Een Papegaai met kooi, Buitenland. Marktberichten. Advertentiën. eene geldleening aan te gaan groot f 1000, Paviljoen de Bijenkorf. Am. grenen Schrooten, Verder alle soorten HOUT, Volgende week in lossing: W" Weest indachtig Predikbeurten- Eiken Spoorbalken. Voor het jaar 1911. Maandag 5 December JYtuziek voor den Dans. c. R. KEIJSER Co. Noodlottig spoorwegongeluk. Dinsdagmorgen tusschen vier uur en halfvijf heeft een vreeselijk spoorweg ongeluk plaats gehad te Breda op het emplacement van het station tegenover de fabriek en mouterij Ceres. Een goederentrein,komende van Venloo is op een raDgeerenden goederentrein gereden, met het gevolg, dat de locomotief van eerstgenoemden trein werd vernield benevens een groot aantal wagens. Al spoedig bleek, dat er twee slacht offers waren, de rangeerder Van der Steen, wonende te Breda, en de remmer, Fenskes, wonende te Rotterdam (Feijen- oord). Beiden werden zwaar verminkt tusschen de ruïne van de ingedrukte wagens gevonden. Van der Steen is vader van 3 kinderen en heeft een pleegkind; Fenskes is ge huwd en vader van 8 kinderen. Men zegt, dat bet ongeluk te wijten is aan onvoorzichtigheid, namelijk het doorrijden ondanks een onveilig signaal. Het personeel van de machine van den goederentrein wist zich tijdig te redden door van de machine af te springen. De vergiftigde taart. Voor het gerechtshof te Alkmaar diende Dinsdag de zaak der vergiftiging door een taart op de familie Marcus te Hoorn, waarvan beschuldigd is de 63 jarige J. J. Beek. Eisch: levenslange gevangenisstraf. Panharing Vroeger dan andere jaren wordt thans langs de Groninger Wadden veel panha ring van klein soort gevangen. Voor de arbeiders is dit een ware uitkomst. De viscbjes worden bij de deuren goedkoop verkocht, maar door de groote vraag voor het buitenland, gezouten in vaten vooral naar Antwerpen gezonden. Melkprijzen. Het Ned, Tijdsch. voor Melkhygiëne schrijft: De melkprijzen beloven dezen winter hoog te zijn. Een stijging kan dan ook niet uitblijven. De pachtprijzen worden jaar op jaar verhoogd, de arbeids krachten worden duurder betaald, en verschillende soorten veevoeder vertoo- nen recordprijzen; en zoolang de vee houderij niet als een filantropisch bedrijf wordt uitgeoefend, zal deze voor haar producten ook betere betaling moeten bedingen. Toch schijnt niet tot prijsverboogmg overgegaan te zullen worden. Vormt de houding van het publiek op andere plaatsen wellicht een aanwijzing, waarom men de oude prijzen handhaaft? Allerwegen is een streven naar een betere melkhygiëne. Maar als ons publiek zoo is, als dat te Enkhuizen, Enschedé, Velzen enz., is het te vreezen, dat elke poging tot verbetering der toestanden schipbreuk zal lijden op het onverstand der koopers, die niet beseffen, hoe de meerdere arbeid vergoed moet worden, en hoe bij een algemeene prijsverhooging gelijk in onze dagen bestaat, en waaraan evengoed de veehouder het zijne betaald, een prjjsverhooging ook van melk een noodzakelijke eisch is. Door te dreigen met boycotten, zooals men thans doet, inviteert het publiek den handelaar als het ware om de melk te gaan vervalschen, gelijk de Zuivel courant volkomen terecht opmerkt. Op den duur zal 't publiek te kiezen hebben tusschen deze drie: of geen melk ontvangen, of vervalschte melk ontvan gen, of toe te stemmen in een prijs verhooging. Een toestand, gelijk thans bestaat, kan niet gehandhaafd worden. De verkoopsprijzen voor 't publiek moe ten de hoogte in. Smokkelaars. Zaterdagavond bemerkten twee com miezen te Boertange, dat eenige personen trachtten varkens naar Nederland in te voeren. De ambtenaren namen 22 biggen in beslag, doch stelden zich aan groot gevaar bloot. Hevig toch werd door de smokkelaars op de rijksambtenaren met revolvers geschoten; de eene kreeg een schampschot aan een hand en een been waaruit gisteren de kogeltjes verwijderd zijn geworden. Den ander werd het hoofddeksel van het hoofd geschoten. Eerst nadat ook de rijksambtenaren tot 9 keeren toe van hun vuurwapnen ge bruik hadden gemaakt, zijn de smokke laars, die niet bekend zijn, afgetrokken. Een 101-jarige. Donderdag 1 December was de oudste bewoonster van Oost Souburg (Walcheren) de weduwe Dommisse, bij het kleinste kind als de „oude Janna" bekend, honderd en één jaar. Jammer, dat het oude moedertje al een heele poos neerligt met een gebroken been, dat op haar leeftijd niet meer geheeld schijnt te kunnen worden. Voor den val, waardoor dat been brak, een val op den vlakken grond, wandelde zij bij gunstig weer eiken dag een poos voor haar huis op straat. Zij mocht daar zoo graag de jeugd zien spelen. Nu heeft zij de jeugd en heeft de jeugd haar in verscheiden maanden niet meer gezien. Slrijd om de Drentsche meisjes. Het is bekend, dat de Drentsche dorpsjongens niet dulden, dat een vreem den hun dorpsschoonen het hof maken. Er zijn al heel wat klappen uitgedeeld, er is al heel wat bloed gevloeid en er zijn al heel wat jaren gevangenisstraf uitgezeten, naar aanleiding van deze gewoonte. Vorige week zijn hiervoor weer twee jongens in voorloopige hech tenis genomen. Een jongen uit de Stapel had verkeering met een meisje uit Koekange. Dat ging natuurlijk heelemaal niet. En toen de jongelui, naar Drentsche gewoonte, in de woning van den land bouwer, waar het meisje diende, zaten te „gezelsen", drongen Jan en Roelof B. 17 en 31 jaar oud, wonende te Koekange er binneD en eischten geld voor drank, waaraan werd voldaan en mishandelden ten slotte nog het vrijende paartje. De zaak werd vervolgd en toen de jongelui in instructie werden gehoord, werden ze meteen maar in voorloopig arrest gesteld. Een loos gerucht. Men meldt uit Amsterdam: Wat een beschonken heerschap al geen opschudding voor niets kan veroorzaken. Zaterdagavond bevond zich onder de personen, die in de Stadhuisbar op den hoek van O. Z. Voorburgwal en Damstraat aanwezig waren, iemand die kettingen aan den man trachtte te brengen. Hij geraakte met iemand anders in gesprek waarbij de gruwelijke moord te Spaarn- dam ter sprake kwam. Het scheen dat de man er meer van wist, waarom men hem een glaasje bier liet drinken, om zijn spraakzaamheid in meerdere mate op te wekken. Dit had het resultaat dat de man op een gegeven oogenblik uitriep: „Ja, ik wil het wel zeggen, ik heb den moord te Spaarndam begaan." Door den eigenaar van de Stadhuisbar werd direct om politie getelephoneerd met het gevolg dat spoedig een rechercheur en een agent van politie van de Pietershal kwamen en den man naar het politie bureau overbrachten. Het bleek echter dat de man, die op het Rusland woon achtig is, maar wat had geleuterd en zijn uitlatingen als dronkemanspraat te qualificeeren waren. Want later kraaide hij heel anders. Hij werd daarom den yolgenden dag weer in vrijheid gesteld. Een leuk hoertje. In de nabijheid van Kleef had een arm keuterboertje f 60 aan schulden te betalenhoe gaarne hq ook zijne verplichtingen wilde voldoen, 't mocht niet baten. Eindelijk wordt de winkelier het wachten moede en zendt er den deurwaarder op af. Deze laatste, niets vindende van eenige waarde, dan een mager koetje, dat men den man, volgens de wet niet mag ontnemen, keert on verrichter zake huiswaarts. Intusschen zint en peinst de broeder van den winkelier om het boertje zijn beestje afnandig te maken. Hij trekt naar de woning om het koetje te koopen doch komt tot geen accoord, integendeel het manneke klaagt al maar door, dat hij zoo'n gebrek moet lijden. Kwasi medelijdend zegt de andere, ik zal je helpen, morgen krijg je een mooie, flinke geit present. Dankbaar voor zooveel goedheid knipmeste het manneke dat het een lieve lust was. Den volgenden dag arriveerde sik werkelijk, men kan begrijpen, hoe de familie in haar nopjes was. Carl naar den winkelierZeg broer, we hebben 'm, nou heeft hij twee stuks vee op stal en de koe is ons Drie dagen laterDe deurwaarder opnieuw op het pad. Zeg vriend, je hebt nou twee stuks vee op stal, dus nu moet de koe worden verkocht. Ja, zegt het boertje, toon de goeie Carl me zoo'n schoone vette geit stuurde, he'k ze maar dadelijk geslacht, gezouten en opgegeten, en dè mo'k zeggen, ze smakte fijn, ik wou, dat ie er nog maar een stuurde. En weer keerde de deurwaarder on verrichter zake huiswaarts. Een huwelijk.... uit liefde. Te Hartford, in den Amerikaanschen staat Connecticut, is het huwelijk vol trokken tusschen den student in de rechten Charles R. Goddard en de wed. Lucinda Treat. De bruidegom is 21 en de bruid 72 jaar, maar de weduwe bezit eenige millioenen. Wel beweert Goddard dat hij haar niet om haar geld, maar alleen uit liefde trouwt, doch dat willen de menschen maar niet gelooven, ook de kinderen der weduwe niet, die een onderzoek naar haar geestvermogens hebben doen instellen. Echter, de doctoren verklaarden haar voor normaal en het huwelijk was niet te beletten. Postkantoor te DEN BURG (Texel) LIJST van de aan dit kantoor en de daaronder behoorende hulpkan toren ter post bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de geadres seerden niet zijn kunnen wor den uitgereikt. 2e helft der maand November 1910, Jongejuffr. A. Dikker, Helder. D. Moojen, Paterson. Held. Courant, Koningstraat, Helder. Burgerlijke Stand der Gemeente Vlieland van 2130 November. GEBOREN Teunis, z.v. Jan Meijer en Geertje Jacoba Bruin. OVERLEDEN Jacobus Nicolaas Hijmans, oud 30 jaar. Grietje Bakker, weduwe van C. D. Bakker, oud 85 jaar. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 26 Nov. tot en met 2 Dec. '10. GEBORENGeene. ONDERTROUWD:) n GETROUWD: tjeene- OVERLEDEN: Grietje Smit, oud 81 jaar, wed. van Adriaan Kees (den Burg). Trijntje Kooger, oud 65 jaar, wed. van Dirk van der Vis (Oudeschild) Pieter Johannes Flens oud 18 jaar(rien Burg) GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize een sleuteltje, een fietspomp en een beursje inhoudende eenig geld. Leiden, 25 Nov. Ter markt aangevoerd: 4 Stieren f167,— a 1 272,-; 82 Kalf- en Melkkoeien f 169 a 1 298; 225 Varekoeien f 136 a f 245 133 Vette Ossen en Koeien 1183 a f 307 42 Kalveren (vette) 1 62 a 1 117 25 Kalveren (magere) f 7.a t 14. Lammeren f a f 1187 Schapen (vette) 1 19.a f 28.— Schapen (weide) f a f 232 Magere Varkens f 16— a f 41,—; 359 Biggen f 7.— A f 15.00; Schagen, 1 Dec. Aangevoerd: 10 Kalikoeien f 200,a f 250 50 Vette Koeien 1 180 a f 280, 15 Geldekoeien f 120 a f 180 10 Nuchtere Kalveren f 7 a f 26. 360 Schapen (vette) f 26,a 31,50 1670 Overhouders f 18,— a 23. Lammeren f 00.— a f 00. Magere Varkens f a f 40 Vette Varkens 50a 52 cent per Kg. 80 Biggen f 8,a f 14, Boter f 1.25 a f 1.35 per K.G. Kipeieren f7,— af 8,per 100; Zondag 4 December. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Vin. 10 uur Ds. Kijno. H. Avondmaal, 's Avonds 7 uur Ds. Kijne. Waal 'sAv. 7 uur ds. Van der Waa. Oudeschild. Vm. 10 uurds. Van der Waa. 's Avonds 7 uur ds. Poort van Helder. Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Visser. Oosterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek. Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Boeko. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. half 10 ds. Dagevos. Nam. 2 uur ds. Dagevos, Dankuur voor het gewas. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Burg, 's Avonds half zeven ds. Kuperus. Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Bussemaker. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 7 December 1910. Burg's Avonds 7 uur Bijbi llozing. Donderdag 8 December. Waal, 's Avonds 7 uur Bijbolleziug. Oosterend's Avonds 7 uur Bijbellezing. Heden ontvingen wij uit Lansing (Noord-Amerika) het treurig bericht vau het overlijden onzer geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder AAGJE DOGGER, Weduwe van S. Salm, in den ouderdom van 80 jaar en 9 maanden. Uit aller naam, Jb. BAS Cz. Zevenhuizen, 2 Dec. 1910. Strekkende dit tot algemeene kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden tijdens de ziekte en het over lijden van mijno Echtgenoote, betuig ik mijn liartelijken dank. Inzonderheid aan den WelEd. Heer Dr. Wagemaker voor diens onvermoeide hulp; aan den Eerw. Heer Ds. Boeke voor de troostvolle woorden bij de teraardebestelling, zoomede aan allen die mij hulp en vriendschap betoonden. H. WILLEMS. Koog Texel. Bij vonnis der arrondissementsrechtbank te Alkmaar van 1 December 1910 is failliet verklaard ALEX. KONING, Zadelmaker te Burg op Texel met benoeming van den E. A. Heer Mr. A. D. H. Fockema Andreae, lid dier rechtbank, tot Rechter-Commis- sari8 en van ondergeteekende tot Curator. Mr. Th. J. P. GOUVERNE. Kantoor, Alkmaar, Langestraat 8S. Burgemeester en Wethouders van Texel wenschen namens de gemeente tegen eene rente van 4 pCt in het jaar. Aflossing in 4 jaren ingaande I Juli 1913. Rentebetaling telkens op 1 Juli. Aanbiedingen worden ingewacht vóór 15 December 1910. Burgemeester en Wethouders vnd., HIDDINGH. De Secretaris RUIBIN Texel, den 2 December 1910. HEDEN ONTVANGEN Een partg prima breed 4, 5 en 6 dm., 20 tot 26 vt. lang. Brecde Vuren Schrooten, 35 ct. per stuk. voor schuilen, kribben enz. Kantdeelen. OpruimiDg voor lagen prijs van een partij S1JBR. C. EELMAiV. Prachtige blanke Sesamkoek 40.94 pCt. eiwit, 12,88 pCt. vet en voldoende zuiverheid per 100 Kg. heel f 9.25 Prachtige witte Grondnotenkoek49 pCt. eiwit, 11,85 pCt. vet en voldoende zuiverheid, per 100 Kg. heel f 10,25 Prima dubbelgezeefd Katoenzaadmeel onze bekendekwaliteitperlOOKg.f 10. Bekende conditiën. Enkhuizer Almanakken 15 Cts. Scheurkalender Vriend uan den Huize 30 Boon's Scheurkalender 30 Kalender „Van dag tot Dag" 50 Maandkalender, Becht 60 zijn voorhanden in den Boekhandel Parkstraat. dat do lovering van Boekwerken en Pakketten in de Couranten aucgo- bodeD, geschiedt zonder eenige prijsverhooging. HT Men gelieve tijdig te bestellen. TE KOOP begint al mooi te spreken enz, Briovou lettor B., Hulpkantoor do Cocks dorp, Texol.

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 2