Tandarts Ansingh, Gr. J. 0. D. Dikkers Eer; Ijwrlijke ugrfris^cl}ei|de KARWIJTOUW, rot SNELKOKER. een flinke DIENSTMEID Kinderwagens, f: korff&Co. Vergadering Gemeenteraad van Vlieland. Marktberichten, Advertentiën Adveetentiën. in Hotel „de Lindeboom." perceel Weiland, Voorradig prima Premiekeuring Alléén in Krumeich's Inmaakpotten met metalen deksel, Oliepak laten liggen MODES. maken van Costumes. Heeren- en Dames- RIJWIELEN. Hooiharken met rotting, ijzeren Handhooiharken, W aarschuwing. G. Bakker Wz. A. Eelman Az. Vermist een schaap Nieuw! Nieuw! Sengers Patent E. Boekei, „Schoonoord" den Burg. CONCERT Duo Rotowsky. Predikbeurten een Medelezer, JYÏ- *A JCuijper, «M- tA. JCuijpsr. De R. K. Kiesvereeniging Vrij Entrée. Badhotel „Prinses Juliana" Een bezoek. Naar het gerucht wil, zal Zondag a.s. per extra boot, een gezelschap van Vlieland ons eiland bezoeken. Dat gezelschap zou bestaan ut de leden der aldaar bestaande zangvereeniging en vermoedelijk nog anderen. Uit de archieven. Herhaaldelijk hebben wij door ouderen van dagen hooren gewagen, van de groote veranderingen die in het post verkeer over het eiland bebb9n plaats gehad in hun tijd zoo menigmaal hebben ze ons verteld hoe treurig het in hun jeugd, toen alle verzending over het eiland nog van uit bet Cudeschild plaats had, daarmede gesteld was en hoe geheel anders dat nu is geworden. 't Zal menigeen verwonderen te ver nemen, dat er sedert dien tijd reeds zoovele jaren zijn verloopen, den lsten Juli toch, was het een halve eeuw ge leden, dat het postkantoor Texel te den Burg gevestigd werd. Ons dunkt, het zou wel vermeldens waard zijn, als wij ook eens een ver gelijking konden maken tusschen het aantal stukken toen per post en per dag verzonden en het aantal van nu. Voor het toelatingsexamen tot de Rijks lloogere Burgerschool te Helder slaagde gisteren Cornelis J. Bakker van Oudescbild, leerling der School met Uit gebreid Leerplan te Den Burg. Wij verwijzen onze lezers naar de in dit nummer voorkomende advertentie, betreffmde het optreden van het duo Rotowsby, waaromtrent wij in het vorig nummer een en ander ten beste gaven. Een tweede geval van mond- en klauwzeer heeft zich in deze gemeente voorgedaan, thans onder deschapeD van den heer K. v. d. Werf, Koogerveld de hoop dat onze gemeente voor die ziekte gespaard zou blijven, is dus ijdel gebleken. Oudeschild, 7 Juli, Werden j.l. Zaterdag consenten uit gereikt, recht gevende op het maaien van wier, gisteren werd reeds het eerste gemaaide nieuwe wier aangebracht en op den wal gelost, van waar het zoo spoedig mogelijk per as naar de plaats van bestemming vervoerd zal worden. Alvorens het afgeleverd kan worden, moet het nog heel wat bewerkingen ondergaan. Gisteravond juist bij aankomst van de laatste boot, ankerde hier voor de haven een groot pleizierjacht. Waar schijnlijk een Fransch. Door te grooten diepgang kan het niet in de haven komen. Uitgeziekt. Het mond- en klauwzeer is in Leider dorp als geweken te beschouwen. Over het geheel was de ziekte van vrij goed- aardigen aard. De eerste aangifte had plaats 5 Mei j.l., van geen enkeUu land bouwer is het vee onaangetast gebleven ongeveer 1609 stuk3 hoornvee heeft aan de ziekte geleden, waarvan één is ge storven en begraven, terwijl eenige noodslachtingen hebben plaatsgehad. Een kwade hond. Do inspecteur der registratie te Heere veen, de heer Evers, was op inspectie bij den ontvanger te Oldeberkoop. Terwijl hij diens hond over den kop streek, vloog deze plotseling hern aan en beet hem in het gezicht. Dr. Visser, uit Nijehorne heeft de wonden, die ernstig zijn, dichtgenaaid, en de heer E. kan thans alleen vloeibaar voedsel gebruiken. Vreemd geval. Bij een landbouwer te Nieuw-Buinen is 'n 16 jarig meisje in zeer vermagerden en verwaarloosden toestand in de rogge gevonden. Sedert 3 weken was ze de vaderlijke woning (haar moeder is overleden) ont vlucht. De vader moet, naar men zegt, baar niet weder in zijn woning willen hebben op Woensdag 5 .Juli 1911. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. Molenaar, Burge meester. De notulen der Torige vergadering wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Van eenige ingekomen stukken wordt lecture gedaan, waarna z; voor kennisge ving worden aangenomen. Tot, onderwijz-.ream de o. 1. School wordt b noemd Mcj. M Zorgdrager, tijde lijk in junctie alhier. Met de benoemde waren voorgedragen ,Mej. W. Dijkstra te St. Anna-Parochio en ülej. T. Visser te Tzummarum. Na behandeling van enkele reclames tegen aanslagen in den Hoofd. Omslag en Hondenbelasting wordt de vergadering ge sloten. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 1 tot en met 7 Juli 1911. GEBOREN: Klaas, z. v. Dirk Mantje en Cornelisje Jannette Bas (Dijkmans- huizeD). ONDERTROUWDCornelis Kalis en Neeltje Kok. GETROUWD David Mets en Sijtje Backer (Oudeschild). OVERLEDEN Leendert Griek, oud 82 jaar wedD. van Willempje Bikker (de Cocksdorp). Maria Eelman, oud 14 mnd. d. v. Arie Eelman en Neeltje den Braven (Eieriand). GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize 1 zilveren armband en 1 meisjoszak met inhoud. Zondag 9 Juli 1911, HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Vm. 10 uur ds. Kijne. Voorbereiding v.h. H. Avondmaal. Waal, 's Avonds 7 uur ds. van der Waa. Oudeschild. Vm.10 uurds. van der Waa. Nam. halt 3 ds. ÜDnekes. van Helder Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Visser. Oosterend. Vm. 10 uur de Eerw. hr. Barecds. Collecte, Cocksdorp. Nam. half 3 ds. Kijne. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend. Vm. halt 10 ds. Dagovos. Nam. 3 uur ds. Dagevos. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Oosterend, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den HoornVm. 10 uur de hr. J. Dirkmaat. Cand. a.h. Seminarium der Doopsgezindon te Amsterdam. Scliagen, 6 Juli. Aancevoerd: 0 Geldekoeien f 00 af 000 70 Vette Koeien f 200 a f 345, 3 Kalikoeien i 200,a f 245 30 Nuchtere Kalveren f 7 a f 23. 150 Lammeren 1 11.a f 16.25 50 Vette Varkens 46 a 51 cent per Kg. 50 Biggen f 10.a f 13, Boter f 1.15 a 11.25 per K.G. Kipeieren f' 3.a i 4,per 100; Leiden, 7 Juli. Ter markt aangevoerd: 14 Stieren f128,— a f 370,—; 203 Kalf- en Melkkoeien f 184 a f 306; 52 Varekoeien 132 a f 265 133 Vette Ossen en Koeien 1 208 a f 354 59 Kalveren (vette) f 63 a 1 142 44 Kalveren (magere) f6.a 1 15. 759 Lammeren 1 11,00 a f 13,00 212 Schapen (vette) i 16at 24.— 79 Schapen (weide) f 15,a f 23,— 347 Magere Varkens f 14— a f 36, -; 408 Biggen f5 f 8.50 voor VIEK achtereenvolgende plaatsingen in de Texelsche Couraut in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Hoofdgracht 28 den Helder, is Donderdag 3 Juli van 11 tot half twee uur te spreken GEVRAAGD voor het Algemeen Handelsblad. Boekhandel, Parkstraat. zal publiek verkoopen op Zaterdag 22 Juli 1911, 's avonds V\2 uur, in het logement „het Wapen van Amster dam" te Oosterend. ten verzoeke van de heeren Doctor C. J. RAB en K C'. J. RAB, een nlrmuntend gelegen niet ver van Oosterend, genaamd „de Booten op Oost", kadaster sect o B, nommer 057, groot 98,20 aren. wordt gedronken mei koude melk of spuitwater. Eenige fabrikanten: AMSTERDAM in 2 dikten Aanbevelend, HVE. LY. Kuijper. Provinciale Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij in Noord-Holland. op 18 Juli 's morgens 9 uur. Premiecn worden uitgeloofd voor 3-jarige, 2-jarige en 1-jarige en voor Merrieveulens. De 3-jarige moeten eerst in het stamboek zijn opgenomen. De moeders der merrieveulens moeten in het N. P. S. zijn ingeschreven. Een merrie echter nog niet ingeschreven kan vóór de premiekeuriDg voor het stam boek worden aangeboden, waardoor het veulen dan ook aan de keuring kan deel nemen. Formulieren benoodigd voor deze aan gifte zijn bij ondergeteekende verkrijgbaar. Ze dienen behoorlijk ingevuld ingeleverd te worden vóór Woensdag 12 Juli a.s. bij JAC. KIKKERT Nz. waarn. Secretaris der H. M. v. L. afd, Texel. behouden vruchten en groenten hare na tuurlijke kleur cn smaak. Prijzen der potten zijn Vs 3/* 1 U/s 2 liter. HÖ 43 45 56 72 per stuk compleet, met veer, deksel en ring. In voorraad bij Maandag 26 Juni heb ik mijn op de losplaats te do Cocksdorp. S. v. p. terug to bezorgen bij den Veldwachter, of bij I*. den BBA VEV, Madura. Ondergetookenden bevolen zich boleefd aan, tot bet Goed passende moderne coupe. Nette afwerking. Beleefd aanbevelend, GEZ. ZOETELIEF. Eindo Molenstraat, den Burg. N.B. Stalen van Juponstoffcn voorhanden. Opruiming van 2de hands tegen spotprijzen. Aanbevelend, M. A. KUIJPER, f 2.40 per bos. Verstelbare met 30 tanden, f 5.50 per stuk. Prima Zeisen en Zichten, Zeisboomen en werven. Aanbevelend, Het is verboden van het terrein en van den weg bij hot „Witte Kruis" gras te snijden zonder schriftelijke toestemming van het bestuur. HET BESTUUR. VAN TEXEL, heeft, na ernstige overweging, besloten om voor de stemming op 11 Juli 1911, ter vervulling van vier leden van den ge- meenteraad, ontstaan door de periodieke aftreding, geen aanbeveling te doen en de Kiezers vrij te laten. Voor de stemming op 11 Juli a.s. voor twee leden van den gemeenteraad worden den kiezers ten zeerste aanbevolen te stemmen op de Candidates, door haar gesteld, zijnde de heeren en Mannen met een goed oordeel en strenge plichtsbetrachting. gemerkt met een zwarte stip op de scholt, roode streep over den rug, met een lam met duister teermerk in den nek. Inlichtingen worden verzocht door II. Cz. MAATJE, Spang-Texel. Geen gas, geen petroleum, geen electriciteit. Grootste hitte ontwikkeling door Incht. Een toestel voor koken en braden. Verbruik aan brandstof ll/2ct. per uur. In 4 minuten 1 liter water kokend. In 5 miDuten een warm strijkijzer. Een proefmachine in werking te zien bij beleefd aanbevelend. Zaterdag 8 Juni, aanvang 7 ure. Zondag 9 Juni. '8 Namiddags 4—6 ure. 's Avonds aanvang 8 ure. Maandag ÏO Juni, afscheid. Concertavond aanvang U/u ure, Verplicht programma a 10 cent. Plaatsen te bespreken iederen dag, 1 uur voor opening. vraagt om direct in dienst te treden, voor 6 weken. Loon f 5,per week. in voorraad, prima kwaliteit, zeer lage prijzen. Aanbevelend, II. A. KUIJPEU,

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 2