Vulpen-Inkt Boekhandel Parkstraat Ansichtkaarten van Texel, Diverse Boeken voor Kantoor-en Winkelgebruik, Schrijfbehoeften naar keuze. Jongens- en Meisjesboeken in prachtband, en Prenteboeken, in verschillende prijzen. Waar DE PRINS" COLCICUM, HOUTWAREN. Een groote keuze Regulateurs, een perceel Weiland, Drogisterij Binnenburg. BURG, TEXEL, vestigt de aandacht op de ruime sorteering thans weder voorhanden. steeds gx*ooten voorraad. Belast zich met Bindwerk, het plaatsen van Advertentien in alle bladen en het leveren van Couranten en Tijdschriften. J'irma Cangeveld de Jlooij. Haarlemmer Snijbloemen Bouqnetten en Versieringen, JÏÏej- ZalmeJCillegom. Groote Uitverkoop M. WIERINGA _l "1 I FEUILLETON. DE DOLLARPRINSES. WAT DE KEUR IS OP GOUD EN ZILVER, IS DE NAAM OP EEN BUS CACAO. lage uitverkoop. DAKLEIEN nieuwste modellen, le Bualiteit werken. Uit de hand te koop Boekh.. Parkstraat. Consistentvet. Cylinder- en Machineolie. Creolin, Carbol en Carbolinenm. Tegen concurreerende prijzen verkrijg baar in de Losse nummers van zijn zoolang de voorraad strekt a 6 Cts per nummer verkrijg baar in den ONTVANGEN Gouden-, Zilveren- en Nikkelen Horloges, solide kasten, prima werken. Staande klokjes en Wek kers met slag, wekker of muziek. Alle uurwerken verkoop ik met 2jareu schriftelyke garantie. Gouden en Zilveren werken, als Dames en Heerenkettingen, Broches Ringen, Vingerhoeden, enz. Oud Goud en Zilver koop en ruil ik tegen de hoogste waarde. Horlogemaker. Goudsmid. Warmoesstraat. genaamd de „Middelstrook", gelegen in het Hoornder Nieuwland, groot 2.20 hectaren. Brieven met prijsopgavetranco onder letter E. bureau Texelsche Courant, Parkstraat den Burg. Aanbevelend, T. BIJIJS. De Uitgeuers uan deze Courant belasten zich gaarne met de plaatsing uan aduertentiën in an dere couranten en met de leuering uan Cou ranten en Tijdschriften 35.) O Harry, moeten wij het nu noodzake lijk zóó publiek maken Conder lachte vroolijk. Ja, kindlief, 't kan niet anders. Ik heb altijd deelgenomen aan het gezelschaps leven en mag dus tegenover alle kennissen mijn plichten niet verwaarloozen. Boven dien ben ik benieuwd naar hun gezichten. En dan, Chewska, hier klonk zijn stem teeder, ik ben toch zoo trotsch op je, en vergeet dat ook niet, ik wil zoo graag iedereen toonen, welk een geluksvogel ik ben. Olga was machteloos om nog langer tegen te stribbelen. En zoo angstig als ze was, voelde ze zich toch overstelpend gelukkig. Iedere minnnt scheen haar liefde voor Harry grooter te worden. Alleen vond zij zichzelf hem niet waard. Toen Conder met Olga aan den arm in 't midden der receptiezaal trad, waar de meeste gasten verzameld waren, ontstond er een diepe stilte. Aller oogen waren ge richt op de vrouw aan Cunder's zijde. Olga's knieën knikten, doch ze keek allen fier aan. Ze moest zich immers terwille van Harry goed honden. Conder keek glimlachend de gasten aan, die ademloos wachtten op hetgeen hij ging zeggen. Hij genoot van dien aanblik. Ten laatste sprak hij. Vrienden, zei hij met heldere stem, men heeft me er vaak van beschuldigd een verstokte celibatair te zijn. Tot heden heeft men hierin gelijk g~bad. Doch nu is de tijd gekomen, dat ik vrijgesproken mag worden. üL©©E€li Een zacht gemompel ging door do zaal toen werd het wederom stil. Altijd heb ik me verbeeld, dat mijn zaak hopeloos stond. Ik heb steeds gedacht, dat mijn hart ongevoelig was voor Cupido's pijlen. Maar het schijnt, dat ik me hierin vergist heb. Hij nam Olga's hand in de zijne en deed een stap voorwaarts. En 't is deze dame dames en heeren en alle vrienden die zoo vermetel is geweest de vesting te bestormeD, de onneembaar geachte vesting van mijn hart. Vergun mij haar aan u voor te stellen, gravin. Hij zweeg even en voegde er met een guitigen glimlach bij Ik heb geen tijd u de rest van haar naam te noemen. Ik noem haar bij afkorting Chewska, Een paar seconden hield dc 'stilte aan. Toen brak er een ware storm los. Iedereen scheen tegelijk te willen sprekeD. De dames fluisterden tegen elkaar, wie toch wel die gravin zonder naam mocht zij n, terwijl ze haar uiterlijk en haar kleeding kritiseer den. De mannen bespraken onderling het al daD niet verstandige van Conder's keus maar waren het er toch met elkaar over eens, dat hij een mooie vrouw genomen had. En enkelen, zoowel mannen als vrouwen uitten hardop hun teleurstelling over zijn keus. Hoe jammer, zeiden de mannen schouderophalend. Weer een goede partij verkeken. En dan zoo'n vrouw te huwen, zeiden de vrouwen. En zoo gingen do gesprekken voort. 't Zou Conder volstrekt niet godeerd hebbeD, al had bij de verschillende opinies gehoord. Niettemin vermaakte hem het resultaat van zijn mededeeling buitenge woon. De dames vooral waren zoo in 't oog loopend teleurgesteld. Terwijl bij eenige intiemere vriondeo, die zich om hen heen verzameld hadden, terugwenkte, hief hij de hand op ten teeken dat hij nog meer te zeggen had. Alice was naar voren getreden en had de plek bereikt, waar Cooder stond met Olga nog aan den arm. Het groote oogenblik was nu voor haar gekomenhet oogenblik, waarop ze alles op een kaart zou zetten om den man te winnen dien ze liefhad. Haar hart klopte heftig, ze had een gevoel alsof ze stikken zou. Voor 't eerst van haar leven wist ze, wat vrees was. De afschuwelijke gedachte, dat Fairfat tenslotte zou weigeren, pijnigde haar geest. Maar neen, hij zou, hij durfde niet weigeren. Met opgeheven hoofd, zonder rechts of links te zien trad ze naar voren. Weer giDg een fluisteren door de zaal. De dollarprinses. Hoe zou ze de mede deeling van de verlovÏDg opnemeD?'t Was overbekend, hoe gehecht zij en haar broer aan elkaar waren; ze waren tot nu toe nauwelijks een dag van elkaar gescheiden geweest, 't Was haast niet aan [te nemen dat ze zou verdragon, dat deze vreemde vrouw zich tusschen hen stelde. Het ge fluister stierf weg on de gasten hielden weer den adem in, in afwachting van een nieuwe emotie. Conder ging, voor eon oogenblik Olga verlatend, naar Alice toe cn legde zijn arm om haar middel. Moed, zusje, fluisterde hij. 't Komt alle maal in orde. Dan zich tot de gasten wendonde kon digde bij eenvoudig aan Mijn zuster heeft u iets moe te deolon. Eón oogenblik aarzelde Alice nog, doch ook maar éón oogenblik. Want ze had een vluchtigen blik geworpen op Freddy, die een weinig afgezonderd van het ge zelschap, haar mot sarcastische belangstel ling aankeek. voor alle langstelig en van de schoonste kleuren verpakt in kistjes, per kist f 0.75, twee kistjes f 1.40. onze geliefde droogbloeiende kamerbloem- bol, welke in zeer korten tijd een legioen prachtvolle bloemen voortbrengt, een sie raad in elke huiskamer, per stuk f 0.10, per 13 stuks in kleureu f 1. Het goedkoopst adres weet nog ieder niet. Daarom Dames en Heeren wil het eens bij ons probeeren, kleeding wordt hier vlug en net gemaakt. Mantels naar iederen maat. Komt gerust bij ons eens aan en gij zult verwonderd staan over kwa liteit en prijs. Het adres is nog als altijd voor het verven van kleeding, bij LENGHAUS, te Oosterend. Helder, Keizerstraat 62. Van de nog 400 onverkochte nummers van de veiling dato 31 Juli (door regen mislukt) worden vanaf lieden uit de hand verkocht voor lage prijzen. Ieder profiteere dus van deze Aanbevelend, J. Jac. RflB. zijn in verschillende maten voor handen aan de Steenkooperij van firma W. F. STOEL ZOON, ik maar. 7 Boekhandel Parkstraat, Dit was een spoorslag geweest om in haar besluit te volharden. Ik sta hier vanavond, begon ze dus met duidelijke, heldere stem, als een vertegen woordigster der Amerikaansche vrouwen. Do menschen aan de overzijde van den Oceaan beschouwen ons als een hooghartig trotsch ras, dat weet ikze denken, dat onze rijkdom ons bedorven heeft, ons vrouwen in 't bijzonder. En ze beschul- ons ervan dat we onszelf overschatten. Welnu, ik zal vanavond toonen, dat ze ongelijk hebben. Geen geluid werd gehoord, toen ze een oegenblik zweeg Do ironische uitdruk king op Freddy's gezicht had plaats ge maakt voor een van verbazing. Hij kon zich niet begrijpen, wat ze van plan was te gaan zeggen. Ge weet allen, ging Alice vorder, hoe veel mijn broer en ik altijd van elkaar hielden. Nu gaat hij, zooals hij u allen meedeelde, eerstdaags trouwon en ik wensch hem hiermee van harte geluk. Een zacht gemompel van verrassing was het antwoord. Maar niemand sprak. Er komt in hot leven van ieder jong meisje een tijd, dat ze ook aan trouwen denkt. Dio tijd is nu voor mij gekomen. Mijn broer verwacht natuurlijk, dat zijn vrouw als eenige meestores zal heerschen in zijn huis en ik denk er niet over, do rechtvaardigheid hiervan ook maar een oogenblik te betwisten. Maar voor m(j wordt hot nu noodzakelijk een nieuwe huishouding op to richten, niouwe banden aan te kDOopen, nieuwo belangen te zoe ken, in óón woord zelf ook te trouweD. Weer zweeg zo on Freddy kwam werk tuigelijk oen stap nader. Hij keek haar nu aan met een blik van wanhopige span ning. (Wordt vervolgt

Texelsche Courant | 1911 | | pagina 4