de Voorz. brengt zijn voorstel in stemming, met het resultaat, dat het met algemeene stemmen wordt aangenomen; De Voorz. vraagt daarna machtiging tot aankoop van nog 140 M3 basaltslag, welke machtiging met algemeene stemmen wordt verleend. De h< er H. J. Keijser vraagt hoe het gaat met de beharding van den weg van Erassekeet tot de sluis, waarop de voorzitter antwoordt, dat er eerst geen animo scheen te bestaan voor het rijden van de materialen, doch dat hij van den opzichter heeft vernomen, dat zich thans eenigen daartoe hebben bereid verklaard. Dit de discussie tlie naar aanleiding hiervan ontstaat, blijkt dat de vergadering van meening is, dat niet moet worden afgeweken van het principe dat belanghebbenden kosteloos de materialen moeten rijden, of wel dat subsidie in de kosten moet worden verleend. Dienaangaande merkt de heer Eelman op, dat de omstandigheden niet overal dezelfde zijn. Bij den weg in kwestie zijn geen helende eigenaren. Bovendien is het geen z.g. buurtweg, doch een algemeene verkeersweg. Z.i. moet de gemeente den weg bebarden. De heer Jb. Kikkert Nz. vraagt of dat principe ook is gehandhaafd bij de beharding van den Kruisweg, waarop de Voorz. antwoordt, dat de brik door de gemeente kosteloos is afgestaan en ter plaatse gebracht. In bet geheel, zegt de Voorz., is dit jaar 6600 M. weg behard. Geen enkele weg is behard zonder subsidie. Spr. wijst op den Pijpersdijk en weg Waal- Oudeschild, waarvoor veel grootere bijdragen zijn ingekomen, dan hier gevraagd wordt. Waar het belendende land van de beharding zeer zal pro- fiteeren is een bydrage van misschien een 60 gld. toch niet te veel. De heer Eelman geeft nog in overweging den weg naar de sluis zoo spoedig mogelijk te maken. De heer G. P. Witte vraagt hoe het nu staat met het rijden op den dijk bij de Magere brug. Moet maar steeds worden toegelaten, dat de dijk wordt stuk gereden De Voorz. zegt, dat de toestand niet rooskleurig is, hoewel beter dan verleden jaar. De heer Eelman zou nog graag vernemen hoe het staat met den steiger van Timmermans? Het plan, zegt de Voorz., is reeds bij het Dag. Best. geweest, doch met enkele bemerkingen teruggezonden, De heer J. D. Witte vestigt de aandacht op het gevaarlijke van het weiden van losloopend vee op de wegen. Toezicht daarop, acht hij zeer gewenscht. De Voorz. zegt toe dienaangaande maatregelen te zullen nemen. De heer J. D. Roeper wijst op den te hoogen waterstand in //de Zes/', tengevolge van het ver stopt zijn van den koker onder den Waalderweg, Het volgend jaar hoopt de Voorz. daarin af doende verbetering te kunnen aanbrengen, door een anderen koker onder den weg te leggen. De lieer Jb. Kikkert PPz. zegt, dat het zijn aandacht heeft getrokken dat in geen enkele dam gelegen in den polder Oudeschild achter de Noordkaap een koker is aangebracht; de voorz. zegt een bespreking bij het Dag. bestuur toe; de heer KI. T. Bakker zegt, dat indertijd is besloten de tijdeuren uit de Waaldersluis te nemen; dit is niet gebeurd, doch thans achtte spr. het noodig; de voorz. zegt, dat een proef is genomen, die niet is bevallen; zoodra de sluiswachterswoning gereed is, zal de gewenschte verbetering ook komen; echter, vraagt spr. zullen de deuren er uit genomen worden? Met het oog op het vergevoi- aerde seizoen is het de moeite z.i. niet meer waard; de heer H. J. Keijser zou er wel voor zijn, als hij verzekerd kon zijn, van een goede bediening van de sluis; aan het Dag. Best wordt overgelaten te handelen naar omstandigheden; de heer Jb. Keijser Sz. wenscht, dat eenige verbetering zal worden aangebracht aan enkele zandwegen; hem zijn enkele bekend, die verbreed moeten worden; de voorz. acht het gewenscht, dat het Dag. Best. ze in oogenschouw gaat nemen; de heer Eelman vraagt, dan de buurt van Oosterend niet te willen vergeten. Sluiting.

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 6