N°» 2477, bondag 25 Juni 1911» 24ste Jaargang Nieuws- en Advertentieblad. Binnenland* FEUILLETON. DE DOLLARPRIMES. S?it blad verschijnt Woensdag;- en Zaterdagavond Advertentiën vóór 9 nur op den da»; der uitgave ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitg. Firma LANGEVELD&DEROOIJ, ParkstraatBurg op Texel. SCHIETOEFENINGEN De Burgemeester van Texel maakt bekend, dat het navolgende bericht aan zeevarenden is uitgevaardigd: Schietoefeningen van het fort Harssens. Reede van Texel. 3de District." „Volgens mededeeling van den Minister „van Oorlog zal op 27 en zoo noodig ook „op 28 Juni a. s. eeno schietoefening „worden gehouden van het fort Harssens. „Er zal gevuurd worden met kanonnen „van licht kaliber (6 c.M.) waarbij onvei lig wordt gemaakt de reede van Texel „tot op 4500 M. van het fort. „Op de dagen, dat gevuurd wordt, „zal van het fort eene roode vlag waaien „die 3 uur vóór het begin der oefening „halfstok en één uur vóór de oefening „geheel voorgeheschen wordt, alsmede „gekleurde vlaggen, aangevende de ware „richtingen waarin gevuurd zal worden. „Bovendien zal op den avond vóór en „op den dag der schietoefening, een „waarschuwingsbord geplaatst worden „bij het gebouw van den vischafslag aan „de buitenhaven, vermeldende in welke „richting dien dag zal worden gevuurd, „terwijl bij het torpedo-magazijn en „aan den ingang der haven borden zullen „geplaatst worden, waarop is aangegeven „de beteekenis der gekleurde vlaggen, als „volgt: rood-witte vlagbeteekentNoord, „wit-zwarte vlag N.O., zwarte vlag Oost. „Aan de W.grens moeten schepen, om „zooveel mogelijk buiten den onveiligen „sector te blijven, niet beO. de lijn haven „Nieuwediep-Oudeschild komen tot bij „de N.lijkste mijlton en in het Malzwin „varende, zoo Z.lijk mogelijk houden. Texel, den 23 Juni 1910. De Burgemeester voornoemd, J. S. DIJT, Loc. B. Oefening Brandweer. Burgemeester en Wethouders van Texel Gelet op art. 8 der Verordening, regelende de inrichting van de brandweer in deze Gemeente Maken bekend, dat op Woensdag 28 18.) En de hertog van Stonehenge. Doze verklaarde, dat, als de heer Conder voort bleef gaan met hem zoo uit te vloeken, hij genoodzaakt zou zijn, zijn post als bottelier aan andere, minder aristocratische handen over te geven. Een maand was nu verloopen sedert de komst vd,n Olga. Het was voor Alice bitter, te moeten erkennen, dat de nieuwe huishoudster zich uitstekend van haar taak kweet; hierop zouden haar ergste vijanden niets af hobben kannen dingen. En boven dien was Condor's liefde voor haar nog grootor geworden. Het was Juni en de zomor regeerde in al zijn praoht. De velden weerklonken van hot lachen on roepen der tonnisspolers, want Condor hield het hoele jaar open hof en 's zomors vooral was zijn huis vol met vrienden en konnissen. lederen na middag fladderden vlugge, luchtige ge stalten door de tuinen elk meteen tennis- rackot onder den arm. Andere gasten wandelden langzaam heen en woor op de breodo paden of' zaten aan de kleine tafol- tjee onder do statige booiueu. Overul was levon en vroolijkheid en het wns een visioen van zorgelooze, blijde jeugd. Harry Condor overzag op zekeren na middag met voldooning dit hoele tooneeltjo. Juni 1911, eene oefening zal worden gehouden met de te den hoorn gesta tioneerde brandspuit. Zij roepen mitsdien de dienstplichtigen bij die brandspuiten op om op gemelden dag des namiddags ten 7'/i ure aanwezig te zijn bij het brandspuithuisje te den Hoorn alhier. Onder de dienstplichtigen bij die brand spuiten worden verstaan TEXEL, 24 Juni 1911. Bij Kon. besluit is aan den heer H. W. Keesom te Texel, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als Heemraad van den polder Eierland op Texel. Bijenteelt. Jongstleden Woensdagnamiddag gaf de heer van Giersbergen, wandelleeraar van do vereeniging voor bijenteelt op de hofstede „Erica" voor de leden van de afd. „Texel" een practische les. Vele leden waren opge- 't Wus werkelijk een ontspanning na de gedrukte stemming, die tevoren in zijn huis geheersebt had. Een groepje jonge meisjes, die doelloos op het tennisveld stond, kregen hem in 't oog en holden naar hem toe. Conder was een groote gunsteling van de jonge meisjes ze hielden van hem om hemzelf, niet ter wille van zijn dollars; het feit, dat hij een multi- millionair was, imponeerde ze volstrekt niet. Voor hnar was hij als een goedhar tige, oudere broeder, altijd gereed voor een grapje of stoeipartij. Twee van de meisjes namen hom elk bij een arm. Kom mee, riepen ze in koor, u moet met ons tennissen. Beste kinderen, zei Conder lachend, ik word heusob een beetje te oud om te ten- nisseD. En als ik speelde, zou het zijn mot O, dat weten wij wel, onderbrak hem Sadie van Tromp, natuurlijk metde gravin. Ja, riep Dulcie du Cros, die aan zijn arm hing, iedereen zegt, dat ze u betoo- verd heeft, mijnheer Couder. Nu, wat iedereen zegt, zal wel waar zijn, zei Conder lacheud. Maar vertel mo eens, meisjes, wuar bobben jullie do gravin gezien O, zoi Sadie, ik zag haar voor een pnar minuten met Diok iu den rozentuin. Conder fronste do wenkbrauwen. Din zal ik hnar eens opzoeken, kinderen, als jullio mo wilt excuseeren, zei hij. Doet u geon moeite, zei Dulcio, hier is zo al. De beide meisjes gingen oen woiuig torzydo, toon ülga naar hem tuokwam. komen en geen wonder, de roep die uitgaat van de bekwaamheden van genoemde heer is wel zóó groot, dat dringende bezigheden of andere omstandigheden sommige leden hebben verhinderd, anders waren zeker allen present geweest. Allereerst gaf de beer van Giersbergen eenige algemeene beschouwingen, spreker wees er op, dat vooral reinheid dient betracht niet alleen bij de behandeling van het product, doch ook bij de behandeling van het bijenvolkjedat er op Zaterdag dooi de bijen veel meer steken worden toegebracht dan op Maandag b. v., is alleen gelegen in het feit dat èn kleeding èn personen, door werkzaamheden, zweeteD, enz. Zaterdag niet zoo zindelijk zijn als Maandag. Verder ried spreker tot kalmte aan bij de behandeling van het volkje en ontried ten sterkste het gebruik van alcoholische dranken. Daarna ging spreker met z'n toehoorders naar de korven, kasten van een ongenoemd systeem, hier behandelde spreker het bijen volkje en gaf allerlei nuttige wenken, trommelde met uitstekend gevolg een kunst zwerm, een goede manier om krachtige bevolking te krijgen, toonde aan hoe een gewone korf gespijld moet worden, hoe de bijen ook in een gewone korf gedwongen kunnen worden in een goede richting te bouwen, beantwoordde alle gestelde vragen tot volle tevredenheid en stelde zich waar noodig beschikbaar den volgenden dag zelf over te komen. Ten hoogste voldaan keerde ieder huis waarts. Donderdag bezocht de heer v. Giersbergen enkele bijenvolkjes te Eierland en te den Hoorn, waar zijn voorlichting en bijstand verzocht was. De kermistijd. Weer zien we Marktplein, Waagplein en Binnenburg bezet met kramen, tenten en spellen en duiden schijnbaar opzette lijk opengehouden plaatsen aan, dat nog meerdere tenten verwacht worden, weer zien we de bekende gezichten van tal van hier telken jare weder keerende bewoners van die verschillende verplaats bare woningen. 't Is voor de jeugd reeds volop kermis, ze knoopen de banden van vriendschap van vorige jaren weer aan en gevoelen zich behagelijk te midden van de drukte van bouwen en van sjouwen. Als vorige jaren doch drukker bezocht is de kermis zeker niet. Nog wacht ons blijkens advertentie in Gravin zei Conder, haar haastig tege moet tredend, hoe denkt u over een partij tennis Ik ben wel geen uitstekend speler maar De gravin heeft beloofd met mij te spelen. Deze onderbreking kwam van Dick, die de gravin op den voet ge volgd was. Olga keek van den een naar don ander. Ik heb feitelijk niet beloofd, zei ze een weinig zenuwachtig, zou het niet te warm zijn om te spelen Ik sta er op, dat je je woord houdt,zei Dick driftig. Sta er op, zei Conder, de wenkbrauwen optrekkend. Zoo-spreekt men niet tot een dame. De gravin is natuurlijk volkomen vrij om te doen, wat ze wil. Beloofd is beloofd, mopperde Dick norsch. Dat is voor jou geen reden te vergeten, dat je een heer bont, zei Couder met nadruk. Diok keek hem uitdagend aan. Olga voelde, dat er een storm in aantocht was, een storm, dien ze al reeds dagen gevreesd had. Daar verscheen plotseling de heer Bul ger die als een reddende ongel verscheen. Bulger in een wit flanellen pak, een racket in de hand zwaaiende en het uiterlijk na bootsend van oen vroolijken, jeugdigen hofraakor. Io gewono tijden zou Olga om hom gelachen hebben, doch nu was hij haar als een redder in den nood. Ze wendde zich met een betooveronden glimlach tot hem. Om de oprechte waarheid te zoggen, zei onze kolommen Dinsdag a. s. bezoek van het Great Americain Novelty Show le klasse specialiteiten en honden theatre, met programma als Frits van Haarlem en dat volgens mededeeling overal elders groot succes had. In de „Vergulde Kikkert" treedt ook nu weder op het gezelschap Delmonte dat het vorige jaar vooral met „De big van het 168ste" zoo'n uitbundig succes had. Oosterend23 Juni. De Besturen der beide visschersver- eenigingen op Texel hebben zich gewend tot het bestuurder Rijksverzekeringsbank met het verzoek, de premies voor de verzekeringsplichtige visschers nader vast te willen stellen, daar deze ongelijk en soms on verplichtend gevraagd worden. Tevens werd uitstel van premiebetaling verzocht. Hierop werd de mededeeling ontvangen dat een nader onderzoek is ingesteld, doch dat onafhankelijk van den uitslag van dit onderzoek de premiën intusschen op de door de Rijksverzekeringsbank vastgestelde bedragen tijdig behooren te worden voldaan. De Oocksdorp. Bij de stoomzuivelfabriek „Samen werking" in Eierland, wordt door den heer A. Sleutel van Dirkshorn een nortonpomp geslagen. Daar men eerst bij eene diepte van ruim 80 voet op een laag hout stiet, hetwelk verder doordringen belette, beproeft men het nu op eene andere plaats bij de fabriek. Na eenige uren werkens is men reeds 42 voet geyorderdt Oudeschild, 23 Juni. Sedert Maandag j.l. zijn van Texel vervoerd 2658 lammeren, 60 schapen, 9 kalveren, 1 koe, 2 Paarden en 8 var kens, waarvan ruim 1200 lammeren naar Leiden en tusschen gelegen plaatsen. Heerschte in vorigojaren reeds dagen voor de aanvang der kermis eene woelige kinderdrukte op de haven, thans is daar weinig van te merken. Het aantal kra- merijen schijnt niet buitengewoon groot te zijn en bovendien wordt alles zoo spoedig mogelijk naar den Burg getrans porteerd. ze, had ik half en hall mijnheer Bulger een partij tennis beloofd. Bulgerriepen Dick en Harry tegelijk. Ja, herhaalde Olga, mijnheer Bulger. De heer Bulger was sprakeloos van ver rukking. Weliswaar had hij reeds drie dagen hierop gehoopt, maar nu zijn wensch yervuld werd, kwam het hem toch onver wacht. Eenige dagen geleden had Bulger nog niet het minste begrip van het ten nisspel. Toen had hij bet witflanellen pak laten komen en zich drie dagen lang ge oefend. Nu zou hij op de proef gesteld worden en hij hoopte vurig dezo proef schitterend te doorstaan. Met de houding van een overwinnaar bood hij de gravin zijn arm. Ik ben maar een amateur, madame, zei hij, met een oogenblikkelijke opwelling van beschroomdheid. O, 't zal best gaan, mijnheer Bulger, zei Olga geruststellend. Ze wuifde met de hand naar Conder en Dick en vertrok aan den arm van Bulger. Toen ze verdwenen wes, begon Harry spotachtig te lachen, terwijl de meisjeszijn voorbeeld volgden. Dit prikkelde Dick. Luister eens, Harry, zei hij. 't Komt toch niet te pas, dat de gravin met een van je klerken tennist. De graviu, antwoordde Conder kortaf, is volkomen vrij iu haar doen en laten. Je schijnt te vergeten, dat ik de gravin hier introduceerde. Boste jongen, zei Conder, ik zal je er eeuwig dankbaar voor blijven. Maar je schijnt het erop toe te leggen het me te doen vergeten. Wordt vervolgd.) TEXELSCHE COURANT. Abonnementsprijs per 3 maanden. Voor de Burg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere linden met verliooging der porto's. Prijs der Advertentiën. Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer S Ct. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. de pompers bij de zuigponip de manschappen bij de malmirum de manschappen bij de perspomp de reserve-perspompers de pijplijders de reperateurs de lapzakdragers de lantaarndragers de manschappen bij de geredde goederen de manschappen bij de brandhaken en zeilen benevens de opperporders en porders. alle afdeelingen met hanne commandeurs en plaatsvervangende commandeurs, voor do kleine spuit alle manschappen, commandeur en plaatsver v. commandeur. De dienstplichtigen worden hierbij tevens her innerd aan art. 9 en 10 der brandweerverorde ning, alsmede aan art. 245 der algemeene politie verordening, luidende dit art. als volgt //De biandweerplichtigen zijn gehouden bij brand of oelening de bevelen, bun gegeven door den brandmeester of door de andere boven ben gestelde personen, siipt en onmiddellijk te volbrengen. Zij zorgen bij oefeningen op den bepaalden tijd en bij brand na gedane oproeping op hun post aanwezig te zijn en mogen die zonder geldige redenen niet verlaten, dan met goedvinden hunner superieuren.// Overtreding van dit artikel wordt gestraft met een geldboete van ten hoogste f 25, subsidair 6 dagen hechtenis. Texel, doD 24 Juni 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. S. DIJT, Loco-B. De Scretaris, RUIBING.

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 1