Waarschuwing. Opruiming Wegens Opheffing der Winkelzaak Thans N. V. „DE TIJDGEEST". mmwmmï Y. P. N. Warmoesstraat, M. Wieringa. Behangselpapier en Randen. Behangselpapier en Randen. Collectie 1911. FEUILLETON. De Verloren Zoon. Nathalie van Eschstrüth. SANGUINIOSE G. COEVERT, Hoofdagent. Boerenknecht in huis, Snijbloemen, Kamerplanten, Vaste Bloemplanten voor tuinen, enz. Enorme keuze Fransche en Engel- sche papieren, zijde- en Velourswandbespanning, Jute, enz. enz. Bij F. LENGHAUS. Yinum Sanguinosumin vacuo. Zuiver plantaardig versterkingsmiddel. Te Oosterend bij P. Dros Gz-, Oudeschild Joh. P. Dros, den Burg T. Buijs, drogist, en I Moerbeek. DE ALKMAARSCHE Stoom - Steenhouwerij Firma W. F. STOEL ZOON levert alle soorten 3 Vanaf heden tot 30 -April 1/5 3 pet. Tijdgeestlot f 6. 1/10 3 pet. Tijdgeestlot f 3. 1/20 3 pet, Tijdgeestlot f 1.50 3 pet. Tijdgeestpolis f 11.— Herverzekering gratis. Iemand biedt zich aan als Speciale Cultuur van D. BAARSE ÏAz. Ter voorkoming van abuizen verzoek ik mijn geachte Cliëntèle er wel op te letten dat mijn adres is en blijit vroegere werkplaats van J. REIJ. Dus NIET bij N. LAP, noch bij H. M. ZWIER8EN Weverstraat. Horlogemaker. van een reuzencollectie Op de laag gestelde staalboeken wordt nog 10 pCt. kortiQg a Contant toegestaan. Geen goedkooper behangsel als bij J. LEEN, Burg Texel. worden vanaf heden alle voorradige Goederen zooals Meubelen, Karpetten, Matten, Tafelzeilen, Klokken, enz. enz., tegen inkoopsprijzen ècoctant uitverkocht. Elk profiteere van deze zeldzame gelegenheid. HAAST U! voor de mooiste goederen uitverkocht zijn. Aanbevelend. J. A. DILLEN. alsmede de meest geslaagd imitatie van Pry zen concurreerend. Aanbevelend, J. C. ROEPER Pz. Schilder, Burg. Stalen over Texel franco retour (vrij blijvend). is het voordeeligst adres in het maken en leveren van Reeren Kleeding, Dames mantels, Bedden, Dekens, etc. Onsterend. Keizerstraat 62 Helder. Het depót der Zwolsche stoomververij. Vraag stoffen en prijzen aan. Aanbevelend. door 61.) De professor kwam binnen en nadat men een poosje opgewekt gepraat had, vroeg Götz hem naar 't wedervaren van zuster Maria. De vriendelijke dokter bracht hem hare groeten over en vertelde hem, dat zij in gezelschap van eene oude patiënte met deze op reis was en wel in laDgen tijd niet terugkeeren zou. Malwine was opgestaan en stond voor het raam, maar zag toch, hoe het bleeke gelaat van haren zoon nog een tint bleeker werd en uit zyne donkere oogen een wereld van smart en weemoed en verlaDgen P 4 HOOFDSTUK XXV. Daar Malwine's fijn gevoel haar zeide, dat het voor Götz pijnlijk wezen zou om terug te keeren in de kleine stad, waar zijn verleden en zijn lotgevallen niet on bekend konden blijven, had zij per tele graaf alle maatregelen getroffen, die een spoedige verhuizing naar 't slot AbeDs- berg mogelijk maakten. Een verblijf aldaar kwam uitstekend uit met het groot verlof van den president en toen Malwioe haren echtgenoot schriftelijk had meegedeeld, hoe gelukkig de reis was geëindigd en hoe geheel veranderd zij Götz weer mee thuis zou brengen, ontving zij een telegram, dat slechts de weinige woorden bevatte: „Mijn hart vloeit over van dankbaarheid. Ik heb geen woorden voor wat er in mij omgaat, maar tel de De Sanguinose heelt dit voor boven vele andere versterkingsmiddelen, dat zij door de zwakste gestellen verdragen wordt. Daarom helpt zij zoovelen, die bij de gewone middelen geen baat hadden gevonden een weinigjo Sanguinose en de eetlust werd opgewektde lijder werd sterker en kou daardoor een grootere dosis verdragen, die de krachten terugbracht en een volledig herstel beyorderdo. Honderden bij honderden, in ons land en daarbuiten, verklaren dat zij hun herstel aan de Sanguinose danken. Zoo schrijft Mej. J. Kranendonk te 's Gravenbage o.a. „Ik leed langen tijd aan bloedarmoede, en was daardoor zoo verzwakt dat ik heel geen eetlust meer had; en ik leed ook vreeselijk aan slapeloosheid. Toen ik enkele flesschen Sanguinose gebruikt had, is mijn eetlust teruggekeerd ik eet nu weer flink en slaap als gewoon. Ik dank dit aan de SaDguinose, en U mag dit geruBt in de courant zetten". 's Gravendeel, Acliterdijk. Mej. J. Kranendonk. Dr. POL DE41ADE, Haeltert, getuigt dat hij de Sanguinose dikwijls in zulke gevallen heeft aangewend; bij jonge moeders; bij herstellenden uit typheuze koortsen; na de influenza; bij ovorwerkten en zegt dat zij nooit zonder uit werking bleef en geen schadelijke nevenwerking had. Tweemaal per dag een eetlepel is voldoende. Prijs per fl. f 1.506 fl 18. 12 fl f 15.—. Wacht u voor namaak! VAN DAM Co. Te verkrijgen bij de meeste apothekers en goede drogisten. uren, die nog verloopen moeten, voor ik beiden in mijne armen kan sluiten. Zoo keerden moeder en zoon nog eerder huiswaarts dan aanvankelijk het plan was geweest. Welk een tijd van ongestoord geluk brak thans voor de hereenigde familie aan. Het onde kasteel had in langen tijd niet zulke vroolijke gezichten gezien. De pre sident leefde weer op, en al liep zijn vrouw ook niet meer zoo statig en recht als vroeger en al was haar gelaat orfk iets bleeker geworden en al vertoonde zich daarop menige rimpel, om hare lippen speelde zoo'n weemoedig vriendelijk lachje, dat iets bekoorlijks gaf aan het anders zoo strakke gelaat en het jongen mooi maakte. Vóór haar vertrek naar de kliniek had Malwine slechts een kort en vluchtig briefje aan den jongen Hausmann geschreven: ,.Ik dank u hartelijk voor den gewichiigen, „lieven brief dien ik door uwe bemiddeling „heb ontvangen. „Ik sta op het punt voor korten tijd op „reis te gaan, maar hoop u na mijn terug keer spoedig weer te zien en u te zeggen „dat ik steeds met oprecht vriendschap pelijke gevoelens ben Uwe Malwine Gravin Abensberg Von Ries." „Ik hob geen tijd meer om den briefte adresseeren, Anna Kathrine, zorg gij daar voor, lees dien en laat Frederik hem dan bij den heer Hausman bezorgen." Zóo had zij tot het joDge meisje ge sproken ou de hartelijke omholzing van het gravinnetje bewees haar ul spoedig, dat deze briet zeer naar den zin hater dochter was. Het wederzien van Götz en zijn vader was uitermate hartelijk en werd door geen enkelen wanklank gestoord, Ej kwam geen enkel verwijtend woord over de lippen van den president. Uit de oogen van den ouden man sprak alleen innige hartelijke vreugde, en toen hij later hand in hand met zijn weergevonden zoon op hot van bloemengeur vervulde terras zat, glimlachte hij plotseling en zei zacht: „Wat heelt Flavia je destijds goed be oordeeld, Götz. „Flavia?" vroeg Götz verwonderd, „die Flavia von Husby De president knikte. Dezelfde." „En hebt u met haar over mij gesproken?" „Zij was, zonder dat ik het bemerkte, in de kamer, toen ik je laatsten brief ODt- ving en sprak mij moed en troost in; zij verloor het vertrouwen en het geloof in den vluchteling niet en voorspelde me, dat dozo gelukigo ure eens zou aanbreken." „Ja, zoo'n zachte vertroostende vrouwe- stem kan iemand onuitsprekelijk goeddoon," zoido hij zachtjes, en keek droomerig naar den blauwen horizon. Oorspronkelijk had men bosloten met Götz een reis door Zwitserland te maken. Verstrooiing zou hem goed doen en do fnssche alpenlucht hem nieuwe krachten geven. Maar Götz verzette zich daartegen met alle kracht. Zijn „thuis" dat hij zoolang had moeten ontberen, was bom te lief dan dat hij het dadelyk weer zou willen ver laten, en buitendien wenschte bij zich in den kortst mogelijknn tijd een nieDwen v erkkr ng te s ibeppon. Anna Kathri ie smeekte om bi, Göt2 to n ogen blijven, en diarom besloot do i re- s dent iju gohi oio vorlof n de landelijke Hardsteen, Zandsteen en MARMERWERK. is bij den Secretaris der afdeeling aibier, voor ieder lid één bon beschikbaar voor 15 stuks broedeieren, van door het Pro vinciaal bestuur erkende toktoomen, tegen betaling van 8 cent per ei, met verhoo ging van emballage en vrachtkosten. Na 1 J uli bekomt ieder lid, na opgaaf der verkregen resultaten, 45 cent terug. Mochten er leden zijn, die meerdere bons verlangen, dan zullen zij goed doen aan de overige leden te verzoeken over hunne bons te mogen beschikken. HET BESTUUR. Koninkl. Goedgekeurd. Reserves ruimf 150.000.- Klassikaal f 1.20 Klassikaal f 0.60 Klassikaal 1' 0,3(J Betaalbaar met f 1.per maand. De Polissen geven 3 loterijen precies dezeltde kansen als 1/20 Staatslot, doch zijn veel voordeeliger. Verkrijebaar te Rotterdam aau het Hoofd kantoor Wijnstraat 16 en te deD Burg bij: Toezending naar buiten na ontvangst bedrag plus f 0,15 voor porto- en zegel- kosten. tegen 1 April. Brieven lett. B., bureau dezer Courant- Billijke prijzen. Minzaam aanbevelend, Uo8teinde 334 Aalsmeer. stilte van 't slot Abensburg door te brengen. Alleen Quirin zou op reis gaan, daar drong de gravin met alle kracht op aan en zij zond den overgelukkigen jongen man naar Helgoland met 'n reelbeteekenend glimlachje en de boodschap dat hij te Kiel maar de verdere bevelen zijns vaders moest afwachten. Quirin juichte en kwam zichzelf volstrekt niet onmanierlijk of al te driest voor, toen hij in een opwelling van teederheid zijne moeder hartelijk omhelsde hij wist zeer goed, dat hij het aan haar te danken had, dat zijn lievelingswonsch zou worden vervuld en er uit hem een zeeman groeien zou. De president liep in zyn kamer op en neer. Wanneer gij Diet meer in dienst wilt gaan en officier worden bij een ander regiment, wat moet ge dan wordeD,Götz? Wanneer gij lust gevoelt in landhuishoud kunde zoudt gij het bestuur van oen der goederen op u kunnen nemen. Götz schudde ernstig het hoofd. Ik ben geen majoraatshoer meer, papa, en ik heb dus ook geon recht op de goedereD. Natuurlijk zyt gij als oudste zoon majo raatshoer. Vorwonderd keek de jonge man op. Ik hoordo, papa, dat u het majoraat in een minoraat veranderd had, wat ik na al het voorgevallene niet moor dan recht vaardig vind, en waarover ik ook volstrokt niet ongolukkig ben. Ge vorgist je. Ik bon dat wel van plan geweest, maur Flavia deed een goed woord vo>r je Gavia Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 4