N". 2449. Zondag 19 Maart 4911. 24sts Jaargang Nieuws- en Advertentieblad. Bi o d onland. Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond Adrertentiën vóór 9 nnr op den dag der uitgave ABONNEMENTEN en ADVERTENTIÉN worden aangenomen bij de Uitgevers LANGEVELD DE ROOIJ, Parkstraat, Burg op Texel. TEXEL, 18 Maart 1911. Eergisteren, Donderdag, heeft de heer Van 't Hof, directeur van het Post en Telegraafkantoor alhier, met'zijn gezin, onze gemeente verlaten, om zijne betrekking te Heusden te vervullen onze beste wenschen vergezellen hen naar zijn nieuwe standplaats. De heer Van 't llof gaf, van af het oogenblik dat hij zich in onze gemeente vestigde, blijk, te willen meeleven met de Texelaars, niet alleen in het politieke leven, doch ook in het maatschappelijk leven, had hij een eigen meening en aarzelde niet die kenbaar te maken. De vrijzinnigen in deze gemeente zullen hem missen in hunne vereeni- ging, waarvan hij langen tijd voorzitter, laatst secretaris was. Hij was een uitstekend ambtenaar, stipt op den dienst, welwillend tegenover publiek en ondergeschikten. Omtrent een vergadering van de afd. „Texel" van de Bond „de Post" in verband met het aanstaand vertrek van den heer Van 't Hof gehouden Zondag j. 1., zjjn wij in staat het volgende te vermelden De heer Directeur, door den voorz. van de afdeeling, de heer Lieuwen, in de vergaderzaal binnen geleid, werd door den voorz. na opening van de vergadering en lezing van de notulen, dank gebracht voor zijn aanwezigheid op de vergadering van de afdeeling, om officieel afscheid te nemen van het onder hem staand personeel, waarvan er evenwel twee verhinderd waren tegenwoordig te zijn. Wij stellen dat allen op prijs, zegt spreker, hartelijk dank ook voor hetgeen gij als beschermheer onzer afdeeling zijt geweest, waar wij Uwe steun noodig hadden, waart gij ons altijd ter wille, Uw advies werd door ons steeds dankbaar aanvaard, dank zeggen wij U ook voor wat gij als directeur voor ons geweest zijt. Nog eenige dagen en gij gaat ons voorgoed verlaten, om U te Heusden te vestigen, dat het U en Uwe familie daar steeds goed moge gaan, wenschen wij U van harte toe. Als een blijvende herinnering aan het Texelsche Postpersoneel, hebben wij voor de vergadering een photografische opname laten doen, welke foto wij U voor Uw vertrek van hier hopen aan te bieden, zegt spr., bedenk steeds, als gij later een blik op die foto zult werpen, dat in dat koude Noorden, warme harten voor U kloppen, sta ons toe U een afscheidslied toe te zingen, waarin onze gedachten zoo duiaelijk zijn uitgedrukt. Staande werd hierop de vertrekkende directeur een afscheidslied toegezongen. De heer Van 't Hof hierna het woord bekomende, bracht dank voor de schnone woorden in het lied hem toegezongen, herinnerde aan de eerste vergadering, nu 7 jaar geleden, door hem bezocht en waar hem het beschermheerschap werd opgedragen, welk blijk van vertrouwen door hem zeer op prijs was gesteld, om dat gij mij niet kendet, evenmin als ik U, zegt spr., mijn vertrouwen in U, is ciet beschaamd geworden, gij hebt ge toond Uw plicht te kennen, gij waart een personeel, waarop een directeur trotsch kan zijn, de jaren hier doorge bracht zullen altijd aangename herinne ringen bij mjj opwekken, met genoegen heb ik hier steeds gewerkt. De foto, welke gij mij wilt aaabieden, zal ik, hoe dezelve ook uitvalt, met genoegen aan vaarden als een blijk van herteljjkheid uwerzijds en enn eereplaats geven in mijn woning. Na gerelevee'd te hebben wat op postaal gebied gedurende ijn 7jarig verbiyt was gebi urd en te h ibben her dacht het feit van zijn 25jarige ambts vervulling, en het bewijs van tpegene genheid bij die gelegenheid van het personeel ontvangen, zegt spr. allen, in het bijzonder de ambtenaren, hiermede aanwezig, benevens de beambten van het kantoor te den Burg, hartelijk dank voor hetgeen zij in het ambtelijk leven voor hem geweest zijn. De heer en Mets en Drijver brengen dank voor de woorden tot hen gericht, de voorzitter brengt dank voor de woor den tot de leden der afd. gesproken, eindigt met een dronk te wijden aan den scheidenden directeur, waarna de voorzitter met een woord van dank aan allen, deze vergadering sloot, die volgens hem, nog lang in gedachte van het personeel zal blijven. Buitengewone verg. Clir. Zangvereeniging. Het winterseizoen loopt ten einde en daarmede ook de winteramusementen. We hebben dezen winter in den breede kunnen genieten van Bioscoop, tooneel, muziek en dans, doch zang was tot heden niet aan de orde. En toch is zang een kunst die zeker niet het minst het gehoor streelt. De Christelijke Zangvereeniging „Zingt den Heere," boodt ons de gelegenheid daarvan Donderdagavond te genieten in eene OpeDbare Vergadering door deze vereeniging uitgeschreven. Wij begaven ons daartoe op dien avond naar het locaal „Eben Haëzer" aan de Julianastraat alhier, het gebouw waar de Vereeniging hare bijeenkomsten houdt. Met ons waren meerderen daar henen gegaan, voor het overgroots deel was het de vrouwelijke sexe welke was ver tegenwoordigt, mannelijke bezoekers waren er slechts weinigen. De vergadering werd geopend door den Eerw. Heer ds. Kijne, die tot inleiding een woord sprak over de kunst, welker beoefening door hem werd aangeprezen als die kunst niet afleiding doch opleiding beoogt en wanneer die kunst wordt in dienst gesteld tot verheerlijking Gods. Dat doel en bevordering van gezellig samenzijn, beoogt deze vereeDiging en deze eerste buitengewone vergadering moge getuigen van de vordering der leden op dit terrein. Er kan zeker nog wel veel aan ontbreken zegt spr., doch elke volgende vergadering moge getuigen van voortdurende vordering. Deze avond heeft de vereeniging dan ook niet willen noemen eene uitvoering (zoo hoog wil zij niet mikken) doch slechts eene buiten gewone vergadering, waarin zij voor het eerst in het publiek optreedt. Na deze inleiding en gebed werd de verdere leiding van den avond gesteld in handen van den heer Huijser, directeur der vereeniging. De zangvereeniging bleek ons te zijn ruim 30 personen sterk, zoowel dames als heeren, die zich in den meerstem- migen zang oefenen onder goede leiding. 't Waren zeer eenvoudige liederen welke uit den bundel Nosrboschzangen ten gehoore werden gebrachtgeen hoogere kunst, doch er werd gezongen met gevoel en toewijding. De pauzes werden aangevuld door samenspraken, waarvan de leuke inhoud wel in don smaak der aanwezigen viel en meei malen een gullen lach deed weerklinken. We zullen daarover niet verder uit wijden, 'twas s echts aanvulling, we waren gekomen om den zang te hooren en we kinnen met overtuiging zeggen dat die ons wel heeft voldaan. Hoewel nog verre van voldoende ge schoold, merkten wij mooie stemn en op, welke bij goede leiding en willen, de vereeniging in kracht zeker zeer veel zal doen winnen. 'tWas geen hooge kunst welke werd voorgebracht, we herhalen het, doch was natuurlijk, en voor een eerste op treden zeker voldoende, De directeur heeft eer van zijne leiding. Met genoegen hebben wij deze eerste openbare vergadering bijgewoond en wij kunnen beminnaars van ongekunstelde zang wel aanraden bij voorkomende ge legenheid met de talenten van deze zangvereeniging kennis te maken. De vergadering was ter geschikter tijd geëindigd en werd met een gepast woord en dankgebed door ds. Kijne gesloten. Voor het onderstaande werd ons plaatsing verzocht De Commissaris van Politie der gem. Velsen, waarschuwt het publiek uiterste voorzichtigheid te betrachten met het aangaan van handelsrelaties met personen woonachtig in de gemeente Velsen, zich noemende Mej. K. Verduin, Schulpweg aldaar, of K. Zoontjes of C. Glasdeze combinatie van personen handelen ook wel onder de naam van C. K. Zoon - Glas te Velsen. Aangezien deze combinatie van perso nen, hebbende meerdere medeplichtigen, na kennisneming dezer waarschuwing waarschijnlijk zullen trachten, op andere naam of namen of op slinksche wijze alle mogelijke handelswaren door bestel ling zonder betaling te verkijgen, raadt ondergeteekende belanghebbenden aan met hun onbekende personen in deze gemeente niet in handelsrelaties te treden alvorens voldoende inlichtingen te hebben ingewonnen. Voren bedoelde combinatie van personen woont thans verspreid over de gansche gemeente Velsen, bestaande uit de afdeelingen Velsen, Wijkeroog, Holland op zijn Smalst, Santpoort, Jan Gjjzen vaart of station Santpoort, Velseroord en IJmuiden, naar welke gemelde plaatsen men de bestelde goederen laat zenden, alsmede naar de naburige gemeente Beverwijk. IJmuiden, gem. Velsen, 13 Maart 1911. De Commissaris van Politie tevens Commissaris van Rijkspolitie Velsen. DE RIDDER. Alcoholvrije cantines. Een eigenaardig geval van hulp van de militaire Overheid—of liever van absentie van hulp - blijkt uit het volgendebij besluit van den Gemeenteraad is een der nieuwe wijken van Utrecht tot verbods- wijk verklaard in die wijk is een nieuwe kazerne voor de genie gebouwd. Wat zou nu natuurlijker geweest zijn dan daarin een alcoholvrije cantine te vesti gen Wie zoo denkt, vergist zich sterk Het U trechtsche Drankweer Comité kreeg op een desbetreffend verzoek van den Kolonel-commandant namens den Minister van Oorlog een afwijzend antwoord zelfs het gedistilleerd werd niet eens geweerd uit de nieuwe cantine En daarin komen minderjarigen 1 Is het niet, of aan die knapen van overheids wege geleeraard wordt, dat jenever in het leven van den mensch niet gemist kan worden? Het gewone argument, dat de manschappen anders in obscure kroegjes bij de kazerne gaan, gaat hier niet op, door de ligging in de verbods- wijkDan zijn de inzichten in Dene marken en Nieuw-Zeoland anders 1 N. C. t. A. Aan 't Se dozijr bezig. Een inwoner van Huissen (Gelderland) heeft aangifte gedaan van de geboorte van zijn vjjf en twintigste kind. Grasmaaien op 11 Maart. Wel bijzonder mag het heeten, dat Zaterdag te Lemmer reeds gras is gemaaid. Op het erf van den heer Jaarsma even buiten de kom van het dorp werd een flinke snede gemaakt. Twee slimme dronk ebroers. Men meldt uit Arnhem: Twee bekende dronkaards, die al meermalen kennis met de politie alhier maakten, gevoelden zich Donderdag weer niet sterk ter been. Zij strompelden samen naar het centraalpolitieburean en verzochten om aldaar hun roes uit te mogen slapen, waartoe hun gelegen heid werd gegeven. Na ontnuchtering bedankten ze den inspecteur hartelijk en konden gaan, zonder dat proces-ver baal werd opgemaakt. Immers zij waren niet op den openbaren weg in beschonken toestand aangetroffen. Ook een manier. Om de bewoners uit zijn pand weg te krijgen, liet een huisbaas van een pand in de Kreupelstraat te Schiedam de pannen van het dak nemen, natuurlijk voor reparatie, waardoor de bewoners het water, dat van tijd tot tijd nogal aardig nederviel, in de woning kregen op meubels enzzoodat ze zoo spoedig mogelijk een andere woning moeten zien te krijgen. Hi; trefl 'tniet best. Laatstleden Zaterdag, zoo schrijft men uit de Lier, heeft onze oude hooggeplaatste vriend, de ooievaar, zijn nest op 'tdak der Hervormde kerk weer opgezocht. Met zulk guur weer als deze dagen zal de wensch wel in hem opkomen: zat ik nog maar aan de Nijlboorden Gestoorde inbraak. In het perceel Bloemstraat 4, Am sterdam heeft de firma Bouwman een aardappelenhandel. Op het kantoor staat een brandkast. Toen nu Dinsdagmorgen het kantoor geopend werd, bleek een ongenoode gast een nachtelijk bezoek te hebben gebracht. Van 't bureau en van een kastje waren de laden geledigd en de inhoud lag over den grond verspreid. De brandkast was nog niet geopend, doch eenige gaatjes rondom het slot in het ijzer geboord, wezen er op dat de inbreker ook getracht heeft zijn nieuws gierigheid naar den inhoud van de brand kast te bevredigen. Evenwel niets werd er uit vermist, zoodat de nachtelijke bezoeker door toevallig gerucht is ge stoord en op de vlucht geslagen. Voor de juistheid van dat vermoeden pleit de achterlating van eenig gereedschap. Voor den S urendag. Men meldt uit Amsterdam Door het bestuur van den Nederlandschen Federa tieven Bond van Gemeentewerklieden is een oproep verspreid waarin de arbeiders-organisaties worden opgewekt deel te nemen aan een actie voor den 8 urigen arbeidsdag. Ook een aanbesteding. Het bestuur van den polder bij Am sterdam publiceert, dat voor den tijd van een jaar zal worden aanbesteed het mollenvangen in den polder. Uit de binnenlanden van N.-Braband. Te Kaatsheuvel is het 10 jarig kind van K. door twee dronken kerels aan gehouden met de bedreiging „wij zullen je kapot maken." Een er van begon daarop het kind onbarmhartig te slaan. Toen ze genoeg hadden van deze pret kozen beide belden het hazenpad. Meer dood dan levend kwam het kind thuis TEXELSCHE COURANT. Abonnementsprijs per 3 maanden. Voor de Burg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere linden met verhooging der porto's. Prijs der Advertentién. Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 3 Ct. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer.

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 1