Eerste Blad. N°. '2471. Londag 4 Juni 1911. 24ste Jaargang Nieuws- en Advertentieblad. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. Binnenland. FEUILLETON. DE DOLLARPRINSES. Slit blad verscliijut Woensdag- en Zaterdagavond Abonnementsprijs per 3 maanden. Voor de Burg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere landen met verhooging der porto's. Advertentiën vóór 9 nar op den dag der nitgave Prijs der Advertentièn. Van 1tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 5 Ct. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de TJitg. Firma LANGEVELD DE ROOLJ, ParkstraatBurg op Te x e l TEXEL, 3 Juni 1911. Pinksteren in aantocht Pinksteren is in aantocht en daarmede breken een paar feestdagen aan, waarvan velen zeker met genoegen gebruik zullen maken. Het Pinksterteest komt steeds in den mooisten tijd van het jaar in den tijd als de boomen en planten in vollen bloei zjjn, als de geur en kleur der bloemen zoo recht blijde stemt, als de dagen op het langst zijn. Geen wonder dat de Pinksterdagen dan ook bij uitstek bestemd worden tot het maken van uitstapjes, 't Zij per fiets, per rijtuig of ook tot het maken van wandelingen, whartoe in onze gemeente zoo ruim schoots gelegenheid bestaat: naar zee, naar boschbeplanting, of naar de ver schillende dorpen, ook wel door groene paden langs de groene en veerijke weiden. En voor hen die hun tocht wat verder willen uitstrekken, zouden we kunnen verwijzen naar de gelegenheid om met de „Ada" een tochtje naar Harlingen te maken; naar de gelegenheid welke wordt geboden door een extra dienst van „De Dageraad", Zondagavond te half twaalf van Helder naar hier, om een ruimen dag aan den vasten wal te kunnen vertoeven, ten einde de vlieg prestaties te Alkmaar bij te wonen of een bezoekt te brengen aan het dorp Noord Scharwoude, tot bijwoning van het aldaar te houden concours van Fanfare corpsen, waaraan ook Texelsch Fanfare corps zal deelnemen. Ook voor meer dergelijke uitstapjes bieden de Pinkster dagen voorzeker eene welkome gelegen heid. Zoowel tot het vervullen van kerke lijke plechtigheden, als tot het genieten van kalme rust of meer andere genoegens biedt het komend Pinksterfeest een uitnemende gelegenheid; make een ieder er van gebruik naar zijn verlangen. Wij wenschen allen genoegelijke Pinkster dagen. 12.) Ik zou er verrukt mee zija, zei hij ten slotte, maar eigenlijk verrast het voorstol me een weinig. Ik weet zeker, dat u me geschikt zal vinden, mijnheer Conder. Conder's hart klopte onrustig. Geschikt! Dit weergalooze schepel. Het woord was reeds een boleedigiug voor haar. Waarde graviD, zei hij met vuur. Daar aan twijfel ik volstrekt niet. Maar er zijn een paar kleine mooielijkhodcn, die eerst uit den weg goruimd moeten worden. Olga begou weer zenuwachtig te worden. Zou hij haar de een of andere netelige vraag doen Maar ze werd op dat punt spoedig gerust gesteld. Je begrijpt, zei Conder tegen Dick, dat ik rekening moet houden met do meisjes. De meisjes Ja, beste jongen, onze zusters en vooral do mijne. Ze zouden bezwaren kuuncn hebben. Maar ik beu er van overtuigd, zei hij met een buiging tot Olga, dat alle bezwaren zich op zullen losson, als zo maar eerst kouuis met de gra7in gemuart hebben. Bosckbrand. Even na het afdrukken van ons vorig nummer ging hier het gerucht dat in de denneniieplanting aan de Westen brand was ontstaan. Dat gerucht bleek later waarheid te bevatten; aan de landzijde waren eenige boompjes in brand geraakt en verspreidden de vlanmen zich snel. Door ijverig op treden van de daar aanwezigen werd de brand gelukkig gestuit door 'het omhakten van eenig geboomte en het tegen-irbranden enz. Het groote bosch werd azoo gespaard doch aan de land zijde wad over een groote uitgestrektheid de bephnting vernield. De oorzaak van het onleil is ons niet bekend, doch men zij met deze groote droogte voorzichtig met vmr te dier plaatse. Leyer des Heils. Men verzoekt ons de aandacht der lezers te vestigen op de advertentie van he Leger des Heils, voorkomende in het nummer van heden, omtrent de openlucit meetings die op Pinkster- Maandag a.s. hier op Texel zullen worden gehoudo. Door (nvoorziene omstandigheden heeft men de tijd van aanvang der meetings moeten wijzigen en wel te Oudeschild II uur 's morgens, den Burg om 1.45 en 4 utr. Tevee vernamen wij dat het Heils leger tostemming verkregen heeft om voor do aanvang der meetings een een optcht met muziek door de dorpen te hou dn. W> zijn in den tijd van postduiven. Nu wedjr werd een postduif opgevangen, gemerkt Burcht 1381 2 door den heer J. Kiljai Jbz. alhier. Ouaschild, 1 Juni. Met ^stoomschepen en 1 tjalk werden hedenmigen 5533 lammeren naar Leiden en tusshengelegen plaatsen vervoerd. Wal 2 Juni. De tjveede Pinksterdag belooft een aangename dag te worden. Voor et ringsteken hebben zich reeds 13 karr ,jes aangemeld. De pri; is een dameshorloge, de premie een danisketting. Voorts wordt aan de Wil jij t verzoeken eens hier te komen, Dick Hij deef hem lachend naar de deur. Haast jieens als een flinke jongen. Je kunt ze .1 vast een beetje voorbereiden. Best, ai Dick, die slechts noode de kamer verliet. Maar wat ik zeggen wil, Harry. Hij namtijn neef even apart en sprak op fluistereden toon. Je zult het wel in orde bregen, nietwaar Je ziet. dat ik het Olgazoo goed als beloofd heb, dat ze hier zoi komen, 't Zou me spijten, als zo die hslo reis voor niets gemaakt had. Laat et maar aan mij over, Dick, zei Conder gruststellend, terwijl hij Dick zacht de deur litduwde. Ik zal het wel zien te schikker In elk geval sta ik ervoor in, dat ze lit voor niets bier gekomen zal ziju Er wt een glimlach op Harry's gelaat, die Die verontrustte. De nuier, waarop zjjn neef do zaak opnam, eviel hem maar half. Hij begreep niot, wa narry bedoelde, en Dick had een hokel ai dingen die hij niet bogreep. Hij vooldo ch dan ook niots op zijn gemak toen hj om Alice en Daisy te zoeken, Coudcrpot de gravin alleen moest cm. HOOFDSTUK VI. De nieuwe huishoudster. NadijConder de deur zorgvuldig achter Dick tfloten had, wonddiybij zich opnieuw Heeren-winnaars een souvenir aange boden, 's avonds 9 uur heeft de uitdeeling der prijzen plaats, gevolgd door bal. Fruithandel. De openbare verpachtingen van kerse boomgaarden in het Rijk van Nijmegen zullen in de eerstvolgende dagen een aanvang nemen. Honderden boomgaarden zijn reeds publiek aangekondigd. Te Driel deed één boomgaard, waarin 365 boomen staan, den hoogen prijs van ongeveer f 1100.— Daar de conservenfabrieken hier te lande haar ganschen voorraad hebben uitvorkocht en sinds eenige weken reeds contracten met fruitbazen hebben ge sloten ter levering van alle kersen van 't begin tot 't einde van den pluk kan er staat gemaakt worden op een buitengewoon levendigen handel. Mond en klauwzeer. In verband met de omstandigheid dat het mond en klauwzeer nog niet is be dwongen, wordt voorloopig een bedrag van f 500.000 aangevraagd. Het geld door den verkoop van de afgekomen deelen van de onteigende dieren vloeit in 's Rijks schatkist terug. Derde vredesconferentie. Een telegram aan de „Frankf. Zeit." meldt Naar verluidt, worden den laatsten tijd onder de mogendheden onderhandelingen gevoerd om te komen tot de derde vredesconferentie te 's Gravenhage. De conferentie zal waarschijnlijk in Den Haag samenkomen bij gelegenheid der inwijding van het vredespaleis van Carnegie. Van den kant van Nederland, zoo meldt het blad, zal het voorstel ter tafel komen om alle koloniale rechtsgeschillen aan het scheidsgerecht te onderwerpen. Ret gegoten huis te Santpoort. Woensdag zou een gezelschap van buitenlandsche financieel krachtige per sonen, meerendeels hoofden van cement- syndicaten in Engeland, Frankrijk, Duitschland, België, Zweden, Noorwegen, Rusland, Oostenrijk-Hougarije en Italië, het gegoten huis te Santpoort bezoeken. Wel een bewijs hoe groot de belang stelling is. tot Olga. Deze was op haar gemak gaan zitten en bezig een sigaret aan te steken. Hindert 't u niet? vroeg ze, met de siga rettenkoker spelend. Mij hinderen vroeg Conder, op een stoel vlak bij haar plaatsnemend. Ik geloof niet, dat mij iets zou kunnen hinderen, wat u deed, behalve Nu? vroeg ze, bevallig een rookwolkje uitblazend. Behalve Behalve, als u het in uw hoofd mocht halen weer naar Europa terug te gaan, gravin. U is heel vleiend, zei Olga zacht. Maar u moet me geen gravin noemen. Waarom niet? vroeg Conder. De rest kan ik werkelijk niet telkens zeggen, 'tls me te lastig. Neen, zei Olga, maar ik meende, dat we afgesproken hadden, dat u me Chewska zou noemen. Ze nam een bloem van haar kleod en gaf ze hem. Terwijl Conder ze aannam, boog hij zich over haar heen en greep haar hand. We hadden 't niot afgesproken, zei hij, haar in de oogen ziende, maar ik zal het graag doen. Toen fluisterde hij zacht, „Chewska". Zoo bleven ze een oogenbiik hand in hand zitten. Olga moest in zich zelf laohon, als zo bedacht, hoe gemakkelijk Wijnmalen''s nieuwste prestatie. Henri Wijnmalen, waarschijnlijk beu van het demonstreeren van vluchten boven het vliegkamp, heeft Zondagavond weer eens bewezen, welk 'n koene ayiateur hij is, en welk 'n nuttig en snel middel van vervoer de vliegmachine is, kan zijn en zal worden. De heer D. Siens te Soest woonachtig, moest onverwacht naar Berlijn en wilde daartoe de nacht trein halen. Doch hij kon geen verbinding meer krijgen. Goeden raad was duur. Wijnmalen, die van het geval op de hoogte werd gebracht, bedacht zich geen moment, sprong in z'n auto en bracht den heer Siens niet naar Amersfoort, doch naar Soestorberg, liet daar z'n Farman naar buiten brengen, installeerde den heer Siens op de passagiersplaats en in minder tijd, dan noodig is, om de gebeurtenissen te beschrijven, was hij uit het gezicht verdwenen, om slechts een kwartier later te dalen in de nabij heid van het station Amersfoort, waar de heer Siens lang voordat de Berlijnsche nachttrein uit Amsterdam arriveerde, gedeponeerd werd. Daarna vloog Wijn malen, gemoedereerd als altijd, terug naar Soesterberg. Een bruiloftwaarover gepraat wordt. Een 60jarig weduwnaar wonende in een dorp in den omtrek van Zutfen, was onlangs hertrouwd met een weduwe van een 20 jaar jonger. Het bruiloftsfeest werd verleden week gevierd en de muziek noodde de gasten ten dans. De weduwnaar voelde zich te oud om te dansen, maar vond goed, dat zijn jonge vrouw een walsje maakte met een der jongere bruiloftsgasten. Het dansende paar ktvam in de zaal te vallen, wat de bruidegom heel ongepast vondhij bracht dit zijn vrouw onder 't oog wat bij den bruiloftsgasten woede wekte. Voor diens bedreigingen bevreesd nam de bruigom de vlucht, achtervolgd door den jeugdigen danser, die hem zoo'n duchtig pak slaag gaf, dat de man den volgenden dag onherkenbaar was. Zóó bang was de 60jarige bruigom voor een herhaling der vechtpartij, dat hij de feestzaal verder meed en den nacht in een weide dqprbracht. Z. C. ze deze overwinning had behaald. Deze man, deze groote, goedhartige, feitelijk, was hals over kop verliefd op haar ge worden. Als ze nu maar haar spel goed speelde, zou ze hier, in dit prachtige paleis als werkelijke meesteres regeeren. De mogelijkheid hiervan deed haar duizelen. Intusschen zou ze voorloopig tevreden kunnen zijn met de betrekking van huis houdster. Dat was al de eerste stap op het pad der overwinning. Maar er waren een massa bekende en onbekende gevaren en ze moest dus uiterst voorzichtig zijn. Conder liet plotseling haar hand los en schoof een eindje van haar af. Olga keek hem een weinig verschrikt aan; de hande ling was zoo onverwacht en haastig. Wat is er vroeg ze. Conder glimlachte geruststellend. Niets, beste gravin. Ik dacht erover na, dat het waarschijnlijk beter zal zijn, als ik me het genoegen u Chewska hij sprak don naam moeilijk uit te noemen, ontzeg, tot we alleen zijn. Waarom? vroeg Olga. Nu ik vrees, dat Alice het niet goed zou vinden. Ze is zoo eigenaardig, op sommige punteu. Alice, zei Olga levendig, wie is Alice, toch niet uw aanstaande vrouw Wordt vervolgd.) TEXELSCHE COURANT.

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 1