Let op Vulpen-Inkt N. V. LANDBOUWHUIS, Waarschuwing. Tandarts Ansingh, EIVORMIGE BETON RIOLEN.! RONDE BETON RIOLEN met KRAGEN, REGEN-, "WEL- en BEERPUTTEN, enz. enz. SANGUINOSE Fietslantaarn f 4.70. Winterjassen, Demi-Saisons en Jekkers. wekelijks een partij eieren. Flink bestaan. Geen risico. Vakkennis onnoodig. India-Rubber-Stempels, LAKCACHETTEN Stoomwerktuigen en Motoren. Vraagt uiterste prijzen. Gevestigd te Ondeschild. GRIMIJSER. FEUILLETON. De Verloren Zoon. Nathalie taiv Eschstrtjth. geëmailleerde Artikelen. 2 Wortelsnijders. Van der JCloof 4 Co. Voor het jaar 1911. Weest indachtig Warmoesstraat, M. Wieringa. in Hotel „de Lindeboom." Opruiming van een partij Voor zeer lage prijzen. G. J. VINKEN, Parkstraat. P. WALS Tz. op onze voordeelige aanbieding in DEKEjSTS etc. verven en stoomen van goederen. F. LENGHAUS. DE ALKMAARSCHE Stoom - Steenhouwerij Firma W. F. STOEL ZOON levert alle soorten Boekh. Parkstraat. Alkmaar. Zaadmarkt C 79. Herstelplaats en Reparatie-inrichting. Geneeskundige verklaringen aangaande de Sanguinose. Te Oosterend bij P. Dros Gz. Oudeschild Joh. P. Dros, den Burg Van dankbare gebruikers. T. Buijs, drogist en I- Moerbeek. Wij hebben nog in voorraad is iederen Donderdag van 11 uur tot half twee te spreken Aanbevelend, De ondergeteekende vraagt iemand voor het leveren van Franco Amsterdam, met opgaaf van Prijs en hoeveel per week. Tuinpad 133, Landsmeer. Aanbevelend, Keizerstr. 62, Helder. Oosterend. Texel Een flink bestaan kan ieder zich ver schaffen door den verkoop van gemakkelijk verkoopbare Artikelen. WINKELIERS en AGENTEN van Verzeker.-Maatschappijen, alsmede zij die met veel publiek in aanraking komen genieten de voorkeur. Brieven franco Rotterdam a.d. Rotter- damsche Stempelfabriek, Molensteeg 87, Visschersdijk 43. Hardsteen, Zandsteen en MARMERWERK. om brieven van den naam des afzenders te voorzien. onmisbaar voor verzending van brieven met geldswaarden. Verkrijgbaar goedkoop en solide inden Boekh.. Barkstraat. Landbouwwerktuigen, Ploegen, Eggen, Bieten- en Stroosnijders, zwaar gesmeden ronde Gierbakken en Gierpompen, Zuivelbereiding, Volledig Melkonderzoek,Tuinbouw, Bloembollencultuur, Landbouw- en Stalgereed- schappen, Huishoudelijke Artikelen, Mangels, Wasch- en Wringmacbines, Zinkwerken, Vernikkelen. Aanbevelend, K. SCHOONE, Directeur. '7T.1i Ik aarzel niet de Sanguinose aan te be velen als het werkzaamste middel mij bekend ter bestrijding van de bloedarmoede en al hare gevolgen. Prot. Dr. NESTOR CHARBONNIER. Brussel. Ik heb de Sanguinose toegepast in vele honderde gevallen van bloedarmoede en neurasthenie. Ik had niet één geval waarin zij zonder uitwerking bleef. Dr. POL DEMADE. Haeltert. Sanguinose kost per fl. f 1.50,6 fl 18. 12 fl 1 15,-. zuiver plantaardig versterkingsmiddel. De SANGUINOSE wordt voortdu rend met het meeste succes gegeven aan allen die lijden aan bloedarmoede, zenuwzwakte en algemeene verslap- pingstoestanden. Tweemalen per dag een eetlepel is voldoende. Verkrijgbaar in alle Apotheken en bij alle eerste Drogisten. VAN DAM Co. Den Haag. Wacht IJ voor namaak Ik ben nog steeds een gebruikster van uw heilzaam middel, waaraan ik mijne gezondheid te danken heb. Mej. C. MORLANG. Amsterdam, Ag. Dekenstr. 39. Ongeveer een halt jaar lang heb ik de Sanguinose gebruiktik voel mij beter dan ooit te voren, en kan nu mijn >verk weer met lust doen. Dordt. J. ROMIJN. Ik moet mot groote dankbaarheid uw Sanguinose roemen; ik ben er een hoop van opgesterkt. U moogt dit in alle couranten laten drukken. P. DEKKER. Rotterdam, Rubenstr. 63b. door 28.) Zij was opgegroeid ver van de wereld met al haar boosheid en bedrog en droomde en peinsde ongestoord, zonder dat ooit een helle lichtstraal hare illusies verstoorde. En nu zou dat alles anders, zoo vreeselijk anders worden. Neen, zij kon niet. On mogelijk Met eene plotselinge beweging heeft zij een schrijfportefeuille van de tafel ge schoven, een photographie glijdt er uit en blijft voor haar voeten op 't vloerkleed liggen en twee donkere, men zou haast zeggen toornige oogen, zien tot haar op. Flavia schrikt en bukt haastig om het portret op te rapen. Zij houdt het in de hand bekijkt het aandachtig. Götz von Abensberg. Zou een verloren zoon er zoo nitzien Vreemd, zij had zich dat heel anders voorgesteld. Het jonge meisje gaat haastig naar het raam en kijkt lang en nadenkend naar de photographie. Zij haalt zwaar en moeilijk adem, als zag zij iets onbegrijpelijk, raads- selachtigs. Hare handen trillen en koorts achtig stijgt haar het bloed naar 't hoofd. Wat is hij knap I Trotsch en fier bijna terugstootend, maar met diepen ernst zijn die groote, donkere oogen op haar gericht. Haar hart klopt onstuimig, als had zij niet zijn portret maar hem zelf voor zich. En toch kijkt ze telkens weer naar de donkere oogen, die haar steeds doordrin gender en sprekender schijnen aan te zien. Zij gaat weer zitten en kijkt aanhoudend naar de photo, die een zonderlinge aan trekkingskracht op haar uitoefent. Welk een onuitgesproken verlangen is er in die oogen te lezen. Zij kan het begrijpen. Wie beter dan zij Dat hunkeren naar een ongekend, vurig gewenscht geluk Waarheen zouden zijne wenschen uit gaan Liefde Eer Roem De koude noordewind blaast en loeit langs het venster en zijn stem klinkt haar als een sombere waarschuwing in de ooren. Wacht u voor die donkere oogen, gij arme, eenzameHet geluk, dat deze man zich droomt, heet „Vrijheid", naar haar gaat heel zijn hart uit en wee degeen die er zijn hand naar durft uitstrekken of trachten hem van de vrijheid te berooven. Flavia glimlacht, hare wangen gloeien. Hare gedachten rusten niet, zij spinnen en weven zilveren draden om 't beeld, dat zij in de hand houdt, 't, Wordt donker, het jonge meisje bemerkt het niet. Zij schrist eerst op en verbergt haastig het portret, als de deur zachtjes wordt geopend en tante Heinau weer haar kamer binnenkomt. Komt ge niet beneden, lieveling zegt ze vriendelijk. Oom wilde viool spelen en hadt gaarne dat gij de pianobegeleiding op u naamt. Ik kom tante. Zijt ge nu wat kalmer, lieveling Ik ik als ik maar wist, dat ik voor zulk een taak berekend was, klinkt het uit Flavia's mond. Daarvan ben ik overtuigd. Na regen komt zonneschijn. Als ge hem nu al niet dadelijk liefhebt, zult ge dat mettertijd toch zeker leeren. HOOFDSTUK XI. Mademoiselle Lou, de kleine kunstrijd ster, lag op haar divan en wietp, slecht geluimd, den romau waarin zij las, op een tafeltje Die boezemde haar niet het minste belang in. Wat konden haar de lotge vallen van die menschen schelen, in dat boek Zij had genoeg met zichzelf te doen. Waar graaf Götz toch wel zijn zou? Zij had hem al eenige dagen in het circus gemist. Götz was en bleef haar een raadsel. Niettegenstaande hij beweerde voor haar een groote genegenheid te hebben opgevat, wat hij telkens weder verzekerde, was hij uitermate terughoudend. Zou hij soms ernstige bedenkingen hebben Daarom was het Lou toch eigenlijk te doen. Waarom zou een graaf niet met een kunstrijdster kunnen trouwen In romans had zij dat vaak genoeg gelezen. Gravin von Abensberg te worden, was haar vurigste wensch en zooals zij in haar eerzucht meende een doel, dat niet onbereikbaar was. Zij moest 't alleen verstandig aanleggen en geduld hebben. Dat Götz zich een paar dagen niet in bet circus had vertoond, verontrustte haar meer, dan zij zichzelve wilde bekennen. Buitendien waren allerlei geruchten tot haar doorgedrongen, dat Götz ouders alles zouden in het werk stellen om zijne plannen te dwarsboomen en dat was heelemaal in strijd met de berekening van juffrouw Lou. Zij moet zeker blijven van hem en, daarvoor kont zij den jongen officier genoeg dan is hij in staat om om harentwil mot zijn ouders te breken. Dan is 't oogenblik gekomen om hem voor goed aan zich te binden. Toen Lou dien avond in het circus op trad, gold haar eerste blik de plaats, waar Götz gewoonlijk zat. En zie, vandaag ontbrak hij daar niet. Een 2egevierond lacbje speelde om haar lippen. Hij zag het en knikte haar Dauw merkbaar toe. Dat was het teeken, dat hij haar na afloop der voorstelling wachtte om gozamelijk to gaan soupeeron. Zij kon van ongeduld haast het einde dor voorstelling niet afwachten, want van daag kwam het erop aan weer een nieuwo maas te brengen in het net, dt.t zij om Götz wilde spinnen. Wij kunnen een prachtige Fietslantaarn leveren voor f 4.70. Gij hebt dan een lantaarn die door geen andere in licht sterkte en in kwaliteit wordt overtroffen. Tegen scherp concurreerende prijzen leveren wij verschillende soorten Gegadigden vragen prijzen. De Cocksdorp. Enkhuizer Almanakken 15 Cts. Scheurkalender Vriend uan den Huize 30 Boon's Scheurkalender 30 Kalender „Van dag tot Dag" 50 Maandkalender Becht 60 zijn voorhanden in den Boekhandel Parkstraat. dat de levering van alle soorten Boek werken ia de Couranten aange boden, geschiedt zonder eenige prijsverhooging. IMT Men gelieve tijdig te bestellen. Ter voorkoming van abuizen verzoek ik mijn geachte Clientèle er wel op te letten dat mijn adres is en blijlt vroegere werkplaats van J. REIJ. Dus NIET bij N. LAP, noch bij H. M. ZWIER8EN Weverstraat. Horlogemaker. Hoe opgewekt Götz aanvankelijk ook was, ontging 't haar niet, dat zijn voorhoofd bewolkt en zijn vroolijkheid slechts ge maakt was. Ge zijt uit uw humeur, graaf Götz. Ontken het maar niet. Ik zie, dat ge ergens over ontstemd zijt. Hebt ge schul den ergernissen Schulden Neen maar Lou 1 ErgenisseD herhaalde zij, wel die hebben we allemaal Götz keek Lou zoo ernstig aan, als zij niet gewend was. Men wil ons scheiden, Lou, fluisterde hij haar toe. Zij keek plotseling op en haar blik werd scherp en doordringend. Soheiden herhaalde zij langzaam. Hij haalde een telegram uit zijn zak en reikte het haar toe. Lees zelf maar, en hij fronste nog meer de wenkbrauwen. Zij greep het papier en las haastig den inhoud. Kom dadelijk naar huis. Gewichtige ge beurtenis. Vader, Zij stond op en ging met Götz naar een diepe venstemis, waar zij ongestoord kon den prateD. Uwe ouders hebben natuurlijk van onzen omgaog geboord en willen ons scheiden, zoi ze zachtjes. Hij lachte bitter. Maar dat zal ze niet gelukken. Neen, Lou, hoe zouden ze achter ons geheim zijn gekomen 't Is waar, overal zijn kwade tongen en verklikkers, maar dan zou papa wel zelf zijn gekomen. Neen, ik vrees, dat de een of ander zwaar ziek is. In zijn' laatsten brief schreef papa mij, dat mijne zuster Anna Katharine zwaar vorkouden was. Misschien is zij erger geworden, .Zij streek zachtkens over zijn hand, waarmede hij bet telegram krumpachtig vasthield. Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4