Tandarts Ansingh, G. J. 0. D. Dikkers, G. J. 0. D. Dikkers, G. J. 0 D. Dikkers, G, J. 0. D. Dikkers, Aanbesteding. Zomerdienst. Spoorboekjes a 10 cent. jpUP* Advertentiën Advertentiën. Marktberichten. in Hotel „de Lindeboom." Een perceel Weiland, Firma Joh. F. Morra Kunstmeststoffen, Goud- en Zilverwerken, het bouwen eener school en onderwijzers woning te Zuid- Eierland. Predikbeurten. Een HUIS en ERF, Huis met Erf, publiek verkoopen publiek verkoopen publiek verkoopen publiek verkoopen: Een voor alle doeleinden geschikt G- D. KIKKERT. Gravenstraat. aanbesteden komen, ziet men tegenwoordig iederen avond jacht maken op dit schadelijk insect, waarvoor men zich bedient van een fietslantaarn. Waaneer men nauwkeurig kijkt kan man ze overdag vinden aan den stam onder den grondze hebben een kleur bijna aan die van den grond gelijk. In een kweekerij te Wemeldinge is dit schadelijk insect ook reeds ontdekt. De kraai als grafschenner. Op 't kerkhof te Winschoten is een kraaiennest gebouwd, bijna uitsluitend van linten en grafkransen gemaakt. Luchtvaart in Nederland. In Rotterdam heeft Woensdagmiddag Van Bussel een vlucht van 8 min. 27s sec. volbracht, daarna Verschaeve een vlucht van 11 minuten, en kort daarop een van 11 minuten, en kort daarop een van 16 minutenhet toestel van Van Bussel geraakte bij een poging tot een tweede vlucht onkiaar. Te Amsterdam deed Legagneu$ een vlucht van 6 minuten, evenals Hanriot en Koolhoven. Daarna vlogen Legagneux en Hanriot tegelijk, de eerste 15, de tweede 9 minuten. Ten besluit is Legagneux nog omstreeks 6 uur de hoogte ingegaan. Dit was een vlucht, waarin de bijna roekelooze vlieger allerlei stoute kunststukjes uithaalde, en welke de eenigszius vreesachtigeu van natuur zich wel eens het hart deed vasthouden niet alleen voor het leven van Legagneux, maar ook voor eigen welzijn. Het was dan ook wel om iemand den angst in de leden te jagen, als het vlieggevaarte hoog achter de directietent omlaag ging duiken, terwijl de schroef na het stilzetten van den motor met een fluitend geluid uitdraaide, om dan onmiddellijk, vlak boven de hoofden, weer aangezet te worden. Dan veranderde het toestel zijn dreigende richting recht naar het publiek, vloog een tiental meters boven de hoofden horizontaal over het veld, en steeg dan weer statig naar de wolken, om ten slotte van een duizeling wekkende hoogte in een wijde spiraal te dalen Zoo gaat het thans eiken dag. Zondag 7 Mei 3011 HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Voorin. 10 uur ds. Kijae. H. Doop. Kerkcollecte. Waal, Vm. 10 uur Eerw. Hr. J. A. Raabe. Theol. Cand. Oudeschild. Vm. 10 uur ds. van der Waa. Den Hoorn. Voorin. 10 uur ds. Visser Bediening v.d. H. Doop. Oosterend. Nm. 3 uur ds. vau der Waa. Cocksdorp, Nm. half 3 Eerw. lir. J. A. Ruube Theol. Cand. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. halt 10) Leeadlenat. Nam. 3 uur DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Dm Hoorn, Vin. 10 uur ds. Bussemaker. voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsehc Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Ondertrouwd It. C. BOON Pzn. en G. GONGGRIJP. Harlingen 4 Mei 1911. Noorderbaven 28. Huwelijksvoltrekking D. V. 18 Mei 1911- j 1 Heden overleed tot ons allerdiepe droefheid onze innig geliefde oudace dochter en zuster, Mevrouw EMILIA MARIA EUMA BEERENTS, geb. Kiiller, in den ouderdom van ruim 30 jaren. Leeuwarden, 26 April 1911. Uit aller naam, EDUARD KaLLER afgeloopen seizoen. Uit dit verslag bleek dat het zeebad in gunstige conditie ver keert. Steeds blijft de behoefte aan meer dere pensions bestaan. Ook bleek vergroo ting van het Badpaviljoen wenschelijk Eet verslag werd goedgekeurd, evenals de balans en de winst- en verliesrekening. Den directeuren werd dank gezegd voor hun beheer. Daarna hadden de verkiezingen plaats. Herkozen werd de heer E. Meijer, per. aftredend commissaris. Gekozen in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer C. Zeijlemaker, tot commissaris de heer G. Bruin Nzn., Beide heeren namen de benoeming aan, waarna tot directeur werd herkozen de heer J. J. Zeijlemaker, per. aftredend Na bespreking van eenige huishoudelijke zaken werd de vergadering gesloten. Populair. Een verhaaltje over den beroemden Italiaanschen tenor Isalberti. Waar gebeurd. Twee schalksche maagdelijns staan dezer dagen op 't zonnige Leidsche plein. Zoeken 'n sieraad uit voor één knoopsgat. Narcissen Nee, gaat niet bij z'n teint. Rose roos? Te veel poehah Die rooje anders JaBeeldig voor 'n Italiaan, vooruit maar!... Voor wie sijne de blomme, vraagt de koopman, 't bandje om de steeltjes draaiend? De maagdelijns, blozend gichelend „voor eh Isalberti De koopman met grandioos gebaar „Daarch Hè-je ze voor niks 'n Klein bewijs, hoe populair Isalberti is, ook bij de „engelen"(„Tel.") Toch wat al te dwaas. Men schrijft uit Schoterland d.d. 3 Mei Een gezin moest gaan verhuizen en druk was men bezig den inboedel in te pakken, toen men plotselirg het 2 jarig zooDtje vermiste. Overal in de buurt gezocht zonder resultaat. Men vond het later onder in een inpakkorf onder papier en boeken Koud voorjaar. In Friesland hebben verscheidene boeren die, om hooi uit te winnen, hun vee reeds in de weide gelaten haddeD, het weer moeten stallen, wegens het koude weder. Enkele jonge runderen zijn reeds door de koude bezweken. Oplichting. EeD AmerikaaDSche oplichter, die zich George Gallet-Stein noemt heeft een aantal Parijsche winkeliers op handige maoier bedrogen. Hij deed zich nu eens als een Amerikaansche dan als een Duitsche dokter voor en meldde zich aan bij de concierge van huizen, waar dure apartementen te huur stonden. Na die te hebben bezichtigd vertelde bij, zoo9ven uit Amerika te Parijs te zijn gekomen en in een groot hotel te vertoeven tot zijn meubelen zouden zijn aangekomen. Den dag daarna keerde hij Daar het huis terug en na de concierge 20 francs in de handen gestopt te hebben zeide hij haar, dat hij besloten had, de kamers te hureD. Zij moest de huurkwitaDtie in orde maken want hij zou ze zoo spoedig mogelijk betrekken. Denzelfden of den volgenden dag keerde de gewaande dokter onder 't een of andere voorwendsel terug en heel toe vallig kwam dan juist een boodschapper met goederen voor hem. Gallet Stein zei dat de goederen voor hem waren en verzocht de concierge ze te bewaren, terwijl hij den bezorger een goede fooi gaf, zeggende dat hij morgen zou aan komen ze te betalen. De bezorger liet dan, meenende met een huurder van het huis te doen te hebben, onveranderlijk de goederen achter en de „dokter" kwam die dan later in j een auto van de concierge afhalen. Noch de concierge, nog de winkelier kregen den „dokter* ooit weer te zien. Dinsdagmiddag was Gallet-Stein weder in Montmartre bezig, zich eenige goederen te laten aanreiken toen het geval wilde dat een bezorger aanbelde dien hij al eens meer in den val had doen loopen. Deze riep een politieagent en ondanks het protest van den Amerikaan, zat hij weldra achter slot. Bij de politie lag een laDge lijst van klachten tegen bem. Tuindersplagen. Te Kapelle (bij Goes) vertoont zich in erge mate de z. g. entkever, die ernstige schade berokkent aan voornamelijk pas geëate boompjes en aan de bessenstruiken doordat ze de schil roudom afkDaagt en het aangetaste deel bij gevolg sterft. Daar ze enkel des avonds te voorschijn Mond- en klauwzeer. Te Scbagen is op twee plaatsen mond en klauwzeer uftgebroken Maandag werd de ziekte geconstateerd onder koeien van verschillende eigenaars in de stal van den heer Boontjes, terwijl Diosdag de ziekte zich reeds vertoonde onder de koeien van den heer J. de Veer staande op de plaats op de Dorpen. Deze beesten waren afkomstig uit de Diemer- meer. Ook op Lagedijk is een geval. (Z.Ct.) Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 29 April tot en met 5 Mei 1911. ONDERTROUWD: Jacob Zijm en Joban- Da Bakker. GETROUWD: Pioter Verberne (Spang) en Marretje Kuip (Koog), Pieter Smit en Lena Slaman (Oudeschild), Jacob Vlaming en Ida VlamiDg (Oost). GEBOREN: Frederik, zv. Cornelia Huis man en Adriaua Smit (Westen) Houwtje dv. Dirk Drijver en Neeltje Kok (den Hoorn) Jannetje, dv. Frederik Bakker en Neeltje Heerschap (Eierland), Hui- bert, zv. Hendrikus de Waal en Johanna Maria van Hofwegen (P. II. Polder), Johanna Christina Maria, dv. Wilhel mus Ilermanus Willemsen en Hermana Antonia Christina Borgers (Burg). OVERLEDENGeert Kikkert, oud 85 jaar wedn. v. Rempje Smit (Burg), Willem Gomes, oud 76 jaar, wedn. van Maartje Hammer (Oudeschild). Sctaagen, 5 Mei. Aangevoerd: 307 Geldekoeien f 170 a 1 280 80 Vette Koeien I 190 a f 360, 100 Kallkoeien f 200,a t 330—; 100 Nuchtere Kalveren f 7 a f 24. 100 Lammeren f 10.a f' 13'. 530 Overbouders f 24,— a 30. 40 Vette Varkens 46 a 51 cent per Kg. 80 Biggen f 12,— a f 18, Boter t 1.00 a I 1.10 per K.G. Kipeieren f 2.75 a f 3,25 por 100; Leiden, 5 Mei. Ter markt aangevoerd: 17 Stieren f126,— a I 253,—; 274 Kalf- en Melkkoeien f 192 a 1 340; 525 Varekoeien 124 a 1 264 217 Vette Ossen en Koeien 1 203 a f 372 68 Kalveren (vette) 1 58 a f 118 135 Kalveren (magere) 15.a 1 10. 225 Lammeren 1 10,a f 15, 184 Schapen (vette) f 19.a 1 26 256 Schapen (weide) f 18,a f 25,— Magere Varkens faf -; Biggen f Af .00; Heden overleed op noodlottige wijze mijn innig geliefde Echtgenoot, CORNELLS VISSER, in den ouderdom van ruim 29 jaar. Wed. C. VISSER-BOON. Oosterend, 3 Mei 1911. Eenige en algemeene kennisgeving. Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mej. de Wed. A. KLEIN, betuigen wij onzen liartelijken dunk. Uit aller naam, H. BAKKER Dz. Dankbetuiging. Bij deze brengen wij onzen burtelijken dank aan allen, voor do velo blijken van belangstelling bij onze 40 jarige Echtver- eeDiging ondervonden, zoowel van tonnen als buiten deze gemeente. W. DE WIJN en Echtgenoole. 4 Mei 1911. Voor de vele bewijzen van deelnoming, ondervonden bij bet overlijden vun onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, PIETER KEI.IXER Tzn. betuigen wij onzen liartelijken dank. Uit aller naam, T. P. KEIJSER. Hoofdgracht 28 den Helder, is Donderdag 1 JVEei van 11 tot halt twee uur te spreken Het Gallege van Dagelijksch Bestuur van het Waterschap „de 30 Gemeenschap pelijke Polders op Texel" brengt ter kennis van do ingelanden, dat de begroeting voor het dienstjaar 1911 van lieden tot en met 17 Mei a.s. ter Secretarie van hot Water schap ter inzage is neergelegd, van des voormiddag» 10 tut des namiddags 2 uur. Texel, 1 Mei 1911. Het Collego van Dngelijksch Bestuur, voornoemd, J. N. DIJT, Voorzitter RU1BING, Secretaris. Notaris te Texel, zal op Woensdag 10 Mei l!)l!,'s morgens 107a uuri op de hofstede „AnDa Paulowua" in den polder „het Noorden" op Texel, ten verzoeke van den HeerK. J. van der WOEDE, 4 beste werkpaarden 20 kippen met haan 6 ploegen 3 eggen 2 driowielde karren 1 Floters zaaimachine 1 opzet voor lammerenwageu 1 nieuwe veovoederketel een partij geperst stroo Varkens- en kippenhokken. 5000 regels tulpen en Narcissen. RuiveD, kribben, schuilen, voerbakken, enz. enz. Betaling 1 November 1911 Notaris te Texel, zal op Woensdag 10 Mei 3'Jll, 's avonds 7i/2 uur in het „Loodsmanswelvaren" te den Hoorn op Texel, genaamd „de Akkers", gelegen bij den Hoorn op Texel, groot 1.14.30 Hectaren, behoorende tot de nalatenschap van Mej. M. BOON. Information te bekomen ten kantore van den Notaris H. M. BEECKMAN, te Niouwe- diep en ten kantore van eeratgenoemden Notaris. Notaris te TEXEL, zal op Woensdag 10 Mei 1911, j's avonds 773 uur, in „het Loodmanswelvareu" te deiï Hoorn op Texel, ten verzoeke van de heeren Q. HUIJSER en D. KONING staande en gelegen aan den Hoorn op Texel. Notaris te TEXEL, zal op Donderdag den 31 Mei 1911, 's avonds 77°. uur, in het Logement „de Zeven Provinciën" te Oudesciiild op Texel, ten verzoeke van den WelEdelG. Heer Mr COHEN STUART, adv proc. te Alkmaar, curator in het Faillissement van S. HIN Pz., staande en gelegoD te Oudeschiud op Texel, kadaster Sectie D, nommer 922, groot 3,40 Aren, vroeger bewoond geweest door wijlen den heer H. DITO. levert steeds alle soorten tegen uiterst concurreerenden prijs, onder kostelooze controle r.l.p. Vraagt prijsopgave en inlichtingen aan M. KUIP. Westen. Een ruime sorteering. Horloges, Regulateurs, Wekkers, Barometers, allen voorzien van eerste soort werken, zijn voorhanden en worden met garantie geleverd docr Burgemeester en Wethouders van Texel zullen op Maundug 39 Mei 1931, des mid dags 12 uur ten ruadhuizu Aanwijzing op het terrein op 22 Mei 1911 des nam. 2 uur. Bestek en teekeningen verkrijgbaar ter gemeente-secretarie vanaf 10 Mei, tenen betaling ad f 1.—. Met. en zonder Tarieven. Verkrijgbaar üockh. Parkstraat.

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 2