Eerste Soirée Gr. J. 0. D. Dikkers, G. J. 0. D. Dikkers, Marktberichten, BERICHT S, D. A. P. op Zondag 18 Deo. Burgemeester en Wethouders van Texel, INGEZONDEN STUKKEN. Predikbeurten» pSP** A dvertentiën ADVERTENTIËN. van A. LANGEVELD Fz. Molenaar. SprekerC. THOMASSEN. Het leggen van Rioolbuizen in de Julianastraat te Den Burg, over een lengte van plm. 240 ffi. Verkoop-Strandgoederen. Een Huismanswoning, Grof tarwemeel, Eigengebuild bloem van Texelsche tarwe. Kippenmeel voor Ochtendvoer. Eigengepelde gort van Texelsche gerst, Entree 10 cent. Debat vrij. 's avonds 8 uur in de Balzaal van Hotel „Texel," Toegang voor publiek 30 ets. per persoon. bij inschrijving aanbesteden ■publiek verkoopen: 784 Noorsche balken van 9 tot 16 duimen dik en van 14 tot 26 voet lang, behoorlijk verkaveld liggende bij de strandvonders te den Hoorn,de Koog,Eierland enOudeschild. publiek verkoopen Publiek verkoopen INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van NicolaasLap, timmerman, wonende te den Burg op Texel, om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor machi nale houtbewerking op een gedeelte van het perceel, gelegen aan het einde der Waalderstraat te den Burg en kadastraal bekend in sectie K, Nos. 1902, 1903 en 1904. Op Zaterdag den 81 December 1910, des middags te 12 uren, zal ten Raad- huize gelegenheid bestaan om bezwaren tegen .dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die be zwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, op de Secretarie der Gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Voorts wordt er de aandacht van be langhebbenden op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie eventueel niet tot beroep van de beschikking van het Gemeentebestuur bevoegd zijn zij, die niet voor het Gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, den 17 December 1910. Burgem. en Weth. voornoemd, HIDDINGH Burgemeester. RUIBING, Secretaris. Een bloedworstver eeniging Te Bergen-op-Zoom is een vereeniging opgericht onder den naam „De Bloed- woistvereeniging". Op den eersten vereenigingsavond zullen de 15 aangesloten leden, 70 kg. bloedworst moeten verorberen. Moge 't hun wel bekomen, Bedolven in een put. Maandagmiddag halfvier was de put- tenmaker Hesseling bezig op een diepte van 19.4 M. te Oosterbeek een welput te maken. Onverwacht stortte een laag zand ter diepte van pl.m. 15 M. naar de laagte, met het gevolg, dat een groote zand- verschuiving plaats vond, zoodat Hes- seling geheel bedolven werd. Het zand was zoover neergezakt, dat de put weder geheel gevuld was. Onmiddelijk werd de heer A. Goossen, eveneens puttenboorder, die in Arnhem werkzaam was, getelegrafeerd. Deze begaf zich ten spoedigste herwaarts. Met alle kracht werd met het reddingswerk begonnen. Geheel den nacht werd doorgewerkt. Middernacht bracht men een buis in den put, hiertegen werd door Hesseling ge tikt, zoodat men begreep, dat hij nog iD leven was. Dit gaf weer moed en alzoo werd met vereende krachten het werk met dubbelen ijver voortgezet. De N. Arnh. Ct. schreef Dinsdagavond: Het reddingswerk werd heden met groote omzichtigheid voortgezet. Men was hedenmiddag zoo ver gevorderd, dat men den man een weinig melk en brandewijn kon geven. Doch om hem uit zijn netelige positie te verlosseD moet nog veel werk worden verricht. De metselaar verkeerde, toen men hem eenig voedsel toereikte, in de meening dat het al Zaterdag was. Zoolang had de tijd hem toegeschenen. De man is ten langenleste bevrijd na 33 uren levend begTaven te zjjn geweest. Deftig. Het Am3terdamsche politie-rapport meldt: In de Jan Luykenstraat brak gister avond een voor een rijtuig gespannon paard een voorpoot. Het dier is per rijtuig naar het abattoir gebracht. Vermoedelijk een zeer deftig paard! Minister Talma en de Zondags heiliging. De afdeeling Middelburg van Patrimo nium heeft de volgende motie aange nomen: De afdeeling enz. gelet op de bespreking inzake de subs.dieering van Rijkswege van de in 1911 te 'sGravenhage te houden land bouwtentoonstelling, gehoord de opmer kingen over het openstellen dier tentoon stelling op Zondag; kennis nemende van het antwoord dienaangaande van den minister van Landbouw enz.» meent dat een Christelijk ministerie den eisch van Zondagsheiliging moet hoog houden; spreekt haar leedwezen uit over deze houding des ministers. Visschen na een jaar. De inbraak bij Schreuder en Baksteen te Rotterdam. Naar het „Rott. Nbl." meldt, heeft men het graven en verder zoeken in de sloot, waar zooveel voor werpen gevonden werden, afkomstig van de inbraak bij de firma Schreuder en Baksteen, gestaakt en de sloot is in haar ouden toestand teruggebracht. In het geheel zijn gevonden 100 gouden heerenhorloges, 110 gouden dameshor loges, 33 gouden heerenkettingen, 16 gouden dameskettingen, 305 gouden heeren- en damesringen, alsmede een groote partij kleine gouden voorwerpen, oorbelletjes, armbandjes, bloed-koralen, colliers, manchet- en overhemdknoopen van goud, enz. De gevonden buit zal worden gede poneerd ter griffie van de arrondissements rechtbank. Als een bijzonderheid wordt gemeld, dat enkele van de horloges nog goed liepen toen zij weder werden opgewonden en dat na een verblijf van ruim een jaar in water en modder. Dumas zingt nu in het Casino Den gestolen buit van Schreuder Baksteen Bracht men weer terug D'horloges wond men op 6n daad'lijk Liepen ze weer vlug 1 Dat kan alleen 'n horloge van Zoo'n eerste firma doen Heer Schreuder zag 'n horloge aan En vroeg nieuwsgierig toen Waar ben j' zoolang gebleven 't Horloge zei toen vlug Ik lag een jaar in 'n moddersloot En nou heb ie me weer terug 1 Oude munten. Bij het afbreken van een oud huis te Bleskensgraaf heeft men 124 zilveren munten ter grootte van een gulden en ter dikte van een cent gevonden. Op sommige staat aan de eene zijde een ruiter te paard met uitgetrokken zwaard in de hand, aan de andere zijde een wapen. Sommige dragen tot opschrift Concordiae. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) „Texels Belang." Toen het vorige jaar besloten werd, de uitkeering aan de weduwen van deze vereeniging te regelen in overeenstemming met het advies van een deskundige, was dit voor velen een teleurstelling, hoe noodzakelijk deze wijziging ook was. Doch, men wist raad; de hulpkas zou helpen, waar dit noodig zou zijn. Thans wordt echter voorgesteld, de hulp kas te sluiten. Wie er niet aan betaalt, heeft er geen recht op. Of is dit het doel niet van hen, die de leden verplichten willen tot een vaste bijdrage aan de hulpkas? Feitelfik richt men een nieuwe, een bij-verrekening op; de laatste hoop gaat men nu ontnemen aan hen, die soms mopperend hun contributie betalen. Ik twijfel er niet aan, of weer zal uit treding van leden, misschien ook van donateurs, volgen; nieuwe leden zullen zich bijna niet aanmelden en de vereeniging zal een kwijnend bestaan lijden, totdat men eindelijk weer een andereorganisatie zal voorstellen, als het misschien te laat is. Laten we hopen, dat 't zoover niet komt; laten we zorgen, dat aan de leden geen nieuwe geldelijke verplichtingen worden opgelegd. De vereeniging is nu gezond, dat blijve zoo. Maar dan moet gestemd worden tegen de verplichte bijdrage aan de hulpkas. Intusschen hoop ik, dat vele leden vrij willig iets aan het hulpfonds zullen offeren. A. C. TOET. De Cocksdorp, 15 Dec. '10. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 10 tot en met 16 Dec. '10. GEBOREN: Pieter, zv. Maarten Dogger en JaDtje Bas (Oudeschild), Frans Johannes zv. Jan Stolk en Sonderina Stark (Eierl.) Petronelladv. Gerrit Hendrik Geus en Klazina Geertruida Visser (de Waal). ONDERTROUWD:) GETROUWD: ,jeeDe- OVERLEDEN: Jan Backer, oud 64 jaar, geh. m. Elisabeth Huizinga. GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize: een ceintuur, een handschoen en een wantje, gevonden te den Burg. Leiden, 16 Dec. Ter markt aangevoerd: 13 Stieren f141,— a f.320,—; 123 Kalf- en Melkkoeien f 168 a f 329; 162 Varekoeien f 138 a f 277 203 Vette Ossen en Koeien i 187 af 304 30 Kalveren (vette) f 72 a f 132 37 Kalveren (magere) f 6.a f 12. Lammeren f a f 1645 Schapen (vette) f 19.a f 30.— Schapen (weide) f a f 360 Magere Varkens f 16— a f 39, -; 422 Biggen f 6.50 k f 11.50; Schagen, 15 Dec. Aangevoerd: 9 Kalikoeien f 200,a f 250 60 Vette Koeien f 180 a f 365, 19 Geldekoeien f 130 a 1 225 Nuchtere Kalveren f 0 a f 0. 290 Schapen (vette) f 24,a 33,50 2260 Overhouders f 20,— a 24. Lammeren f 00.a f 00. Magere Varkens f a f 40 Vette Varkens 44 a 50 cent per Kg. 80 Biggen f 8,a f 14, Boter f 1.20 a f 1.30 per K.G. Kipeieren f 5,50 a f 6,50 per 100; Kondag 18 December. HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Vm. 10 uur Ds. Kijne. Waal 'sAv. 7 uur ds. Van der Waa. Oudeschild. Vm. 10 uur ds. Boeke. '8 Avonds 7 uur ds. Onnekes van Helder. Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Visser. Oosterend. Vm. 10 uur ds. van Grasstek. Cocksdorp, Nm. hall 3 ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. hall 10 ds. Dagevos. Nam. 2 uur ds. Dagevos, DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Bussemaker. HERVORMDE GEMEENTE. Woensdag 21 December 1910. Burg'8 Avonds 7 uur Bijbellezing. Donderdag 22 December. Oosterend, 's Avonds 7 uur Bijbellezing. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Coarant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Heden overleed onze geliefde Echt genoot en Vader, J. Jn. BACKER, in den ouderdom van 64 jaar en 10 maanden. Wed. J. BiCKER-Huizinga. Stj. Backer. Joh. TiMMERMAN-Backer. D. Timmerman. Haven, Oudeschild, 14 Doe. 1910. Verkrijgbaar Burg op Texel, December 1910. -Afdeeling „Texel".. OPENBARE VERGADERING op Zaterdag 17 Dcc. a.s. 's avonds half 8 in het Hotel „Texel" te Den Burg. In verband met 't Volkspetitionnement voor Algemeen Kiesrecht, luidt het onder werp „Voor man en urouw, uoor arm en rijk". Hot Bestuur, A. BOON, Voorz. L. W. SOHAÜEN, Secr. toegankelijk voor leerlingen en leden der Dansclub met huisgenooten te den Burg, (met volledig Casino-Orkest) 4 personen. PROGRAMMA: 1. Marsch. (Orkest) 2. Opening. 3. 4. Mazurka brillante (Viool-solo) Wiui- awsky. 5. Optreden van het Italiaansch gezel schap. Directeur Signor Filippo, 't welk op zijn kunstreis door Nederland en 't Buitenland veel succes mocht ver werven. PAUZE. 6. Mr. Jumelly (komisch instrument- kunstenaar, ongeëvenaard in zijne mu zikale werkzaamheden. 7. Divi-diyi (Negerdans.) 8. In 't woud, (nabootsing der vogels) orkest. 9. Dries en Marie (Amsterdamsche volks typen.) 10. Optreden van het Italiaansch gezel schap. Deze nummers zullen worden afge wisseld door verschillende dansen, uitge voerd door de leerlingen. Verplicht programma a 10 cent. Na afloop Bal. zullen op Donderdag 22 December 1910, des middags 12 uur, Aanwijzing op Maandag 19 Dec. 1910, dos namiddags 3 uur. Nadere inlichtingen verstrekt de Gem. Opzichter te de Waal. Burgem. en Weth. voornoemd, HIDDING, Burgemeester, RUIBING, Secretaris. De Burgemeester-Strandvonder van Texel zal op Vrijdag 23 December 19IO, 's mor gens 10 uur in het cale „Den Burg" te den Burg Catalogus uerkrijgbaar a 25 Cts. vanaf Maandag 19 Dec. aan bet kantoor van den Gemeente-onfuanger. Texel den 14 December 1910. De Burgemeeeter voornoemd, HIDDINGH. Notaris te Texel, zal, op Zaterdag 24 December 1910,'s mor gens 10 uur, ten verzoeke en bij de wa genmakerij van den Heer L. H. SCHOT, te de Waal op Texel, wegens plaatsge brek door verbouwing, 4 Tilbury's, 1 Kaaswagen, 1 Dogcart, 1 groote on i kleine Bakwagen, 4 losse Lemoenen en hetgeen meer zal worden aangeboden. Behalue wagens, kan er morden ingebracht. BETALING 24 JUNI 1911. Notaris te Texel, zal, op ZATERDAG 7 JANUARI 1911, 's avonds 7 uur, in het Logement „Het Wapen van Amsterdam" te Oosterend op Texel, ten verzoeke van de Erven van wijlen den Heer C. Az. EELM AN, op Harkenbuurt, met Schuur, drie perceelen Weiland en een perceel Bouwland, gelegen in den polder Oosterend, genaamd „llooge Boeweid", „Lage Boeweid", Delkoog" en Bouwland, samen groot 2.64.00 Heet. Het weiland en 1 akker bouwland zijn verhuurd tot 20 Maart 1913, voor 1240,— per jaar. BETALING 20 MAART 1911.

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 2