Met het Nieuwejaar. - Nieuwe Boeken. Kantoorboeken ZUSTER HILDA, Huishoudboeken en Waschlijsten, alsmede Schrijfbehoeften en Kantoorbenoodigdheden. Enkhuizer Almanakken 15 Cts. PREMIE. voor slechts 30 Cent. 2lifg. Jex. Courant. De boekhandel Parkstraat is ruim voorzien van in verschillende formaten en prijzen. Tevens voorhanden V. Wederverkoopers Rabat. naar het Engelsch door Grant Allen, is de titel van een werkje dat wij onze lezers thans als premie op ons blad aan bieden. ZL'STER INLDl is een boekwerk van bijna 300 bladzijden, rijk geïllustreerd van het begin tot het eiode boeiend. Overal elders kost dit boek 60 cent, doch wij zijn in de gelegenheid dit werkje onze lezers als premie aan te bieden Naar buiten franco tegen toezonding van postwissel a 40 Cent. Mien bestelde spoedig. Zou dat waar zijjn\ Men leest iu de „Prov. N." „Te Esschen bevinden zich quarantaine stallen, die ongeveer 13C0 stuks kunnen bevatten. Bij aanvoer van vee uit Neder land worden de beesten daar aan een quarantaine onderworpen, tijdens welke zij met tuberculine worden ingespoten. Een beambt9 had nu een vernuftig bedriegingsmiddel uitgedacht. In overeen stemming met de veeeigenaars, die hem ervoor betaalden, gaf hij de beesten een poedertje te slikken, waardoor de gevolgen werden verhinderd der proefneming, waaraan de dieren werden onderworpen, om te beslissen of hun den toegang tot het laDd zou geweigerd worden. Het parket stelt een onderzoek in", In doodsgevaar. Het „Hbl." vertelt: Terwijl S. B. te Andijk (N.-H.) bij zijn huis werkzaam was, is hem een kievit op de schouder gevlogen, om zich te redden voor een grooten valk, die nu zijn prooi verliet. Na een paar uur ten huize van zijn redder te hebben rondgestapt, is de kievit weer het veld ingevlogen. Grootvadergrootvader 1 Te Weersel kwam een kind niet uit school. Men ging aan het zoeken, tot men laat in den avond bij zijn grootvader, beiden gezeten in een modderslootje. De oude man had Nieuwjaarsdag dun overgedaan, het kind meegenomen naar de herberg, hier wat ruim Schiedammer geproefd, was daardoor zwak ter been geworden en zoo in de sloot geraakt. Wel een kras geval. Een Z9er gezonde natuur moet een Oost-Pruissisch koetsier hebben van wien de „All. Ztng." het volgende vertelt: Bedoelde koetsier dient bij een heer in Allenstein en bracht Zaterdagavond twee heeren in een rijtuig naar Bedigkeinen. De koetsier had om zich een weinig tegen de kou te beschutten eeD aantal glaasjes gedronken en sliep dus op den terugweg, toen bij alleen in de slede zat, in. De paarden vonden den weg ook zonder leiding, tot zij gekomen waren aan den weg die van het bosch naar de Lykusener chaussee leidt. Daar besloten de paarden bun eigen weg te kiezen, wat hun moeilijk kwalijk kon genomen worden. Ze trokken de slede op de velden en liepen er daar mee rond. De koetsier sliep. Van de paarden stond er een op de spoorrails. Opeens naderde de sneltrein. Het op de rails staande paard werd overreden en direct gedood. Het andere paard vloog er verschrikt met de slede vandoor. De koetsier werd daarbij uit de slede ge slingerd en sliep. Het gedoode paard bleef op de plaats van 't ongeluk liggen, het andere rende in razende vaart met de slede naar de stad. Daar vond het zijn stal terug. De baas ging toen den omtrek afzoeken en vond op een plaats ongeveer 100 meter van het station Lykusener het gedoode paard en de koetsier nog steeds slapende. Hij had van het beele ongeluk niets gezien noch gehoord. Als het paard den weg naar huis niet gevonden had zou de slapnde man waarschijnlijk dood gevroren zjjn.

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 6