Tandarts Ansingh, De nieuwe tarieven der Spoorwegen. wollen, gestikte en moltondek! EEN WONINI eve in Hotel „de Lindeboom." EIVORMIGE BETON RIOLEN. RONDE BETONMOLEN met KRAGEN, REGEN-, WEL- en BEERPUTTEN, ens. ens. De Hieuwe Tarieven der Spoorwegen SANGUINOSE. De Verloren Zoon. Aanbevelend, D. SCHUMAKER. Vraagt uiterste prijzen. Gevestigd te Oudeschild. GRIMIJSER. Boekhandel Parkstraat. FEUILLETON. Nathalie van Eschstruth. Zoete Sinaasappels, Spaansche Kastanjes, groote Cocosnoten, Dadels per pond 12 cent. is iederen Donderdag van 11 uur tot half twee te spreken Ik kan geen retourbiljet meer krijgen, wat kost nu mijn spoorkaartje? Doe ik niet voordeeliger met een kilometerboekje te nemen, dat nu ook geldig is op de Holl. Spoor? Hoeveel kilometers is de afstand die ik moet afleggen? "Wat kosten nu de kilometerboekjes? Wat is de prijs der Abonnementskaarten geworden? enz. enz. fil deze uragen morden beantwoord in het boekje getiteld: De prijs is slechts 10 cent de SANGUINOSE Attesten van gebruikers. Te Oosterend bij P. Dros ftz, Oudeschild Joh..P- Dros, den Burg T. Buijs, drogist, en I. Moerbeek. Bij F. LENGHAÜ (losteren VOORRADIG Stokviscb, Zoutevisch, Haring, Gemarineerde Haring en Rolmops, enz. Met 1 Januari a. s. zal iedereen uragen: hetwelk uerkrijgbaar is in den Geneeskundige verklaringen aangaande de Sanguinose. Ik heb de Sanguinose in enkele dagen zien doen, waar gemeenlijk evenveel weken voor noodig zijn. Dr. AUG. ALEXANDRE. Brussel, Het lichte staa)gehalte,dat de Sanguinose in organische verbinding bevat, is voor mij een groote aanbeveling. Dr. JAMES SULLIVAN. Cardiff, Engeland. Verkrijgbaar in alle Apotheken en bij alle eerste Drogisten. Prija per fl. f 1.506 fl. f 8.12 fl. f 15.— Wacht u voor namaak Voor allen die lijden aan bloedar moede en zenuwzwakte; die gedurig vermoeid zijn, zoodat hun alles te veel is die lijden aan slapeloosheid; die last hebben van hoofdpijn, van duizeligheid en misselijkheid; of die na eene uitput tende krankheid maar niet op krachten kunnen komeD, is het middel dat snel en aldoende helpt. VAN DAM Co. Den Haag. Ik heb ontzettend veel geleden aan hoofdpijn en slapeloosheid; nadat ik eenigen tijd de San guinose gebruikt beb is mijne hardnekkige hoofd pijn en mijne slapeloosheid zoo goed als geheel verdwenen. Rotterdam. J, v. D. RUIT. Ik was erg aangedaan met doizelingen, had veel pijn in de lenden; was lusteloos cn moe deloos. Vele middelen legen bloedarmoede had ik beproefd; alleen de Sanguinose heeft mij afdoende geholpen. Voorburg. Mej. v. d. BOS. Ik was zenuwachtig; slapeloos cn zonder eet lust; de Sanguinose heeft mij snel en afdoende genezen. Mej. Th. DE BOER. Rotterdam, Lambertusstraat. door 34.) De knecht heeft zijn prachtige uniform, zijn gala-kostuum up de stoelen uitgehan gen, en plotseling trekt die schitterende kleeding zijn aandacht, nog eens zal hij ze aandoen voor 't laatst en dan Een stekende pijn gaat hem door het hart Hij heeft nooit gedacht, dat het opgeven van dit „dwangbuis", dat hij zoo dikwijls verwenscht heelt, hem zoo pijnlijk zou aandoen. Was 't wel, zooals het behoorde, dat bij den degen,.waarop hij trouw had gezworen, wegwierp en de hand strekte naar een onzekere toekomst, naar 't geluier en 't klatergoud van 't nietige circualeven Met een bijna wilde beweging vouwt hij de handen en klemt ze krampachtig saam. Doet hij het uit eigen vrijen wil Neen, bij God, men dwiDgt hem ertoe. Hij moet alles wel prijsgeven, |zal hij geen verachtelijk willoos mensch zijn, die uit lage berekening onder het slavenjuk buigt. Waar hem zoo liefdeloos en koud do wet gesteld is, daar blijit hem geen keus over! Aan deze gedachte, die als eeno verlos sing uit zijn ellende voor hem oprijst, klemt hij zich vast, zij geeft hem zijn oude vastberadenheid, zijn hooghartigheid weer. Er wordt aan de deur geklopt. Een knecht komt binnen en brengt een telegram. Götz opent het, bij zichzelf vragend van wien bet kan zijn. Kom zoo spoedig mogelijk. Mijn hart schreit van verlangen naar u Lou. 't Is goed. Er is goon antwoord noodig zegt de jonge graaf, ea met ern verhel derden blik lacht hij hardop als een dronken man, en toen hij weer alleen is, kust hij de telegrafische betuiging van liefde, van verlangen naar hem. Wees gerust, kleine sneeuwvlok. Ik breng u vanavond nog zelf het antwoord en dat antwoord zal zijn: vervulling van wat wij maar kunnen wenschen. Hij steekt het telegram in zijn borstzak en is weer de oude vroolijke Götz van vroeger. De gedachte aan u zal mij be hoeden voor iedere zwakheid, waartoe de schoone Elavia mij misschien zou kunnon verleiden, roept bij overmoedig lachend uit. De gaskronen verspreiden hun helder wit licht door de salons en in de ruime eetzaal was de tafel feestelijk aan gericht. Wit op wit. De muren schitterden in die zee van licht als sneeuwwit marmer, door zwaar verguldsel in vakken verdeeld, waarop alleen bronzen armluchters waren aange bracht. De tafel, gedekt met het fijnste damast prijkte met slingers van meiklokjes en oranjebloesem. Hot prachtige oude familiezilver, groote schalen en vazen in keurig antieken stijl, staken boven dien bloementooi uit en 't fonkelend kristal met 't wapen der Von Abensbergs, de leliovortnige champagne glazen, 't fijne porselein alleen versierd met een smallen gouden rand en het ge kroonde naamcijfer, weerkaatsten ,de tal- looze lichtjes. Dit alles leverde een schitterend geheel op, toen gravin Malwine in baar zwaar zijden kleed nog eens door haro salons ging, om zich te overtuigen dat alles goed en volgens haar wenschen was geschikt. Mevrouw von Abensberg zag er nooit vriendelijk of innemend uit, er lag altijd een uitdrukking van koude hoogheid op haar gelaat en daarom viel het de be dienden zoo bijzonder op, dat de gravin blijkbaar verstrooid was en niet zooveel had aan te merken en niet zooveel knordo als men van haar gewoon was, maar met zekere zenuwachtige haast rondliep, alsof zij iemand zocht. Is de jonge graaf nog op zijn kamer Om u te dienen, mevrouw! Hij is toch zeker al gekleed De graaf zal dadelijk verschijnen. Malwine haalde diep adem en keek onderzoekend langs den spiegelgladden grond. Er liggen hier en daar groene blaadjes. Raap die op, voor mon er op trapt daarna keerde zij zich om en giDg haar man tegemoet. Ook de president was onrustig en zag er vermoeider en afgematter uit dan anders. Is Götz nog niet hier? Hij komt dadelijk. Ha dan schijnt hij zich inderdaad te zullen schikken. We willen 't hopen. De gasten beginnen te komen. Götz moest toch hier zijn om ze met ons te ontvangen. Bijna op hotzelfdfc oogenblik gingen de vleugeldeuren open en trad de verwachte met een olficieele groet binnen en met hem verschenen ook de eerste genoodigdon. Götz had er altjjd aardigheid in gehad om in de salons zijner moeder als pagodo dienst te doen. Ook nu stond hij weor koud en stijf naast zijne ouders en boog zoo werktuigelijk, alsof alles wat er rondom hem plaats greep, hem in 't minBt niet aanging. Hij antwoordde kort en beleefd, als hom iets word gevraagd, zonder de minste poging om eon gesprek gaande te houden, maar zijn blik was onafgebroken op de deur gericht, waardoor biunen enkelo oogenblikken, do voor hem bostemde bryid, Elavia von Husby, moet binnenkomen. Al hcol spoedig verscheen de olegauto .gestalte van gravin von Heinau, mot haar keurig gekapt en gepoederd hoofd en oenigszins verlept gelaat, tusBohon de portieres. Zij trad met veel lovetidighoid op do gastvrouw toe on achter haar Götz buigt zich ouwillokourig voorover, Dat ia wat voor ieder die profit wil, opruiming wegens veranderinj zaken van een partij Rokken. Jekkers, Broeken, lappen voor Costuïnes, enz. Tevens wordt daar alles billijk gen Extra lage prijzen. Moet weg, a coi TE nUUR. W. OUIMvER, W als kon hij zijne oogen niet geloovi een slank, uit de kracht gegroeid n met een eenvoudig wit japonnetje, w( gloeiend van verlegenheid, terwijl oogen nauwelijks duride opslaan, 't eenvoudig gescheiden en glad gestr zooals do nonnen op de schilderijen kerk worden afgebeeld en beweg ja, van een echt buitenmeisje, da nooit stadslucht geroken hoeft. 't Was Götz, alsof hij't moest uitpro over de grap die zijne stiefmoeder hem had meenen uit te halen 1 Is 't denkbaar, is 't werkelijk moj dat men hem, den verwonden jongen zoo iets onschuldigs en ounoozeli vrouw wil geven? Een gevoel van toorn, van name woede wordt in bem wakker, hij bijt op de lippen en wendt zich plichtmat: mevrouw von Heinau, die hem onde: vloed van niots beduidende zinnetje hand reikt. Götz antwoordt iets onverstaanb werpt hot hoofd in don nek en gaat zijn vader, die hem roept om hem Elavia von Husby voor te stollen. Barones, vergun me, u mijn zoon voor te stellen, die op 't oogenblik v heeft en bij ons logeert, terwijl 't hen eer en een genoegen wezen zal u tafel te mogen leiden. De oude heer had op zijn gewone derlijko manier gesproken en Flavia's derlijk gezichtje wordt met nog d blos ovortogon terwijl zij een diepe bu maakt on de oogen nauwelijks durft ops Zij denkt er niet aan, of Götz er uit alsof 't hem werkelijk zoo'n eer en geuoogon is haar cavalior bij hot dine zullen zijn, zij hoort alleen hoo zijn sp rinkeleo, als hij zich groetend en bui in positie voor haar stelt en hoe dej graaf, die bij de voorstelling geen e woord sprak, ook weer zwijgend tcp treedt en weggaat. I Wordt vervolg y

Texelsche Courant | 1910 | | pagina 4