Tandarts Ansingh, Esq heerlijke verfris£cf)2i}de Zomer- Houtverkooping. Voorloopiy Bericht. G. J. 0. D. Dikkers, G. J. 0. D, Dikkers, Van derLee's WIJNEN. ROOMKAASJES, G. J. 0. D. Dikkers, WEILAND, Marktberichten. Advertentiën Advertentiën. in Hotel „de Lindeboom." r. KOR FF A Go. Groote partijen Eiken-, Vuren-, Grenen- en Amer. Gr. hout (gebruikte en nieuw), G. J. 0. D. Bikkers, Ecu zoo goed ais nieuwe Boerenplaats vier perceelen uitmuntend zwaargetrokken Straatklinkers. Gemeentereiniger. Gebrs. Bros. Predikbeurten AFBRAAK. G. Dikkers, Notaris te Texel. wopdi gedronken mei koude melk of spuitwater. Eenicje fabrikanten: AMSTERDAM Groote en belangrijke publiek verkoopen publiek verkoopen publiek verkoopen publiek verkoopen Aanbevolen door H.H. Doktoren. openbaar aanbesteden Ontvangen fijne vette volle gekruid en ongekruid, per stuk f o.óo. Bij Kon. Besluit is met ingang van 16 Sept. a. s. benoemd tot Commissaris der Koningin in Noord-Holland, Mr. W. F. van Leeuwen, lid van de eerste Kamer en oud burgemeester van Amsterdam. Inschrijving Nationale Militie. Voor de loting der Nationale Militie» lichting 1912, zijn voor Texel ingeschre ven 49 personen, alphabetisch als volgt Barhorst, Carel Clemens E. Boon, Cornelis Br.d. H. Boon, Jan E. Brouwer, Cornelis Lich. O. Brouwer, Cornelis Abraham E. Coevert, Nicolaas B. Dissel, Pieter E. Dop, Jacob W. Dros, Pieter E. Drijver, Jacob Br.d. O. Duinker, Jacob W. Dijt, Hendrik H. Flens, Johan Gerard B. Flens, Sijbrand Jan K. Halsema, Bernardus Lich. E. Heerding, Herman Kasse H. Hoogerheide, Pietor Lich. S. Huisman, Com. H. Keijser, Pieter O. Knol, Simon August E. Kok, Gerrit B. Kok, Pieter H. Koorn, Arnoud Pieter Lich. B. Koorn, Jacob Br.d. B. Koorn, Jacob Cornelis H. Koorn, Pieter Jan Br.d. B. List, Jan K. Nieuwenhuizen, Dirk B. Ocqué, Izaak Lich. O. Porto, de Thomas Br.d. W. Rab, Jacob Cornelis B. Ridder, de Hendrik K. Room, Hendrik B. Schrama, Jacob B. Slikke, van der Pieter E. Smit, Cornelis H. Smit, Hendrik E. Spigt, Hendrik Harmen Lich. K. Thomassen, Thomas E. Vis, van der Jan Jacob Br.d. O. Visser, Pieter H. Vonk, Arie Br.d. O. Wegman, Gerard B. Wiele, v. d., Petrus Hendrikus Lich. S. Witte, Cornelis Dirk Br.d. B. Witte, Jacob H. Witte, Jacobus H. Witte, Jan Cornelis Lich. E. Wuis, Teunis Lich. S. B. beteekent Burg. O. Oosterend. W. Waal. E. Eierland. H. den Hoorn. S. Oudeschild. K. Koog. Br.d. Broederdienst. Lich. Lichaamsgebreken. Den Hoorn 21 Juli. De nog altijd hier bestaande feest commissie tot het houden van volks feesten heeft gisteren in hare vergadering besloten om den 31 Augustus feestelijk te herdenken, door het houden van 's morgens Kinder- en 's middags volks feest. Voor men in deze een besluit heeft genomen heeft men eerst de meening der burgerij gevraagd, waaruit bleek dat ruim honderd voor feestviering op dien dag waren, slechts twee waren er tegen en enkelen wilden zich onthouden. Oosterend21 Juli. De heer F. Burger van hier, matroos bij de sleepvaart der Gebr. Zur Mühlen, heeft met goed gevolg te's Gravenhage examen als stuurman bij de sleepvaart afgelegd. Alle visscbers en knechten moeten voortaan voorzien zijn van een consent, ook zij, die met een klein vaartuigje, eene vlet of iet3 dergelijks visschen. Voor elk consent moet f 0,50 voldaan worden, wat nogal bezwarend is. Doch alvorens de consenten worden uitgereikt, moeten de reeders en visschers een formulier teekenen, om in een register ingeschreven te kunnen worden. Voor het teekenen der formulieren wordt hier zitting gehouden. De uitgebroken inbrekers. Twee der vier uitbrekers uit de ge vangenis te 's Hertogenbosch worden nog steeds zonder succes gezocht. In de remmerskamer van het station Boxtel, waar Wijnen gevangen zat, is door hem bjj zijn overbrenging naar de Bossche gevangenis een sleutel achter gelaten. Het is de sleutel, waarmede vermoedelijk de deur der gevangeniscel is geopend. Hij is zeer bewonderens waardig vervaardigd van stukken tin, afkomstig van een kroes of bord der gevangenen. De sleutels zijn bijna alle van geljiken vorm. De steel is gemaakt van hout, mat touw bevestigd. Volgens de verklaring van Roos maakte men een afdruk van den echten sleutel door een door den bewaker achtergelaten in zeep af te drukken. De geboden ge legenheid is even curieus als het ge- immiteerde voorwerp zelf. Een motorfiets in brand. Woensdagnamiddag passeerde een motorfietsrijder de Lange Jansstraat te Utrecht, toen voorbijgangers bemerkten dat een vlam uit zijn rijwiel opsteeg. Daarop opmerkzaam gemaakt, sprong de berijder er vlug af en bemerkte toen dat de benzine ontbrand was. Pogingen tot blusschen met doeken en kleeden bleven vruchteloos. Ten slotte werd met emmers water het vuur ge doofd. De motor was echter reeds duchtig gehavend. Verdronken Aan het strand te Huisduinen is een pakje kleeren gevonden, dat bij onder zoek bleek toe te behooren aan den zoon van den heer W.K. te Helder. Men vreest, dat de jongeling verdron ken is. Gedwongen winkelsluiting verboden? Het „Hbl." schrijft: „Het kan zijn nut hebben, even uiteen te zetten, dat de voorstanders van win kelsluiting nog geen reden tot treuren, de tegenstanders nog geene tot juichen hebben, nu Ged. Staten van N. H. aan Burgem. en Weth. van Amsterdam heb ben bericht, dat zij de op 21 Juni door den raad aangenomen verordening op de winkelsluiting voor vernietiging aan H. M. de Koningin hebben voorgedragen. Gedeputeerden meenen, dat deze veror dening in strijd is met art. 150 van de Gemeentewet, dat zegt: De plaatselijke verordeningen treden Diet in hetgeen van algemeen Rijks- of provinciaal be lang is. Dat Ged. Staten meenen, dat de ver ordening op de winkelsluiting dit doet, bewijst nog niet, dat de Kroon (in dit geval de minister van Binnenl. zaken) ook van deze meening is. Burgerlijke Stand der Gemeente Texel. Van 15 tot en met 21 Juli 1911. GEBOREN: Grietje, dv. Johan Kikkert en Maatje van Maldegem (Hoogenberg) Jan zv. Lodewijk Vermeulen en Antje Boon (Molenbuurt) Herman Bernhard, zv. Frans Lenghaus en Dieuwertje Vonk (Oosterend) Jantje, dv. Cornelis Dijker en Maria Francois Dekker (het Noorden). ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Cornelis Kalis (Eierland) en Neeltje Kok (de Hal). OVERLEDEN: Klaas Graaf, oud 76jaar, wed. v. Dieuwertje van Keeren, Arie Lap, oud 66 jaar, wed. v. Martje Kop pen (den Hoorn). GEVONDEN VOORWERPEN. Gedeponeerd ten Raadhuize een zweep en een sleuteltje, en bij den Gemeente-veldwachter te de Waal: een vacht Schapenwol. Zondag 23 Juli 1911, HERVORMDE GEMEENTE. Burg. Vm. 10 uur ds. Kijne, Kerkcollecte. Koog, Vm. 10 uur ds. v. Hoogstraten van Zeist. Waal, Vm. 10 uur ds. Van der Waa. Oudeschild. Vm. 10 uur ds. v. Grasstek. Oosterend. firn. 3 uurds. Van Grasstek. Den Hoorn. Vm. 10 uur ds. Visser, Cocksdorp, Vm. 10 uur ds. Boeke. GEREFORMEERDE KERK. Uosterend. Vm. half 10 ds. Dagovos. Nam. 3 uur ds. Dagevoe. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Waal, Vm. 10 uur ds. Kuperus. Den HoornVm. 10 uur ds. Bussemaker. Scliagen, 20 Juli. Aan.'evoerd: 6 Geldekoeien f 170 a f 215 80 Vette Koeien f 180 a f 325, 20 Kalf koeien f 170,a f 280; 25 Nuchtere Kalveren f 7 a f 25. 210 Lammeren f 10.a f' 16. 45 Vette Varkens 47 a 52 cent per Kg. 40 Biggen f 9.— a f 14, Boter f 1.10 a f 1.20 per K.G. Kipeieren f 3.25 a f 4,25 per 100; Lelden, 21 Juli. Ter markt aangevoerd: 33 Stieren f126,— a f 342, 245 Kalf- en Melkkoeien f 182 a f 309; 121 Varekoeien 138 a f 251 174 Vette Ossen en Koeien 1204 a f325 84 Kalveren (vette) f 63 a f 128 36 Kalveren (magere) 16.— af 11. 759 Lammeren 1 9,00 a f 13,00 505 Schapen (vette) f 17.a 1 25.— 336 Schapen (weide) f 17,a f 24,— 771 Magere Varkens f 15— a f 40, 629 Biggen f 7.50 f 12.— voor VIER achtereenvolgende plaatsingen in de Texelselie Courant in eens opge geven, worden slechts driemaal in rekening gebracht. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen die tijdens de ziekte, het overlijden en de teraardebestelling van onzen gelieiden Vader ARIE LAP, blyken gaven van hunne belangstelling, Namens de Familie, IJ. LAP. Voor de inoige en treffende bewijzen van deelname, ondervonden bij het over lijden van onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader den heer E. S. VLESS1NG, betuigen wij onzen oprechten dank. Wed. E. S. VLESSING en KindereD. Burg, Texel, 22 Juli 1911. Hoofdgracht 28 den Helder, is Donderdag 27 Juli van 11 tot half twee uur te spreken De 84.06.87 Hectaren Wei- en Bouwland, in 3 kavels, in den polder Eierland op Texel zijn samen inge zet op f 46700.—. De afslag blijft bepaald op Donderdag 27 Juli 1911, des voormiddags 11 uur, in het hotel „de Lindeboom" aan den Burg op Texel. Notaris te Texel, zal op Maandag 31 Juli 1911, des morgens 11 uur, bij DEN BDRG (op hot Molonorf en naast gelegen perceel) ten verzoeke van den heer J. RAB Jz. bestaande in Tengels, Scbrooton, Delen, Ribben, Platen, Balken, enz. in verschil lende afmetingen, ongeveer 8000 roodo en blauwe Pannen, oude on nieuwe Steen, Schotten, Trappen, kleine en groote Kozijnen, Glazondeuren, Schuifpancelen, Buitendeuren, benovens een belangrijke partij Kraalschrooten, Brandhout en het- goon verder wordt aangeboden. Alles Jigt verkaveld op bovongonoomdo laatsen on kan door gegadigdengedurendo twee dagon voor den verkoop bezichtigd worden. Notaris te Texel, zal op een nader te bepalen dag, in de volgende maand, ten verzoeke van den WolEdG. Heer Mr. W. F. BIDDINGS Een zeer gunstig in de Julianastraat te den Burg gelogen huis en erl mot twee tuinen, zeer geschikt voor bouwterrein, in perceelen en in combinatie. Notaris te Texel, zal, op Maandag 11 September 1911 'savonds 7 uur, ia bet hotel '„Schoonoord" bij den Burg op Texel, ten verzoeke van den Heer L. Wz. ROEPER e. a. met 16 Hectaren uitmuntend weiland, alles zeer gunstig gelegen in Ongeron en in Waal-en-Burg. Notaris te Texel, zal, op Zaterdag 9 September 1911,'savonds 77ss uur, in het Logement „het Wapen van Amsterdam" te Oosterend op Texel, zeer gunstig gelegen in den polder Ooster end op Texel, te weten a. 0.85,10 heet. geDaamd „Barnshorn b. 0.52.60 heet. genaamd „Achterste Barnshorn" c. 0,80.70 heet. genaamd „Middelste Barnshorn" en d. 0.93.00 heet. genaamd „Ommegom". De perceelen a, b en c behoorden aan wijlen den heer WILLEM ZEGEL en c.s. en het perceel d aan dien heer ZEGEL, benevens aan den heer H. BAKKER Dz, Betaling 1 November 1911. Informatien te bekomen ten kantore van den Notaris C. STAMMES te Helder en ten kantore van bovengenoemden Notaris DIKKERS. Te koop eene groote partij AFBRAAK, alsmede Kozijns, Ramen, Deuren, Plank hout enz., tevens eene groote partij Pannen uit de afbraak van de huizen der heeren Roelofs en Keijser Te bevragen bij GEBR. SMIT, p/a IJ. BROUWER. Weverstraat, den Burg. Goedkoop levert 15. van der KA.MJ?, Pannekoekendijk 7, Zwolle, Zij, die in aanmerking wenschen te komen voor eene benoeming tot gemeente- reiniger, kunnen dienaangaande ter Secre tarie inlichtingen bekomen. De Burgemeester van Texel, J. S. DIJT, L.B. Texel, 19 Juli 1911. Voor den Burg uitsluitend verkrijgbaar bij Am. LANGEVELI), Weverstraat. Burgemeester en Wethouders van Texel zullen op Donderdag 27 Juli 1911, des mid dags 12 uur, ten raadhuize in het a. hot opsteken en onderhouden der straatlantaars to de Cocksdorp, den Hoorn, do Koog, Oosterend, Oude schild en de Waal, gedurende 1911/1912; b. het leveren dor brandstoffen, honoo- digd voor hot raadhuis on do o.l. scho len, gedurende don winter 1911/1912. Inlichtingen worden verstrekt ter go- meente-secrotarie.

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 2