Thans DAALDERS Waarschuwing. m N. V. „DE TIJDGEEST". EIVORMIGE BETONRIOLEN.ï RONDE BETON RIOLEN met KRAGEN, EEGEÏST-, WEL- en BEERPUTTEN, enz. enz. Vraagt uiterste prijzen. Gevestigd te Oudeschild. GRIMIJZER. GrafmoDuiaenten LET WEL. Ondergeteekende L. H. SCHOT, de Waal, Wagenmaker!! en Smederij. XQjy Puik best gesmolten Koevet Gesmolten Reuzel en zware Bladreuzel, BROEDEIEREN Breede Bloedworst, C. Visser. Blachvarnisch en Carbolinenm De Verloren Zoon. Nathalie van Eschstruth. Het koopen van losse poeclercho- cölacle kan nu geheel vervallen, want de beroemde is thans ook verkrijgbaar in busjes van een hall ons a f 0,10. G. COEVERT, Hoofdagent. Snijbloemen, Kamerplanten, Vaste Bloemplanten voor tainen, enz. M. Wieringa. Werk- Toilet- Varkenskoppen, FEUILLETON. Warmoesstraat, Bij F. LENGHAUS. Zwolsche stoomververij. Alkmaarsche STOOM- Steenkouwerij. Firma W. F. STOEL ZOON, 2 kantoor Lnttik Ouddorp. De eerste Texelsche .Aanbevelend, D. H. SCHOT. tegen scherp concureerende prijzen, ver krijgbaar in de Drogisterij Binnenburg. Aanbevelend, T. BLIJS. 77 Reserves ruimf 150.000.- 1/5 3 pet. Tijdgeestlot f 6. 1/10 3 pet. Tijdgeestlot f 3. 1/20 3 pet. Tijdgeestlot f 1.50 3 pet. Tijdgeestpolis f 11.- Herverzekering gratis. Speciale Cultuur van Billijke prijzen. D. BAARSE: Kz. üosteinde 334 Aalsmeer. Gummi- en Rijtuig-Sponsen. Drogisterij Binnenburg, Aanbevelend, T. BLIJS. is het voordeeligst adres in het maken en leveren van Deereu Kleeding, Dames mantels, Bedden, Dekens, etc. Oosterend. Keizerstraat 62 Helder. Het depot der Vraag stoffen en prijzen aan. Aanbevelend. Groote kenze. Nettebewerking Teekeningen en fotografische af beeldingen op aanvraag. bericht belanghebbenden dat door hem is geopend Door h t in dienst nemen van een prima Hoefsmid bestaat ook bij hem gelegen, heid Paarden te doen beslaan, alsmede alle Ileperatie aan alle Landbouwwerktuigen Die ook in staat is alle soorten nieuwe Landbouwwerktuigen te leveren. werkplaats van uit Eijerland rechts. «UI Co 2e werkplaats van uit de Maal links. bij de 5 pond 36 cent per pond. per pond 38 cent. bij de 5 pond 42Vs e00' Per pond. 16 cent per pond. Aanbevelend, C. VISSER. van Patrijs Wyandotte 6 cent. Reekleurige Indische Loopeenden 8 cent. P. BAKKER, Steenenplaats, Burg Texel Machinaal gesneden 7 cent per ons. Prima kwaliteit door 59.) Plotseling zweeg hij en keek ontsleld om en Anna Kathrine riep verschrikt: „Mama" 1 Als uit den grond verrezen stond daar de hooge gestalte van gravin yon Abens- berg voor de verschrikte jongelui, maar zij geleek allerminst op een beeld nit steen en erts gehouwen, maar gebroken was zij en zoo krachteloos, dat zij zwaar op de leuning der bank steunen moest. Zij was doodsbleek, hare oogen misten alle uitdrukking en haar stem kloDk zacht maar schor „Die brief is aan mij gericht, mijnbeer von Hausmann,geef aan mij! Zij strekte haar bevende hand er naar uit, nam het schrijven aan en keerde zich, zonder verder een woord te spreken om. Gregor von Hausmann haalde diep adem en streek zich zenuwachtig over het voor hoofd. Malwine leunde bewegingloos in haar stoel, als in diepen slaap, maar zij sliep niet, en heur bleek gelaat toonde neg duidelijk de sporen van den storm, die daar binnen had gewoed. Zij had Hellmutb Novalla's brief ge lezen, zijn laatsten vurigen, innigen lief- desgroet, die 't voor haar tot ootzettonde zekerheid had gepnaakt, dat zij jaren lang het meest trouwe en liefhebbende mannen hart had miskend en bitter onrecht aan gedaan, daar mevrouw von Hausmann indertijd, als volkomen onbekend met alles, slechts haar eigen vermoedens had uit gesproken. Ilellmuth schreef haar en deelde haar met bevende letters het uitbreken zijner zware ziekte mede, hij smeekte toch te SFi BLOOKER'S CACAO, 1 komen en bij hem te blijven, daar hare tegenwoordigheid alleen hem rust en vrede geven kon. Maar toen kreeg zyne lietde de overhand op het verstand, hij beleed haar die in hartstochtelijke, teedere woorden en smeekte haar om te trachten te weten te komen, hoe hare ouders er over dachten en of hij hun, al dan niet, als schoonzoon welkom wezen zou. En daarna maakte hij juichend melding van het liefdeslied, waarin hij zijn hart had uitgestort een lied tot baar gericht en aan haar opge dragen. De dood, de wreede, onverbiddelijke dood had hem du pen uit de hand genomen, het (lotseling toenemen zijner ziekte had het hem onmogelijk gemaakt den brief te verzenden, die mogelijk met andere pa pieren terzijde geschoTen, ingepakt en vergeten was, terwijl een arm meisjes- hart, door de ondraaglijke smart bedrogen en verraden te zijn in hare lielde, tot steen en ijs geworden was. Er wordt aan de deur geklopt, zachtkens en aarzelend Anna Kathrine komt langzaam binnen, maar blijtt op eenigen afstand van baar staan. Het ontbijt staat klaar, mama. Prederik heelt al tweemaal tevergeefs geklopt. Toen richt Malwine zich op, en deeeDS zoo kilkoude oogen zien met een uitdruk king van onbeschrijfelijke smart het jonge meisje aan, dat verlegen en schuldbewust voor zich kijkt, en plotseling strekt Malwine de armen uit en roept snikkend uit: Anna Kathrine! Een oogenblik staat deze verstomd van scbrik, maar dan klinkt bet half juichend: „Mama"! en twee jonge, krachtige armen worden om Malwiue'e hals geslagen. 't Is haar, alsof ze droomt. Mama, stamelt zc weer. En daar ge beurt iets ongehoords. Malwine drukt met bevende lippen reu kus op de wangen harer stiefdochter en dm laat zij haar hoofd zwaar op den schouder van het jonge meisje rusten eu schreit bittere tranen. Anna Kathrine weet niet hoe zij't heeft 't Is, alsof de grond siddert onder hare voeten. Met zachte band streelt zij de wangen der schreiende en fluistert de vriendelijkste, meest teedere woorden, zonder dat zij weet hoe zij hare moeder, wier tranen haar ten eenenmalo onbegrijpelijk zijn, zal troosten. Malwine drukt haar steeds dichter tegen zicb aan, als wil zij ineens alles inhalen, wat dat kind in dien langen tijd aan liefde van haar is te kort gekomen, en zachtkens fluistert ze „O, God! vergeel me mijne schuld." Mama, lief, best moedertje, wat scheelt er aan Zjjt gij ziek Zij schudt het hoofd. Neen kind, ziek ben ik niet, maar jaren lang beu ik blind en doof geweest en nu wil ik gaarne inhalen, wat ik in al die jaren heb verzuimd. 't Schemert en alleen de weerschijn der ondergaande zon kleurt den horizon nog met purperen tint. Malwine staat voor 'craam en kijkt naar buiten in den stillen avond, als ware bare gedachten ver, ver van hier. De eerste wilde storm ia bedaard, en evonals daarbuiten is 't ook in hour hart kalm en vredig geworden. De zachte, weemoedige woorden van beschuldiging dio zy in het park uit Anna Katbrine's mond vernomen heeft, hebben haar den blinddoek van de oogen gerukt. Nu was 't daarbinnen vredig en licht rustig als daarbuiten, waar alles uit rustte van de hitte en vermoeienissen des daags. Mevrouw, veroorloof me Wat is er, Froderik Baronesse Fiavia van Ilusby verzoekt, u to mogen spreken. Flav a kwarr de kamer in en itoud een oigoribiik verri st sti, voor de vrouw van dm president, iie zoa bletk, zoo grijs, nou vi eoBelijk verai derd was. Toon vatte zij hiriclijl: üu hui r toegestoken hand. Konitikl. Goedgekeurd. Klassikaal f 1.20 Klassikaal 1 0.60 Klassikaal f 0,30 Betaalbaar met f 1.per maand. De Polissen geven 3 loterjjen precies dezelfde kansen als 1/20 Staatslot, doch zijn veel voordeeliger. Verkrijgbaar te Botterdam aan het Hoofd kantoor Wijnstraat 16 en te den Burg bij: Toezending naar buiten na ontvangst bedrag plus f 0,15 voor porto- en zegel- kosten. Minzaam aanbevelend, Ter voorkoming van abuizen verzoek ik mijn geachte Clientèle er wel op te letten dat miin adres is en blijft vroegere werkplaats van J. REIJ. Dus NIET bij N. LAP, noch bij H. 1). ZWIER8EN Weverstraat. Horlogemaker. Ie kwaliteit Zeemleder, Borstelwerk. Straat bezems. Witkwasten. Dweilen. Plumeaux enz. enz. Verkrijgbaar in de Eenigezins angstig en vragend keek het jonge meisje haar aan. Mevrouw, mijn zorg geldt een doodzieke, een mensch die dreigt naar lichaam en ziel te gronde te gaan. Wanneer ik helpen kan ben ik gaarne bereid, Fiavia. Mag ik vrijuit aprekeD, zonder dat u boos op me wordt Van harte gaarne, Fiavia haalde diep adem. Opgewonden heid dreef een blos naar hare wangen, terwijl ze vertelde van haar verblijf te Müncben. Götz Onzen Gütz hebt gij gezien Gij hebt hem Goddank gevonden Blijde verrassing stond op Flavin's ge laat te lezen. Uit dien uitroep sprak geen toorn, maar louter vreugde. En haastig vertelde zij vorder van de moeilijke weken, die zij aan zijn ziekbed had door gebracht. De gravin keek baar met hare groote oogen zoo onderzoekend en diep ontroerd aan, en drukte hare hand zoo zenuwachtig dat Fiavia verward voortging: Uw zoon zal nog slechts korten tijd in de kliniek kunnen blijven; maar dan gaat hij weer zijn onzekere toekomst tegemoet. Ik heb op alle manieren getracht hem over te halen, hem te bewegen terug te keeren naar 't ouderlijk buis. Maar ik ben, helaas langzamerhand tot do over tuiging gekomen, dat hij dat nooit of nimmer zal doen. Gevoelt hij niets moer voor do zijnen P Verlangt hij in 't geheel niet naar ons P Malwino's hoofd zonk moedeloos op de borst cn een pijnlijke zucht kwam over haar lippen. O, Fiavia, indien gij wist, hoe 't hart van mijn man bloedt, hoe wy allen om don verlorene schreieD. Geen liefde, geen vorlangon naar de zijnen, herbaalde hit vochtige oogen. O, m< vrouw, als u gihoord had, hoe zijn gaische hart uitgaat naar „thuis". En toch kumt hij niet Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 4