LIJNZAADKOEKEÏT aan W. Grimijzer. Kerkboeken in soorten Gij hebt een blok aan Uw been, dat is UW ASTHMA. Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, en Soyaboonenkoeken Waarom Omdat Prima kwaliteit Portlandcement, Vuurvaste cement, Grint en Rivierzand, enz. Vraagt concurrcerende prijzen D.A. WISSELEN K, stelt geld op hypotheek, alsmede voor crediet beschikbaar. Notaris biedt geld aan Pianola-Piano's en Orgels m fiili fabrikaat. Gebrs. SPANJAARD, Langestraat 88, Alkmaar. BUK SKINSTALEN. Nathalie van Eschstrüth. £fc:'31HMHHH WESSAMEN LAAN WORMERVEER. A. PLAATSMAN, j FEUILLETON, ïerloren Zoon. merk AV.L. Steeds Groote voorraad, Schoenenreparatie. Heden ontvangen 11). Schumaker. Verhuren. Piano's Pianola's. Ruilen. Muziek. Muziekinstrumenten en Onderdeelen- -- Speeldoozen. Spreekmachines en Platen van verschillende merken vindt men in de Magazijnen van Eenige kleine instrumenten en onderdeelen, snaren enz.; als mede prijscouranten voorhanden bij den heer J. J. de ÜVt-AJST, den Burg. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraagt prijsopgave en inlichtingen aan M. KUIP, "Westen. Opgericht 1765. KONINKLIJKE FABRIEKEN. Voedert uw vee met de zuivere Murwe Merk „Ster" en „W. L.". uitmuntende door hoog eiwit-en vetgchalce en grootste voedingswaarde. EERË-DIPLOMA PARIJS 1900. NEGEN GOUDEN MEDAILLES. is het voordeel om uw boomen, struiken, heesters en planten te koopen uit de Texelsche Kweekerij ze zijn: goedkoop, gewoon aan het klimaat, niet verdroogd of beschadigd door het vervoer, verkrijgbaar als men planten wil, ruim gerooid, bijzonder goed geworteld enz. Voorradig Vruchtboomen in vele soorten reeds vruchtdragend. Kruisbessen, Aalbessen, Frambozen, enz. Iepen stammen kaarsrecht, en Iepen Veeren Elzen van 1 tot 3 M. van f 2.tot f 4.per 100. Aardbei, „Sieger" nieuw, zeer vroeg, heerlijk en rijkdragend. Deze soort wordt bij duizenden uitgezet ter vervanging van andere soorten. Aanbevelend, G-ebrs. Schumaker. Binnen burg 27, blijft zich steeds beleefd aanbevelen voor alle voorkomende Kassier en Commissionair in Effecten te ALKMAAR, Informaties te verkrijgen bij den Heer M. KUIP te Westen. voor Eerste hypotheek. Rente 4 a 41/* pCt. Br. Fr. Lett. C. Bar. v/d Blad. (ook voor Doopsgezinden) Voorhanden bij G. D. KIKKERT, Handel in Goud- en Zilverwerken. Gravenstraat, Burg. Prima blanke Zuurkool, per pond 4 cent. Postelein per flesch 20 cent. Zwarte Bessensap, eerste sooit 25 cent per flesch. Honig, 50 cent per flacon. Tevens een reuzensorteering KLOMPEN, zeer goedkoop. Voorts Wagensmeer, Ledersmeer, Motorolie, Touwwerk, Grot- en fijn Aardewerk. Groote keuze. Door verbinding met eene groote Firma in alle Kruidenierswaren, Comestibles, Grutterswaren enz. zijn wij in staat do laagste prijzen het hoofd te bieden. Beleefd aanbevelend, Er bestaan zeer waarschijnlijk goen grootere twij felaars, dan Asthmalijders. Vrienden zijn nauwelijks in staat deze ongelukkige lijders te bewegen een nieuw middel te probeeren. Zij halen de schouders op en zeggen: Ocb, ik heb al zooveel geprobeerd, niets heeft mij geholpen, dus ik neem geen nieuw middel meer. Asthmalijders! Laat U nog eens een enkele mnal bepratenWij weten, dat gij veel geneesmiddelen gebruikt hebt en dat nog nooit iets U geholpen heelt, maar probeer het nog eens met de Abdijsiroop. Gij zijt niets minder dan een ander. De Abdijsiroop moet en kan U genezen. Geloof ons niet maar vraag aan hen, wier namen en adressen wij wekelijks publiceeren. Mejuffrouw de Wed. H. de Wilde wonende te Ernst gemeente Epe,(G.) verklaarde ons: „Gedurende jaren leed ik aan Asthma, waarbij ik vroeselijke benauwdheden uitstond. Des nachts kon ik niet slapen en over dag kon ik nauwelijks mijne werk- sOf/ zaamheden verrichten. Ik had last van hoofdpijnen, was rillerig, Kortademig, en bad veel last van koude handen en voeten; ik hoestte voortdurend, at weinig en sleet een zeer onpleizierig leve Mijn man raadde mij aan, het eens met do Abdijsiroop to probeeren. Ik koebt een flacon Abdijsiroop bij den drogist C. S. van Lobuizen to Epe. Na het gebruik daarvan kwam een grooto hoeveelheid taaie slijm los, waar door de ademhaling gemakkelijker werd. Het slapen ging beter en hot vermoeide gevoel, dat ik steeds over mij had verminderde. Ik heb de behandeling met Abdijsiroop een tijdje voortgezet en ik kan verklaren, dat ik een geheel ander monsch geworden ben en dat het mij uitstekend geholpen heeft." De Abdijsiroop kost per flacon fl.f2.en f350. Centraal-Dópot L. I. Akker, Rotterdam. Alom verkrijgbaar. Verkrijgbaar te Texel: te don Burg bij T. BTTJJS en Mej G. ROEPER; te Cocksdorp bij G. v d. KOOIJ te Eierl BAKKER; te de Koeg ij M. LA N GEVEL en te Nmuwendam bij I'. SCHEKKER1NG alle drogisten en de niecsto Apothekers. bij F. BAKKER v/h M. Oudepohild bij A. WU1S v/li G. f). VISSER en bij STEMMEN. Tegenover het Stadhuis. REI'AREEREN. De firma AUG. MASCIIMEiJER. Spuistraat[L2 te Amsterdam, (gevestigd sedert 1S70) zendt op aanvrage aan H. H. Kleedermakers en Winkeliers een collectie Stuleu van Bukskins. Kamgarens, Cheviots, Fantasie-stoffen enz. De meest geschikte eollectie voor de provincie. In iedere plaats slechts eene collectie. Degelijke stoffen concurreerende prijzen, vlugge en nauwgezette bediening. Tevens het beste adres voor Naaimachines voor H.H. Kleedermakers enz. door 54.) En weer legde Flavia hare hand kalmee rend op zijn voorhoofd. Zij was doodsbleek, maar uit hare oogen straalde weer hetzelfde licht, diezelfde glans, en uit haar blik straalde weer hetzelfde vertrouwen, als in de droevige oogenblikken toen de president tot haar zeide: Hoe kan een blanke duif den jongen arend in storm en noodweer volgen, om hem, wanneer bij eindelijk vleugellam geworden is, weer huiswaarts te voeren P Gij zijt moedeloos en bitter, mijnheer Dougal, zei ze zacht en vriendelijk, met hare welluidende stem, die den zieke zoo weldadig aandeed. Zuster Maria, gelooft gij werkelijk, dat ik nog weer zal kunnen zien. Ik geloof het Diet alleen, ik weet het zeker. Uwe vriendelijke woorden zijn mij als eene boodschap des hemels. Gij zult weer beter worden en alles zal weer anders, vriendelijk, vroolijk en gelukkig zijn. O, zuster Maria. En uw verder leven zal u ruimschoots schadeloos stellen voor alles wat gij ge leden hebt. Wat was 't kalm daarbinnen en vredig en licht. Zooals zij had nog nooit iemand met hem gesproKeD, zoo zacht en vriendelijk, als men een kind vertroost en opbeurt. Acb, en waarom waren vroeger nooit zulke woorden tot hem gesproken, dan ware veel niet gebeurd en veel voorkomen. Zuster Maria's manier van doen deed hem onuitsprekelijk aangenaam aaD. Hare nabijheid was hem weldadig. Onwillekeurig stelde hij zich haar voor met het gelaat van haar die nog altijd voortleeft in zijne gedachte, die vreemde uit de loge in het circus. Wat zou zulk eene verschijning hem vroeger onweer staanbaar hebben aangetrokken. De dagen gingen snel voorbij. Gütz werd opgewekter en spraakzamer. Hij vatte iedere gelegenheid aan om met zijne verpleegster te babbelen, en hij kwam daarbij telkens weer op hetzellde onderwerp terug, dat hij altijd met dezelfde koelheid en bitterheid behandelde, maar toch telkens weer vanzelf aanroerde. En menig woord van 't jonge meisje viel als een zaadkorreltje in zijn hart, en in zijn eeDzame uren lag de joDge graaf stil en dacht er over na. Vreemd. Zuster Maria zeido hem on omwonden menige harde waarheid en toch kwam zijn trots daartegen nooit in opstand zooals vroeger, wanneer vader of moeder soms met hem van meening verschilde. Die vriendelijke stem kon niet kwetsen, kon zijn toorn met opwekken. Het was alleen een eenvoudig ernstig uitspreken van wat er omging in een innig vroom gemoed. Daarvoor boog hij den trotschen nek en had een dankbaar gevoel eindelijk iemand gevonden te hebben, die 't hartelijk en goed met hem meende. Zondor dat zij 't zelf bemerkten, werd de omgaog tuBschen de jongelui steeds hartolijker en spraken zij steeds meer hunne innigste gedachten tegen elkander uit. Gütz gevoelde een vurig verlaDgen haar gelaat te zien. En de dag, waarop het verband van zijne oogen zou worden weggenomen, naderde steeds meer. Een uiterst voorzichtige proefneming had bewezen, dat Gütz de omtrekken der voor werpen kon onderscheiden en het volle besef had van licht en donker. Gütz voelde hoe zuster Maria zich over hem beenboog en dat heete tranen op zijn hand vielen. Zijn hand trilde hij tastte naar beur kopje en streek over 't welige zijdige huar en als een vreugdekreet klonk 't van zijne lippen„Zuster Maria weent ge verheugt 't u zoo, dat ik weer zal kunnen zien Zij knikte en stond plotseling op, als schrikte ze zelf, dat zij zoo aan haar gevoel hod kunnen toe geven. Ja het verheugt me zeer, mijnheer Dougal! Nu kan ik u over een paar dagen zonder vrees of zorg verlaten. Mij mij verlateD. Er is op 't oogenblik groot gebrok aan verpleegsters en ik moet nu naar mijne zieke oude dame terugkeeren. Zuster Maria. Ge wilt mij verlaten, klonk het als een wanhoopskreet. Gij moogt u daarover niet zoo opwindon. Gij moot bedenken, hoe dringend do een zame, hulpbehoevende, oude vrouw me noodig heeft. Wio weet of zij u Diet boter missen kan dan ik, mompelde hij. Bij haar toch hebt ge alleen te zorgen voor bet lichaam. Eu bij u zuster Maria, voor mijn arme, dood zieke ziel zijt gij oen SamariiMuntcbe ge weest. Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 4