N°, 2461. bondag 30 April 1911. 24ste Jaargang Niejuws- en Advertentieblad. Binnenland, FEUILLETON. DE DOLLARPRINSES. llit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond Abonnementsprijs per 3 maanden. Voor de Borg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere pinden met verliooging der porto's. Advertentiën vóór 9 nar op den dag der uitgave Prijs der Advertentiën. Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 3 Ct. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de üitg. Firma LAN0E VELD DE ROOIJ, ParkstraatBuna op Tkx el. OP DEN 2den GEBOORTEDAG van II. K. Hoogheid Prinses Juliana. 1909 - 30 APRIL - 1911. Wijze: O! scliitt'rende kleuren. 01 schitt'rende kleuren van Nederlands [Vlag Wat wappert gjj fier in den wind! Geen wonder; het is weer een heug'lijke [dag Den jaardag van 't Vorst'lijke Kind De laatste van Grasmaand, hij brak we lder aan, Twee zonnen zijn over uw Hoofd reeds [gegaan, Daarom zijn we allen van harte verblijd Daarom zijn we allen verblijd! Waai uit dan o Vlagen verkondig onze [beê Dat God U nog lang voor ons spaar' En Gij niet bezocht wordt door kommer [of wee, Hiervoor u genadig bewaar'. Opdat Ge moogt leven verheugd en ver blijd, Nu in Uwe jeugd en in lengte van tijd, Dit jeugdige leven geen zorgen u baar' Die jeugd nog geen zorgen u baar'! O! dat deze vlag zich nog dikwijls ont- [plooit, Ter eere van U, dierbaar Kind En Nederlands volk met Oranje zich tooit, Ten teeken dat Gij wordt bemind Dat immer voor U de Oranjezon schijnt, En nooit Uwe rust en Uw vrede ver dwijnt Dan hebt Gij reeds hier eenen Hemel op [aard Dan hebt Gij een Hemel op aard! A. A. Koopman. Urk, April 1911. B E.K E N D M A K IN G. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Texel, brengen ter openbare kennis, dat op 26 Apiil 1911 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van FLORIS DEKKER, Schipper, wonende 2.) Daar komt nog bij, vervolgde Conder kalm, dat ik eens iets doen wilde, waarvan geheel New-York verstomd zou staan, 't Is tegenwoordig niet voldoende millionair of zells multi-millionair te zijn. Neen, je moet iets origineelers bedenken. Eu ik gelooi wel, dat ik hieriu geslaagd ben. Ken je een millionair in de heele wereld, die bodiend wordt door een baronnes en wiens diner aangekondigd wordt door een graaf 't Is werkelijk oenig. Eu het vermaakt me enorm, te zien, hoe die Engelscbe aristocraten zich moeten beijveren mijn geringste wenschen te vervullen. Heusch zusje, 't is eenig, Hij barstte in een hartelijk laohon uit, dat ook op Alice aanstekelijk werkto. Enfin, Harry, je moet je eigen zin maar volgen, 't Is in ieder geval je oigen huis en je kunt dus hier doen en laten, wat je verkiest. Maar ik zou niet wetou, wat je bier zonder mij beginnon moest Daarin heb je gi lijk, kindlief, cei Conder, zich over baar heenbuigend om haar oen kus te geven. Maar al bou ik bot hoofd van do firma, jij bout er do hersens van. te het Noorden op Texel, om verlot voor den verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop, in de gelag kamer van het perceel, kadastraal bekend Gemeente Texel sectie A, No. 2189, plaatselijk gemerkt O 347-1, en gelegen nabii de Magerebrug in den polder het Noorden aldaar. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan een ieder tegen bet verleenen van deze vergunning schrif telijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Texel, den 27 April 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, RUIBING. J. S. DIJT, L.-B. TEXEL, 29 April 1911. Zomerdienst Spoor. Met 1 Mei neemt de Zomerdienst op de spoorwegen een aanvang, dat is alzoo Maandag. Als Daar gewoonte zullen wij bij een der volgende nummers van ods blad weder eene dienstregeling boot en spoor verstrekken. Wij willen thans volstaan met aan te geven de wijzigingen welke in het vertrek der spoor plaats heeft wanneer de Zomerdienst aanvangt. Het verschil is maar weinige minuten, doch 't is ge- wenscht er op te ietten. Trainenvertrek van Helder Winterdienst was 5,38 6,30 7,51 8,09 9,18 12,31 1,50 4.15 7,30 8,35 Zomerdienst zal ziju 5,31 6.28 7,45 8,07 9,07 12,18 1,52 4,10 7,30 8,35 Men raadplege deze opgaaf om teleur stelling te voorkomen. Ik kan er me soms ongerust over maken, wat er van mo worden moet, als je het op een goeden dag ia je hoofdje zou balen om te gaan trouwen. Je denkt daar immers nog niet over zusje Ik zal er heusch wol oen Hinken tijd over denken, voor ik daartoe overga, dat beloof ik je, lachte Alioe. Maar Harry, als jij zelf nu eens Daarover dacht ik juist, begon Conder, terwijl hij peinzend voor zich uitstaarde. Alice stond op. Harry, zei ze angstig, je zult jo toch niet in laten palmen door de een ot andere intrigante, die jo om je geld zou trouwen. Conder glimlachte. Nu, als ik toovallig een meisje tegen kom, dat met me daarvoor alleen wil tiouwon, dan neem ik baar niet, dat beloof ik je. Maar verder kau ik niet gaan voor 't oogeoblik. Nu, Sir James, wat is or? voogde hjj er bij, toen deze met een blad ia do hand binnentrad. Uw grog, mijuheer. Zoo, dank u. En oen kaarfje, mijnbeer, zei Sir James, toen Conder het gelodigdc glas weer op hot bluadjt neerzet;e. Uw eersto groóm vraagt belet. Conder i am het kaartje acbend op. Ah ja, graaf Quoi'ü natuurlijk. Eigenlijk Oosterend28 April. Kon voor korten tijd medegedeeld worden, dat de garnalenvisschers eens, na tal van zuinige weken, een goed weekgeld konden besommen't is, jammer genoeg bij die eene week ge bleven. In de laatste week zijn de prijzen zoo laag geloopen, dat men nauwelijks' de kosten kan bestrijden. Sommige visschers hebben dan ook hun garnalen- gerij ontscheept, om ter Noordzeevis- scherij te gaan. Bij de in de Ned. Herv. Gemeente alhier gehouden stemming tusschen kerkeraad en kiescollege is met groote meerderheid beslist, dat de beroeping van predikanten en de benoeming van ouderlingen en diakenen, gedurende de eerstvolgende 10 jaren, zal toevertrouwd zy n aan den kerkeraad. Den Hoorn. lieden is bij paal 10 aan het strand een torpedo aangespoeld, die door de Marine zelf is gevondenbedoelde tor pedo was den dag te voren op de Noordzee van een vlet losgeraakt. Door den strandvonder is dezelve naar de haven gebrachtjammer dat een onzer dorpsgenooten baar niet heeft gevonden, dat had een aardig buitenkansje geweest. Vlieland. Op de 22 April gehouden jaarver gadering van „Vlielands Ondersteunings fonds, waren 31 leden aanwezig. Het fonds telt 52 „trekkende leden en 35 donateurs. Nadat de heer C. Visser, voorzitter, de vergadering had geopend, werden door den heer C. Bloem, secretaris, de notulen gelezen en door de aanwezigen goedge keurd. De administratie van den boekhouder- penningmeester, de heer K. R. Bakker, werd door een commissie onderzocht en in orde bevonden. Aan contributiën bleek ontvangen te zijn f270,40, van donateurs f44.60, aan rente f 16 11, van „Lust en Liefde f98.50, samen f 429 61. De uitgaven bedroegenf 151.03. Saldo f 278.58, reserve f 778 20, kapitaal f 1056 78, waarvan plm. ;f900 in de Rijkspostspaarbank is belegd. geloof ik, dat ik hem bij mij liet komen. Enfin, 't komt ten slotte op betzelfde neer. U kaD hem binnenlaten, Sir James. Je moest me liever alleen laten met den edelen graaf, zusje, verzocht Conder Alice, om hem eens te kapittelen. Zou het niet beter zijn, als ik hem eens onder handen nam, Harry vroeg ze. Neen, neen, beste meid, stellig niet. Ik zal toch wel in staat zijn mijn eigen groom een aanmerkiog te maken, zelfs al is hij graaf. Dus maak, dat je weg komt! Best, antwoordde Alice, naar de deur gaande. Maar beloof me, flink tegen hem op te treden. Natuurlijk, stemde Conder toe. Ik ver draag zijn nonchalance niet langer, dat verzeker ik je. Alleen gebleven, lachte Conder eenigs- zius gedwongen. Niettegenstaande hij het stellige voornemen had streng op te treden, voelde hij toch een zekore beschroomdheid. Die aristocraten met hun air overtuigden jo zoo van je eigen onbeduidendheid. 't Was nu wel waar, dat hij New-York verstomd had doen staan, maar voor zich zelf had hij het oubehagelijke gevoel, dat zijn udelijke bedienden hom cp zijn beurt te voel imponeerden. Hij had 't doen voorkomen, als had hij slechts toovallig niets dau lords en graven in zijn dienst. Tot de uitgaven behoorde de uitkeering van f84, aan 8 leden. Bij de verkiezing van een bestuurslid wilde de heer D. Groeneveld, aftredend, niet weder in aanmerking komen. Gekozen werd met 26 stemmen de heer T. Zeylemaker, 5 stemmen werden uitgebracht op'den heer C. Sieben Pzn. Besloten werd, de uitkeering te be palen op f 0.60 per dag, gelijk ze reeds was. Na bespreking van eenige huis houdelijke zaken, werd de vergadering gesloten. Onze vroegere plaatsgenoote, mej. N. Hillenius, slaagde te Groningen voor onderwijzeres. Hulpeloos Te Zuidzijde (Zuid-Beierland) werd de alleenwonende, ruim 80 jarige K. v. d. Linden dezer dagen des morgens door de buren niet op den gewonen tijd buiten gezien. Een onderzoek werd ingesteld en du bleek dat zij achterover op den grond lag met een gebroken beeD, zoodat ze zelf buiten staat was, de buren te waar schuwen. Een vergissing. Ten gemeentehuise te Wisch werd aangifte gedaan, dat bij den landbouwer W. Seinhorst te Sinderen op een stal van 30 runderen bet mond- en klauwzeer was uitgebroken. Bij onderzoek bleek, dat het verdachte dier een doorn in de keel had gekregen, waardoor een gezwel was ontstaan, dat was gaan zweren. Er was echter geen mond- en klauwzeer. Neem er nota van. Wie trouwen wil (en wie zou dat niet willen?) moet dat doen in April of Mei. Een oud boekje vindt dat de beste maanden voor de vestiging van een duurzaam geluk. Het zegt: Trouw in April, of trouw in Mei: Heel uw leven zijt gij blij. Ieder jaar, en telkens meer Komt der liefde lente weer. En uw hart verjongt en gloeit Als 't tveer groent en als 't weer [bloeit. Het heele idee was natuurlijk een grap op groote schaal. 't Leven was voor Harry Conder feitelijk altijd een soort scherts geweest. Zelfs zijn rijkdom, dien hij van zijn vader geërfd had, beschouwde hij als een gril van de fortuin, natuurlek als een heel aangename gril. Ea de moeite, die hij deed om zijn rijkdom te vergrooten, was voor hem slechts een tijdpasseering, die nog aan trekkelijker gemaakt werd door de spanning waarin hij telkens verkeerde. Natuurlijk was het geluk met den man geweest, wien het koud liet, of hij won of verloor. Al zijD speculaties werden goudmijnen voor hem; alles wat hij aanraakte, scheen in goud to veranderen. Was het wonder, dat een man als hij, jong, knap en ongehuwd, reeds dikwijls aan een huwelijk had gedacht Niet echter aan zijn eigen huwelijk alleen; ook aan dat van zijn zuster. De beide denkbeelden waren nauw aan elkaar verwant. Zoolang immers Alice ongehuwd bleef, zou de on overkomelijke moeilijkheid bestaan van twee meesteressen in één huishouding te hebbeo. Mogelijk had Conder gehoopt, dat een van zijn aristooratische bedienden waardig zou blijken, de man van Alice te worden. Wordt t ei-volgd.) TEXELSCHE COURANT,

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 1