanguii op onze voordeelige aanbieding in DEKENS etc. verven en stoomen van goederen. F. LENGHAUS. Keizerstr. 62, Helder. Oestcrend. Texel Groote voor raad. Lapc prijzen G-rootste goedkoopste en meest gesorteerde Magazijnen van 5T 3 2. naar maat. van f 7.50 tot f 30. en hooger. waarvoor in voorraad een buiten gewoon groote en mooie collectie der NIEUWSTE STOFFEN. STALEN of stukken worden gaarne op zicht gezonden. TTitsteken.de gelegenheid voor de bewoners van Texel om zich van solide goed passende eigenge maakte Kleeding tegen ongekende lage prijzen te voorzien. Te Oosterend bi] P- Dhh Gz 0ude!child .Toh.P. Dros, den Burg T. Buijs, drogist, en I. Moerbeek. Zoute drop, Salmiakpastilles, Teer- capsules, Hoesttabletten, Griotten, Menthapastilles, enz. Verkrijgbaar in de Aanbevelend, T. BIJIJS. Aanbevelend, C. LAP, W.F. STOEL A ZOON ALKMAAR gemaakt, f 4.50, 6.-, 7.50, 9.-, 10.-, 11.-, 1250, 14.- 15.- 16.-, 17.50, 19.-, 20.- 22 50, 24.— en hooger. Chique modellen, prima afwerking, elegante pasvorm. te E3 s» a GQ •-3 M PU s- r" a M AANBEVELEND, _jt van Dr. Sullivan, uit Cardiff. beb zeer goede resultaten gehad "'at Uwe Sanguincse. U w preparaat had een merkwaardige eetlust opwekkende kracht, cn de patiëaten die aan leden en de Sanguinose gebruikten, verklaarden eenstemmig dat zij voelden hoe het hun goed deed. Dr. JAMES M. SULLIVAN. Meer Zuiver plantaardig versterkingsmiddel. dan vierhonderd geneesheeren in biDnen- en buitenland hebben de Sanguinose bevonden een opwekkend en versterkend middel van don eersten rang in alle gevallen van bloedarmoede, zenuwzwakte en algemeene verslappings toestanden. Den Daag. VAN DAM Co. Wacht U voor namaak To verkrijgen bij de moeste Apothekers cn goede Drogisten Engeland, Cardiff. Attest van den nobbelman uit Zolhom. Mijne moeder was onder de behan deling van vier geneesheeren geweest, doch zonder baat. Op mijn aandringen hoeft zij de toevlucht genomen tot Uw beroemd middel, do Sanguinose, en na gebruik van óón flacon heelt zij reeds beterschap kunnen bespeuren. Thans ia zij weer in staat haar workzaamheden te vorrichten. Mocht U dit bovenstaande kunnen dienen, dan mag (J er gebruik van mnkoD. U. A. IIOBBELMAN. Zolhem. In door 24.) Malwine, beste vrouw, dank, dank voor dat woord, en hij vatte haar hand en kuste die innig en blijde ontroerd. Gij zult dat vinden, als iemand dat kan, zijt gij het. Toen ze zijn stiefmoeder werd, was het te laat. Het boompje was te sterk en krachtig om nog als een takje gebogen te wordeD. En nu? Nu bleef er geen keus. Hij moest buigen of breken. Nog wil zij 't beproeven, ol ze met zachtheid hem op den goeden weg brengen kan. Misschien vindt zij voor den wildzang een zachte kracht die hem zal weten te bewegen uit eigen vrijen wil zich binnen de perken te houden. Welk eene kostelijke gedachte. Malwine ziet eensklaps op en onwille keurig jaagt eene herinnering aan zulk een kracht haar het bloed naar de wangen. Trouwen, Götz moet trouwen. Het huwelijk is al voor zoo menigen stormvogel een veilige haven geworden. Ook Götz zal door eene lieve flinke vrouw een verstandig man worden. Maar esn meisje te vinden dat hem past en met koorden der liefde hem trekken kan en aan zich binden is geen gemakke lijke zaak en de keuze moet goed zijn, wil niet alles juist omgekeerd uitkomen. Bij zijn bijna krankzinnige eigenzinnigheid moet het meisje, dat men hem zal voor stellen, van uiterst volgzamen aard zijn en tactvol genoeg om Götz zóó te sugge- reeren, dat hy, doende wat zij wil, zijn eigen wil meent te volgen. Later als hij getrouwd is, zal de zachtheid zijner liefhebbende vrouw en haar behoefte aan zijn steun en haar vragen naar zijn leiding, hem trekken en ver standig en voorzichtig doen zijn. Want hoe lichtzinnig Götz ook mag zijn en hoe onbezonnen hij nu ook moge doordraven, hij is van karakter altijd Dobel en van zin altijd ridderlijk geweest; hij was altyd een echte Abensberg, wier spreuk sedert eeuwen was: „Ik dien God, den keizer en mijne edele vrouw". Ook Götz zal zijne liefhebbende vrouw eeren en dieneD. Ja, Götz moet trouwen, maar met wie? En nadat Malwine een poos peinzend het raam uit gestaard heeft, komt op eens een blij en gelukkig lachje op haar gelaat. Ze heelt gevonden, wat zij zocht. Niet ver van de huizinge waar graaf Abensberg woont, op het slot Dolgen, wordt eene joDge weeze bij haar bloed verwanten, graaf en gravin Heinau op gevoed. Malwine kent baar en weet, dat Flavia von Husby alles is wat zij wenscben kan. Mevrouw von Heinau vertelde haar nog onlangs, dat Flavia zoo gaarne diacones zou worden, maar haar man wilde zijne toestemming daarvoor niet geven. Flavia heelt bovendien een zeer groot vermogen en is van niemand afhankelijk. Do gravin zou haar nichtje zeker gaarne goed gehuwd zieD. HOOFDSTUK X. Gravin Abensberg vertelde terstond haren echtgenoot, wat zij had bedacht, en de oude heer was het volkomen met haar eens, dat alleen door een werkelijk gelukkig en goed huwelijk de verloren zoon terecht zou komen. Hij maakte Malwino zijn compliment over hare diplomatieke idóe, dat hjj te meer goedkeurde, toen hij van haar hoorde dat zij Flavia von Ilusby op het oog had als de moest geschikte en beste huwejijks- candidate. Ik heb het jongo moisjo maar eens terloops gezien, bij gelegenheid van ons laatste bal, toen ik de my nog onbekende dames aan mij liet voorstellen. Eerlijk ge zegd herinner ik mij ternauwernood, boe zij er uit zag, ik weet alleen dat haar prachtige donkerblauwe oogen mij opvielen en dat die van groote zachtheid en aan minnigheid getuigdon. Maar is zij nog niet heel jong Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4