N°, 2481. bondag 9 Juli 1911. 24ste Jaargang. Nieuws- en Advertentieblad, Binnenland.. FEUILLETON» DE DOLLARPRINSES. Wit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdagavond Advertentiën vóór 9 uur op den dag der uitgave ABONNEMENTEN en ADVERTENTIËN worden aangenomen bij de Uitg. Firma LA N GEVELD DE ROOIJ, ParkstraatBurg op Texel NATIONALE MILITIE. Nader onderzoek van Verlofgangers. Mond- en klauwzeer. De Burgemeester der gemeente Texel Overwegende, dat zich in deze ge meente een geval van mond- en klauw zeer heeft voorgedaan Geeft den ingezetenen dringend in overweging, ter voorkoming van besmet ting geen ongekookte melk te gebruiken. De Burgemeester vnd, J. S. DIJT, Loco-B. Texel, 4 Juli 1911. TEXEL, 8 Juli 1911. Stemming Gemeenteraad. Hoewel 't onnoodig zou kunnen worden geacht, willen wij er toch aan herinneren dat Dinsdag a.s. de stemming van leden voor den gemeenteraad zal plaats hebben. Waar wij evenwel meer bijzonder de aandacht op willlen vestigen is dit, dat de stembureau's zullen zijn opengesteld van des voor middags 8 tot des namiddags 5 uur. De uitslag vau deze stemming zullen wij opnemen in ons nummer dat Woens dagmiddag wordt afgedrukt. Dinsdag avond zuilen wij aan ooze abonné's in den Burg een bulletin van den uitslag doen toekomen. Dat bulletin verzenden wjj ook gaarne aan andera abonDé's op Texel, die ons hun verlangen daartoe kenbaar maken. Aanbestedingen. In ons nummer van Zondag jl. werd door ons mededeeling gedaan van do uitslag der aanbesteding voor den bouw van een heerenhuis voor den heer R. Joh. Keijser. Naar wij vernemen is dat werk gegund aan de heeren Gebr. Smit van Helder. Tegelijk met die aanbesteding had ook plaats de aanbesteding van het bouwen van een heerenhuis voor den heer Roeloffs. Daarvoor waren ingekomen 10 biljetten waarvan er echter één omniddelijk na de aanbesteding werd ingetrokken. J. L. van Os, Helder f 11983. P. J. Zoetelief, Texel 11925. R. van Os, Helder 10723. Aris Kooiman, Texel 10435. Gebr. Smit, Helder 10430. Koorn en Schagen, Texel 9920. J. Molenaar, 9815. Vlas, 9723. Boon, Helder 9680. Ook dit werk moet zijn gegund aan de heeren Gebr. Smit, Helder. Er bestaan zeker overwegende redenen waarom niet aan de laagste inschrijvers deze werken werden opgedragen. De beslissing berust bij den aanbesteder, wjj zullen oqs daarin niet verdiepeu, maar toch doet het ons leed dat eigen ingezetenen in deze er niet mede werden begunstigd, omdat in het timmervak hier niet zulk een overvloed van weik schijnt te zjjn. Het in ons vorig nummer voor komend bericht omtrent het voorgeno men optreden van Texelsch Fanfarecorps kunnen wij thans bevestigen. Morgen, Zondagnamiddag zal een openbare uit voering gegeven worden op de Oioene plaats, aanvangende ten half 4 ure. De Cocks dorp. Het jongste zoontje van den rijks veldwachter De Jong alhier had gisteren het ongeluk onder epn met grint geladen kar te geraken. Een wiel ging over een zijnor beeneD. Kermend van pijn werd hij huiswaarts gebracht, waar Dr. Over gelukkig kon constateeren, dat het been niet gebroken was. De kar was achter een boerenwagen gespannen, zoodat de voerman niet had gemerkt, dat het ventje op den boom der kar was ge klommen. Het mondzeer heeft zich ook in Eierland geopenbaard, doch gelukkig nog slechts bij een paar kinderen van een landbouwer. Ze schijnen het aan den „overkant," waar zij eenigen tijd te logeeren zijn geweest te hebben opgedaan. Mr. G. van Tienhoven. Bij Koninklijk besluit van 4 Juli is aan mr. G. van ïienhoven, commissaris der Koningin in de provincie Noord- Holland, op zijn verzoek, met ingang van 1 Augustus 1911, op de meest eervolle wijze ontslag verleend uit zijne genoemde betrekking, met dankbetuiging voor de langdurige en gewichtige dien sten door hem aan de lande bewezen. Ongezegelde sollicitatie-adressen. Het gemeentebestuur van Zeist heeft bij dezer dagen gedaue oproepingen van sollicitanten voor ambtenaar ter secre tarie en onderwijzer, gebroken met de gewoonte dat door de sollicitanten ge zegelde sollicitatie-adressen worden in gezonden. Zij, die in aanmerking wenschen te komen, worden bij de oproeping uit- genoodigd dit per brief te melden. Naar de meening van het gemeentebestuur is een stuk in briefvorm, waariD geen verzoek voorkomt om benoemd te worden maar alleen de mededeeling wordt ge- dian dat men in aanmerking wenscht te komen, volgens de zegelwet niet aan zegelrecht onderworpen. Daar door de vordering van bedoelde zegelgelden een onbillijke heffing wordt g9voiderd van hen, die meestal bezwaar lijk in staat zijn deze op te brengen, heeft de afdeeling Utrecht van den Nederlandschen bond van gemeente ambtenaren besloten te bevorderen, dat de handelwijze van het gemeentebestuur van Zeist door audere gemeentebesturen worde nagevolgd. baar dat zoo gauw mogelijk te zeggen. Ze kan dan tusscben ons beiden kiezen. Dick keck hem verbluft aan. Misschien zul je Diet meer zoo gretig ziju die dame tot vrouw te nemen, smaalde hij, als je geboord hebt, wat ik je nu ga zeggen. Niets ter wereld kan me van mijn voor nemen doen veranderen, verklaardeConder. Zoo, zou 't niet spotte Dick. Ook niet als ik je vei tel, dat die gravin Conder stond op en legde hem met een gebaar het zwijgen op. Dank je Dicic, zei Coiider. Ik bad van daag juist het plan gemaakt jullie te ver- telleu, dat ik met de gravin ga trouwen als ze me tenminste hebben wil. Als jullie nu bij elkaar zijn, kan ik dit voor nemen uitvoeren. Sir James trad binnen. Verzoek juffrouw Alice en juffrouw Daisy vriendelijk hier bij mij te komen, sir James. Toen bij weg was, wendde Conder zich tot Dick. Ru wil je uio zeker wel voor een paar minuten excusoerenik moet een brief schrijven. Luister eens Harry, zei Dick, je hadt beter geduau met eerst naar me te luisteren, voor je de meisjes bier liet komen. Je zult er werkelijk spijt van hebben. Ru, dan zrl ik er spijt van hebben, zei Conder luchtig. Ik heb je al tneeged.n-ld wat. ik - an pla ben to doen eu als Riirry Condor van plan j8 iets uit te voeren, wel u, dr.ii do. t hij 't ook. TEXELSCHE COURANT. Abonnementsprijs per 3 maanden- Noor de Berg 30 Cts. Franco per post door ge heel Nederland 45 Cts. Naar Amerika en andere andeu met verhooging der porto's. Prijs der Advertentiën. Van 1 tot 5 regels 30 Cts. Iedere regel meer 3 Cl. Groote letters en Vignetten worden naar plaatsruimte berekend. Bewijsnummers 2 Cts. per nummer. Burgemeester en Wethouders der Gemeente Texel Gezien de aanschrijving van den heer Militie- Commissaris van den 3en Juli 1911, No. 28, omtrent het nader onderzoek van verlofgangers te land Brengen bij deze ter openbare kenDis, dat de verlofganger CORNELIS TIMMER, lotelingder lichting van 1906 en behoorende tot het 10e regiment infanterie tot het nader oüderzoek, bedoeld bij art. 130 dor Militicwet, voor den Heer Militie-Commissaris moet verschijnen, op Woens dag, den 19 Juli 1911, des voormiddags tusschen 10 en 11 uren, te Alkmaar (Prins-Hendrikstraat no. 42). De verlofganger moet verschijnen in uniform gekleed, en voorzien van de kleeding- en uit rustingstukken, hem bij zijn vertrek met verlof medegegeven, van zijn zakboekje en van zijn verlofpas Indien aan deze oproeping niet wordt voldaan, wordt de nalatige, krachtens art. 133 der Militie- wet, in werkelijken dieDst geroepen en daarin gedurende ten hoogste drie maanden gehouden. De duur van dezen dienst wordt door den Minister van Oorlog bepaald; terwijl dezelfde straf wordt opgelegd: lo. indien de verlofganger bij herhaling kleeding- of uitrustingstukken, aan een ander behoorende, als de zijne vertoont; 2o. wanneer hij, zonder geldige reden, niet voorzien is van de vereischte voorwerpen; en 3o. wanneer zijne kleeding of uilrustingstukken bij dit onderzoek niet in voldoenden staat worden bevonden. De verlofganger, die niet voldoet aan eene oproeping tot werkelijken dienst, wordt ais deserteur behandeld. Ten slotte wordt de verlofganger uitdrukkelijk opmerkzaam gemaakt, dat hij zich in geen geval kan beroepen op bet niet-ontvangïn eener bij zondere oproeping, maar dat deze kennisgeving EENIG en ALLEEN als bewijs geldt, dat de verlofganger behoorlijk is opgeroepen; terwijl, ingeval ziekte of gebreken de opkomst, mochten verhinderen, daarvan blijken moet door over legging van eene ongozegelde en gelegaliseerde geneeskundige verklaring. Texel, den 6en Juli 1911. Burgemeester en Wethouders vnd., De Burgemeester, J. S. DIJT, L.B. Do Secretaris, RUIBING. LANDWEEK. Inlevering van Rijksgoedoren. Burgemeester en Wethouders der gemeente Texel maken bekend, dat de in het verlofgangers- register dezer gemeente ingeschreven verlofgan gers der Landweer, die in den loop van het jaar 22.) Ik heb me niet veel geoefend, zei Freddy, weer teruggaand naar de tatel. Heelt u nog meer brieven, juffrouw Conder Neen, antwoordde ze met een onschuldig gezicht. Mo dunkt, dat het voor vandaag genoeg is. Freddy vouwde den brief op. "Wolk adres? vroeg hij kortaf, terwijl hij een enveloppe kreeg. O, voor 't adres zal ik zelf wel zorgen, antwoordde Alice. Wilt u zoo goed zijn de brief iu een enveloppe te doen Freddy nam een enveloppe en keerde Alice den rug toe. Ze keek nauwkeurig toe, wat hij deed. Hij deed eerst den brief in do enveloppe en haalde hein er dan weer uit. Het volgende oogenbük scheurde hij hem in kleine stuitjes. Alice kon slechts met mooite haar lachen bedwingen. Zorg vuldig deed hij nu de stukjes in ecu en veloppe, gomde deze dicht en keerde zich om. Üo brief, juffrouw Conder, zei hij. Alio"! stond op on nvtn bom onverschillig aan. Ik vertrouw, dat mijnheer Isidoor tevre den zal zijn over don inhoud, zei Freddy een weinig boosaardig. Hij was er van overtuigd, dat Isidoor Bleolits een uitvinding was en dat de brio! alleen maar opgezet was om hem to er geren. Maar iedere daad van baar om 1911 aanspraak kunnen doen gelden op ontslag uit den dienst bij de Landweer, derhalve in het algemeen zij, die in 1904 naar de Landweer zijn overgegaan, op grond van het laatste lid van art. 31 der landweerwet verplicht zijn, de hun van Rijkswege verstrekte wapenen, voorwerpen van ledergoed, kleeding- en uitrustingstukken, regle menten en dienstvoorschriften, in te leveren te den Burg alhier, iu een der lokalen van de open bare lagere school m.u.l.op Maandag 17 Juli 1911, des voormiddags ten elf ure. Daar de verlofgangers moeten inleveren alle voorwerpen, welke zij hetzij bij hun vroeger korps hetzij bij de landweer hebben ontvangen, kunnen zij bij de inlevering verschijnen in bur gerkleding. Nog wordt den verlofgangers uitdrukkelijk herinnerd, dat het niet ontvangen eenor hoofde lijke kennisgeving hen niet ontheft van de ver plichting tot inlevering van de biervoren bedoelde voorwerpen, maar dat deze openbare kennisgeving eenig en alleen als bewijs strekt, dat de verlof ganger behoorlijk met de op hem rustende ver plichting is in kennis gesteld. "Voor verdere bijzonderheden wordt verwezen Daar de op de publicatiebordea aangeplakte be kendmakingen. Texel, den G Juli 1911. Burgemeester eu Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. S. DIJT, L.-B. De Secretaris, RUIBING. hem te plagen en te vernederen had slechts tengevolge, dat hij haar nog meer liefhad. En hij twijfelde er niet aan of ze was hiervan op de hoogte. Niets zou haar meer plezier doen dan dat hij zichzelf ver raadde, zoodat ze hem zou kuuneu straffen voor wat ze zijn verwaandheid noemde. Hij zag iu ziju gedachten reeds haar koelen blik en de toornige uitdrukking op baar gelaat, als hij haar zijn liefde zou bekennen, en li ij hoorde reeds de harde woordon, waarmee ze hem zou afwijzen. Neen, nooit zou hij zijn geheim bloot geven. Slechts één wonder zou hetkunnou openbaren; het wonder: deze hooghartige Dollarpriases nederig en hulpeloos aan zijn voeteu te zien, voor alle dingen: viouw En zoo streden ze, elk vasthoudend aan oeu misverstand, zooals menschen dieelkaar liefhebben altijd doen en altijd gedaan hebben sedert do schopping der wereld. HOOFDSTUK XI. Het besluit uan Harry Conder. Niet voor dou volgenden morgen had Dick gelegenheid met Conder over Olga te sprekon. IIij zou teruggekomen zijn op zijn besluit, als zo zich behoorlijk tegen hem gedragen had. Ze had hem evenwel dienzeliden avond zoo in 't oog vallend vermeden, dat zelfs anderen dit opgemerkt hadden. Zo vertrouwde hem blijkbaar ia hooge mate. Welnu hij wus de geheele zaak nok moe en 't ken hem niets schelen hou Harry 't op zou nemen. Natuurlijk zou deze hoes op hom zijn, omdat hij Olga hier gebracht had onder een valschevlag. Maar tevens zou Hurry afzien van eon huwelijk met haar, en dut was de hooid- zaak. Hij voud Conder alleen in zijn studeer kamer. Nu, Dick, wat is er? vroeg deze, toen Dick binnenIrad. Dick ging zitten en stak een sigaret aan. Dat zou hem een weinig kalmer stemmen, dacht hij. Nu htt eritieke oogenbük ge komen was, vond bij 't moeilijk om te beginnen. Het is over Olga, barstte hij ten laatste uit. Ah, zei Condor, terwijl b'j Dick nieuws gierig aanzag. Hij dacht aan het tooneel op het tennisveld. Dick was blijkbaar jaloersch. Nu het was in elk geval betor de zaak nu uit te maken eu te zien aan wieu Olga do voorkeur gaf'. Want Cooder was dien morgen ook tot een be sluit gekomen. Welnu, zei hij, daar Diek bleef zwijgen, Kom je me vertellen dat je verliefd bent op de gravin Dick keek een weinig verrast. Neen, niet precies, zei hij. Omdat, ging Conder voort, dit een zaak is, die ik graag wil weten. Hot zou mij je onaangenaam humeur eu onbeleetde manieren van de laatste dagen verklaren. Maar begon Dick togen te spreken, doch Conder viel hem ia de rede. Hoor eons, Dick, ik hen veel ouder dan r heb dus '1 recht eens ernstig mei je te pta.en. En ik wil je dit zeggen je liefde voor do gravin verontschuldigt vol strekt niet je onaaugouaun gedrag. Ik heb de gtaviu ook Dot en beu vau plan I ff ord' VVO. !g i. i

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 1