BE soumiB. Nö, 2475, iondag 18 J«m« 191.1e 24ste Jaargang Nieuws» en Advertentieblad. Binnenland. FEUILLETON. Srit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond Advertentiën vóór 9 nur op den dag der uitgave ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitg. Firma LANGEVELD& DE ROOIJ, ParkstraatBurö op Tex el. VERKIEZING voor den Gemeenteraad. De Burgemeester der gemeente Texel brengt hiermede ter openbare kennis, dat op Dinsdag, den 27 Juni aanstaande, zal plaats hebben a. de verkiezing van 4 leden van den gemeenteraad, noodig tengevolge perio dieke aftreding van de keeren Kt. Lap Bz., Jb. Kikkert PPz., W. Mets Tz., A. Langeveld Pz., en b. van 2 leden tengevolge van de ver meerdering van de bevolking, dat op dien dag, van des voormiddags negen tot des namiddags vier uren, ter Secretarie der Gemeente bij den Burge meester kunnen worden ingeleverd: Opgaven van Candidate]], als bedoeld in artikel 51 der Kieswet en artikel 10 der Gemeentewet. Deze opgaven moeten inhouden den naam, de voorletters en de woonplaats van den candidaat en onderteekend zijn door ten minste 22 kiezersbevoegd tot deelneming aan deze verkiezing en be- hoorende tot het district, waarvoor de candidaatstelling geschiedt. De inlevering dezer opgaven moet geschieden persoonlijk door één of meer personen, die de opgave hebben onder teekend. De caDdidaat kan daarbij tegen woordig zijn. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren, voor de opgaven boven vermeld, zijn ter Secretarie dezer Ge meente kosteloos verkrijgbaar van den 19 Juni 1911 tot en met den dag der verkiezing. De stemmingen en herstemmingen, zoo noodig, zullen worden gehouden op 11 Juli en 22 Juli a.s. De Burgemeester brengt hierbij in herinnering artikel 151 der Kieswet, luidende als volgt: Hij, die eene opgave, als bedoeld in artikel 51 inlevert, wetende dat zij is voorzien van handteekeningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deel neming aan de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die handteekeningen geen voldoend aantal voor een wettige opgave zou overblijven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden of eene geld boete van ten hoogste 120 gulden. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing, eene voor die verkiezing, tor inlevering bestemde opgave, bedoeld bij artikel 51, heeft onderteekend. Texel, 13 Juni 1911. De Burgemeester voornoemd, J. S. DIJT, Lo -B. Collecte voor <ien gewapeuden dienst. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel maken bekend dat in den loop van deze of van de eerstvol gende week aan de buizen der ingezetenen zal worden gehouden de gewone jaar- lijksche collecte ten behoeve van het Fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den ge wapenden dienst in de Neder landen. Zij achten het niet ondienstig de inge zetenen te herinneren, dat dit Fonds niet is opgericht en wordt aangewend om datgene te doen waartoe de Staat ver plicht is, maar om buitengewone be looningen uit te reiken aan hen, die bij de verschillende oorlogen voor ons Vader land en onze overzeesche bezittingen lijf en leden hebben veil gehad. Burgemeester en Wethouders ver trouwen, met het oog op de steeds toenemende behoefte, dat de ingezetenen door milde offers blijken zullen geven van hunne belangstelling in bet lot der gekwetsten. T9xel, 13 Juni 1911. Burgem. en Weth. voorn., J. S. DIJT, L.-B. RUIBING, Secretaris. TEXEL, 17 Juni 1911. Gemeeiiteraadsvcrkiez ing\ Wij maken hen, die er belan g in stellen, attent op de herhaalde plaatsing van de publicatie in zake de a.s. ver kiezing van leden voor den gemeenteraad, in ons nummer van heden. Stond in de eerste plaatsing dat eene verkiezing moet plaats hebben van 6 leden van den gemeenteraad, in de pu blicatie van heden wordt bepaald dat eene verkiezing moet plaats hebben van 4 leden, noodig voor de periodieke af treding en van 2 leden tengevolge van de vermeerdering van de bevolking. Hieruit volgt, dat twee verschillende lijsten voor candidaatstelling moeten worden ingeleverd. Eén voor de perio dieke aftreding (4 leden) en één voor 2 leden waarmede tengevolge de vermeer dering van de bevolking bet getal leden van den gemeenteraad moet worden uitgebreid. Zij, die hierbij belang hebben, dienen op deze bepaling wel te letfpn. Vrouwenkiesrecht. Door de afdeeling „Texel" van de „Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht", werd op data 15 Juni een Propagandablad voor de beginselen van die Vereeniging in ruime mate verspreid. De bedoeling hiervan is om leden voor de vereeniging aan te winnen. Of dat doel zal worden bereikt zal de tijd moeten leeren. Kostelooze waarschuwing. St. Jan nadert en daarmede de tijd tot het doen van betalingen voor velen onzer medeburgers, die tot het drijven hunner zaken, crediet verkregen tot den datum van 24 Juni. 't Zal weer een gevoelige aderlating zijn voor meDige beurs, wanneer men zijne verplichtingen wil nakomen land pacht, veevoeder, hooigewas en wellicht nog meer andere uitgaven zijn aan de orde. En danlaten we er de aandacht op mogen vestigen, ook de fiscus eisebt nakoming van verplichtingen. Wij bedoelen de betaling van belas tingen. Voor 1 Juli toch, moet zijn aangezuiverd, voor minstens de helft, de aanslag in de grondbelasting en die in de personeele belasting. Ter vermijding van extra uitgaven in den vorm van vervolgingskosten, meen den wij het raadzaam deze kostelooze waarschuwing te doen. Dat belooft iets voor de kermisdagen. Gisterenavond werd in hotel „de Lindeboom" een vergadering van ge- noodigden gehouden ter bespreking van de mogelijkheid om op Texel vliegdemon- straties te doen plaats hebben. De besprekingen werden geleid door den heer dr. A. Dros van Westgraftdijk en hadden tot resultaat, dat een waar borgkapitaal van f 1000, staande de vergadering werd volteekend, waarna met de aviateurs Darioli en Schuurman mede aanwezig, een overeenkomst werd aangegaan om alhier vliegdemonstraties te houden op de drie laatste dagen der kermis; Vrijdag 30 Juni, Zaterdag 1 eu Zondag 2 Juli. Het comité bestaande uit 16 personen, de heeren Over, Ruibing, Roeloffs, B. C. Lap, Wagemaker, C. BoonPz., Meijeringh, J. BruijD, S. VlessiDg, H. Flens, J. C. Visser en D. Mentz van hier, benevens de heeren Dr. Dros van Westgraftdijk, Oly, Stikkel en Schuurman van Alkmaar, droeg aan de zes eerstgenoemde heeren respectievelijk de functie op van voor zitter, vice-voorzitter, secretaris, vice- secretaris, penningmeester en commis saris. Besloten werd onmiddellijk pogingen in het werk te stellen tot het verkrijgen van een geschikt terrein, en bij alle leden, speciaal bij den heer Meijeringh alsnog de gelegenheid open te stellen tot het nemen van aacdeelen ad f25,— in het waarborgfonds dat hoogstens f1500,— zal behoeven te bedragen. Abonnementsprijs per 3 maanden- Voor de Borg 30 Cts. Franco per post door ge bed Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere J.nden met verhooging der porto's. COURANT. Prijs der Advertentièn. Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 5 Ct. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. 16.) „Ik zie niet iD, hoe ik u kan helpen," zei hij eindelijk. Het is moeilijk hierin raad te geren. Stel u eens een oogonblik voor, zei Alice, dat ik uw eigen zuster was. Wat zou u haar dan raden Ik zou haar verzoeken bij mij te blijven. Maar als uw vrouw dit nu niet goed-, keurde, mijnheer Fairtatp Dat zou ze wel moeten, zei Freddy. En als deze schikking niet getroffen Lon worden vroeg Alice. Ik vroos, dat er geen andere keus zou zijn tenminste Ja? Tonminsto ais ze zelf mot trouwde, wilde ik zoggen. Maar dat zou nog erger konnen zijn dan do eerste schikking, glimlachte Alice. Dat zou 'took - veel erger. Geen oukcl meisje zal trouwen, zei Alice, alleen om een tohuis te hobboD. Ik ben bet geheel met u eens, stemde Freddy toe. U ziet, dat het oen moeilijk geval is? Zoker, maar u overdrijft het gevaar. Missohion wol. Maar als iemands hart zoo nauw ergens in betrokken is, kan do verbeelding wel eens parten spelen. 't Zal trouwens do vraag zijn, ot uw broer aan een huwelijk denkt, zei Freddy. Ik twijfelde er gisteren aan, untwoorrld.- Alice veolbcteekenend. Weer waren zo aan het gevaarlijke punt gekomei Freddy schrikte plotseling op uit een zdigon droom. Al do teederhen! tan dit meisje, het opwekken van ziju zachtere gevoelens, baar voorgewende ontroering, dit alles was niets anders ge weest als een haodige truc. Zo gebruikte hem eenvoudig als een werktuig om haar dool te bereiken en was ze daarin geslaagd dun zou ze hem wegwerpen. Ze hield hem schandelijk voor den gek. En bij, bij was dwaas genoeg geweest om te gelooven dat zo oprecht was, om haar, dat wezen van ijs en marmer, eon hart toe (e kennen! Wat! Ze had geen bart. Ze had gemeend, dut hij haar nuttig kon zfjn, daarom was ze van haar voetstuk aigodaald en bad hem vriendelijk toegesproken! Nu had ze iemand gevonden, die een even sterken wil hud als zij! Zo verdiende een les en zo zou baar hebben ook. Alice las op zijn gelaat, welke gedachten er in hom omgingen en als een wanhopige laatste poging besloot ze tot een directen aauval. Wio is die zoogonaamde gravin, mijnheer FairfatP vroeg ze opstaande. Freddy rees onmiddelijk op. Ze is de gravin, antwoordde hij kortaf. U weet alles en wilt hot niet zeggen, riep zo uit. To n met een plotselinge he vigheid, u zult het zeggen. Ik denk er niet over, antwoordde Freddy haar vol in de oogen ziende. U boeit waarschijnlijk goede redenen om het stilzwijgen te bewaron, zei ze boos aardig. Uitatokende redenen, zei Freddy. llaar blik striemde hem als een zweep slag. U is verliefd op haar, beet 'ze hem toe. Freddy keek baai- onthutst aan. Hij durfdo er niet over donken, waarom zo dit zoidc, Eóu kort oogonblik voelde hjj on bedwing buren lust allen to wagen on haar op do proef to stellen. M-iur neen, 't moont niet,'i was onmogelijk. Bovendien ze moest haar les hebben. Hij glim lachte dus kalm eu zei Werkelijk, juffrouw Cooder, ik zou dea- keD, dat u jaloersch was Jaloorscb! Ze sprong op als door een adder gebeten. dat zal ik u betaald zetten Met een blik van haat en woedde keerde ze hem den rug toe en suelde weg. Bloed had van weerskanten gevloeid. HOOFDSTUK VIII. Misuerstand. De komst van de gravin, op zichzelf niet zoo'n wonderbaarlijke gebeurtenis, had voor de huishouding van Harry Conder gevolgen gehad, die verre van onbeteeke nend waren, 't Was, alsuf er een bom ge worpen was tusscbon een menigte, die overal verwoesting aanrichtte. De ver woesting evenwel in Harry Conder's huis- houdiug had moer geestelijke dan lichame lijke schade aangericht, wat niet wegnam dat de uitwerking even vernietigend was Waarschijnlijk was er onder de huisge- nooten niemand, die zich recht gelukkig voelde, of 't moest Condor zelf zijn. En ook hij had zijn mocdelooze oogenblikken. Hij was niet zeker van de gevoelens dor gra vin ten opzichte van hem. Als ze alleen met hom was, was ze de beminnelijkheid in peisoon. Maar het scheen Conder toe, dat zo zelden eon oogonblik samen waren. Gewoonlijk was het Alice, die hen telkens stoordo. Ze scheen er een bijzonder genoe gen in to vindon bij iedere mogelijke ge legenheid hun tête a-tcte te breken. Alice en do gravin konden elkaar uiot uitstaan; dit was eenvoudig niet te loochenen. Zelden richtten zo het woord tot elkaar; en wan neer dit niet te v'erinijden was, ging het niet op de aangenaamste manier. Alice had zonder veel woorden do huishouding over gegeven, maar door uiloiloi kloiuo plugo- rijeD, maakte ze haar opvolgster de taak moeilijk. Dan was Dick er nog. Dick volgde de gravin steeds als een schoothondje en er was geen mogelijkheid hernat te schudden. Soms verbeeldde Conder zich, dat de gra vin nu niet zoo haar best deed hem kwijt te raken en dit idee werkte ook niet mee om zijn gemoedsrust grooter te maken. Maar de kroon op alles zette Fairtat! Hij en de gravin kenden elkaar blijkbaar van vroeger en het leek Conder toe, dat zij hem aanmoedigde in zijn oplettendheden. Waarom was het noodig, dat ze op zekeren avond met dien knaap gedanst had? En dan de avond van die scène na het souper! Hij werd nog zenuwachtig, als hij er aan dacht. Conder was namelijk dien bewusten avond juist opgestaan om een toast in te stellen op de gravin, zijn nieuwe huis houdster. Hjj had haar alweer vergeven, dat ze zoo dikwijls met Fairtat had ge danst. En daarna haalde die dwaze knaap het in zijn hoofd zich tot Alice te wenden om op haar gezondheid te drinken. Ze had het wijnglas, dat ze in de hand hield, op den groud geworpen, zoodat 't in duizend stukken brak. Hoe vorstelijk had ze er uit gezien, toen ze opstond eu de kamer uit ging! Conder was trotsch op haar geweest op dat oogenblik, niettegenstaande ze den laatsten tijd zoo van elkaar vervreemd waren. Maar op deze manier kon het niet langer voortgaan. Allen waren ieitelijk onderling in onmin, zelfs Daisy was prikkelbaar en slecht gehumeurd. Er bleef hem maar één ding over, meende bij, namelijk de gravin zoo spoedig mogelijk ten huwelijk te vragen. Als ze het aanzoek aaDnam, zou hij vol maakt gelukkig zijn en dan moesten de anderen hun eigen weg maar gaan. W ordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 1